Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: saintroyo Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
10.290
Cevap
139
Favori
360.088
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      578 Mesaj
      13 Haziran 2013 12:37:57

Hocam paranız olsaydı

SAMSUNG S24B350H
      AOC 23.6" E2461FWH GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

Hangisini alırdınız amaç oyun
      |
      |
      bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      13 Haziran 2013 13:20:54
      @bocekgrafik tavsiyeler için teşekkür ederim ancak belirttiğim gibi online fps oyunları da oynuyorum bu nedenle IPS değil, TN panel düşünüyorum. TN panellerin renk konusunda sıkıntılı olduğunu biliyorum ancak yine de başarılı renk gösterimi sağlayan monitörler de vardır illaki piyasada. TN panele sahip monitörler var mı tavsiyede bulunabileceğin şuan satışı olan?
      |
      |
      13 Haziran 2013 13:38:14

ne amaçla kullanacaksınız hocam ?
      |
      |
      Badelasum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      CORSAIR CARBIDE 400R // ASUS Z77-A DDR3 2400MHz(O.C.)// INTEL i5 3570K 3,4GHz Turbo 3.8Ghz // CORSAIR HYDRO H80i // MSI GTX 1050 TI 4 GB GAMING X // H.P.E. BRONZE 700W 80 PLUS // WD 3.5 1TB CAVIAR BLUE SATA 3.0 // SANDISK ULTRA II 240GB 550MB-500MB SSD // EDIFIER M3500 5.1 // AOC E2461FWH LED 23.6 // STEELSERIES RIVAL 650 WIRELESS // LOGITECH G105 // ASUS ROG STRIX FUSION 500
    • Çavuş
      86 Mesaj
      13 Haziran 2013 14:04:35
      quote:

Orijinalden alıntı: bykush1905

ne amaçla kullanacaksınız hocam ?

Genellikle İnternet, resim, video film. Arasıra oyun açarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Badelasum -- 13 Haziran 2013; 14:05:54 >
      |
      |
      13 Haziran 2013 14:06:54 Konu Sahibi

@YetkinArpat:
      DVI kablosu daha iyi olur.

@Badelasum:
      Ek olarak bir de BenQ RL2240H var. Bunlar muadil monitörler. İçine sineni alabilirsin.

@Huzur53:
      E2461FWH şık bir monitör ama input lag testi yok. Bu sebeple S24B350H.

@oLgan:
      Yok. Önerdiğim Dell monitörlerin oyun performansları yüksektik. Özellikle de U2312HM bu konuda çok iyi. İlk sayfadaki incelemelere bakmanı öneririm. 4 ayrı incelemenin linki var bu monitöre dair.
      |
      |
      Bahsedilenler: oLgan , Huzur53 , YetkinArpat , Badelasum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Çavuş
      86 Mesaj
      13 Haziran 2013 14:13:51
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

@YetkinArpat:
      DVI kablosu daha iyi olur.

@Badelasum:
      Ek olarak bir de BenQ RL2240H var. Bunlar muadil monitörler. İçine sineni alabilirsin.

@Huzur53:
      E2461FWH şık bir monitör ama input lag testi yok. Bu sebeple S24B350H.

@oLgan:
      Yok. Önerdiğim Dell monitörlerin oyun performansları yüksektik. Özellikle de U2312HM bu konuda çok iyi. İlk sayfadaki incelemelere bakmanı öneririm. 4 ayrı incelemenin linki var bu monitöre dair.

BenQ güzel ama fiyat biraz uçuk :) Galiba Philips tarzı şekli ve kontrast oranı ile bir adım önde galiba Samsunga.
      |
      |
      13 Haziran 2013 21:16:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Cross1963

bu aralar monitor almayı düşünüyorum %95 oyunlarda kullanacağım Bildiğim kadarıyla tepki süresi ne kadar az olursa okadar iyi hangi monitörü önerirsin ? bütçe 500 TL e kadar

bide bu input lagı, monitorlerin özelliklerinde neresinde görebilirim ?

