Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam bende araştıra araştıra kafayı yedim kaç haftadır. sonunda asusun bu modelini buldum beğendim özellikleri de çok iyi ve 2 adet ödülde almış bulunmakta , aşırı bir fark oldugunu sanmam heralde kabaca bir baktım.
    artık ilerki zamanda neler değişir bilemem tekrar karşılaştırıp araştırmaya başlarsam daha da kötü olacam :D ilerki zamanda görücez bakalım :) tavsiye ve bilgilerinizi bekliorum bende bu düşündüğüm monitör için.
  • Kardeş benim sana yazacak bi şeyim kalmadı. Son olarak, konu başında da bulunan şu kısmı buraya alıntılıyorum. Belki yol gösterici olur senin için.

quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Öneri listesinde olmayan bir monitörü araştırmak:
    Aşağıdaki Türkçe ve yabancı inceleme linkleri ve kaynakları inceleyerek, kafanızdaki birçok soruya cevap bulabilir, ihtiyacınız olan monitörü kendiniz de tespit edebilirsiniz.
    Peki bunu nasıl yapıyoruz? Performansını merak ettiğiniz monitör aşağıdaki öneri listesinde yoksa, sırayla iki şeyi yapıyoruz. (Ben de böyle yapıyorum):

1- Öncelikle, Gecikme sürelerini veren siteler başlığı (az aşağıda) altındaki sitelerde bu modellerin incelemelerinin olup-olmadığına bakın. Varsa eğer, kaç tane inceleme bulduysanız hepsine de bakıp ortak sonuç çıkartın. Sadece tek bir yere bakmayın yani.

2- O sitelerde yoksa, netten monitör marka modeli ile sonuna input lag (Asus VN247H input lag) yazıp arama yapın. Sonuç varsa bakın, yoksa bu sefer de monitör marka modeli ile sonuna review (Asus VN247H review) diye arama yapıyorum.

Baktığınız yerderde input lag süresi verilmişse ve oyun için de yeteri derecede düşükse bunu benle paylaşın; bir de ben bakayım. Sonuçlar oyun için iyise, o modeli hem soran kişiye (size) öneriyorum, hem de önerilere ekliyorum. Yoksa önermiyorum.

3- Aradığınız monitörü oyun için kullanmayacaksanız veya multiplayer oyun oynamıyorsanız, input lag testleri sizin için çok önemli değil. Performanstan ziyade, renkleri iyi olan (IPS) monitörlere bakın sizler de.

• Beyler bu ıps panel ekranların hepsinde bu ışık sızdırma problemi varmı bide 1ms tepkime süresi olanların bazıları gerçek 1 ms değil diyorlar yani griden griye geçiş 1ms mesela.Diğer tonlar daha uzun sürüyormuş.
  • - Bazılarında olur belki ama hepsinde olmaz. "Hangilerinde oluyor, hangilerinde olmuyor" diye sorma. Neye ihtiyacın olduğunu biliyorsan eğer, konu başındaki mesajı iyice okuyup, kkendince birkaç model belirle. Ardından birlikte bakalım.

- Bazı monitörler dediğin gibi daha yükse değer veriyor. Nadir de olsa bazıları ise daha düşük. Bu fark, yalnızca hassas testlerde ortaya çıkıyor.

Alıntı yapman şart değil. Yanındaki cevap butonunu kullanman yeterli. Benim şu an yaptığım gibi. Böyle de bildirim gidiyor çünkü sana.
  • hocam şu monitör fiyatına göre nasıl sizce önceliğim oyun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjk__nvidia__intel -- 1 Haziran 2013; 16:29:36 >
  • merhaba bocekgrafik, bende oyun monitoru almayi dusunuyorum ama multiplayer oyuncusu degilim, nadiren filmde izlerim 500tl yi asmayacak bir monitor onerebilirmisin f/p olarak guzel birsey onerirsen sevinirim...tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @One~
    İyi monitör. Önerilerim arasında da var zaten.

@Kauseg:
    One~'ın sorduğu Dell S2340L iyi.
  • teşekkür ederim bi de aklımda asus mx239h var sizce hangisi daha iyi?
  • Emin değilim ama firma tecrübesine bakarak söyleyecek olursam Dell.
  • quote:

Aldıktan sonra monitör hakkındaki görüşlerinizi bekliyor olacağım.

monitörüm geçen hafta cuma günü geldi
    yani sparişten sonra 2 gün içinde elime ulaştı.
    Monitor çok güzel görüntü DVI dan bağlandım yazılar Çok net ve renkler çok güzel. olumsuz bir tarafını görmedim, kasası harika ayak çok sağlam ve büyük kızaklama çok güzel, arkasında birde power soket deliği var orası ne işe yarıyor onu bilmiyorum.
    nesin
    tavsiye ediyorum. (bazı maplerde küçük mapteki bölüm biraz karanlık gibi geldi ama tüm haritalrda yapmıyor. alırsan onada bir bak banamı öyle geldi seninde fikrini alayım tavsiye ederim.
  • Benim monitörüm var.
    Işık ayarını açınca aydınlanmıyor karanlık dediğin yerler?
  • Teşekkürler, tavsiye ve yorumun için...Bahsettiğin power soket sound bar için olsa gerek...
  • bu dell modeli parlak ekranmış vazgeçtim maalesef.
  • U2312HM mat.
  • quote:

TV'lerin input lag ve tepkime süreleri normal monitörlere göre fazladır. Yani FPS vb hızlı hareketin bulunduğu ve anlık gecikmelerin önemli olduğu oyunlar için uygun değildir.

