Şimdi Ara

Oyun konsolları tarih oluyor!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
791
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Linkteki habere neremle güleceğimi şaşırdım.

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/14078683.asp

• Neden güldün ki ? Bu sistem gayet gerçekçi. Yani tamam konsollar tabi tarih olamaz ama yinede beklentiler yüksek. Şu an için devrim yaratmaz belki ama bundan 5 yıl sonrası için falan bence çok büyük bi adım..

Haberle ilgili tek sorun konsollar tarih olabilir diyip Onlive Konsolundan bahsetmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pinky_Demon

Linkteki habere neremle güleceğimi şaşırdım.

Yahu bu adamlar nasıl haber yapıyorlar anlayabilmiş değilim, ordan burdan topladıkları derme çatma bilgilere oyun konsollarını dakkada tarihe gömdüler. Yarın birgünde bir yerde natal ya da move projelerini görüp oyun konsollarında yeni bir çığır açıldı diye haber yaparlar bu haberlerini unutup.

• quote:

Orijinalden alıntı: sailsofcharon

quote:

Linkteki habere neremle güleceğimi şaşırdım.

Yahu bu adamlar nasıl haber yapıyorlar anlayabilmiş değilim, ordan burdan topladıkları derme çatma bilgilere oyun konsollarını dakkada tarihe gömdüler. Yarın birgünde bir yerde natal ya da move projelerini görüp oyun konsollarında yeni bir çığır açıldı diye haber yaparlar bu haberlerini unutup.

Doğru diyorsun vallahi. Şu gaz Türk basını hiç değişmeyecek.

Sistem hakkında daha önce de birşeyler yazılıp çizilmişti. Genişbant internet bağlantısı yanı sıra server'a yakınlık da gerekşyormuş. Uzak olunduğunda oluşan aşırı ping sonucu oyun oynanabilirliğini kaybediyor. Yani bir şekilde dünya çapında bir çalışma ile bir çok bölgeye yetecek kadar sistem oluşturabilir ama karşılığını almaları için büyük bir reklam işine ihtiyaçları var. HEr önüne gelen Microsoft ve Sony gibi devlerde çarpışamaz. Ayrıca doğal olarak fiyatı da makul olmalı. Bakalım zaman gösterecek, neyin ne olduğunu...

• Ben zaten oyun konsolları tarih oluyor denmesine güldüm kos koca Sony yılların playstation'ı tarih olacakmış
  • quote:

Ben zaten oyun konsolları tarih oluyor denmesine güldüm kos koca Sony yılların playstation'ı tarih olacakmış

Takılma böyle şeylere. Basmakalıp gazetecilerin, haberi kendi kalıplarına sokmasından ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord of the Shadows -- 12 Mart 2010; 21:11:38 >
  • Ayrıca da bu nasıl bir tezatlıktır anlamadım gitti.Habere hem"Oyun konsolları tarih oluyor"başlığını atıyorlar,hem de"SİSTEM NASIL ÇALIŞACAK" bölümüde:

"OnLive sisteminin çalışma mantığı oldukça basit: OnLive üyeliğini edindikten sonra öncelikle bir adet OnLive mikro oyun konsolu bilgisayara veya televizyona bağlanıyor."

diyor.Buradan kendilerini kutluyorum(!).
  • Eski çağlara dönecez hatta. Torunlarımız sorar artık siz zamanınızı ne yaparak geçiriyordunuz ? Dinazorlar ile oynardık bizim zamanımızda PlayStation, XBOX360, Wii ne gezer...

