Şimdi Ara

Oyun İçin Performanslı Masaüstü Toplama (Püf Noktaları ve Öneriler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
2.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben bilgisayardan anladığını zanneden bir yazılımcıydım. Ta ki masaüstü bir bilgisayar toplama araştırması yapıp GDDR-DDR farkından, işlemci ön belleğine, Ram frekans hızından, toplama diziliş modellerine bir çok önemli nokta olduğunu görene kadar. Meğer donanım ile hiç alakam yokmuş. Bu nedenle toplamak-almak istediğim oyun bilgisayarı için çok teknik detayları ustalarından rica ediyorum.

Almışken iyisini almak istiyorum. 3000-4000 lira harcayabilirim.

Kısıtlı bilgime ve araştırmalarıma göre;

[Ram'de frekans hızının en az 1600 mHz]
      [Ekran kartında en az 128 bit]
      [İşlemci için en az 6mb ön bellek]
      [En azından 120 GB SSD]
    olması gerektiğini öğrendim.

Öğrenmek istediğim ise bir çok konu var;

[İşlemci en az i7 4. nesil düşünüyorum. HQ ve MQ arasında çok fark var mı? Önerdiğiniz model var mı? İşlemcide önemli diğer konular nelerdir?]
      [SSD çok pahalı. Şimdilik 120 GB alsam içine İşletim Sistemi mi yoksa Oyun mu yüklemeliyim. Mantıken işletim sistemi olmalı gibi geliyor ama emin olmak istedim.]
      [Ekran kartında diğer önemli konular nelerdir? GDDR mı DDR mı? Önerdiğiniz model var mı?]
      [Ram için marka çok önemli mi? DDR konusunda öneriniz nelerdir?]
      [Kasa için püf noktalar nelerdir?]
      [Soğutucu için püf noktalar nelerdir?]
      [Diğer parçalar için önerileriniz nelerdir?]
      [Toplamayı bilmiyorum, zor bir olay mı? Kendim yapabilir miyim, bilgisayarla 10 senedir içli dışlı olan biriyim donanımda tecrübesiz olsam da? Yapamazsam nerede yaptırmalıyım?Toplamayla uğraşma git hazırlardan al derseniz nereden ve hangi markayı alabilirim?]
      [Asus Rog modelinin 3500-4000 lira arası çok iyi notebook modelleri var. Cihaz çok iyiymiş uğraşma masaüstü toplamayla diyorsanız onu da alabilirim.]

Önerileriniz benim için çok önemli olacak, vakit ayırabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teatalay -- 9 Mayıs 2015; 17:21:31 >

• Konuyu sistem tavsiyeleri kısmına açarsanız daha iyi yardımcı olurlar.Burada kimse görmez yazdıklarınızı...
  • Teşekkür ederim, hemen açayım.
  • Ekran kartı için tavsiyem, 256bit, ve 3gb ve üstü kartlar arasından, soğutması,elektrik sarfiyatı ve sessizliği güzel olan bir kart seçmen. 128bit kart kısa süre sonra yetersiz gelecektir.
    Ram için genelde ben Corsair ya da Kingston tercih ederim.
    Kasanın hava sirkülasyonunun iyi olması en önemli detaydır. Bununla ilgili gerekli araştırma ve incelemeleri youtube'da bulabilirsin.
    İnan ki işin en kolay ve en eğlenceli kısmı da montaj kısmıdır. O zevki başkasına yaşatmaktansa kendi bilgisayarını monte etmeni tavsiye ederim. Gene montaj için aynı şekilde youtube'da bir çok videolu anlatım bulunmakta. Gerekli aramayı yaptıktan sonra videoları izle, hiçte zor olmadığını göreceksin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.