Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
10.290
Cevap
139
Favori
360.117
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      347 Mesaj
      20 Temmuz 2013 01:45:16

hocam merhaba daha önce aoc i2367fh alıp iade etmiştim şimdi ise aklımda şu var. tavsiye eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deadpool__77__ -- 20 Temmuz 2013; 6:04:17 >
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      20 Temmuz 2013 15:57:36 Konu Sahibi

Şurdaki incelemesine göre tepki süresi yüksek olsa da, input lag süreleri düşük olduğu için alınabilir.
      |
      |
      deadpool__77__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      2322 Mesaj
      20 Temmuz 2013 16:01:21
      selamlar; şu an 18,5 analog philips lcd kullanıyorum, video izleme ve kısmen oyun için vatan indirimi ile 360 tl olan asus ml229h monitörü almayı düşünüyorum. Bu monitör için fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim. Arattım ama çok detaylı bir bilgi bulamadım açıkçası. Ips olması da beni ayrıca cezbetti doğrusu. Fiyatı çok fazla yukarı çekmeden bunun yerine önerebileceğiniz (avantaj ve dezavantajlarını belirterek) monitörleri belirtirseniz sevinirim.
      20 Temmuz 2013 16:07:28 Konu Sahibi

@Dakara:
      Ben de U2312HM kullandım. Tepki süresinin 8 ms olmasına aldanma. Bu monitörü kullanıpta memnun olmayan yok. Konusuna bakabilirsin.
      Dell U2312HM Kullanıcı İnceleme Linki

quote:

U2312HM ürününü nerden temin edebilirim. Galiba alacağım :) . Ama bir şeye taktım kafayı Asus vs248h ile karşılaştırabilir misiniz ? :D

Şu siteden alabilirsin. En uygun burada şu anda. Site güvenilir.
      Bir ara ikinci el bölümünde U2412M vardı 450 TL'ye. Onu da alabilirsin eğer satılmadıysa.

U2312HM ile VS248H'yi kıyaslamak, elma ile armutu kıyaslamak gibi olur.

@SaLVaToRe:
      Hangi monitörde karar kıldın? Aldığında, burada görüşlerini paylaşırsan iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 20 Temmuz 2013; 16:13:53 >
      |
      |
      Bahsedilenler: SaLVaToRe , Dakara kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan

• Yarbay
      17926 Mesaj
      20 Temmuz 2013 16:09:01 Konu Sahibi

Öneri istemeden önce konu başını inceleyecek olursan, bu sorularının çoğuna cevap bulacaksındır.
      |
      |
      hunter87 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      347 Mesaj
      20 Temmuz 2013 16:24:38

hocam verdiğiniz linkte bir de response time "OD" olan değerler var bu ne anlama geliyor ordaki çubuklar yüksek görünüyor.
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      20 Temmuz 2013 16:35:29 Konu Sahibi

Değer düştükçe çubuk uzar; yani iyidir. Değer yükseldikçe çubuk kısalır; yani iyidir.
      |
      |
      deadpool__77__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      207 Mesaj
      20 Temmuz 2013 19:55:07
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

@Dakara:
      Ben de U2312HM kullandım. Tepki süresinin 8 ms olmasına aldanma. Bu monitörü kullanıpta memnun olmayan yok. Konusuna bakabilirsin.
      Dell U2312HM Kullanıcı İnceleme Linki

quote:

U2312HM ürününü nerden temin edebilirim. Galiba alacağım :) . Ama bir şeye taktım kafayı Asus vs248h ile karşılaştırabilir misiniz ? :D

Şu siteden alabilirsin. En uygun burada şu anda. Site güvenilir.
      Bir ara ikinci el bölümünde U2412M vardı 450 TL'ye. Onu da alabilirsin eğer satılmadıysa.

U2312HM ile VS248H'yi kıyaslamak, elma ile armutu kıyaslamak gibi olur.

@SaLVaToRe:
      Hangi monitörde karar kıldın? Aldığında, burada görüşlerini paylaşırsan iyi olur.

UM2312HM de karar kıldım. 24'' ile 23'' arasında pek fazla fark olacağını düşünmüyorum. 27'' ten düştüm 23'' e kadar :D . Webdenal'a alternatif sanalmarketim var. Kargo, ürün sağlamlığı, satış sonrası ürün desteği açısından hangisini önerirsiniz. Bir de İstanbul'da oturuyorum. :) .

