Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bursia Daha Az
1 Kayıtlı Üye
10.290
Cevap
139
Favori
360.108
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      20357 Mesaj
      23 Temmuz 2013 01:20:26
      quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

@SaLVaToRe:
      Hangi monitörde karar kıldın? Aldığında, burada görüşlerini paylaşırsan iyi olur.

bu monitörü aldım bugün.

http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/asus-vg278h-27-vg278h-3d-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59048

http://forum.donanimhaber.com/m_67673322/mpage_2/tm.htm

görüşlerimi o sayfadada isterseniz buradada paylaşabilirim ilerleyen günlerde.

Güle güle kullanın.

İleride ps4 için bende alabilirim incelemenizi dört gözle bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      23 Temmuz 2013 01:31:34 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: rank rank

Son araştırmalarıma göre bu 3 monitör arasında kaldım tekrar söylüyorum multi fps oynuyorum sizce hangisi daha iyidir,bunların input lag sürelerini birde mat ekranmı değilmi bilmiyorm mat ekran tercihim

1-ASUS 24" ML248H http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-ml248h-24-ml248h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55906

(bu tasarım olarakta özellikleri açısındanda hoşuma gitti mat ekranmı ama bilmiyorm birde input lag süresi nedir)

2-ASUS 23.6" VN247Hhttp://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vn247h-236-vn247h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64785

(1ms tepki süresi var o açıdan ilgimi çekti yine mat ekranmıdır bilmiyorum)

3-bu forumdaki monitör bunlara iyi değildir derseniz aoce2461fwh alıcam yine matmıdır input lag süresi nedir bilmiyorm
      undefined

Asus'ları önermiyorum. AOC olarak bjk__murat'ın önerisi dışındaki benim önerilerim ilk sayfada yazılı zaten.
      |
      |

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan

• Yarbay
      9875 Mesaj
      23 Temmuz 2013 12:11:57
      Merhaba dostum @bocekgrafik,

Zamanında AOC 2357FM'i sana danışmıştım, aldım ve çok da memnun oldum.

Şimdi farklı bir şey deneyeceğim yine sana danışmak istedim.

1 tane daha 2357FM alıp Eyefinity yapmayı düşünüyorum, 3840x1080 çözünürlükte.

Kenarlarının da ince olduğunu varsayarsak bana çok şık olacakmış gibi geliyor, yine de senin bu konudaki düşüncelerini almak istedim.

Önerir misin?

Sistem olarak bir problemim yok, Crossfire'lı düzeneğim var. Rahat kaldırır...

Teşekkür ederim.

|MSI Z270 Gaming M3| |Intel Core i5 7600k @5.0Ghz|
      |Sapphire Radeon 4GB RX480 Nitro + |Corsair 16 GB DDR4 @3200Mhz||120GB Corsair Force 3|
      |Zalman H1| |Zalman MFC3 Fan Controller| |Corsair H80|
      |Corsair AX1200i| |Logitech G9X MW3 Edition| |Logitech G710+|
      |Xbox One||Tritton AX720 7.1 + SteelSeries Siberia V2| |Samsung Galaxy Note Edge| LG 29UM68P 21:9

• Yarbay
      17926 Mesaj
      23 Temmuz 2013 20:15:49 Konu Sahibi

Cevabı, sorunun içinde kendin cevaplamışsın aslında.
      |
      |
      Miex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      9875 Mesaj
      23 Temmuz 2013 20:28:33
      quote:

Cevabı, sorunun içinde kendin cevaplamışsın aslında.

1 değil 2 tane aldım.

Hadi bakalım, 7870CF'ın 5760x1080p ile imtihanı

|Sapphire Radeon 4GB RX480 Nitro + |Corsair 16 GB DDR4 @3200Mhz||120GB Corsair Force 3|
      |Xbox One||Tritton AX720 7.1 + SteelSeries Siberia V2| |Samsung Galaxy Note Edge| LG 29UM68P 21:9

• Binbaşı
      1420 Mesaj
      23 Temmuz 2013 21:01:01

quote:

Orijinalden alıntı: SiluetAntares

merhaba, maksimum 450 liraya monitör almak istiyorum. oyunda oynarım ama çokça da dizi-film izlerim. ilk sayfayı okudum. samsung s23b350h'ye bakarken eksen bilgisayar'da samsung s23c350h diye bir modele rastladım. ikisi arasında herhangi bir fark var mı? bir de bu fiyata kadar (450 tl) tavsiye ettiğiniz başka bir monitör var mı?

teşekkürler şimdiden.

hocam soruma cevap alabilir miyim?
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      23 Temmuz 2013 21:04:50 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Miex

Hadi bakalım, 7870CF'ın 5760x1080p ile imtihanı

7870 CF=Titan olduğuna göre, high ayarlar için yeterli olacaktır ama ultra için yetersiz olur kanımca. Kartın yetersizliğini asgariye indirgemek, daha doğrusu optimum verim almak için imzamdaki Multi FPS Oyuncusunun Rehberi konusuna da bakmanı öneririm.

