Şimdi Ara

oyun işlemcisi tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    280liraya sıfır 965 almayı düşünüyorum.Diğer seçenek ise 250 küsür liraya fx-4100.
    Alış amacım tamamen oyundur.hiçbir program,çizim vs olmayacak.
    Malum fx-4100'ün hala doğru düzgün incelemeleri olmadığı için karar veremedim. fx mimarisi oturmadı diyenler var fakat sadece""" oyun amaçlı """olacağı için hem daha ucuz,hem de 95w olan 4100 daha cazip geliyor.ne dersiniz?

• sadece 1 kez up'lıcam konuyu.

En azından phenom 965'in 280tl fiyatı hakkında yorum yapsanız?
    Fx-4100 işlemcisi için inceleme linkleri paylaşsanız?

Biraz daha detay vereyim.
    Ekran kartı 7970, anakart m5a97-evo olacak.Bilgilerinizi paylaşırsanız çok makbule geçecek
  • Hocam askerden 2 gün önce döndüm ve uzun bir inceleme safhasyla yeni sistemi kurmaya karar verdim. Araştırmalarıma göre 4100 beklenenin çok altında bir işlemci ve son karar olarak 960T 95w ve 965be 125w arasında kaldım. Dün inventustan 965be ve msi 990fxa-gd65 siparişi verdim. İyimikötümü yaptık gelince belli olcak. Şimdilik tavsiyem 965BE
  • phenom x4 960T almalısınız.
  • amd phenom II X4 970 alınız testlerde bütün phenomların üstündedir fiyatı 314 tl dir

45nm üretim teknolojisi
    AM3 soket yapısı (AM2+ anakartlarla geriye dönük uyumluluk)
    3.50 GHz saat hızı
    DDR3 1333MHz ve DDR2 1066 Hz bellek desteği
    8MB önbellek
    Zosma tabanlı
    tdp 125 watt
  • yorumlarınız için teşekkürler,dün konuya yorum gelmeyince dayanamayıp phenom 965 aldım.
    hayırlı,uğurlu olur inş :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Qrt_

Hocam askerden 2 gün önce döndüm ve uzun bir inceleme safhasyla yeni sistemi kurmaya karar verdim. Araştırmalarıma göre 4100 beklenenin çok altında bir işlemci ve son karar olarak 960T 95w ve 965be 125w arasında kaldım. Dün inventustan 965be ve msi 990fxa-gd65 siparişi verdim. İyimikötümü yaptık gelince belli olcak. Şimdilik tavsiyem 965BE

ben de inventus'tan aldım 965'i :)
  • 965 te güzel çok iyi seçim 960t ten daha iyidir performans olarak 970 almadığın çokta üzülme ama 960t alsan üzülürdüm:)) testlerde tüm işlemciler arasında amd işlemciler içinde 13. 965 geliyor

http://www.teknolojicanavari.com/46-46.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: ra1dz

quote:

Hocam askerden 2 gün önce döndüm ve uzun bir inceleme safhasyla yeni sistemi kurmaya karar verdim. Araştırmalarıma göre 4100 beklenenin çok altında bir işlemci ve son karar olarak 960T 95w ve 965be 125w arasında kaldım. Dün inventustan 965be ve msi 990fxa-gd65 siparişi verdim. İyimikötümü yaptık gelince belli olcak. Şimdilik tavsiyem 965BE

Kargom geldi akşama sistemi kurucam bakalım iyi bir seçimmiymiş

• sistemi kurduktan sonra yorumlarını bekliyorum,benimki gelmedi hala fakat gelse bile hemen kullanamayacağım.
    Diğer parçalar hazır değil
  • 3.7 GHZ hızındaki bir phenom ii x4, hemen hemen her durumda 4.6ghzdeki fx-4100den daha hızlı daaha iyi sonuç veriyor. Özellikle de oyunlarda phenomlar fx lere göre daha iyi sonuç veriyor. Ama burdan kasıt 75fps vs. 50 fps gibi değerler değil tabi ki. Yine stok hızdaki fx 6100'e göre de çoğu durumda çok iyi, en azından oyunlarda.

