Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben online oyun oynuyorum benim için sorun yaratmaz dimi ? senin konunu bayadir takip ediyordum baya uzun süredir bakmadım yalan konuşmaya gerek yok .. crysis 1 mutiplayer oynuyorum bu yüzden sana sorma ihtiyacı duydum daha iyisi varsa onuda önere bilirsin benim için lag süresini düşük olmsi daha iyi .. SAYGILAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

hocam selamlar. 400 450 lırayı geçmeyecek sekılde oyun ağırlıklı kullanabılecegım 23-24ınc dvı hdmı olan(hdmı şart degıl) bır monıtor bakınıyorum. asus vs238h vx238t/h ola modeller nasıldır bunlar hoşuma gıttı. ama dıger markalara hıc bakmadım nerdeyse. ıps falanda olabılır renkler acısından onerılerınızı bekliyorum teşekkürler

• quote:

SA hocam size bir konuda danışmak istiyorum.

PS4 ile kullamak için ve FPS oyunlarını daha iyi oynuyabilmek için başarılı bir 27 inçh monitör almayı düşünüyorum.

Malumunuz PS4 de HDMI 1,4 desteği mevcut, kullanacağım 27 inçh monitörde HDMI 1,4 desteğininde olmasını istiyorum .

Fiyat aralığı 900 - 1000 tl.

PS4 de oynuyabileceğim tepkime süresi 1 ve input lag 0 olan başka bir Led Monitör önerebilirmisiniz rica etsem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 13 Temmuz 2013; 14:23:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrKerberoS

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=64785
    http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=66217
    http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=64855

Hangisi sizce arkadaşlar ?

Arkadaşlar cevap yok mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrKerberoS

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=64785
    http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=66217
    http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=64855

Hangisi sizce arkadaşlar ?

Arkadaşım linkleri açamadım , sıkıntı benim pc mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aѕℓαη66™

quote:

hocam selamlar. 400 450 lırayı geçmeyecek sekılde oyun ağırlıklı kullanabılecegım 23-24ınc dvı hdmı olan(hdmı şart degıl) bır monıtor bakınıyorum. asus vs238h vx238t/h ola modeller nasıldır bunlar hoşuma gıttı. ama dıger markalara hıc bakmadım nerdeyse. ıps falanda olabılır renkler acısından onerılerınızı bekliyorum teşekkürler

Arkadaşım aynı durumdayız. 3 gündür araştırma yapıyorum . böcekgrafik kardeşimizin elimden geldiğince tüm yazdıklarını okumaya çalıştım . Hatta bazı insanların pazarlama elemanı veya satış sorumlusuymuş gibi arkadaşımızla muhatab olmalarını bile ,canım ülkemin canım insanları diyerek okudum. Sağduyulu ve seviyeli yaklaşımlarından dolayıda ayrıca kendisini tebrik ediyorum.
    Asus, Samsung , philips vs . bunların ürünlerini belki bir çoğumuz kulaktan dolma bilgiler ile alıp kullandık. Ben CRT monitörümü taşınmadan dolayı getiremeyeceğim kadar bir uzaklıkta bıraktığımdan ( 2005 yılı ödüllü Samsung un 19" turnuva monitörü) yeni bir monitör almak için önce teknosa , mediamarkt ve vatan ı dolaştım .
    Samsung un s23b350h veya s24b350h modelleri bana alınabilir gibi geldi . Fakat balıklama atlamamak için internetin başına oturdum ve her zaman yaptığım gibi burada sizlerle konuşmadan nokta koymayayım dedim .
    Uzun soluklu bir üyesi olduğumdan (tüm genç arkadaşlarımıza ve dükkan sahibi arkadaşlarıma araştırma yapmaları, danışmaları ve bildikleri çözümleri paylaşmaları için bu siteyi hep söylemişimdir. ) buradaki yorumları okumadan geçmeyeyim dedim . Fakat ilk defa kendimi bu kadar aciz hissettim . Yapılan araştırmalarda o kadar çok detaya girilmiş ki, benim kendimi kaptırıp ders anlatmama benzemiş .Bir süre sonra ne yapıyordum ben diyorsun :)
    Çok detay var ve insanların bu kadar detayı tam anlamıyla kavraması ancak branş bilgisi ve yetenek gerektirir gibi geldi bana . Zaten bu sayfanın başında da arkadaşımız çok bunalarak yazdığını belirtmiş .
    Bu sayfayı tablolar ile süslesek nasıl olur ? Çünkü sayfa aktif fakat ilk gününden bugüne epey şey değişti . Bazı ürünler artık ya üretilmiyor ya da kıyıda köşede ancak bulabiliyoruz.Güncel yeni ürünler çıkıyor. Bunu tablo haline getirsek insanları çok mu yönlendirmiş oluruz ?
    Bu esanda benim sıkıntımda aynı 400-525 tl arası led monitöre ihtiyacım var hoparlörü olmasa olur çünkü ses sistemim var. World of warcraft , CoD gibi oyunlar oynamaktayım . Ekran kartımda 6 çıkış mevcut 2 dvi 4 display port sanırım hdmi a benziyor ama bir tarafı düz . Sıkıntı yaratmadan 70- 80 cm mesafeyi koruyarak hangi monitörleri önerirsiniz . Beynim bulandı oku oku ... en sonunda yazdım . Şimdiden çok teşekkür ederim .

