Şimdi Ara

OYUN CANAVARI TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun araştırmalarımdan sonra sistemimi değiştirme olayına başladım
    Eski Sistemim;

Anakart: Asus P8Z68-V PRO///
    Kasa : Cooler Master RC-942 HAF-X///
    İşlemci:Intel Core I7-2600 3.4 8m 850m Vga Lga1155///
    Ekran Kartı:Asus GTX570 DirectCU II///
    Hdd: 2 Tb Seagate + Corsair 240 Gb SSD///
    Ram: Corsair 8 Gb 2*(4) DDR3 1600 cl9 kit///
    Power CoolerMaster 750W G+///

Düşündüğüm Sistemim ;

Anakart:ASUS ROG STRIX Z270H GAMING Intel Z270 Soket 1151 DDR4 3866MHz(OC)USB3.1 Anakart
    İşlemci:Intel Core i7 7700K Soket 1151 4.2GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci
    Ekran Kartı: ASUS Geforce GTX1070 ROG STRIX 8GB GDDR5 256Bit DX12 NVIDIA Ekran Kartı
    Monitör: ASUS 27" PG278Q 1ms 144Hz 2K DP G-Sync 3D Gaming Monitör
    Hdd:2 Tb Seagate + Corsair 240 Gb SSD ESKİ SİSTEMDEN MEVCUT
    Ram:GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z DDR4 3000MHz CL16 1.35V Dual kit RGB LED Ram
    Power:CoolerMaster 750W G+ ESKİ SİSTEMDEN MEVCUT
    İşlemci Sogutucu:COOLER MASTER SEİDON 240V 240MM SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
    Kasa : Cooler Master RC-942 HAF-X ESKİ SİSTEMDEN MEVCUT

Yapmak İstediğim sistem yularıdaki gibidir. Kasa,Power ve SSD ve HDD elimde mevcut diğer parçalar için ne düşünüyorsunuz?
    Fikirleriniz Nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhan83fb -- 2 Nisan 2017; 23:58:47 >

• Hocam almışken OC'li alın işlemciyi bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış olanı yazmısım arkadaşlar şuan düzelttim.
    Sizce Eksik yada fazla bir yanı varmıdır?
    Tahmini olarak söylüyorum en az 3 4 sene oyunlarda sıkıntı yaşarmıyım?
    Monitör için ne düşünürsünüz farklı bir alternatif varmıdır?
    1070 yerine 1080 almak mantıklımıdır? Performans açısından çok fark yaratırmı?
  • 1080 Ti alsaydın diyeceğim ama fiyat farkı fazla. Tabi bu ekran kartıda güzel. Ben Ryzen bekledim alacağım işte son rötüşleri yapıyorum. Yalnız eski sisteminde iş görür halen :)
  • Eski sisteme Rx 480 ve ya Gtx 1060 gibi ekran kartı güncellemesi yaparak uzun bir süre daha 1080p Ultra ayarlarda sistemi kullanabilirsiniz. Daha ileride yeni bir sistem toplamak daha iyi olabilir. Zira yakın vakîtte yeni işlemciler çıkar. Ekran kartlarının yeni serileri de çıkar. O zaman şuanki seriler uygun fiyata düşmüş olur diye düşünüyorum. İster şuanki sisteme benzer bir sistem toplar ve de ekran kartını Gtx 1080 Ti yaparsınız, ister durum ve fiyatlara göre yeni sistem toplamış olursunuz ileri ki zamanlarda. Ama dolar ne alem de olur bilemem. Muhtemelen yükselir. İllâ ki şuan bir sistem toplayacaksanız Gtx 1070 2K 144Hz kartı değil. Gtx 1080 Ti bile birçok oyunda o değerleri veremiyor neticede. 2K 144Hz demek; 2K çözünürlük ve maks. ayarlarda oyunlarda 144 ve üzeri fps değelerini görmek demek. Bu değerleri verebilecek bir kart lâzım. Eğer amacınız bu değerler değil ise; monitöre o kadar masraf yapmanıza gerek yok. Gtx 1070 ile 1080p ve 144Hz bir monitör alsanız daha iyi zaten. Hatta Gtx 1080 ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 3 Nisan 2017; 10:14:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahors84