İlk sayfadaki önerilere bakıp, kendine göre bazı modeller belirle öncelikle. Bi karara varamazsan, buraya yazarsın.
      Monitör özellikleri arasında input lag süresi yazmaz. Testlerle anlaşılır.
      |
      |

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yüzbaşı
      347 Mesaj
      14 Haziran 2013 02:06:16
      arkadaşlar çok acil alacağım sizce hangisi

aoc i2367Fh

asus mx239h
      14 Haziran 2013 07:58:22
      AOC E2260S WDA 21,5" LED peki bu nasıl dükkanda monitörlere bakarken şekil olarak çok güzel geldi bana.
      |
      |
      14 Haziran 2013 08:33:25 Konu Sahibi

i2367Fh
      |
      |
      deadpool__77__ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      946 Mesaj
      14 Haziran 2013 10:41:33
      bocek kardes bu monitör nasıl satın almayı düsünüyorum önerirmisiniz
      Asus VN247H
      http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/asus-vn247h-236-vn247h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64785#allImages
      |
      |
      14 Haziran 2013 12:11:21 Konu Sahibi
      İnput lag testi olmadığı için ben önermiyorum. Kullanıcıları öneriyorsa al.
      |
      |

• Yüzbaşı
      946 Mesaj
      14 Haziran 2013 12:20:01
      bana önerebiliceginiz asus monitör var mı peki piyasada olan 23" 24" filan
      14 Haziran 2013 12:22:55 Konu Sahibi

Önerdiklerim ilk sayfada yazılı zaten.
      |
      |
      ckaracar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      946 Mesaj
      14 Haziran 2013 12:31:42
      şunu al diyebiliceğin model yokmu asus olmasada olur bir sürü monitör var konuda hangi birini alıcamı karar veremedim
      |
      |
      14 Haziran 2013 12:59:55 Konu Sahibi
      Bu mesajım geneledir.

Ne istediğini bilmeyen kişiye benim "şunu al" dememin de faydasız olduğunu gördüm defalarca. Ben günlerce uğraşmış, konu açmışım ama sizler, önünüzdeki hazır menüden seçim yapmayı bile beceremiyorsanız benim yapabileceğim bişey yok.

Deseniz ki şu, şu ve bu monitör arasında kaldım. Birini öneririm ama onu bile yapmaya eriniyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 14 Haziran 2013; 13:00:36 >
      |
      |
    • Er
      4 Mesaj
      14 Haziran 2013 13:14:54
      hocam ben 550 tl ye kadar bir monitör almayı dusunuyorum ama kararsızım cunku secenek cok, simdilik

AOC 23.6" E2461FW
      SAMSUNG 23" S23B350H
      ASUS 23.6" VN247H
      ASUS VX238H

gibi monitorleri dusunuyorum. Genellikle fps ve yarıs gibi oyunlar oynuyorum ve film izliyorum.Bunlar dısında da tavsiye edebileceginiz monitor varsa onuda soylerseniz sevinirim.

Birde eklemeyi unutmusum ekran kartım 7870xt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xentor -- 14 Haziran 2013; 13:17:54 >
      14 Haziran 2013 14:23:30
      bocek kardes konuda bu monitör var mı H'den sonrası var bunda ama dogrumu bilemedim ACER S235HLBbmii
      14 Haziran 2013 14:33:14 Konu Sahibi

Önerilerdeki Acer kısmında şöye yazıyor: "Acer'ın 27"lik modelleri hariç HLABID, HLAbmii ve Hbmi serisi tüm monitörleri oyunlar için idealler."
      Buna göre S235HLBbmii de bu sınıfta yer alıyor.
      |
      |
      ckaracar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      946 Mesaj
      14 Haziran 2013 14:41:43

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
SEO
son dakika
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.