Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: erenfb1907 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
10.290
Cevap
139
Favori
360.134
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1168 Mesaj
      24 Mayıs 2013 16:36:55
      tamam tesekkurler
      |
      |
      25 Mayıs 2013 00:09:49
      Asus 144hz 24" 1ms modelinden aldım bu akşam yağ gibi akıyor herkese öneririm kasada çok sağlam 843tl ye geldi vatanpc %30 indirim.
      |
      |
      25 Mayıs 2013 00:50:22
      sevgili dostlar, gittim vatanda ve dedigim modelleri inceledim. once benq hakkinda bir bilgi vereyim. ellerindeki tek 2420 teshir. uzun suredir ordaymis. pek hos bir durum degil taaa 100 km ilceden sirf o monitor icin gitmistim neyse asuslari inceledim ve 24 inc ips panel sanki oyuncu ve multimedyacilardan cok cizim ve fotocular icin gibi... ekranin cercevesinde olcekleme centikleri var. ancak goruntu her acidan ayni. 27 inc olan monitor ise mukemmel bir tasarim. resmen icim eridi monitore. hatta bir teyze ogluna almis, cok tatliydi bana aman evladim bunu al biz cok arastirdik en iyisi bu derken. turk anneleri gercekten cok icten ve samimi. neyse monitore gelirsek dizayni cok guzel, ozellikleri pozitif ama boyutu cok ve bu bir sikinti bence. gene de tasarimi tek kelimeyle kusursuz. gelelim oyun monitoru olan canavara. bakinca bi sey anlaailmiyor ama ozellikleri acisindan guzel oldugu tartismasiz. ancak paneli nedeniyle sikintili. aci degistikce gorus kaybi var. ayakligi da biraz dandik gibi. cok yuksekte duruyor. simdi aklimda kalan iki model var. ilki 27 inc ips ve ikincisi asusun oyun monitoru. yarin alacagim ama karar veremiyorum... offf offf

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1071 Mesaj
      25 Mayıs 2013 00:58:53
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Yüksek olan rakam daha iyi ama önceki yapdığım açıklamamda yazdığım üzere bunu % 100 kullanamazsın. Senin için Samsung S23B550V iyi yani.

eyv. hocam sağolasın aklımda bu monitör alacam kesin ama vatanda sadece samsung un 8 monitörü var :S gelirmiki bu aralar yeni monitörler bu s23b550v ? :S nerden bulabilirim peki bana söyleyebilirmisin acaba araştırıyorum bi yandan ama vatandaki indirim fiyatı gibi pek görünmüyor :s
      CORSAIR CARBIDE 400R // ASUS Z77-A DDR3 2400MHz(O.C.)// INTEL i5 3570K 3,4GHz Turbo 3.8Ghz // CORSAIR HYDRO H80i // MSI GTX 1050 TI 4 GB GAMING X // H.P.E. BRONZE 700W 80 PLUS // WD 3.5 1TB CAVIAR BLUE SATA 3.0 // SANDISK ULTRA II 240GB 550MB-500MB SSD // EDIFIER M3500 5.1 // AOC E2461FWH LED 23.6 // STEELSERIES RIVAL 650 WIRELESS // LOGITECH G105 // ASUS ROG STRIX FUSION 500
    • Binbaşı
      1071 Mesaj
      25 Mayıs 2013 01:10:28
      quote:

bişey daha soracağım s23b55h ile s23b55v nin arasındaki fark nedir ? netten baktım ama bulamadım pek sitelerde göremedim :S
      |
      |
      CORSAIR CARBIDE 400R // ASUS Z77-A DDR3 2400MHz(O.C.)// INTEL i5 3570K 3,4GHz Turbo 3.8Ghz // CORSAIR HYDRO H80i // MSI GTX 1050 TI 4 GB GAMING X // H.P.E. BRONZE 700W 80 PLUS // WD 3.5 1TB CAVIAR BLUE SATA 3.0 // SANDISK ULTRA II 240GB 550MB-500MB SSD // EDIFIER M3500 5.1 // AOC E2461FWH LED 23.6 // STEELSERIES RIVAL 650 WIRELESS // LOGITECH G105 // ASUS ROG STRIX FUSION 500
    • Yüzbaşı
      915 Mesaj
      25 Mayıs 2013 02:19:32
      Merhabalar PHILIPS 27" 273E3LHSB / 00 almayı düşünüyoruö fakat 1 aydan fazladır vatanbilgisayar stoklarında olmaması ve halada gelmemesi ve+ olarak bu monitörün / 01 modelinin gelmesi beni acaba /00 modelini artık getirmiceklermi diye düşündürmeye basladı gelmeyeceğini düşünürsek vatanda bu monitörün fiyatı 600 tl %25 indirimli haliydi aynı 600-650 tl civarında bu monitörün özelliklerine en yakın ( daha iyi olursa tabi daha iyi olur ) hangi monitörü önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
      MB: Gigabyte 990XA-UD3 l CPU: AMD FX X6 6300 3.5Ghz l GPU: Sapphire HD7850 O.C. 2GB 256Bit l RAM: Corsair (2x4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL9 l SSD: Corsair 128GB Force GS Serisi l HDD: SEAGATE 3.5" 2TB Barracuda - WD 3.5" 1TB Caviar Blue l
      DVD Sürücü: Asus DRW-24B5ST 24X ± Double Layer Sata l PSU: OCZ FATAL1TY 80PLUS 750W 80+ l Kasa: Corsair Carbide 500R MidT ATX Siyah l PSU Soğutucu: Cooler Master Hyper 212X l Keyboard: Microsoft Wired 600 l Mause: A4 Tech Bloody V5 Multi-Core GUN3 l
      Monitör: AOC 27" E2795Vh l Web Camera: A4 TECH PK635K l Speaker: JWIN 2+1 A-111 Ses Sistemi l Kulaklık: SONY MDRV55R AE Kafa Bantlı l Modem: AIRTIES Air5453 300mbps Kablosuz ADSL2+ 4-Portlu+ 1 USB Portlu
    • Yüzbaşı
      642 Mesaj
      25 Mayıs 2013 04:12:23

ASUS 24" VG248QE GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR vatanda %30 ındırımde 845 tl ye sipariş verdim gelmesini bekliyorum bunu alırken dikkat etmem gereken husus varmı oku pixel den başka ve tam anlamı ile verim almak için hangi mod hangi kablo lazım bana kullanan biri söylerse sevinirim bu arada burada çok soru sorarak başını ağırttıgım bocekgrafik hocama çok teşekkür ederim desteğini sıkılmadan verdiği için

|
      |
      Bahsedilenler: bocekgrafik
      25 Mayıs 2013 08:55:12 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ReDDoG

sevgili dostlar, gittim vatanda ve dedigim modelleri inceledim. once benq hakkinda bir bilgi vereyim. ellerindeki tek 2420 teshir. uzun suredir ordaymis. pek hos bir durum degil taaa 100 km ilceden sirf o monitor icin gitmistim neyse asuslari inceledim ve 24 inc ips panel sanki oyuncu ve multimedyacilardan cok cizim ve fotocular icin gibi... ekranin cercevesinde olcekleme centikleri var. ancak goruntu her acidan ayni. 27 inc olan monitor ise mukemmel bir tasarim. resmen icim eridi monitore. hatta bir teyze ogluna almis, cok tatliydi bana aman evladim bunu al biz cok arastirdik en iyisi bu derken. turk anneleri gercekten cok icten ve samimi. neyse monitore gelirsek dizayni cok guzel, ozellikleri pozitif ama boyutu cok ve bu bir sikinti bence. gene de tasarimi tek kelimeyle kusursuz. gelelim oyun monitoru olan canavara. bakinca bi sey anlaailmiyor ama ozellikleri acisindan guzel oldugu tartismasiz. ancak paneli nedeniyle sikintili. aci degistikce gorus kaybi var. ayakligi da biraz dandik gibi. cok yuksekte duruyor. simdi aklimda kalan iki model var. ilki 27 inc ips ve ikincisi asusun oyun monitoru. yarin alacagim ama karar veremiyorum... offf offf

Vatan'ın pis bi hutu var. Bütün piyasayı elinde tutmak için elinde olan ürünü de, olmayan ürünü de siteye koyuyor. Bununla ilgili şikâyetim bile var hatta benim. Linki imzamda. Destek vermek isteyen verebilir.