• Yarbay
      17926 Mesaj
      23 Temmuz 2013 21:13:46 Konu Sahibi

S23C350H için performans testi olmadığından öneremiyorum. Ayrıca, S23B350H'yi de önermiyorum. Çünkü renklerini kötü buldum. S23B550V ideal. Daha uygun fiyatlı olarak, HDMI portuna ihtiyacınız yoksa Acer S240HLBD de olabilir. Veya IPS olarak Dell U2312HM harika monitör.
      |
      |
      SiluetAntares kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1420 Mesaj
      23 Temmuz 2013 21:29:58
      quote:

S23C350H için performans testi olmadığından öneremiyorum. Ayrıca, S23B350H'yi de önermiyorum. Çünkü renklerini kötü buldum. S23B550V ideal. Daha uygun fiyatlı olarak, HDMI portuna ihtiyacınız yoksa Acer S240HLBD de olabilir. Veya IPS olarak Dell U2312HM harika monitör.

hocam cevap için teşekkürler. s23b550v satan yer bulamadım. acer'e bakmadım bile çünkü hdmi girişi olmalı ki yeri geldiğinde ps3'ü bağlayabileyim. dell monitör iyi güzel ama benim bütçemi aşıyor. dediğim gibi verebileceğim maksimum fiyat 450 maalesef.
      23 Temmuz 2013 21:31:00

Baktım her oyunda 100-150 fps alıyorum. Battlefield oynuyorum online'da ortalama +120 fps, 1080p bu kartlara yazık ediyor bari hazır sistem iyi biraz zorlayayım diye bu yola atıldım.

Zaten yeni nesil konsollar çıkınca PC'yi upgrade etmem, tadını çıkarayım epey güzel bir sistemim var.

Başlığına da göz atıyorum dostum. Faydalı işler yapıyorsun, eline sağlık.
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      17926 Mesaj
      23 Temmuz 2013 21:47:30 Konu Sahibi

@SiluetAntares:
      S22B350H al o zaman.

@Miex:
      Aldığın FPS 1/3 düşeceğinden, o konu çok işine yarayacak, 1/3 yerine 1/2 ile yırtacaksın muhtemelen.
      |
      |
      Bahsedilenler: Miex , SiluetAntares kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1420 Mesaj
      23 Temmuz 2013 21:59:06

peki hocam son soru; s22b350h ile s23b350h arasında boyuttan başka bir fark yok değil mi? eğer öyle ise haftasonu sonu s23b'yi almayı düşünüyorum. cidden çok teşekkür ederim yardımınız için.
      |
      |
      23 Temmuz 2013 22:03:28 Konu Sahibi

S23B350H'yi önermeme sebebimi yukarıda yazmıştım.
      |
      |
      SiluetAntares kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1232 Mesaj
      23 Temmuz 2013 22:11:35

Abi S23B350H nin renkleri kötü demişsin ama bence gayet güzeldi, siyahı tam siyah veriyordu mesela, en azından daha önce kullandığım monitore göre çok iyiydi ben memnundum o monitorden ve sattığım arkadaşta çok beğendi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Xiaomi Mi5 Prime Black

İntel Core i7 2600K / Akasa Venom / ASUS Maximus IV GENE-Z-GENE3 / GSKILL RipjawsX 8 gb 1600 Mhz / ASUS 4gb GTX670 DirectCU II / Samsung Spinpoint F3 1TB SATA2 / Corsair Force 3 120 gb Sata3 / Cooler Master Haf 912 Advanced / Corsair HX750 80+ Gold/ 23" Samsung S23A700D 3D 120HZ LED / Razer DeathAdder V2 / Logitech G-105 / Windows 10 Pro
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      23 Temmuz 2013 22:31:21 Konu Sahibi

Benim baktığım monitörde sorun vardı belki de. Ama şurdaki sayfa dışında lag süresine dair veri olmadığı için öneremiyorum işte. Senin bildiğin kaynak varsa ve paylaşırsan iyi olur.
      |
      |
      funkerman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      347 Mesaj
      24 Temmuz 2013 22:03:25
      overshoot hakkında bilgisi olan var mı rahatsız edici mi
      |
      |
      28 Temmuz 2013 13:52:46
      Herkese selamlar. şu ana kadar sadece CRT monitör kullandım ve hala daha bunu kullanmaktayım (Samsung 19" SyncMaster 997MB) tabi eş dost akraba vs de lcd led ekranlarda oynadım fakat kişisel bilgisayarım henüz bir led monitörle tanışmış degil (sadece ips panel düşünüyorum) artık zamanı geldi diye düşündügümden degişiklik yapmak istiyorum.

Uzun zamandır monitör araştırmakta incelemekteyim (askerlik nedeniyle sekteye ugradı tekrar başladım) @bocekgrafik hocanın ilk sayfada hazırladıgı rehberi de okudum. birkaç sorum olacak bu konuda:

1- Hardcore gamer tanımına girer miyim bilmiyorum (düzenli starcraft 2 oyuncusuyum battle.net üzerinden bronze ligde) ama bilgisayarı %40 oyun, %30 film-dizi, %30 da sosyal medya vs. olarak kullanıyorum. dolayısıyla CRT den bir ips led e geçince ne gibi handikap yaşarım yada bunları farkeder miyim bilmiyorum. daha çok strateji, rpg agırlıklı oynarım. bu bir soru olmadı gerçi ama neyse.