Ne salak haber yaw bu. Şaka gibi...
  • Xbox, nintendo ve playstation exc. oyunlarınıda onlive üzerinden oynayabilecez sanırım Zaten konsol firmalarıda hazır !! hemen god of war, marioyu, zeldayı, forzayı vs vs hemen telif hakkıyla beraber onlive üzerinden oynamalarına izin verecek.Bu haberi 1-2 sene öncede görmüştüm sanırım proje olduğu yerde sayıyor. Bu hızla giderse torunlarımız bu şahane onlive deneyiminden yararlanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deleteextra -- 12 Mart 2010; 22:30:59 >
  • o deil de 1.5mbit bağlantıyla düzgün kalitede film izleyemezsin adam oyun diyor :)
  • Gece gece küfür ettirtcekler bana valla Yukardada arkadaşın belirttiği gibi Adam akıllı Film izleyemiyoruz be 1.5 Mbit ile
  • 1980llerde koskoca dediğin sony WALKMAN çıkarmıştı kaset çalar. Ve herkesin elinde onlardan vardı. portable music device dedin mi WALKMAN gelirdi. Ozamanlarda deseler müzikleri kasetten değil internet denen şeyden indircen ordan aktarıcan deselerdi koskoca sonyde tarih olcakmış derdin sende muhtemelen....

şuanda portable music denince akla ilk ne geliyor? IPOD...

ne oldu senin sony ye?

mucx

quote:

Ben zaten oyun konsolları tarih oluyor denmesine güldüm kos koca Sony yılların playstation'ı tarih olacakmış
  • bu onlive olayını bi dergide okumuştum. bence gayet mantıklı ve konsol ve pc'leri baya ezebilir çünkü ne yeni nesil konsol alma ihtiyacı olacak ne de pc upgrade edeceğim diye bi dünya para bayınma olayı... ama işte netten bağlanıp lagsız oynama olayını, gönderilen kontrollerdeki gecikmeleri felan düşünüyorum. hele ki ttnet başımızdayken
    haberin başlığı oyun konsolları tarih olacak ama ülkemizde değil gibi bi şey olsaydı daha sağlam olurmuş:))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krupp K5

Ayrıca da bu nasıl bir tezatlıktır anlamadım gitti.Habere hem"Oyun konsolları tarih oluyor"başlığını atıyorlar,hem de"SİSTEM NASIL ÇALIŞACAK" bölümüde:

"OnLive sisteminin çalışma mantığı oldukça basit: OnLive üyeliğini edindikten sonra öncelikle bir adet OnLive mikro oyun konsolu bilgisayara veya televizyona bağlanıyor."

diyor.Buradan kendilerini kutluyorum(!).

Al benden de o kadar

OYUNLARI AKICI BİR ŞEKİLDE OYNAMAK İÇİN HIZLI İNTERNET ŞART

Boşuna haber yapıyolar. Nerde bizde hızlı internet

• 1.5 MBit ile oyunu oynayabilirsiniz demediler GDC'de adamlar. Sadece SD görüntünün kayıpsız gelebilmesi için gereken minimum hız bu. Neyse merak eden araştırsın şimdi çoluk çocukla polemiğe girmeyelim.
  • Böyle bir sistem için sağlam internet alt yapısı gerekir türkiyedeki bu internet yapısı ile pek zannetmiyorum böyle birşey olabileceğini.
  • Koskoca AMIGA bile tarih oldu ki... Varsın bu ruhsuz konsollar ve onların oyunları tarih olsun. Belkide ozaman bu kıyaslamalar, benim ki seninkini döverler biter. Tiksindim artık oyunlardan bilinçsiz kitleler yüzünden...
  • biz daha videonun yüklenmesini 2 saat beklerken bu oyunları açmak için geceden PC yi açık bırakcaz heralde
  • abi bu haberi yapan adamlar NATAL içinde yeni nesil konsol demişti araştırsanız bulursunuz yaa!!!! ben böyle haberciler görmedim ülkede böyle insanlar olduğu sürece ilerleyemeyiz malesef
  • zaten grafik düzeyi artmaya devam edince işin yazılımlara düştüğünü hep söyledik , buda değişik bir atılım gibi gözüküyor ama şimdiden böyle yorumlar yapmak manasız

oyun sektörü çok çok hassas bir eşikte ilerliyor yıllardır özellikle donanım sektörünü deli gibi besliyor , petrol gözü ile bakılabilir ve ona göre beklenti içine girmek gerek bence
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.