Edit : webdenal Esentepedeymiş . İşyerim zincirlikuyuda elden alınabilir mi acep ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dakara -- 20 Temmuz 2013; 19:56:55 >

• Yüzbaşı
      448 Mesaj
      20 Temmuz 2013 20:46:44
      Hocam BenQ nun Ca 1.6 ya ve sourceye yapılmış monitörleri nasıldır? CS 1.6 ve sourceye yapılmış olduğu için Cs: GO'de iyi bir performans sergiler mi?
      |
      |

Steam ID: n0raleus

Ama hep merak etmişimdir: Kara Derililer'i yeryüzünden yakıp attığımız zaman, acaba tek yaktığımız onlar mıydı? -Artyom
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      21 Temmuz 2013 04:13:36
      Arkadaşalr 27 inch İçin Monitör Önerebilecek Var mı? Sıkı Bir Fps'ci Değilim Doğrusu Genelde Oynadığım Oyunlar Futbol ve Action Oyunlar. Fakat Battlefield'de de Multi Oynamayı Seviyorum. Ve Grafiker Olduğumdan Renk Kaliteside Önemli Benim İçin.

24 inch Alacak Olsam Tercihim ASUS VG248QE Olurdu.

ASUS 27" MX279H Tasarım Olarak Beni Benden Aldı. Renk Kalitesi Olarakta İzlediğim Videolar Kadarıyla Hep Başarılı Denilmiş. Ve Sonuçta AH-IPS Panel

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-mx279h-27-mx279h-genis-ekran-ah-ips-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63655

Bunu Alırsam Oyunlarda Sıkıntı Yaşar mıyım? Kullananlar Varsa Yorumlarını Almak İsterim.
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      21 Temmuz 2013 11:03:46 Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: Dakara

webdenal Esentepedeymiş . İşyerim zincirlikuyuda elden alınabilir mi acep ?

Ben daha önce ordan alışveriş yaptım ve sorun yaşamadım. Elden alışveriş için de arayıp sormak lazım.

@~Soopr.Owl*
      Bu konuda bilgim yok.

@black_95
      İlk sayfadaki 27" önerilere bakabilirsin.
      |
      |
      Bahsedilenler: black_95 , ~Soopr.Owl*

• Teğmen
      207 Mesaj
      21 Temmuz 2013 17:37:46

Son araştırmalarıma göre bu 3 monitör arasında kaldım tekrar söylüyorum multi fps oynuyorum sizce hangisi daha iyidir,bunların input lag sürelerini birde mat ekranmı değilmi bilmiyorm mat ekran tercihim

1-ASUS 24" ML248H http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-ml248h-24-ml248h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55906

(bu tasarım olarakta özellikleri açısındanda hoşuma gitti mat ekranmı ama bilmiyorm birde input lag süresi nedir)

2-ASUS 23.6" VN247Hhttp://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vn247h-236-vn247h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64785

(1ms tepki süresi var o açıdan ilgimi çekti yine mat ekranmıdır bilmiyorum)

3-bu forumdaki monitör bunlara iyi değildir derseniz aoce2461fwh alıcam yine matmıdır input lag süresi nedir bilmiyorm
      undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rank rank -- 21 Temmuz 2013; 19:15:44 >
      |
      |
      Bahsedilenler: bjk__murat , bocekgrafik , TİTAN-X

• Yarbay
      72051 Mesaj
      21 Temmuz 2013 19:22:59
      quote:

Orijinalden alıntı: rank rank

Son araştırmalarıma göre bu 3 monitör arasında kaldım tekrar söylüyorum multi fps oynuyorum sizce hangisi daha iyidir,bunların input lag sürelerini birde mat ekranmı değilmi bilmiyorm mat ekran tercihim

1-ASUS 24" ML248H http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-ml248h-24-ml248h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55906

(bu tasarım olarakta özellikleri açısındanda hoşuma gitti mat ekranmı ama bilmiyorm birde input lag süresi nedir)

2-ASUS 23.6" VN247Hhttp://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vn247h-236-vn247h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64785

(1ms tepki süresi var o açıdan ilgimi çekti yine mat ekranmıdır bilmiyorum)

3-bu forumdaki monitör bunlara iyi değildir derseniz aoce2461fwh alıcam yine matmıdır input lag süresi nedir bilmiyorm
      undefined

açık konuşayım VN247H ta netlik sorunu gözüme çarptı ve ışık sızması çok fazla ve ekran çok sallanıyor multi de heyecanlanıp masayı felan sallarsan dokunsan bile sallanıyor çok fazla ..

ben incelemesinide atayım öneriririm monitörümden çok memnunum. ki ben pipirikli insanım çok incelerim en ufak noktasına bakarım içime sindi rahat ol yani.

http://forum.donanimhaber.com/m_75918920/mpage_1/tm.htm

|
      |

• Teğmen
      207 Mesaj
      21 Temmuz 2013 19:46:14
      peki aoc e24 mat ekranmı
      |
      |
      21 Temmuz 2013 21:13:30

