Şimdi Ara

Oyun Konsollarının Evrimi. (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
1
Favori
3.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben 97 ye yetiştim çok zevkliydi o zamanlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hunter Killer

quote:

Orijinalden alıntı: Brain Damaged

Wii o kadar satmış mı ya

millet bu wii yi ne sanıyosa
    not: ağır nintendo fanıyım ama lanet olsun şu xbox ın live sistemi ile fps sevgime

nintendo faniyim diyipte wii yi begenmemenide ben anlamiyorum.. wii.nin oyun zevki baska hic.bir konsolda yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PS3 deki bu düşüşün nedeni olarak CFW nin geç gelişi olarak nitelendirebilirmiyiz?

Xbox360 da yanlış hatırlamıyorsam 2006 dan beri FW var ve şimdilerde son derece moda olan JTAG aldı başını gitti. PS3 de bir ara 3.55 CFW yüzünü gösterdi ama onun da ömrü uzun olmadı. Şimdilerde yine bir CFW dir gidiyor fakat Sony nin politikası olarak düşünüyorum. PS4 de sanırım CFW olaylarını serbest bırakmazlarsa 100 milyon barajını zor geçer gibime geliyor.
  • yeni nesilde az ve öz oyunlar bekli,yorum
    eski dönemlerin oyunlarını yeni nesile uyarlamak çok zor olacaktır..
    uzun süre insanları ekranlara bağlamak zorlaştı..
    bu yüzden sadece multi oyunlar iş yapabilir
    değişik bir dönem olucakk..
    bu nesilden daha zor olacaktır herşeyyy
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Konu buram buram nostalji kokuyor.

Şu cihazları gördükçe içim bir garip oldu. Oyunların "kıl var, tüy var" diye eleştirilmediği, her oyundan sonsuz zevk alınan dönemlerdi, insan özlüyor elbet.

Ayrıca dolapların altında maden buldum

Oyun Konsollarının Evrimi.

Oyunlar çok iyi. Bende geçmişe göz gezdirirken aklımdan geçenler seninkiyle paraleldi. Oyunların kılını tüyünü ayıklamadan yer yutardık. Peh...

• quote:

Orijinalden alıntı: John Shepard

Güzel bir infographic buldum. Sizlerle de paylaşmak istedim.

Paylaşım için çok teşekkürler. Güzel paylaşım olmuş
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • İlginize ben teşekkür ederim arkadaşlar.
  • 93 te ilk 8 bit kasetli atarimi almıştım,markasıda terminatördü içinden 999.999.999 in 1 oyun kaseti çıkmıştı.İçinde bomberman ,tank,mario, ıce age,snow bros ve bir sürü oyun vardı ne günlerdi ya.Ama benim için ps1 dönemi efsanedir,gerçi ps1 dönemi ve oyunları çoğumuz için efsanedir.

• 87 atari 2600 cakmasıyla başladım. 91de pc ye geçtim, tabi O zamanlar oyun için degıl birseyler öğrenmem için almışlardı.
    Eski pc DOS oyunları çok zevkli di hatırlayan lar bilir
    Lotus, ugh, Prince of persia, Wolfenstein, striker, sensible Soccer. ....
    Sımdı sadece Wii var evde, oğlum buyusunde oynarız diye duruyor.

• buram buram mağara
  • vaybe saga genesis dün gibi hatırlarım o günleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

o zamanlar yıllar sonra ülkemize gelen cihazlar şimdi dünyayla aynı anda satışa sunuluyor nereden nereye gelmişiz.

Pek yol katettiğimiz söylenemez xbox one da ps4 de dünya ile aynı anda ülkemizde resmi olarak satışa sunulmayacak.
  • Biraz nostalji için zamanında çok sevdiğim Lotus 2'nin müziği;

• Kim ne derse desin.Bana kalırsa video oyun dünyasında ki en büyük gelişme Grand Theft Auto:San Andreas'tır.Oyun başlı başına bir yapıt olmasının yanında harika bir de yapay zekaya sahiptir.Belki de boşuna PS2 nin en iyi oyunu seçilmemiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IGN

quote:

Orijinalden alıntı: Dreazz

o zamanlar yıllar sonra ülkemize gelen cihazlar şimdi dünyayla aynı anda satışa sunuluyor nereden nereye gelmişiz.

Pek yol katettiğimiz söylenemez xbox one da ps4 de dünya ile aynı anda ülkemizde resmi olarak satışa sunulmayacak.

Aslında bayağı da ilerledi ülkemizde oyun sektörü, eskiden orijinal oyunun anlamını kimse bilmezken, şimdi oyuncular dünyanın dört bir köşesinden oyun, konsol ve diğer donanımları getirtebiliyor. Gecikmeler bu nesile özgü oldu, geçen nesil PS3 Avrupa çıkış tarihi ile birlikte Türkiye'de aynı anda çıkmıştı, şimdide bir kaç hafta ile gelmesi normaldir. MS'nin politikası da böyle, adamlar bizi görmüyor diye ülkemizde güzel şeyler olmuyor anlamına gelmiyor. Türkçe oyun sadece PS3 oyunlarında değil, bugün PC oyunlarında da Türkçe oyunları sıkça görmeye başlıyoruz. Total War Rome 2 gibi bir oyun PC'ye yakın zamanda Türkçe olarak gelecek, az şeyler değil bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 28 Ağustos 2013; 10:41:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Clicker

Kim ne derse desin.Bana kalırsa video oyun dünyasında ki en büyük gelişme Grand Theft Auto:San Andreas'tır.Oyun başlı başına bir yapıt olmasının yanında harika bir de yapay zekaya sahiptir.Belki de boşuna PS2 nin en iyi oyunu seçilmemiştir.

ps2nin en iyi oyunu shadow of the colossus tur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seras Victoria

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Clicker

Kim ne derse desin.Bana kalırsa video oyun dünyasında ki en büyük gelişme Grand Theft Auto:San Andreas'tır.Oyun başlı başına bir yapıt olmasının yanında harika bir de yapay zekaya sahiptir.Belki de boşuna PS2 nin en iyi oyunu seçilmemiştir.

ps2nin en iyi oyunu shadow of the colossus tur

Bana göre öyledir.Yüzlerce oyun sitesi var.Ve hepsinin en iyi oyunları farklı.IGN de sotc tur fakat gameradar ve ya metacriticte gta sa dır
  • Benim için özel olan tek konsol PlayStation 1. Az mı oyun var bende. Unutamam, unutulmaz.
  • vay be ben ne çok geç başlamışım bu konsol işine :) ilk konsolum ps3 desem heralde herkes 2000 liyim falan sanar ama aslında 94 lüyüm.Bizde konsoldan daha çok komodor ve pc hastalığı vardı.doğduğum günden beri pc ile büyümüşümdür konsol almak hiç aklıma gelmemiş bizimkilerin pc varken gerek yok diye kısmet ps3 eymiş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illusive Man -- 31 Ağustos 2013; 16:58:03 >
  • Güzel paylaşım
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.