Hocam siz çok bilgili bir arkadasa benziyorsunuz :)

Hocam bi yardım çıkmazdayım hangisini almalıyım assadaki 100 tl karlı oluyor :

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-vn247h-236-vn247h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64785

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vs238h-23-vs238h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58029

Hocam 5 ms ile 1 ms arasndaki farkı hissetmezsin dediler ne kadar doğrudur?

Eğer yukardaki daha kaliteli aradaki 100 tlye değer dersen onu alırım değmez gerek yok dersende altındakini alırım.

100 TL 100 TL dir hocam yardımınızı bekliyorum.

Edit: Hd7870xü veya 7950 ekran kartıyla kullanacağım Point blank oynuyorum 19 inz monitorumde rahat oynuyorum ms sini bilmiyorum ama eski bise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dctr.Who -- 3 Haziran 2013; 21:56:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dctr.Who

Yok yaw? Sana öyle gelmiş.

Bahsettiğin monitörlerin bu konuda kaç sefer sorulduğunun sayısını hatırlamıyorum artık. Her ikisine de dair input lag testi olmadığı için öneremiyorum. Çünkü, input lag testini görmediği monitörü oyun için önermiyorum. Point blank dediğin oyun online mıdır, değil midir; bilmiyorum. Online sanırım. Seyrettiğim birkaç videosuna baktığımda, seri bir oyun olarak anladım.

VN247 için inceleme konusu açan bi arkadai vardı. Ona bi sor "Nasıl?" diye. 238 olanı hakkında da alıpta memnun olmayan birkaç kişi okumuştum.

Bu ikis haricinde başka monitör bakmak istersen eğer, ilk sayfadaki önerilere bakabilirsin.

• BöcekGrafik hocam Allah sana sabır versin ve helal olsun diyorum hem bilgi vermekten bıkmadığın için hemde
    bu işi karşılıksız yaptığın bıkmadan aynı sorulara cevap verdiğin için ben konuyu açsam belli bir noktadan sonra gına gelirdi bana
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dctr.Who

Yok yaw? Sana öyle gelmiş.

Bahsettiğin monitörlerin bu konuda kaç sefer sorulduğunun sayısını hatırlamıyorum artık. Her ikisine de dair input lag testi olmadığı için öneremiyorum. Çünkü, input lag testini görmediği monitörü oyun için önermiyorum. Point blank dediğin oyun online mıdır, değil midir; bilmiyorum. Online sanırım. Seyrettiğim birkaç videosuna baktığımda, seri bir oyun olarak anladım.

VN247 için inceleme konusu açan bi arkadai vardı. Ona bi sor "Nasıl?" diye. 238 olanı hakkında da alıpta memnun olmayan birkaç kişi okumuştum.

Bu ikis haricinde başka monitör bakmak istersen eğer, ilk sayfadaki önerilere bakabilirsin.

HOCAM uykum var kafam hiç basmıyor simdi sen birseyler önersen 470 tl bütçe var vatandan %25 indirimle bu.
    HDMI lı güzel 23 inc bi monitor yokmudur 22,6da olur film oyun oyunlar gta4-5 crysis pointblank(online fps) vb. Yattım ben olcem yoksa uyku akıore valla dün kıza açılcam die gece yatamadım bugunde kız gelmedi :(

not: Kıza faceden açıldım kabul etti ettiği ana kadar heycan vardı baktım etti bende heycan meycan kalmadı hatta of bile dedim la simdi hiç istemiom piskopatmıyım neyim nese konu dısı yapmayak merak eden %1 lik kısım olur felan naptın diye onlara hadi iyi geceler beyler bayanlar.

• hocam Dell S2340L önermişsiniz ama ms'si 8 çok değil mi oyun için? bi problem olmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brsaltnc

BöcekGrafik hocam Allah sana sabır versin ve helal olsun diyorum hem bilgi vermekten bıkmadığın için hemde
    bu işi karşılıksız yaptığın bıkmadan aynı sorulara cevap verdiğin için ben konuyu açsam belli bir noktadan sonra gına gelirdi bana

Arada geliyor zaten.

Bak mesela, daha konunun tepesine ÖNERİ İSTEMEDEN ÖNCE diye koca başlık yazıp, altına da orayı okumadan öneri istemeyin yazmışım. Yine de isteniyor. Cevap versen bi türlü, vermesen bi türlü. Bazen çok bunalttıkları oluyor. Yâhu kardeşim; ben günlerimi vermişim bu konuyu hazırlamışım. Sen önündeki hazır konuyu bile okumaktan eriniyorsan ben ne yapayım yani.

Hangi sayfadaydı bilmiyorum ama, birisi "Okurken bile kafam karışıyor" vb. cümleler kuranlar oluyordu. Doğrudur. Çünkü ben de konuyu hazırlarken beyi travması geçirmeye yakın ara veriyordum. Zor konu tabii ki ama herkeste konunun herbişeyini anlayacak diye bişey yok. Hiçbirşey anlamıyorsan bile, en azından önerilerdeki monitörlerden bütçene göre olanları bulabilirsin dimi be kardeşim. Ama bunu bile yapmıyor çoğu.

Bu gidişle, biraz daha sertleşecem artık mecburen. İyi niyetim suistimal ediliyor çünkü.

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.