Şimdi Ara

oyun için ssd

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bende oyun için ssd arıyorum böyle çok pahalı olmayacak ama performansı da iyi olacak. sadece oyunlar yüklü olacak . şu an da Kingston 240GB HyperX Savage Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 560MB/Yazma 530MB) kullanıyorum . bunun 500lük olanını alsam çok mu pahalı olur ? bu parayı vermeye değer mi ? ya da 2. el alsam mı ? windows ve programlar ssd e kurulu . fakat oyunlar için artık ayrı bir ssd şart oldu . şu an 3 ürün belirledim . f/p olarak bulabildiğim ürünler bunlar . ama teoride gerçekten buradaki hızlara ulaşabiliyormu ?

Kingston HyperX Savage Serisi 480GB 560MB-530MB/s Sata3 2.5" SSD (SHSS37A/480G) 874,62 TL

Samsung 850 EVO 500GB 540MB-520MB/s Sata3 2.5" SSD (MZ-75E500BW) 773,11 TL

Sandisk Ultra II 480GB 550MB-500MB/s Sata 3 SSD (SDSSDHII-480G-G25) 569,00 TL ( şu an indirim de normal fiyato 750 lira civarI)

şu an en uygun fiyatlısı sandisk olarak görünüyor .

• Ocz kullandım ve öneririm. Hem fiyatı uygun hem performansı iyi hemde şık bir ürün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yunuzeus

Ocz kullandım ve öneririm. Hem fiyatı uygun hem performansı iyi hemde şık bir ürün

Toshiba OCZ TRN150-25SAT3-480G Trion 150 480GB SATA3 2.5 SSD

buldum 680 lira civarı bu da .
  • https://www.incehesap.com/samsung-850-evo-500-gb-fiyati-27214/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya da biraz daha para biriktirip m2 ssd mi alsam diyorum değer mi oyun için ?
  • 120 lik almıştım sene başında. 210 lira fln vermiştim. Diğer markalar 230 dan yukardaydı. M2 konusunda ona vereceğin parayla çok daha büyük ssd alırsın. Oyun için normal ssd yeterli. M2 lükse kaçıyo.

• System Lord S kullanıcısına yanıt
    Ssdlerin oyuna katkısı nerdeyse hiç yoktur. 1-2 fps belki. Sadece yüklemelerde yada oyun arası loading sürelerini azaltabilirsin. 850 evo iyidir. Fazladan para bayılmanın bi anlamı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: kmlhyt

Ssdlerin oyuna katkısı nerdeyse hiç yoktur. 1-2 fps belki. Sadece yüklemelerde yada oyun arası loading sürelerini azaltabilirsin. 850 evo iyidir. Fazladan para bayılmanın bi anlamı yok.

Zaten loading ekranı için istiyorum daha çok bazı oyunlarda 2dk beklediğimde oluyorr

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.