Şimdi Ara

Oyun/Gündelik İşler Karışık Tavsiye (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
3.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fulllmetalll

quote:

Orijinalden alıntı: take a minute

quote:

Orijinalden alıntı: fulllmetalll

quote:

Orijinalden alıntı: take a minute

Bu arada bunu aldim, bu fiyata en iyisi buydu.

LENOVO IP520 81BF00BTTX i5-8250U 8GB 1TB 15.6" 4GB MX150 VGA FDOS 3.299,00 TL yerine 2.745,00 TL
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-ip520-81bf00bttx-i5-8250u-8gb-1tb-156-4gb-mx150-vga-fdos-P227530751

Merhaba, aynı satıcıdan ürünü almak istiyorum. Ssd eklemek gibi bir imkanım yok. Yeteri kadar oyun testi yaptıysanız genel olarak ve ısınma hakkında fikirlerinizi aktarabilir misiniz acaba ? Ayrıca bazı yerlerde hdd den yüksek ses gelmesi gibi şikayetler gördüm, fanlardan veya hdd den oyun oynama anı dahil gelen ses rahatsız edici düzeyde mi ?

şikayeti nerde gördünüz merak ettim, 2. gün ssd'yi taktıgım için zaten hdd gürültüsüyle ilgili yorum yapamayacağım. (çok zorlamadım hdd varken, olabilir belki de)

ısınınca doğal olarak fan daha yüksek devirle dönüyor (ki o da pubg, fsx (rex4 ve active sky next pluginlerinin texture ayarlarını en yüksekte oynuyorum) oynarken karşılaştığım bir durum), o zaman ses biraz rahatsız edebilir. hava çıkışı da altta değil ekranla kasanın birleştiği yerde.

harddisk 5400 rpm, konforlu bir oyun deneyimi istiyorsanız en başında değil belki ama daha sonra mutlaka ssd takviyesi yapın.

Şikayetleri aynı modelde farklı bir ekran kartıyla satışa sunulan başka bir üründe görmüştüm o yüzden sorgulamak istedim, ama yorumlara bakılacak olursa bu üründe sıkıntı yok gibi görünüyor. Kararsız kaldım ürün hakkında da, bütçemi 3000tl civarına kadar yükseltebilirim acaba gtx1050 ye sahip modellerin 3000civarı fiyat aralığına düşme ihtimali olur mu diye düşünüyorum. Diğer yandan bu fiyat aralığında şuan alınabilecek en iyi ürün de bu. Teşekkürler cevabınız için.

evet ben de dahil satın alan 15 kişi 5 yıldız vermiş, yeni bir ürün için iyi bir oran.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ben de aldığınız ürünü almak istiyorum. Kafama takılan i5 8250u ile İ7 8550u arasındaki fark. Bütçemi artırıp 8550u alabilirim. Aldığınızın her şey aynı özellikte işlemcisi 8550u olan bir laptop var. Sizce bir performans farkı var mıdır? İkisi arasında 480 tl lik bir fark var. Acaba buna değer mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan441907

Hocam ben de aldığınız ürünü almak istiyorum. Kafama takılan i5 8250u ile İ7 8550u arasındaki fark. Bütçemi artırıp 8550u alabilirim. Aldığınızın her şey aynı özellikte işlemcisi 8550u olan bir laptop var. Sizce bir performans farkı var mıdır? İkisi arasında 480 tl lik bir fark var. Acaba buna değer mi?

dogrudan userbenchmarktan kopyala yapıştır yapıyorum

Intel Core i7-8550U vs Core i5-8250U
    Userbenchmark Effective CPU Speed: 68.6% vs 64.2%
    Intel Core i7-8550U - 120th / 982
    Intel Core i5-8250U - 160th / 982

bence aynı işlemci ekran kartı kombinasyonuyla fps oyun testi videolarına bakabilirsin daha dogru bir referans olur. 8550u elbette daha iyi bir işlemci. 2mb cache farkı da var.
  • Sadece lol oynucam işimi ğörür mü hocam
  • take a minute T kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkür ederim. Reddit ve benchmark sitelerine baktım. Bence bu fiyat farkına değmez 8250u da güçlü bir işlemci.

8250u işlemciden ve MX150 ekran kartından emin olmak isteyen şu vereceğim linke bakabilir.

https://techreport.com/review/32863/intel-core-i5-8250u-cpu-reviewed

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Üstad SSD takmak için tüm kasayı Sökmek gerekiyor sanırım. Bu da garanti yi sıkıntıya sokar. Peki hdd yi dwd yerine takınca dıştan bakınca renk farklılığı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Üstad SSD takmak için tüm kasayı Sökmek gerekiyor sanırım. Bu da garanti yi sıkıntıya sokar. Peki hdd yi dwd yerine takınca dıştan bakınca renk farklılığı var mı?

kendi orjinal dvdsinin kafasini aldiginiz aparatin ucuna takiyorsunuz zaten. ben magic 9.5 mm aldim hb'den

evet alt kapagi komple acmak gerekiyor ssd icin, dilerseniz lenovo servisine de yaptirabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi take a minute -- 26 Ocak 2018; 0:24:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: O Dedi Yoh Yoh

Sadece lol oynucam işimi ğörür mü hocam

pubg oynatiyorsa lol de oynatir herhalde, beklerseniz yarin indirip denerim

Cevap için teşekkürler kardeşim SSD siz hiç kullandın mı makineyi? Garanti bitene kadar SSD siz kullanayım diyorum. Zorlar mı?

