Şimdi Ara

Oyun için Ryzen 7 2700X vs Ryzen 5 2600X

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ryzen 5 2600x aldım. Daha elime ulaşmadı. Şimdi baktım 2700X'de indirime girmiş aradaki fark 600 TL. Sizce 2600x yeterli mi yoksa ilerisi düşünülüp 2700x mi almalı?

• paran varsa, uzun ömürlülük açısından 2700X alınabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oyun için değmez
    oyun performansları aynı
  • Oyun için biri rtx2070 ya da gtx1080'e kadar besleyebiliyor, öbürü belki maksimum gtx1080ti 1080P çözünürlükte. Bunun dışında fark yok. 2K 4K için zaten sli yapsan anca darboğaza sokarsın bunları.

Single Core, dual core, quad core vs performansları %5 civarında daha iyi 2700x'in.

Ama çoklu çekirdek performansında ciddi fark var. Bu farkı render için kullananlar falan farkederler. Oyun ve günlük kullanım için değmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 22 Mayıs 2019; 12:13:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2000 liraya vade farksız 9 taksit 2700x bulmuşken kaçırmamak lazım. Hepsiburada'dan aldıysanız sorunsuz iade yapabilirsiniz 2600x'i.
  • Hangi oyun ki bu :) Oyun için gerek olan bir şey değil. İşlemcinin oyun üzerinde zaten ne etkisi olabilir ki? Çoklu işlem tekli işlemlerde işlemciyi değerlendirmek lazım. şuan ryzen3 bile alsan değişen ne olacak ki oyunda? Dersenki ben hem oyun açacam, hem birde yayın açacam. Birde arkada bir kaç program çalışacak tamam ozaman 2600x hepsini fazlası ile yapar. 600 liraya güel bir mekanik klavye al dostum.
  • Hacxtr kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.