Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İkisi de çok iyi monitör. S235HLBbmii bir adım önde görünüyor.
  • ne özelliği olarak önde
  • ckaracar C kullanıcısına yanıt
    input lag süresi çok az da olsa daha düşük. uk.hardware'den bakabilirsin diğer detaylara.
  • xentor X kullanıcısına yanıt
    Hiçbiri değil. İlk sayfadaki önerilere bakabilirsin. Acer S235HLBbmii ve Dell U2312HM iyi seçenekler mesela.
  • Dell'de garanti süresi 36 ay Acer'da 24 ay
  • Ben monitörleri teknik özellikleri itibariyle değerlendiririm. Garantisi yokmuş veya 5 yılmış, buna bakmam.
    Herbir detayı bana sormayın. Adı üzerinde, bu konu öneri konusu. Bazı şeyleri de kendiniz düşünün ve kararınızı kendiniz verin.
  • bocek hocam online oynarken bu ipsler bana sıkıntı yasatırmı ve ips lerde olan ışık problemleri varmı?
  • xentor X kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yaşatacak olsa, önerir miyim hiç. Ben de U2312HM kullanıyorum. Işık problemi diye bahsettiğin sorunun ne olduğunu anlamadım ama monitörden memnunum.
  • hocam çok teşekkür ederim incelemelerine de bi bakayım, anlamıyorum bu işten fazla sayenizde iyi bir monitor alıcam inşallah.

hocam bunlar vatanda yok kargoyla başka yerden alsam sıkıntı olurmu?
    ve de 8 ms olması goruntude bi sıkıntı yaşatırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xentor -- 14 Haziran 2013; 16:41:21 >
  • merhaba vatandan yüzde 30 indirim varken monitör almayı düsünüyorum fakat okadar çok model var ki kafam allak bullak oldu günlerdir. Bütçem max 1300tl bu paraya hangi monitörü almalıyım.3d almak gereksizmi sistemide yazayım size.Aslında 3d monitör almayı istiyordum fakat burda okuduklarıma göre benim sistem yetersiz kalır verim alamam boşuna para vermiş olurum..Asıl amacım oyun film ağırlıklı.HEm single son cıkan oyunlar hem de online mmorg oyunları oynuyorum.Gözlerim yeterince bozuk şuan kullandığım monitör samsung syncmaster 933 19'' gözlerimi uzun bakınca çok yoruyor.Masamın kücük olması nedeniyle monitör ile aramdaki mesafe 30-50 cm arası.Gönlümde yatan 27'' hd monitör.Sormak istediğim bir başka soru ise oyunlar için 120 hz 144hz yada 60 hz farkı ne derece hissedilir.144hz bi monitör için okadar çok para vermek mantıklı mı?.Aşağıda ki sitem 3d oyun oynatır mı.Oynarsam ayarları nekadar kısmam gerekir. Low a kadar düşermiyim:))

Sistem

amd fx 8320

gigabyte 990fxa ud3

zotac gtx 660ti amp edition

gskil rapjaws 1866mh 2x4 8gb ram

corsair 500r kasa

cm gx 750w psu

corsair h80i işlemci soğutucu

samsung 500gb sata2 hdd

yorum için saygılar cevap verirsen cok dua ederim :)

• kalpsiz23 K kullanıcısına yanıt
    - Bu sistemle 3D oynarsın ama çok ayar kısmak zorunda kalırsın. O zaman da bir anlamı kalmaz. Bu sebeple 120-144 hz monitörler gereksiz olur senin için.
    - O mesafeden kullanım için 23" üzerini önermem. Hadi 24" olsun en fazla.

Bu doğrultuda, ilk sayfadaki önerilere bir bakabilirsin.
  • Benim dusuncem Hocam sana tek bir adet monitor soyliyim ben bundan baska dusunme diyorum baska birsey demem param olsa direk alirim :))) bocekgrafik abimizin de listesinde yer alan

viewsonic : vx2739wm 27 " full hd 1080p lcd tam sana gore bir monitor oldugunu dusunuyorum :)) ama fiyat dusuk olsun diyorsab birsey diyemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR.BYKUSH -- 14 Haziran 2013; 18:50:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aklımda bir soru işreti var aslında 27'' ekrana yakından bakınca led olan monitörlerde nokta nokta grafikleri görürmüyüm.daha önce vatan teknosa gold gibi yerlere gidip biçok monitörü gözlemledim.led olan monitörlerin rengi daha iyiydi fakat monitöre yaklastıkca nokta nokta aralıklar görünüyordu.mesela bazı arkadaslar bikac monitör bağlayıp öyle bir sistem yapmıs ama 4 monitörün birleşme yerleri.oyun oynarken mesela benim gözüme batar konsantre olamam.o sistem benim için uygun değil.27'' led monitörde böyle bişey yaşanabilir mi.alışmışım lcd :)
  • kalpsiz23 K kullanıcısına yanıt
    Sorun yaşarsın. O sorun, 27" monitörlerin sadece 1440P olanlarında yoktur.
    Yukarıda da yazdığım gibi yakın mesafeden kullanacağın için 23 veya 24" senin için ideal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Sorun yaşarsın. O sorun, 27" monitörlerin sadece 1440P olanlarında yoktur.
    Yukarıda da yazdığım gibi yakın mesafeden kullanacağın için 23 veya 24" senin için ideal.
    teşekkürler hocam cevabın için.gayet bilgili ve ilgilisin bu konuda allah senden razı olsun.Peki 24 '' monitör alacak olsan 1000tl paran olsa önerdiklerinden hangisini alirdin.Yada fiyat performans olarak en ideal hangisidir hem oyun hem film için.Vatanda olsa iyi olur bu monitör :)
  • bu monitörün ips oldugu resmi sitesinde yazmıyor nedense ya satış yapılan sitelerde yazıyor ama S235HLBbmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ckaracar -- 14 Haziran 2013; 19:39:53 >
  • @ckaracar:
    LED, aydınlatma teknolojisi oluyor. IPS ise panel tipi. Yazabilirlerdi ama yazmamışlar.

@kalpsiz23:
    İlk sayfadaki önerilere bakabilirsin.
  • merhaba arkadaslar

PHILIPS 27" 273G3DHSB/00 3D GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
    http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/philips-273g3dhsb00-27-273g3dhsb00-3d-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=63279

3d monitor olarak bunu düşünmekteyim acaba parasını hak ediyor mu? yoksa 720 TL ye daha iyisini alabileceğim bir monitor var mı?

NOT: monitore 1.3 m uzaklıktan bakılacak, film ve FPS oyun için kullanılacaktır. crysis, far cry vb..

• t_garret kullanıcısına yanıt
    Oyun için iyi değil.

İlk saydadaki öneri listemde olmayan modellere, yine orda Öneri listesinde olmayan bir monitörü araştırmak başlığındaki tarife göre kendiniz de araştırma yapabilirsiniz.
  • Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Peki Dell'in U2412M ve U2312HM modellerinin 'input lag' değerlerini gördüm bir sitede. Bu değerler doğru mudur ve sence aralarında farkedilir bi fark var mıdır?

İkisinin input lag değeleri:
    -U2412M: 9.0
    -U2312HM: 0.3
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.