Her açıdan aynı görüş açısına sahip Asus dediğin monitörün modelini yazmamışsın ama PB248Q ile PB278Q'yu diyorsun galiba. PA serisi de çok iyiydi bunun. Oyun monitörlerinde bundaki gibi görüntü kalitesini bulmak, en azından şimdilik imkânsız.

Oyunları ağırlıklı olarak multi oynuyorsan P serisi sana gitmez. Multici değilsen PB247Q'yu alabilirsin.
      |
      |

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan

• Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Mayıs 2013 08:57:39 Konu Sahibi

Önerilerimizlde, Vatan'daki stoğu da tüketmişiz. İlla ordan almak zorunda değilsin eğer Samsung alacaksan.

O iki model arasındaki farkları ilk sayfadaki öneri kısmına yazmıştım.
      |
      |
      Bahsedilenler: bykush1905

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Mayıs 2013 08:59:34 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: YetkinArpat

Merhabalar PHILIPS 27" 273E3LHSB / 00 almayı düşünüyoruö fakat 1 aydan fazladır vatanbilgisayar stoklarında olmaması ve halada gelmemesi ve+ olarak bu monitörün / 01 modelinin gelmesi beni acaba /00 modelini artık getirmiceklermi diye düşündürmeye basladı gelmeyeceğini düşünürsek vatanda bu monitörün fiyatı 600 tl %25 indirimli haliydi aynı 600-650 tl civarında bu monitörün özelliklerine en yakın ( daha iyi olursa tabi daha iyi olur ) hangi monitörü önerirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Asus VK278Q.

• Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Mayıs 2013 09:02:36 Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: NewLiFe61

ASUS 24" VG248QE GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR vatanda %30 ındırımde 845 tl ye sipariş verdim gelmesini bekliyorum bunu alırken dikkat etmem gereken husus varmı oku pixel den başka ve tam anlamı ile verim almak için hangi mod hangi kablo lazım bana kullanan biri söylerse sevinirim bu arada burada çok soru sorarak başını ağırttıgım bocekgrafik hocama çok teşekkür ederim desteğini sıkılmadan verdiği için

Bu soruyu rezes ve/veya Eorlund Gray-Mane cevaplasın. Çünkü onlar, bundan kullanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 25 Mayıs 2013; 9:02:54 >
      |
      |
      Bahsedilenler: rezes , Eorlund Gray-Mane
    • Yüzbaşı
      849 Mesaj
      25 Mayıs 2013 10:32:31
      PB248Q VE MX279 H Modelleri hocam goruntu kaybi olmayanlar. Simdi 148 Hz monitor icin aklimda bir soru isareti var. 3D hic kullanmayacagim cunku bir ton para verip o gozlugu almam ben. Simdi yine vatana gidiyorum. Biraz daha inceleme yapacagim. Bugun monitoru almis olacagimdan incelemeleri paylasacagim. Sans dileyin...

25 Mayıs 2013 12:53:30
      quote:

Önerilerimizlde, Vatan'daki stoğu da tüketmişiz. İlla ordan almak zorunda değilsin eğer Samsung alacaksan.

O iki model arasındaki farkları ilk sayfadaki öneri kısmına yazmıştım.

valla samsungdan pek vazgeçmek isteyen birisi değilim :)) çünkü kalite konusuyor be abi ama o indirimdeki fiyatına başka bi yerde bulmak çok zor gibi gelio bana :S

diğer farklarada bakarım birazdan
      |
      |

• Yüzbaşı
      849 Mesaj
      25 Mayıs 2013 13:02:55
      Ve248qe aldim ve eve gidiyorum. gelismeleri yazacagim...

|
      |
      25 Mayıs 2013 13:17:54
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: YetkinArpat

Asus VK278Q.

