Şimdi Ara

Oyun icin masaüstü tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu islerden cok anlamiyorum, yegene oyun icin alacagim bir masaustu bilgisayar. 5000 tl civari ne alabilirim oneriniz olur mu? Ekran var sadece kasa alacagim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Seni dahili bileşenlere yolluyoruz.

Eğer uğraşamam dersen sinerji sitesinden toplanmış sistem alabilirsin.

Örnek:http://www.sinerji.gen.tr/sinerji-dck1070-i5-6500-8gb-1tb-gtx1070asus-pmu72551

1440pde istediğini en yüksekte oynarsın. 4kya da dayanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: kingocd

Seni dahili bileşenlere yolluyoruz.

Eğer uğraşamam dersen sinerji sitesinden toplanmış sistem alabilirsin.

Örnek:http://www.sinerji.gen.tr/sinerji-dck1070-i5-6500-8gb-1tb-gtx1070asus-pmu72551

1440pde istediğini en yüksekte oynarsın. 4kya da dayanır.

1070 ultra da 1440p oynatmaz hocam yanlış bilgi verme 1080p ultra kartıdır. Yada siz en yüksek kavramını tam bilmiyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • canlee89 kullanıcısına yanıt
    http://www.toptengamer.com/gtx-1080-vs-1070-1060-benchmark-4k-1440-1080/
    Araştırmak önemlidir.
  • quote:

http://www.toptengamer.com/gtx-1080-vs-1070-1060-benchmark-4k-1440-1080/
    Araştırmak önemlidir.

Kullanmak daha önemlidir GTX 1070 var gta 5 aç bakalım ultra da msaa acık kaç fps alıyorsun 1440p de

1440p ultra kartı GTX 1080

1080p ultra kartı GTX 1070

4k ultra kartı henüz yok

• Ah ah, eğer 1 kere 14440p ekran kullansaydın msaa in neredeyse farkedilmediğini görürdün. Sadece o da değil, 4x msaa 40 fps veriyor.
  • quote:

Ah ah, eğer 1 kere 14440p ekran kullansaydın msaa in neredeyse farkedilmediğini görürdün. Sadece o da değil, 4x msaa 40 fps veriyor.

Kullanıyorum zaten 1440p ekran g-sync ayrıca 5000 lira verip 40 fps ile oyun oynamak nedir ? Siz çok anlıyorsunuz devam edin böyle akıcılığın ne olduğunu öğrenip sonra konulara bilgiçlik taslayın

Ayrıca msaa kapatınca resmen ağlıyor ekran yırtılmalar gözüne gözüne giriyor insanın en az 2x açılmalı en az. Normali 4x ama 2160p de gerek olacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canlee89 -- 20 Şubat 2017; 11:13:10 >
    Sizde bir sıkıntı var o zaman. Ben bir sıkıntı yaşamadım. 30fps gayet akıcı. Konsollar 23-27 arası oynayabiliyor değil mi?

• quote:

Sizde bir sıkıntı var o zaman. Ben bir sıkıntı yaşamadım. 30fps gayet akıcı. Konsollar 23-27 arası oynayabiliyor değil mi?

Konsolla karşılaştırmanız zaten donanım seviyenizi belli etti hocam tamam siz biliyorsunuz işi 👍🏻

Not:

Masa üstü alacak arkadaşa tavsiyem eğer GTX 1070 alacaksa 1080p 144hz monitör tercih etmesi

Eğer GTX 1080 alınacaksa en az 2K 144hz ileride sli düşünürse 4K da tercih edebilir ama önermem

Elitistlik PC'ye geçilmemesinin en büyük sebebi.

İnsan gözü 15fps ve üstünü akıcı görür. Eğer insan birşeye odaklanır ve beynini yorarsa en küçük farka bile tepki gösterebilir ancak.Gta,witcher, ac,watch dogs, hitman,mgs gibi oyunlar 30 fps ve 60 fpsde aynı hissettirir. Tabii ki lol, csgo, ow, ve belki sp fpsler beynini zorlar; bu yüzden fpsler farkedilmeye başlar. Ki bazen frame uyuşmazlığı bile görünen fpsin verilmemesine sebep olur.

Senin izlediğin videoların %90ı, filmlerin %100ü 24 fpstir. Normal bir tv ekranı 50hz-60hz arasıdır.

Şimdi gelelim msaa kısmına...

Kenar yumuşatmanın olmayışının yırtılmaya Nasıl sebep olduğunu söyler misin?

Kenar yumuşatma pixel densitynin artmasıyla düzelen bir durum.

Not:Senin gibi PC elitistler yüzünden konsol hala kullanan var. Mantıklı bir açıklama yerine egonu tatmin etmeye çalışıyorsun. Yazık.

Not2: Kanıt at, ergen kız gibi bu böle tmm mı? Deme.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.