Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kullanıcılarından öyle şikâyet varsa doğru olabilir ama 350 TL'ye de bundan daha iyisi yok. Sadece muadili olan BenQ RL2240 var. Onun krem rengi sizin için problem değilse onu da alabilirsiniz.
  • Merhaba, 750 TL civarı bütçeyle 120hz oyun monitörü arıyorum vatan dan %25 indirimle alacağım yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: bykush1905

bu normal konstrast oranı kaç olunca daha iyi oluyordu yahu , 1000:1 mi 3000:1 mi :S onda biraz kafam karışıyorda

Normal ve anormal kontrast mı var? Neyi kastettiğini anlamadım. Benim kullandığım U2312HM'nin kontrastı 1/2000'miş. Ama ben gözümü yormasın diye % 20'de kullanıyorum. 1/1000 olsa % 50'de kullanırdım demek ki. Burdan kıyas biçebilirsin belki.

hocam benim söylemek istedigim monitörlerin özelliklerinde yazıyor onu kastetmiştim isterseniz bi bakın siteden " normal kontrast oranı 1000:1 3000:1 olarak görüyorum genelde " bende bunu anlamış değilim acaba hangisi iyidir hangisi daha düşüktür onu sormuştum :D

• Başından beri konuyu iyice okuyup monitör arayışında olmama rağmen bana uygun olan monitör BenQ GW2750HM olanı gibi geldi ama sonradan farkına vardım.Ben gittim TN panel samsung b350h aldım şimdi istemeyerek kullanıyorum ama değiştireceğim.
    Böcekgrafik verdiğin monitörler arasında BenQ GW2750HM malum TR'de yok hiçbir yerde ama kağıt üzerinde aynı özelliklere ve panele sahip benq vw2424h nasıldır acaba! Almayı düşünüyorum.
    BenQ GW2750HM test sonuçları iyi gibi ama vw2424h aynı özellikte panel olmasına rağmen bir tane testini bulamadım. TR de sadece VA panel olarak bu var. Fikrini öğrenmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dangerim -- 24 Mayıs 2013; 2:44:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eorlund Gray-Mane

Merhaba, 750 TL civarı bütçeyle 120hz oyun monitörü arıyorum vatan dan %25 indirimle alacağım yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

BenQ XL2410T veya Samsung S23A700D.
    XL2410T'ni paneli mat, S23A700D'nin paneli parlak olması lazım.
  • Yüksek olan rakam daha iyi ama önceki yapdığım açıklamamda yazdığım üzere bunu % 100 kullanamazsın. Senin için Samsung S23B550V iyi yani.
  • Ben de VW2424H ait test bulamadığımdan dolayı oyun için öneremem ama bu onu kötü yapmaz.

Bildiğim artıları: 8 bit ve VA LED özellikleriyle diğer TN panel monitörlerden renk kalitesi, kontrastı ve siyah doygunluğe ile ayrılıp öne çıkan bir monitör. Ama dediğim gibi, input lag testini görmediğimiz için "Oyun için uygundur veya değildir" diyemiyorum. Burdan yola çıkarak, monitörü multi oyun için kullanmayacaksan iyi bir seçim olduğu muhakkak.

Bu linkte de kullanıcı incelemesi var ama input lag testi yok yine.

• Merhaba,
    Belki de en saçma şey olacak ama, yok mu bu konu içerisinde bahsedilen bütün monitörleri derleyip toplayıp kıyas yapılacak matris veya tablo haline getirecek bir babayiğit :)) oku oku nereye kadar? Karar vermek de bi o kadar zorlaşmakta, ipin ucu kaçmakta....
    bocekgrafik hocam u2311hm nin sizdeki sıralaması, diğer monitörlere göre nedir? Teşekkürler...
  • Konunun özeti, konunun ilk mesajı. Detay okumak istemeyen kişinin sadece ilk mesajı okuması yeterli yani. Çünkü konu içinde bahsedilipte önerilen monitörler, konunun ilk mesajındaki öneriler arasında ve/veya yine aynı mesaj içinde verdiğim linkler içindekilerden biri oluyor.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-vg248qe-24-vg248qe-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=65390

843 TL'ye düşmesinin ardından alma kararı verdim. Yarın gidip alacağım mağazadan. Sormak istediğim şey, ölü piksel kontrolü orda nasıl yapılıyor. İlk defa monitör alıyorum o yüzden ölü piksel olmadığını nasıl anlayacağımı bilmiyorum. Vatan'dan daha önce bu kontrolü yaptıran arkadaşlar söyleyebilir mi kontrolü nasıl yaptıklarını?

Diğer sorularım ise HDMI vs DVI-D ile ilgili olacak.