Hocam verdiğiniz monitör gerçekten çok güzel yanlız şu anda %30 indirimle 690 tl ben büyük ihtimal aldıgım zaman anca %25 indirimle alırım %30 u yakayamam özel günlerde falan yapıyolar o haliylede 739 tl yapıyo şöyle indirimli hali 650 falan olcak başa bi monitör önerebilirseniz çok sevinirim sizide ugrastıyorum kusura bakmayın ek olarak normalde PHILIPS 27" 273E3LHSB / 00 herkes f/p ürün diyodu özelliklerinin cok iyi olmasına ragmen ucuzdu tabi böyle durumlar cok olmuyo 650 tl ye istediğim montör illa bunun gibide olmayabilir tabiki olursa iyi olurduda philipse yakn özelliklerde daha gerisindede olabilir aynı özellikte fiyatı yüksek ürünler var hep. Biraz karısık oldu derdimi anlatabilmişimir umarım iyi günler iyi forumlar
      |
      |
      MB: Gigabyte 990XA-UD3 l CPU: AMD FX X6 6300 3.5Ghz l GPU: Sapphire HD7850 O.C. 2GB 256Bit l RAM: Corsair (2x4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL9 l SSD: Corsair 128GB Force GS Serisi l HDD: SEAGATE 3.5" 2TB Barracuda - WD 3.5" 1TB Caviar Blue l
      DVD Sürücü: Asus DRW-24B5ST 24X ± Double Layer Sata l PSU: OCZ FATAL1TY 80PLUS 750W 80+ l Kasa: Corsair Carbide 500R MidT ATX Siyah l PSU Soğutucu: Cooler Master Hyper 212X l Keyboard: Microsoft Wired 600 l Mause: A4 Tech Bloody V5 Multi-Core GUN3 l
      Monitör: AOC 27" E2795Vh l Web Camera: A4 TECH PK635K l Speaker: JWIN 2+1 A-111 Ses Sistemi l Kulaklık: SONY MDRV55R AE Kafa Bantlı l Modem: AIRTIES Air5453 300mbps Kablosuz ADSL2+ 4-Portlu+ 1 USB Portlu

• Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Mayıs 2013 15:34:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ReDDoG

PB248Q VE MX279 H Modelleri hocam goruntu kaybi olmayanlar. Simdi 148 Hz monitor icin aklimda bir soru isareti var. 3D hic kullanmayacagim cunku bir ton para verip o gozlugu almam ben. Simdi yine vatana gidiyorum. Biraz daha inceleme yapacagim. Bugun monitoru almis olacagimdan incelemeleri paylasacagim. Sans dileyin...

Bu genel bi sıkıntı. 3D özelliği olmayıpta 120 hz özelliği olan monitör de var ama oyun için uygun değil. 3D özelliği olmayıpta 120-144 hz olan monitörlerden oyun performanları yüksek olan monitör üretseler, onlar da biliyorlar ki 3D özellikli monitörler pek satmayacak. Bu sebeple ikisinisi bir monitörde satıyorlar.
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Mayıs 2013 15:35:51 Konu Sahibi

Nova'da S23B550V var. Ordan alabilirsin.
      |
      |
      Bahsedilenler: bykush1905

• Yüzbaşı
      261 Mesaj
      25 Mayıs 2013 15:43:51
      quote:

Orijinalden alıntı: NewLiFe61

Hocam Merhaba, dün akşam dediğiniz modelden aldım, içinden dual link dvi çıkıyor onun sayesinde 144hz kullanabiliyorsunuz, ayrıca stereo hoparlör için de kablo çıkıyor yani hdmi gerek yok şuan için karşılaştığım bir sıkıntı yok sadece (game, movie....) gibi modlar hoşuma gitmedi gözüme uygun ayarı hala yapamadım eminim zamanla gözüm alışacaktır, monitoru görünce zaten kalitesini anlayacaksınız kesinlikle verilen fiyata değiyor.
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      25 Mayıs 2013 15:48:35 Konu Sahibi

Önerdiğim Asus VK278Q, diğerlerinden daha iyiydi ama neyse. Yine önerilerim arasında bulunan AOC E2795VH alabilirsin o zaman.
      |
      |
      Bahsedilenler: YetkinArpat

• Yüzbaşı
      849 Mesaj
      25 Mayıs 2013 16:21:52
      Batikent Vatan Bilgisayarda MX 279 ve VG 248 i baglattim. Sniper elite ve pes 2013 u denettirdim. hic artistlik yapmadan hic gik demeden bir onu bir onu tak cikar yaptilar. MX279 cok sahane bir monitor ama renkler cok canli. bu kadar canli renkler oyunlarin renk paletine uymuyor. tepkime suresi nedeniyle ghosting felan olur korkusu yersiz. tepki suresi fena degil. bunun yaninda VG248 oyuncu adamin monitoru. aklimda mx279 kaldi ama VG248 Tn panel ozellikleri nedeniyle ips olan yapinin onune geciyor oyun icin. Simdilik izlenimlerim bunlar.

|
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.