Fx 4100'de yannış olan tek şey bence fiyatı. Fiyatı Phenom II x2 560 ile daha bi karşılaştırılabilir olsaydı çok pis satardı. Bizim memlekette en azından hala x4 ler bulunabilirken fx-4100 fx-6100'ün satması bana kalırsa çok zor.
  • ben de öyle düşünüyorum,kargo şu anda elime ulaştı.Performans değerleri nasıl olacak bilmiyorum ama kesin olan bir şey varsa o da kafamın çok rahat olduğudur
  • Fx-4100 yapısal olarak Intel'in İ3 serisi işlemcileriyle aynıdır. Nasıl İ3 serisi 2ç/4t ise Fx 4100 de 2m/4t bir işlemcidir. Rubisco'nun dediği gibi 4100 ederinin üzerinde bir fiyatla satılıyor ki muadili işlemciler bence Athlon'lar olmalıydı. Yanlış pazarlama ile 4 çekirdek diye piyasaya sürülmesi de 4100'ü hak etmediği bir konuma düşürmüş oldu.
    Konuya dönersek, 965 oyun bilgisayarı için oldukça iyi bir seçim olmuş. Hayırlı olsun.
  • 965 iyidir
  • 955 al çünkü diğer işlemciler sadece overclocklu hali. ben 955i 4.1 ghz de kullanıyorum stabil değer. bunu 965 te de yaparsın 970 dede. fazladan 20 30 lira vermeye gerek yok onun yerine soğutucu al benim gibi kullan 4.1 ghz. hiç bakma diğer işlemcilere 955 al oda be dir çarpanı açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakaya_o -- 5 Ocak 2012; 18:42:42 >
  • pardon gözümden kaçmış almışsın işlemciyi banada hayırlı olsun güle güle kullan demek düşer :)
  • yaptığım seçimle gurur duyuyorum :) yorumlar için teşekkürler
  • quote:

quote:

quote:

inşallah yanında bir de fan sipariş vermişsinizdir.

zira aynı işlemciden ben de aldım, zaten elimde zalman fan vardı yeni aldığım, ama yine de önce kendi stok fanını kullanayım dedim ama yaklaşık 15dakika dayanabildim.

fan çapı küçük olduğu için çok yüksek devirlere çıkıyor, ve ciddi bir titreşim ve ses yaratıyor.

zalmanı taktım artık mecburen.

• Herkes stok fanın sesinden şikayetçi biliyorum fakat denemeden başka fana para vermiyim diye düşündüm.Eğer rahatsız olursam mecbur alırız başka bir fan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caitlin

quote:

quote:

quote:

inşallah yanında bir de fan sipariş vermişsinizdir.

zira aynı işlemciden ben de aldım, zaten elimde zalman fan vardı yeni aldığım, ama yine de önce kendi stok fanını kullanayım dedim ama yaklaşık 15dakika dayanabildim.

fan çapı küçük olduğu için çok yüksek devirlere çıkıyor, ve ciddi bir titreşim ve ses yaratıyor.

zalmanı taktım artık mecburen.

Deneme amaçlı stok fanı takmıştım, takmaz olaydım... Elimde Sunbeam CCF vardı hemen değiştirdim. Şuan müthiş bir sessizlik.

Sistem Özelliklerim:

MSI 990FXA-GD65 AMD 990FX, DDR3, AM3+, SATA6Gb/s, USB3.0, ATX
    AMD Phenom II X4 965 Black Ed. C3 HDZ965FBGMBOX, 3.40GHz, 8MB, 2000MHz HT, 125W, AM3
    GSKILL F3-12800CL9D-8GBXL G.SKILL RipjawsX DDR3-1600Mhz CL9 8GB (2x4GB) DUAL (9-9-9-24) 1.5V
    DVD yazıcı LITEON iHas124 24X Siyah, Kutusuz
    THERMALTAKE VM600M1W2Z DOKKER BlacX 2,5"&3,5" HDD docking station Siyah
    A4TECH XL-750BK Lazer, USB
    Fsp EPSILON 500W 80 Plus Aktif PFC 12cm Fan Power Supply (Emektar)
    Zotac 9600GT DP 256bit 512 MB Ekran Kartı (Emektar)
    Sunbeam Core-Contact Freezer (Emektar)

Evde internetim daha aktif olmadı, overclocksuz kullanıcam ama yinede incelemelerimi paylaşırım. Hayırlı günler...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.