Şimdi Ara

Oyun Çeviri Kingdom Come Deliverance'ın Yerelleştirmesi ile İlgili Açıklamada Bulundu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
11
Cevap
0
Favori
179
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Oyun Haber, İnceleme, Ekran Görüntüleri >> Oyun Haberleri >> Oyun Çeviri Kingdom Come Deliverance'ın Yerelleştirmesi ile İlgili Açıklamada Bulundu
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    16502 Mesaj

Oyun Çeviri geçtiğimiz günlerde bir canlı yayın düzenledi ve bu canlı yayın esnasında Kingdom Come Deliverance'ın yerelleştirmesi ile alakalı merak edilen bazı soruları cevapladı.

Kingdom Come: Deliverance 13 Şubat'ta PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yaptı. Oyun Çeviri Türkçe dil desteğinin önümüzdeki haftalarda oyuna ekleneceğini söylüyor.

Canlı yayın tekrarını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

|
    |

• Yarbay
    9783 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Müesses Nizam

Bekliyoruz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Oynayış videolarından gördüğüm kadarı ile oyun çok güzel bir hikayeye sahip ilerleyiş sunum güzel.Bazı sorunlar var ancak 2 hafta sonra TR yama ile gelecek patchde düzelir diye düşünüyorum.Oynamamak için zor tutuyorum kendimi.Oyunu çıkaran firma bağımsız olmasına rağmen bir beklenti içine girmeden direk TÜRKÇE dil desteiğini oyun çeviri ile sunacak.Bence buna karşılıksız kalmayalım orjinal alalım.Bazı Aç firmalardan olsa bunu teklif etmezdim ( EA, Ubisoft başta olmak üzere ).kayıtsız kalmayalım dostlar
    |
    |
    MSI x370 Gaming Pro Carbon**case:Phankteks P400s Black/White Thermaltake Riing fans**psu:Corsair CX850M**ram:16GB (8*2) Corsair 16 Gb DDR4 2400MHZ**hdd:Samsung 860 Evo 500 GB SSD + Wd Cavier blue 1 tb 7200 rpm 64mb cache**monitor:Viewsonic Vx2757 freesync 75hz**headset:Hyper X Cloud II**

Mobile:Xiaomi Mi A2 Lite 64GB Gold
    Game: PS4 PRO 1 TB BEYAZ
    Wheel:Thrustmaster T300 Ferrari Alcantara
  • Misafir Üyelik
    162143 Mesaj
    Bu oyuna gerçekçi ve iyi diyorlar bakalım :) Türkçe dil desteği zaten şahane:)
    |
    |
    25 Not
    3-5 kişinin aldığı oyunları TR ye çevireceklerine tüm Dünya’nın beklediği oyunlara dil başvuru yapsalar daha çok kişi sevinirdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Feel True Power

The most powerful console ever!
  • Misafir Üyelik
    162143 Mesaj
    Arkadaşa katılıyorum sağlam serileri kült oyunların yeni serilerini Türkçeye çevirmeye özen gösterseler çok daha insana ulaşırlar daha fazla teşekkür alırlar. Aç hala çevirilmedi Cod hala çevirileri mesela Tekken 7 injustice 2 şu oyunlara niye el atmıyorsunuz?
    |
    |
    162143 Mesaj
    Ben İngilizce bilsem vallahi oyun çevirenler çok yardım ederim hem katkım olur onlara hem kendime pratik sağlarım. Yani 2-3 oyunu aynı anda çevirmeye devam etmek zor mu? 15 kişilik ekipsiniz
    12301 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

Ben İngilizce bilsem vallahi oyun çevirenler çok yardım ederim hem katkım olur onlara hem kendime pratik sağlarım. Yani 2-3 oyunu aynı anda çevirmeye devam etmek zor mu? 15 kişilik ekipsiniz

Yabancı dil bilmediğin için sana öyle geliyor. Çevirmek ile dili bilmek aynı şey değil. Eğer bir dili öğrenmeye başlarsan belli bir seviyeden sonra yapman gereken ve mecbur gideceğin yol Türkçesini düşünmeyip, kendi dilini unutup o kelimeyi, cümleyi o dil içinde anlamaktır. Her dilde çevirince anlamını kaybeden ya da orijinal hali gibi güzel durmayacak bir sürü kelime var. İş böyle olunca çevirmek zor oluyor. Yani dili biliyorum ooo oturayım 10 sayfa çevireyim düşündüğün gibi olmuyor ne yazık ki.
    |
    |

STEAM ID
    ORIGIN:Bandoper
    uPlay: Bandoper32
    PSN:bandoper
  • Yarbay
    9783 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Müesses Nizam

Asıl bu tip oyunların çevrilmesi lazım, böylece hikaye odaklı RPG oyunların ülkemizdeki kitlesi büyüyecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Beklentim resmi şekilde yamanın oyuna eklenmesi firma tr dil için garip cevaplar vermiş bu biraz kafa karışıklığına neden olmuş. Neyse oyunçeviri tr oyunların ortaya çıkmasına ve sonrasında içlerinden playstation oyunlarına resmi yama yapan grubun oluşmasına vesile olmuş önemli bir oluşum. Bu çeviri grubu umarım hayatına devam edecek maddi kaynağı bulur.
    |
    |

ρѕη: αιzєηƒαη σηє ριє¢є ∂єℓιѕι αℓ ρα¢ιησ ƒαηı
  • Yüzbaşı
    659 Mesaj
    Arkadaş adam şaka gibi tekken demis injustice demiş. O oyunlarda my name is ahmet demenin bi tik üstünde ıngilizce gorduyden oynarsın zaten. Adamlar taş gibi bol bol konuşmalı gelmiş geçmiş en saglam serileri ceviriyorlar. RPG oyunun hasidir! Witcher olsun. Dark souls olsun fallout olsun skyrim olsun baldurs gate dir ne blym mass effect tir ve en önemlisi DRAGON AGE ORIGINS olsun ki kendisi gelmiş geçmiş en sağlam rpg dir bana göre muzik ve atmosferiyle. Bu tarz serilerin çevrilmesi asıl adamlari yüceltir. Yoksa asıl 3~5kisi hariç kimse kurmaz bile senin saydığın oyunlara yamayi. Tek korkum bu yamaninda shadow of mordor a donmesiydi ama adamlar ciddiyetle açıkladı deli gibi kendimi hayatımızdan feda edip çeviriyoruz diye. 25 yaşındayım belki 12 yasindan beri bu adamlar sayesinde çok güzel oyunlar oynadım . Sanmiyorm ki bu yamada döneklik yapsınlar. Umarim en sevdiğim seri olan dragon age insq. Na da birgün yama çıkartırlar. Sağlıcakla kalin seviliyorsunuz iyiki böyle bir hobiniz var. Kolay gelsin.
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
kolayoto.com
Sohbet
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.