• Öncelikle konu sahibine emeğinden ötürü teşekkür ediyorum. İlk sayfada yazdıkları ile bayağı bilgi sahibi oldum..

Şu sıralar bir yeni sistem ile birde LCD alacağım..

Bütçem kısıtlı olduğundan ötürü kendi çapımda bir araştırma yaptım ve bir IPS panelde karar kıldım.

LG 22EA53V-P 21.5" 5ms 1920x1080 HDMI Full HD
    http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=98692&ttype=Details#pt

yukarıda yazdığım model hakkında ilk sayfada hiçbir bilgi yok :( yine ilk sayfada verilen sitelerde monitör incelemelerinin hhiçbirisinde yine yok. Youtubede yok ,google de yok . yok oğlu yok ..

360 TL lik bir fiyatı var bu monitörün.

İlk sayfada yine IPS226V incelemesi var. BU mönitör yapısal ve özellik olarak ona çok benziyor.Tepki süresi,çözünürlük,çıkış portları aynı..

yukarıda yazdığım monitörde bunun gibi midir veya buna yakın mıdır ?

oynadığım oyunlar genelde pes ,cod ,wow + olarak 1-2 oyun daha oynarım.. Bu ürünü önerirseniz bana almak istiyorum.

dediğim gibi IPS 226V ile çok çok benzer bir lcd.

Ne dersiniz arkadaşlar ?

teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeneCa61 -- 14 Temmuz 2013; 0:12:25 >

• ben şahsen böyle bir durumda üründen vazgeçerim . incelenmemiş ürün almak zor iştir. arkadaşların tavsiyelerini de değerlendir derim .
    @Ufuk_XT
  • MrKerberoS kullanıcısına yanıt
    AOC E2462VWH modeli sitenin birinde 1 . olmuş. Ama AOC alınır mı işte onu bilemiyorum :(

http://www.techradar.com/news/computing-components/peripherals/best-monitor-9-reviewed-and-rated-1058662/2 sitesi bu sanırım fiyat performans oranına göre ...
    İngiltere den bir başka linkte ise asus VG278HE birinci seçmişler http://www.independent.co.uk/life-style/gadgets-and-tech/features/the-10-best-pc-monitors-8608351.html

bir bak istersen

@MrKerberoS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wilwarin -- 14 Temmuz 2013; 1:31:13 >

• ARKADAŞLAR MÜMKÜN MERTEBE ÖZELLİKLE OYUNCULAR...........

AOC
    WİEWSONİC
    DELL
    PHILIPS
    LG------(BAZI MODELLERİ HARİÇ)
    SAMSUNG---(BAZI MODELLERİ HARİÇ)

BU MONİTÖRLERDEN UZAK DURUN....