Peki BenQ monitörlerini önerirmisin çünkü ben nerdeyse sadece cs oynayacağım ve dünyadaki bütün pro cs oyuncuları bu monıtoru kullanıyo. Acaba sponsor oldukları ıcın mı kullanıyo yoksa BenQ monitörleri fps oyunları konusunda iyi mi ( yada genel olarak da cevaplayabilirsin fps hakkındakini bilmiyorsanız)
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Steam ID: n0raleus

Ama hep merak etmişimdir: Kara Derililer'i yeryüzünden yakıp attığımız zaman, acaba tek yaktığımız onlar mıydı? -Artyom
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      22 Temmuz 2013 04:06:36 Konu Sahibi

Önerdiklerim ilk sayfada yazılı zaten.
      |
      |
      ~Soopr.Owl* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      8864 Mesaj
      22 Temmuz 2013 19:19:27

quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

@SaLVaToRe:

bu monitörü aldım bugün.

http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/asus-vg278h-27-vg278h-3d-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59048

http://forum.donanimhaber.com/m_67673322/mpage_2/tm.htm

görüşlerimi o sayfadada isterseniz buradada paylaşabilirim ilerleyen günlerde.
      |
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      INTEL CORE İ7-8700K''4800 mhz'' - ASUS GeForce GTX1080 STRIX GAMING OC 8GB 11GBPS GDDR5X - Asus Rog Strix Z370-E Gaming - Adata XPG DDR4 16GB(8GBX2) 3200MHz D41 SPECTRIX RGB LED Gri Ram - Aerocool Project 7 P7-C1 Pro - CORSAİR H100i - CORSAİR AX12000i - Dell S2716DG 27" 1ms 144hz QHD G-Sync - Samsung 970EVO 250GB m2 ssd - Samsung 850 evo 250 GB ssd - WD Elements 6TB 3.5" USB 3.0 - WD 3.5 1TB Caviar Black Sata3 64MB Cache 7200Rpm - WD 3.5 1TB Caviar Black Sata2 32MB Cache 7200Rpm - WD 2.5'' 1 TB ELEMENTS SE USB3.0 / 2.0 - Samsung story station plus 1.5TB eSata/usb2.0 - Samsung story station 1 TB usb2.0 - Gamepower Warlock Mekanik Gaming Klavye Kırmızı Outemu Switch - James Donkey 325RS Gri Lazer 7200DPI - Gamepower Medusa 7.1 Surround - Logitech C525 - Logitech X540

• Teğmen
      120 Mesaj
      22 Temmuz 2013 19:54:36

Hayırlı olsun baya cılgın bişeye benziyo !
      |
      |
      SaLVaToRe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      22 Temmuz 2013 20:17:28

quote:

Orijinalden alıntı: lossenergie

Hayırlı olsun baya cılgın bişeye benziyo !

sağollasın, daha iyileri senin olsun.
      |
      |
      Bahsedilenler: lossenergie
      INTEL CORE İ7-8700K''4800 mhz'' - ASUS GeForce GTX1080 STRIX GAMING OC 8GB 11GBPS GDDR5X - Asus Rog Strix Z370-E Gaming - Adata XPG DDR4 16GB(8GBX2) 3200MHz D41 SPECTRIX RGB LED Gri Ram - Aerocool Project 7 P7-C1 Pro - CORSAİR H100i - CORSAİR AX12000i - Dell S2716DG 27" 1ms 144hz QHD G-Sync - Samsung 970EVO 250GB m2 ssd - Samsung 850 evo 250 GB ssd - WD Elements 6TB 3.5" USB 3.0 - WD 3.5 1TB Caviar Black Sata3 64MB Cache 7200Rpm - WD 3.5 1TB Caviar Black Sata2 32MB Cache 7200Rpm - WD 2.5'' 1 TB ELEMENTS SE USB3.0 / 2.0 - Samsung story station plus 1.5TB eSata/usb2.0 - Samsung story station 1 TB usb2.0 - Gamepower Warlock Mekanik Gaming Klavye Kırmızı Outemu Switch - James Donkey 325RS Gri Lazer 7200DPI - Gamepower Medusa 7.1 Surround - Logitech C525 - Logitech X540
    • Binbaşı
      1420 Mesaj
      23 Temmuz 2013 01:06:09
      merhaba, maksimum 450 liraya monitör almak istiyorum. oyunda oynarım ama çokça da dizi-film izlerim. ilk sayfayı okudum. samsung s23b350h'ye bakarken eksen bilgisayar'da samsung s23c350h diye bir modele rastladım. ikisi arasında herhangi bir fark var mı? bir de bu fiyata kadar (450 tl) tavsiye ettiğiniz başka bir monitör var mı?

teşekkürler şimdiden.

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Satılık Köpek
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.