Bir de ips ekran kaliteli mi? Hiç ips kullanmadım. Garip gelir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: hrn001

Cevap için teşekkürler kardeşim SSD siz hiç kullandın mı makineyi? Garanti bitene kadar SSD siz kullanayım diyorum. Zorlar mı?

Bir de ips ekran kaliteli mi? Hiç ips kullanmadım. Garip gelir mi?

ekran canavar gibi sikinti yok, normal hdd kullandigim tek gün de biraz sisteme gore yavas kaliyo gibi geldi, her donanim hizli hdd yavas biraz sanki. bence zaten 5400 rpm hdd 3 sene sonra kalmaz piyasada.

• Hocam iyi günler. Ürünü uzun zamandır takip ediyorum. En son da sizin konunuza rastladım. Şu an ki fiyatı 2879 lira olmuş. Belki biraz daha düşer ümide ile bekleyeceğim. Çünki fiyatına göre mükkemmel özelliklere sahip. Benim sorum şu. Sizin satın aldığınız satıcıdan alacağım. Bu satıcı beni üzüer mi. Hemde cihazda ısınma ve ses sorunu var mı. Sizce bu fiyata almalımıyım. Yoksa düşer diye beklemelimiyim.

• benim de aradığım bir cihaz. tek merak ettiğim, ekranı parlak ve renkleri canlı değil mi? ips ekran olunca böyle mi oluyor bilmiyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teqali -- 11 Şubat 2018; 21:24:52 >
  • tolgahan2003 T kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta sonu 2789 dan aldım ben. Şahsi fikrim fiyat düşmez artar. Yine de bir süre takip edebilirsiniz fiyatları.

Bilgisayar a gelince çok şikayet edilen hdd sesi hiç duymadım. Elektrik kaçağı da yaşamadım. Oyun olarak sadece pes 2018 oynadım 2"saat kadar. Normal seviyede ısındı. Oyun u kapatınca çok çabuk soğudu. Şimdilik çok memnunum ben.

• KeSaiR kullanıcısına yanıt
    Bence lenovo yu al. Bende allahın izniyle bu hafta alacağım. Ekranı full hd ve ıps ekran. 1tb hdd var ama 5400 rpm. 2 3 yıl sonra biraz yavaşlayabilir. O zaman da ssd ye geçmeyi planlıyorum. Yabancı birisi attığınız modelin içini açıyor. Çift fanlı. Bu fiyata göre güzel bir özellik. İnce ve hafif bir alet. Ekran kartına gelicek olursak. Mx150 gt 1030 un mobil versiyonu. Yani 940mx lere falan tur bindirecek bir alet. 4gb olması da diğerlerine göre avantajlı. Bence sizde benin gibi lenovo ya yönelin. Eski laptobum da lenovoydu. Ondan gayet memnundum. Ama merdivenden düşürünce darmaduman oldu hangi laptop 70 80 cm den merdivenlere çakılıp 10 15 basamak takır takır inmeye dayanır ki

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgahan2003

Bence lenovo yu al. Bende allahın izniyle bu hafta alacağım. Ekranı full hd ve ıps ekran. 1tb hdd var ama 5400 rpm. 2 3 yıl sonra biraz yavaşlayabilir. O zaman da ssd ye geçmeyi planlıyorum. Yabancı birisi attığınız modelin içini açıyor. Çift fanlı. Bu fiyata göre güzel bir özellik. İnce ve hafif bir alet. Ekran kartına gelicek olursak. Mx150 gt 1030 un mobil versiyonu. Yani 940mx lere falan tur bindirecek bir alet. 4gb olması da diğerlerine göre avantajlı. Bence sizde benin gibi lenovo ya yönelin. Eski laptobum da lenovoydu. Ondan gayet memnundum. Ama merdivenden düşürünce darmaduman oldu hangi laptop 70 80 cm den merdivenlere çakılıp 10 15 basamak takır takır inmeye dayanır ki

adamların elinde stok kalmamış, almışsındır umarım

• Lenovo 520 almayı düşünüyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşadımız mı memnun musunuz

Yine istanbul ümrayede aynı modeli satan yeni bir satıcı var o 30 tel daha ucuz hemde 110 kişi almış ve hiç kimse kötü bir not vermemiş alanların hepsi 5 yıldız vermiş ve mağadan memnunlar. Ondan alacağım

• Dostum ürün yeniden gelmiş ve fiyatı 30tl azalmış. 2 satıcı da aynı fiyattan gidiyor. İkisi de istabul'da. Birinden alacağım ama hangisi acep

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgahan2003

Dostum ürün yeniden gelmiş ve fiyatı 30tl azalmış. 2 satıcı da aynı fiyattan gidiyor. İkisi de istabul'da. Birinden alacağım ama hangisi acep

Naptın aldın mı :)

En son benim aldıgım satıcıda ürün bitmişti çünkü
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.