DVI-D sadece görüntüyü mü aktarıyor? Sesi de aktarabiliyor mu?
    Xbox'ı monitöre DVI-D ile mi HDMI ile mi bağlarsam daha iyi görüntü alırım?
    DVI-D sadece görüntüyü taşıyorsa sesi Xbox'tan ne şekilde alabilirim ses sistemine?
    Xbox'ta DVI-D çıkışı yok hatırladığım kadarıyla dolayısıyla monitöre HDMI - DVI-D dönüştürücü ile bağlamak bir şey kaybettirir mi?
    HDMI çoklayıcı kullanmak kalitede bir düşüşe neden olur mu?
    http://www.vatanbilgisayar.com/s-link-sl-hsw33-sl-hsw33-3lu-hdmi-coklayici/productdetails.aspx?I_ID=62340
    Çoklayıcı olarak bu ürünü almayı planlıyorum, kullanan varsa memnun mudur?

Teşekkürler şimdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elazulreal -- 24 Mayıs 2013; 10:48:38 >

• Ölü piksel kontrolünü orda yaptıranları hatırlıyorum ama en net bilgiyi müşteri hizmetlerini arayıp alabilirsin.
    DVI ile HDMI arasındaki tek fark, HDMI'nin sesi de aktarabilmesi.

Konsol kullanmadığım için diğer soruların yanıtlarını bilmiyorum. Bilen arkadaşlar yanıtlasınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReDDoG

Tercihen 2 inç bir monitör almak istiyorum. 3d olayı sıkıntılı olduğuna kanaat getirdiğimden 3d olması şartı yok benim için. Dizi magden dizi izliyorum. Film izliyorum ve oyun oynuyorum. MEsela farcry 3 mesela FM 2013 veya Company of heroes. yani oyun aralığım geniş. Bana 800 tl ye kadar bir monitör önerirmisin? IPS olabilir diye düşünüyorum ne dersin?=

Multi oynamıyorsan IPS panel herhangi bir monitörü, multi oynuyorsan ve 3D özellikli arıyorsan, 144 hz özelliği de olan VG248QE alabilirsin.
  • İlgin için sağol. Multi oyun pek oynamıyorum. Ips monitörlere gözüm kayıyor ama 3d işi monitörde pek geçerli gibi gelmedi bana.

ASUS 24" VG248QE ile BENQ 24" XL2420T arasında kaldım? son kararım ne olmalı sence?
  • Bunların ikisi de IPS değil ve 3D özellikli. Hangisi içine siniyorsa onu al bence. Nvidia Vision 2 özelliği ve her ne kadar kayda değer bir fark olmasa da 144 hz olması sebebiyle VG248QE bir adım önde ama hangisi içine siniyorsa onu al yine de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 24 Mayıs 2013; 14:11:20 >
  • İşyerinde olduğum için çok net yazamadım kusura bakma ama ilgin içinde çok teşekkür ederim. PB238q--->705 TL MX279H--->843 TL VG248QE ve XL2420T seçenekleri arasında kalmıştım. Bu akşam gidip hepsine bakacağım. Sence elemem gereken monitör yoksa...
  • PB238Q en iyisi olması lazım. PA238Q'dan kıyasla diyorum bunu. MX279H ise 27" ve PB238Q'ya göre günlük kullanım için olsa gerek. PB238Q'nun 27"lik modeli de var.
    Diğer ikisi safkan oyuncu monitörleri. Oyun yönün ağır basmadığı için IPS panel öneririm ama orda baktığında renk olarak VG248QE ile MX279H, PB238Q ve PB278Q arasında fazla fark görmezsen VG248QE'yi alırsın. Göz sağlığı açısından IPS daha iyidir ama.

Ayrıca, şahsî tavsiyem olarak paneli mat olan monitör al bence. Parlak olanlar, renkleri daha canlı gösterir ama ışığı yansıttığı için gözü alıyor ve rahatsız ediyor. Özellikle de ışıklı ortamda monitörü kullanmak çok zor hatta. Loş ortam lazım onlara ama ben yine de önermiyorum.
  • Eyvallah kardeş. Akşam bakıp buraya gelişmeleri yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReDDoG

Eyvallah kardeş. Akşam bakıp buraya gelişmeleri yazarım.

Gelişmeleri yazmanı dört gözle bekliyorum.
  • Arkadaşlar kasa topladım ve şimdi sıra monitorde, genel olarak oyun amaclı olarak kullnacagım, 21' den buyuk cok tercihim değil, eger 2.el 3D bulursam cok daha guzel olur vatanda haftasonu %30 indirim söz konusu, sizce 2.el mi alayım yoksa sıfır mı? Bütçem max. 250TL, yardımlarınızı bekliyorum
  • Bütçen 250 TL olduğu için ikinci el bak öncelikle. Ayrıca o fiyata 3D monitör yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 24 Mayıs 2013; 16:38:14 >
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.