2- @bocekgrafik in hazırladıgı rehberde şuan vatanbilgisayar ve gold da indirimde olan Asus MX239H 23" yok. 27"lik olan MX279H çok büyük oldugundan istemiyorum. Ayrıca boyut arttıkça input lag süreleri artıyor gibi bir izlenime kapıldım. Örnegin Dell U2312HM 0.6ms, 1" büyügü U2412M 9 küsür. tabi bu dogru bilgi olmayabilir.

3- Bu kadar kafa karışıklıgı içerisinde karar kıldıgım monitörler: Asus 23" MX239H, Dell 23" U2312HM, Dell 24" U2412M, AOC 23" I2367FH.

Dell'in U serisini daha önce yabancı sitelerden de takip ediyordum fakat HDMI olmaması büyük eksiklik. Çok amaçlı olması yararlı olur. ileride ps3 yada ps4 baglayıp oynayabilmeyi de amaçlıyorum. Ayrıca Dell malesef vatan ve gold gibi ürünleri teşhir olarak gidip magazada inceleyebileceginiz yerlerde satılmıyor.
      Mecidiyeköy Eksen Bilgisayar'da Dell'in U serisi var fakat orda da teşhirde göremiyorsunuz. Bu yüzden Asus bu baglamda agır basıyor, yerinde gidip görüp alabilme imkanıyla, ayrıca ölü pixel garantisi.

bir de en önem verdigim konular backlight bleeding ve input lag.(ghosting bile o kadar önemli degil) Bu saydıgım monitörlerin hangilerinde backlight bleeding ve input lag daha azdır? yada bu boyutlarda ve bu fiyat aralıgında sizin önereceginiz başka monitör var mıdır blb az olan?

birkaç gün içerisinde alacagım (muhtemelen yarın) o yüzden en kısa zamanda yararlı bilgi verebilirseniz sevinirim.

• Yarbay
      17926 Mesaj
      28 Temmuz 2013 17:06:24 Konu Sahibi

1- İnput lagı düşük monitör alırsanı bir biraz backlight bleeding dışında handikap olmaz. Bu konudaki öneriler de input lagı düşük monitörler zaten.
      2- Boyutla lag orantılıdır genellikle.
      3- Sorduğun monitörler arasında en iyisi bence U2312HM. Bunu kullanıpta memnun kalmayana denk gelmedim daha. Bunun siyahı çok doygun değildir sadece. Koyu gri gibi görünür bazen ama bunu bilgisayar açılırken farkedersin. Filmlerde falan farketmezsin. Starcraft 2 için U2412M'yi de seçebilirsin. Lag süresi 10 ms'nin altındaki tüm monitörler çok iyi sayılabilir bu tarz oyunlar için.
      4- Hangisinde backlight bleeding daha azdır, bilmiyorum.
      |
      |
      finwefeanor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      70 Mesaj
      28 Temmuz 2013 22:44:56
      quote:

1- İnput lagı düşük monitör alırsanı bir biraz backlight bleeding dışında handikap olmaz. Bu konudaki öneriler de input lagı düşük monitörler zaten.
      2- Boyutla lag orantılıdır genellikle.
      3- Sorduğun monitörler arasında en iyisi bence U2312HM. Bunu kullanıpta memnun kalmayana denk gelmedim daha. Bunun siyahı çok doygun değildir sadece. Koyu gri gibi görünür bazen ama bunu bilgisayar açılırken farkedersin. Filmlerde falan farketmezsin. Starcraft 2 için U2412M'yi de seçebilirsin. Lag süresi 10 ms'nin altındaki tüm monitörler çok iyi sayılabilir bu tarz oyunlar için.
      4- Hangisinde backlight bleeding daha azdır, bilmiyorum.

eyvallah hocam sagolasın cevap için. aslında dell'in u serisini daha önce de araştırmıştım tftcentraldan da inceledim begendim de. ama türkiye'de magazalarda teşhirde yok. sipariş üzerine alıyosun. ben almadan önce magazada görmeyi denemeyi istiyorum. vatanda goldda falan böyle bir imkan oluyor. birde ufak ama önemli eksiklik hdmi yok onlarda.

mx239h için ne diyosun? 27" lik olanını incelemişsin ama 23" ligine bir şey dememişsin. arada sadece boyut farkı mı var? bir de mx239h nin input lag ını falan biliyorsan söyleyebilir misin?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      2 Not
      29 Temmuz 2013 02:24:06
      Asus VK278Q almayı düşünüyorum, bu seçim mantıklı mıdır, bu boyutlarda daha mantıklı bir seçim var mıdır? 700 TL'lik fiyatına değer mi bu monitör?
      |
      |

Reklamlar
sohbet
üniversite
son dakika
Ankara Web Tasarım
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,337
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.