Şimdi Ara

Oyun geliştirmeye yeni başlayanlara tavsiyeler #unity

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, ben 4. sınıf bir üniversite öğrencisiyim. Okuduğum bölümü yapmak istemiyorum ve bir oyun geliştirici olmak istiyorum. Unity üzerine udemy üzerinden 1 tane ders aldım. Oradan video izleyerek kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Şu sitelerde takıl, şunu şöyle yap vs. tarzı kendimi geliştirmem üzerine tavsiyeler verebilecek var mı? Network'umu geliştirmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qenious -- 24 Eylül 2021; 20:25:57 >

• Git öğren (versiyon kontrol sistemi)
    GitHub hesabı aç
    Projelerini GitHub’a yükle
    LinkedIn hesabı aç, Türkiye’deki oyun geliştiricileri ve oyun şirketlerinin insan kaynakları personellerini networküne ekle
    Yaptıklarını linkedin’de paylaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasha_Ether -- 26 Eylül 2021; 21:41:18 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Akasha_Ether kullanıcısına yanıt

güzel tavsiye ama adam iş bulmak değil proglama için tavsiye istemiş, progralama sonrası aşamalarda dediğin gibi github dan geçer.

• ShibLeg kullanıcısına yanıt
    İşi en iyi işte öğrenirsin.
    Tavsiyem olabildiğince hızlı şekilde sektöre girmesi olurdu.
    Ben oyun geliştirici değilim ama yazılım sektöründe işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum.

öyle de, yeni mezundan 5 senelik deneyim isteyenler de var sektörde :) yabancı sektörde mesela c++ bilen ilanlar verirler, burada, c++, java, c# .net dilleri bilen yazılımcı ararlar. birde bilse iyi olur diye eklerler

• ShibLeg kullanıcısına yanıt
    İlanları çok önemsemeyin hocam. Onları ik personelleri yazıyor. Sektördeki açık o kadar büyük ki bazı şirketler ne olursan ol gel moduna girdi.
    Bunlardan dolayı küçük şeyler de yapabiliyor olsanız basit bir portfolio ve küçük bir network ile sektöre girebilirsiniz. Ve bence uzmanlaşmanın en verimli yolu da profesyonel çalışmaktır.

daha da artacak bence, doların böyle olması ile 2-3 yıla doğru yurtdışına gidişlerden dolayı. doktor açığı da var, almanya ya gidiyorlar. zaten senin dediklerini yapsa biri githuba 3-5 adam akıllı proje ile bir yere kapak atarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShibLeg -- 27 Eylül 2021; 19:59:26 >

Teşekkürler dostum bu kıymetli tavsiyelerin için, bu yolda hepsini yapmaya çalışacağım.

Hocam Üniversite mezunu olmak şart mı senaryoda?

• raskoom R kullanıcısına yanıt
    Şart değil de olsa iyi olur. Teknopark şirketleri için şart sadece. Onlarda teşvikler-destekler için gerekli.

Sektörde lise mezunu kıdemli yazılımcı olarak çalışan arkadaşlarım var.

• Oyun bedva olsun.

Reklam olmasın.

Grafikleri güzel olsun.

Heyecanlı olsun.

Fazla kaynak tüketmesin. Bir oyun için yeni bilgisayar almak zorunda kalmayalım.

• youtube'ta bir sürü baştan sona adım adım anlatılan basit mobil oyun geliştirme ve mağazada yayınlama videoları var. geliştir ve mağazada yayınla. en azından kafanda ana hatları oluşsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takami59 -- 5 Şubat 2022; 10:37:22 >
  • Yeni başlayana tavsiyem bol bol oyun oynaman aslında. Bir oyun yaptığında yapılmış tutmuş aynı tür oyunlarla karşılaştır göze güzel gözüküyor mu ben bu adamlara rakip olabilir miyim diye bir bak? Yoksa bu forumda da fazlasıyla görüyorum bazıları hiç bir işe yaramaz oyunlarını direkt Google Play i kirletmek için kullanıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.