Şimdi Ara

Oyun monitörü nasıl seçilir? (satın alma rehberi) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
6
Favori
9.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2k alabilirsin
  • 4K 60 Hz veya 1080p 144 Hz bir monitör düşünüyorum.
  • güncel
  • Merhaba,

Bu monitör hakkında bilginiz var mı? Sİzce alınır mı?

Bir tanıdığımdan 2.el alacağım (fiyat ucuz olacak)

Nixeus EDG 27-Inch IPS 2560 x 1440 AMD Free Sync Certified 144Hz

Nixeus Amazon linki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Hopeless

Merhaba,

Bu monitör hakkında bilginiz var mı? Sİzce alınır mı?

Bir tanıdığımdan 2.el alacağım (fiyat ucuz olacak)

Nixeus EDG 27-Inch IPS 2560 x 1440 AMD Free Sync Certified 144Hz

Nixeus Amazon linki
    alınır güzel monatör

eksileri bunlarmış

geniş çerçeveler
    Estetiği Yok
  • Cevap için teşekkürler. Marka biraz düşündürüyor. yani panel nedir?

2gün sonra sıkıntı çıkarır mı vs?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Hopeless

Cevap için teşekkürler. Marka biraz düşündürüyor. yani panel nedir?

2gün sonra sıkıntı çıkarır mı vs?
    panel IPS
    özelliklerinde bir sorun yok
    2k 4ms freesync 144hz
  • Bana g-syncli monitör lazım, aslında 2k olsa da iyi olur çünkü kısa bir süreye çöp olacak. Ancak g-sync monitörler inanılmaz pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_dre

Bana g-syncli monitör lazım, aslında 2k olsa da iyi olur çünkü kısa bir süreye çöp olacak. Ancak g-sync monitörler inanılmaz pahalı.
    2k da pahalı gsync de pahalı
  • G-sync'ten vazgeçtim hocam. En fazla 2000 tl kadar verebileceğim renk ve pikselleri düzgün bir monitör arıyorum. Önerebileceğiniz bir monitör var mı ? Elimde Dell S2340L var ve dizüstü bilgisayardan sonra piksellerin belirginliği çok canımı sıkıyor. Teşekkürler.
  • Ben anlamıyorum. Nasıl bu adamın her rehberi tamamen kişisel tercihleriyle, rehber niteliği taşımayan hatta bazen yanlış bilgilerle dolu oluyor. Üzerine inatla rehber yapmaya devam ediyor. İnsan gözü 5ms dan ötesini görmez. Ötesi gereksizdir. 144hz 1080p yerine 1440p tercih edilmelidir. En az 72hz hızlı monitör alınmalıdır falan. Bunların hiçbiri bu kadar kesinmiş gibi yazılabilecek bilgiler değil. Hepsi tamamen alıcının kendi durumuna göre değişebilecek şeyler. Rehber böyle yazılmaz. Rehber yazmak sizin işiniz değil. Yapmayın şunu artık. Düzgün yapabildiğiniz gün rehber yaparsınız. Şuana kadar yaptıklarınızın hepsinde yanıltıcı şeyler yazıyor. Destek değil köstek oluyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

Ben anlamıyorum. Nasıl bu adamın her rehberi tamamen kişisel tercihleriyle, rehber niteliği taşımayan hatta bazen yanlış bilgilerle dolu oluyor. Üzerine inatla rehber yapmaya devam ediyor. İnsan gözü 5ms dan ötesini görmez. Ötesi gereksizdir. 144hz 1080p yerine 1440p tercih edilmelidir. En az 72hz hızlı monitör alınmalıdır falan. Bunların hiçbiri bu kadar kesinmiş gibi yazılabilecek bilgiler değil. Hepsi tamamen alıcının kendi durumuna göre değişebilecek şeyler. Rehber böyle yazılmaz. Rehber yazmak sizin işiniz değil. Yapmayın şunu artık. Düzgün yapabildiğiniz gün rehber yaparsınız. Şuana kadar yaptıklarınızın hepsinde yanıltıcı şeyler yazıyor. Destek değil köstek oluyorsunuz.
    rahatsız olmana gerek insanlara yardımcı oluyoruz
    beyefendi kimseye zorla birşey aldırmıyoruz

https://www.tomshardware.com/reviews/monitor-buying-guide,5699.html

yaptığımız rehberlerin kaynağı var sen rahat ol

bu işlerden tenkit edecek kadar anlasan tebrik edersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 7 Ocak 2019; 12:32:10 >

• Evet ne zaman sorsak zaten tomshardware dan baktım diyip duruyorsunuz. Biliyoruz. Tomshardware ne diyorsa o zaten. Bir siteye takılıp kalmışınız at gözlüğüyle rehber hazırlıyorsunuz. Bir de dedikleriniz sanki donanımın 5 şartıymış gibi emin söylüyorsunuz. Nereden geliyor bu bilmişlik? Tomshardware donanım dünyasının kuran ı mıdır sizin için nedir? Kesinliği bariz olmayan kanıtlanmamış şeyleri kişiye göre şartlara göre değişecek şeyleri kesin bu böyledir diye anlatırsanız ben de başınıza ekşirim. Bari kendi tecrübenizle yazsanız birşey demeyeceğim. Tomda bişeyler yazılmış sanki yukarıdan gelen vahiymiş gibi gelip buraya peygamber misali taşıyorsunuz. Bir şeyi doğru yapacaksanız yapın yoksa yapmayın bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 7 Ocak 2019; 13:53:0 >
  • quote:

Evet ne zaman sorsak zaten tomshardware dan baktım diyip duruyorsunuz. Biliyoruz. Tomshardware ne diyorsa o zaten. Bir siteye takılıp kalmışınız zaten ondan at gözlüğüyle rehber hazırlıyorsunuz. Bir de dedikleriniz sanki donanımın 5 şartıymış gibi emin söylüyorsunuz. Nereden geliyor bu bilmişlik? Tomshardware donanım dünyasının kuran ı mıdır sizin için nedir? Kesinliği bariz olmayan kanıtlanmamış şeyleri kişiye göre şartlara göre değişecek şeyleri kesin bu böyledir diye anlatırsanız ben de başınıza ekşirim. Bari kendi tecrübenizle yazsanız birşey demeyeceğim. Tomda bişeyler yazılmış sanki yukarıdan gelen vahiymiş gibi gelip buraya peygamber misali taşıyorsunuz. Bir şeyi doğru yapacaksanız yapın yoksa yapmayın bu kadar basit.

Bundan sonra seni esas alırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    arkadaş burada öneri konusu açmış, belirli bir siteden alıntı yapmış, belki kendi fikirlerini de katmış. foruma gelenlere bir şeyler verebilmek için uğraşmış.

biz de önerirken kendi tecrübelerimizden, araştırmalarımızdan faydalanıp yazıyoruz öyle değil mi? eğer bir yanlışı varsa (adabıyla) ilgili konuya açıklık getirir, durumu düzeltmesi için telkinde bulunuruz. herkes herşeyi doğru biliyor diye bir şey yok. kimse onu iddia edemez. ben de bildiğim birtakım şeylerin burada yanlış olduğunu öğrendim, doğru bildiklerimle bazı kişilere yardımcı oldum, olumlu sonuçlar da aldım.

sizin burada yapmış olduğunuz hareket doğru değil.
  • torkema61 kullanıcısına yanıt
    Bu arkadaşın belki de 20. rehber konusu. Hepsinde benzer sıkıntılar var ve birçok kişiden de benimki gibi tepkiler aldı. Tahammülsüzlüğüm boş yere değil. Milletin googleda rehber arayarak bulabileceği bir konunun yanlış yönlendirmesi doğru değil. Her içeriğe emek var diye saygı duyacaksak herkes kafasına eseni rehber başlığı altında yazsın madem içerikte kalite aramayacaksak. Öyle şey mi olur? Bir konu altında fikrini belirtmekle rehber yazmak arasında fark var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 7 Ocak 2019; 17:4:33 >
  • quote:

Bu arkadaşın belki de 20. rehber konusu. Hepsinde benzer sıkıntılar var ve birçok kişiden de benimki gibi tepkiler aldı. Tahammülsüzlüğüm boş yere değil. Milletin googleda rehber arayarak bulabileceği bir konunun yanlış yönlendirmesi doğru değil. Her içeriğe emek var diye saygı duyacaksak herkes kafasına eseni rehber başlığı altında yazsın madem içerikte kalite aramayacaksak. Öyle şey mi olur? Bir konu altında fikrini belirtmekle rehber yazmak arasında fark var.

Tepki veren kişiler senin kafadan
    hangi rehberde hangi bilgi yanlış

Senin bildikleriyin harici yanlış bilgi mi oluyor

Yanlış bilgi olsa yöneticiler konuyu saten siler

• Yöneticiler de her gün açılan yüzlerce konuyu denetliyordu zaten. Şikayet gelmedikçe umurlarında bile olmuyor. Şikayet gelse bile dh forum yöneticileri bu konularda hatta genel olarak birçok konuda çok gevşek davranıyorlar. Umurlarında bile değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 7 Ocak 2019; 17:10:43 >
  • quote:

Yöneticiler de her gün açılan yüzlerce konuyu denetliyordu zaten. Şikayet gelmedikçe umurlarında bile olmuyor. Şikayet gelse bile dh forum yöneticileri bu konularda hatta genel olarak birçok konuda çok gevşek davranıyorlar. Umurlarında bile değil.

bilgileri zamanla kabullenirsin
    Sindirmesi biraz zaman alır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Münebbih -- 7 Ocak 2019; 17:17:32 >
  • nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    Donanım konusunda 2 grup var. intel fanı ve amd fanı. keza ekran kartlarında da bu tip fanlık mevcut. haliyle her tür konunun altında bir tartışma yaşanıyor. ben de çok kez katıldım bu tartışmalara. bu arkadaşın paylaşımları herkese açık kapı bırakıyor. yanlış beyanını ( forumdaki bazı kesim insanlardan daha az bilgiye sahip olduğumdan olabilir) pek göremedim ben. hatta önerilerinin bazılarını uyguladığımda olumlu sonuç aldım. az önce de diğer konulara yazdıklarına baktım. açtığı konulara baktım. bu kadar eleştirilecek bir yanı yok bana göre. siz daha fazla ayrıntı bildiğiniz için yanlışları daha rahat görebilirsiniz. veya bir başkası. ama bu denli konuya yazı yazmak yine söylüyorum bence iyi bir şey değil. eleştiri tabii ki hakkınız, anlasa da anlamasa da memnuniyetle karşılık verirseniz daha güzel bir hal alır buralar.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.