OYUNLAR İÇİN EN İYİ TEPKİME SÜRELERİ OLAN MONİTÖRLER ÜRETEN

ASUS
    FUJİTSU
    BENQ
    ACER
    LİYAMA ----YURT DIŞINDA OLANLAR İÇİN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TİTAN-X -- 14 Temmuz 2013; 12:48:17 >
  • Zaten dert o ya hangisini alırsak problem yaşamayız ve ihtiyacımızı karşılar .
  • Merhaba.. 24'' oyun monitörü almak istiyorum. İnput lagı ,tepki süresi düşük olan bir monitör arıyorum . Forumda 24'' monitör kullanıp testlerini yapmış ya da yapılan testleri incelemiş arkadaşlar yardım edebilirler mi ? Bir de bu monitörde daha çok dizi,film izleyeceğim için renk kalitesinin iyi olmasını istiyorum. Daha önceki monitörümde dizi izlerken, oyun oynarken koyu renkli alanlar gri gözüküyordu. Ne olduğu belli olmuyordu. Renk konusunda da iyi olan bir monitör arıyorum kısacası . Bütçem en fazla 650. Önerilerinizi bekliyorum ... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ...

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vs248h-24-vs248h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58030 bu monitör nasıldır ? İndirimde 504 TL

• Dakara kullanıcısına yanıt
    Ben de ASUS ML248H incelerken bir araştırmaya denk gelmiştim onu okuyup sitede yorum var mı diye baktığımda sizin sorunuzu gördüm . ASUS ML248H or VS248H-P diye http://www.tomshardware.co.uk/forum/62192-3-asus-ml248h-vs248h sitesinde bir soruya cevap verilmiş , ingilizcen varsa inceleyebilirsin.

Teknolojiye bakış açım benim genelde yeni çıkanın hep mümkünse bir altı tarzında olduğundan ASUS ML248H 2 senelik bir ürün . Fena değil gibi duruyor tasarımı hdmi desteği dahili hoparlörünün olmayışı 2ms tazeleme oyunlar için ideal gibi . Kullanan bir arkadaşım gayet memnunum dedi fakat diyorum ya 2 senelik sanırım 2011 çıkışlı. Vs248h ın first person shooter oyunlarında daha iyi olduğunu yazanlarda var. Kafamdaki bulanıklık hala geçmiş değil. Hatta sonunda aldım gitti diyesim bile geliyor tam bir baş ağrısı durumu. 10 tl lik ram de değil ki bu yok bu olmadı diğerini alayım diyebilin. belli bir bütçe ayırıyoruz ki bu iyi geliri olan biri için bile gelirinde sanırım birçok şeye denk geliyor.
    Belirli bir bilgi birikimim olduğundan konu hakkında yorum yapmam abes fakat inanın 1997 yılında aldığım 100 hz Sony tv mi bile 46" samsung 46es6340 modeliyle değiştirene kadar 7 ve 8 serisinin karşısında resmen kamp kurdum. Özellikleri görüntü parlaklığı , update edilebilirliği kamera karşısında el ile komut yetenekleri olduğu halde 6 serisini aldım sonuçta ne mi oldu ? Gayet memnunum mat sayılan bir yüzeye sahip olduğu halde oda ışıklarında bir sıkıntı yaşamadan gayet keyifli vakit geçirtti. (şu an maalesef depoda taşınma işlemlerimizden dolayı.) 7 ve 8 serileri ile çokta aman aman onca paraya kıyaslarsan bir fark olmadığını gördüm. Gel gelelim şimdi monitör almaya sıra gelince tabii gönül en iyisini almak ister de TV ile bir monitörün kıyaslanmaması gerekliliğinide biliyorum. Bazı arkadaşlar monitör yerine tv alıp kullanıyorlar onlarda memnun. Yani uzun lafın kısası herkes bir şekilde memnun :) . Sadece memnun olmayanlar pazardan karpuz alır gibi ürün alanlar sanırım buradaki arkadaşlarda bunun farkında ki burada bunları tartışıyoruz.

Eeee ben lafı uzatmadan sorayım :) ASUS ML248H kullananlar 2 yaşındaki bu monitörü tavsiye edermisiniz yoksa aynı sınıfta farklı bir monitör var mıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wilwarin -- 15 Temmuz 2013; 13:07:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dakara

Merhaba.. 24'' oyun monitörü almak istiyorum. İnput lagı ,tepki süresi düşük olan bir monitör arıyorum . Forumda 24'' monitör kullanıp testlerini yapmış ya da yapılan testleri incelemiş arkadaşlar yardım edebilirler mi ? Bir de bu monitörde daha çok dizi,film izleyeceğim için renk kalitesinin iyi olmasını istiyorum. Daha önceki monitörümde dizi izlerken, oyun oynarken koyu renkli alanlar gri gözüküyordu. Ne olduğu belli olmuyordu. Renk konusunda da iyi olan bir monitör arıyorum kısacası . Bütçem en fazla 650. Önerilerinizi bekliyorum ... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler ...

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vs248h-24-vs248h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58030 bu monitör nasıldır ? İndirimde 504 TL

650 tl bütçe ile kesinlikle asus MX239H ıps almanı tavsiye ederim...en donanımlı oyunları full ayarda,filmleri ıps kalitesi ile kullanacaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TİTAN-X -- 15 Temmuz 2013; 13:17:21 >

• Arkadaşlar rakamı 600 ün biraz üzerine çekebilen 24" monitör ve asus marka bakanlar için ASUS ML248H kullanıcı bir arkadaşımla telefonda görüştüm. Knight online oynadığını ve gerektiğinde bot a bırakıp 2-3 gün boyunca pc yi açık bıraktığını söyledi . herhangi bir görüntüde bozulmaya rastlamadığını ifade etti. Elektrik gibip gelmelerinde kendini koruyan bir yapıya da ayriyeten sahip olduğundan bahsetti. İlgilenenlere duyurulur.
  • Arkadaşlar foruma 3 gündür yeni giriyorum. Başımı kaşıyacak vaktim yok bu ara. Özellikle de "X-Y fiyat aralığı için monitör arıyorum" gibisinden mesajlar yazmayın lütfen. Çok özel bi monitör aramıyorsanız, sizler de ilk sayfadaki önerilerden ihtiyacınız olan monitörü tespit edebilirsiniz. Onun dışındaki detaylı soruları, fırsat bulduğumda sırayla cevaplamaya çalışacağım. Bu konuda göstereceğiniz anlayış için şimdiden teşekkürler.

Öneri listesinde olmayıpta performansını merak ettiğiniz monitör veya monitörleri Öneri listesinde olmayan bir monitörü araştırmak başlığı altındaki maddelere göre kendiniz de bakabilirsiniz. "Şu monitör nasıl?" diye de sormayın lütfen bu sebeple. Çünkü size cevap vermek için benim yapacağım araştırma da orda yazdığımdan farklı değil. Monitör modellerinin tamamına yakını, aynı zamanda inceleme linkleridir. Bildiğim ama konuya yazmadığım birşey yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 15 Temmuz 2013; 18:35:59 >

• O monitörleri önermiyorum. IPS olarak ise şu anda en iyisi Dell U2312HM.
  • SiPAHi_ S kullanıcısına yanıt
    Şu âna kadar HDMI 1.4'le ilgili ilk sorutu soran siz olduğunuz için araştırma safhası uzun sürdü haliyle.
    Lâkin, en detaylı incelemelerde bile HDMI portlı monitörlerin versiyonuna dair bilgi veren çok az site olduğundan, ben de HDMI 1.4'ün sadece 1080P üzeri çözünürlüğe sahip monitörlerde olduğunu varsaydım. Bunlar da 1440P oluyor haliyle.

Her ne kadar tepki süresi 1 sn olmasa da, Asus PB278Q veya Dell U2713HM ideal görünüyor. Bu monitörlerde IPS panel var yalnız. Asus'u bilmem ama Dell için şunu söyleyebilirim. Tepki süresi yüksek görünse de, testlerde öyle çıkmıyor.
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.