1080 Ti alsaydın diyeceğim ama fiyat farkı fazla. Tabi bu ekran kartıda güzel. Ben Ryzen bekledim alacağım işte son rötüşleri yapıyorum. Yalnız eski sisteminde iş görür halen :)

1080ti almayi dusunmedim fark cok. Evet eski sistemimde iyi ama 6 yillik sistem artik teklemeye basliyo ekran kartindan mutevellit.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Eski sisteme Rx 480 ve ya Gtx 1060 gibi ekran kartı güncellemesi yaparak uzun bir süre daha 1080p Ultra ayarlarda sistemi kullanabilirsiniz. Daha ileride yeni bir sistem toplamak daha iyi olabilir. Zira yakın vakîtte yeni işlemciler çıkar. Ekran kartlarının yeni serileri de çıkar. O zaman şuanki seriler uygun fiyata düşmüş olur diye düşünüyorum. İster şuanki sisteme benzer bir sistem toplar ve de ekran kartını Gtx 1080 Ti yaparsınız, ister durum ve fiyatlara göre yeni sistem toplamış olursunuz ileri ki zamanlarda. Ama dolar ne alem de olur bilemem. Muhtemelen yükselir. İllâ ki şuan bir sistem toplayacaksanız Gtx 1070 2K 144Hz kartı değil. Gtx 1070 Ti bile birçok oyunda o değerleri veremiyor neticede. 2K 144Hz demek; 2K çözünürlük ve maks. ayarlarda oyunlarda 144 ve üzeri fps değelerini görmek demek. Bu değerleri verebilecek bir kart lâzım. Eğer amacınız bu değerler değil ise; monitöre o kadar masraf yapmanıza gerek yok. Gtx 1070 ile 1080p ve 144Hz bir monitör alsanız daha iyi zaten. Hatta Gtx 1080 ile.

Sistemi mayis ayina kadar bekletebilirim. Mayis ayi ortalari gibi yeni ekran kartlari ve islemciler geldigindede toplayabilirim. Sadece islemci ve ekran kartimi cikicak? Nvidia ve intel tabanli toplama yapicagim icin onlarda da yeni urunler olucakmi?

• serhan83fb kullanıcısına yanıt
    Yeni serilerini duyururlar duyurmasına da bu Mayıs ayı olmaz büyük ihtimâl. Çünkü çok yakın. Nvidia Gtx 1080 Ti 'dan biraz para yemek ister. Daha yeni sürdü piyasaya. Intel kısmı iseyeni işlemcileri anca 2018 'e yaklaşırken duyururlar ve ya Temmuz 2017 gibi olabilir. Ben bu yüzden 1080p 'de uzun süre götürecek bir ekran kartı alıp kullanın demiştim.

Bunun haricinde topladığınız sistemde ekran kartını Gtx 1080 yapıp alabilirsiniz beklemek istemiyorsanız. Çünkü Gtx 1070 ile Gtx 1080 arasında 150-200 TL. gibi fiyat farkları var. En fazla 250 TL. falan. Bu yüzden Gtx 1070 almak saçmalık olur. Ve ya birkaç hafta bekleyin yine belli bir yerde indirim, kampanya vs. olabilir. 1.900 TL. bandına Gtx 1080 denk getirebilirsiniz belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Yeni serilerini duyururlar duyurmasına da bu Mayıs ayı olmaz büyük ihtimâl. Çünkü çok yakın. Nvidia Gtx 1080 Ti 'dan biraz para yemek ister. Daha yeni sürdü piyasaya. Intel kısmı iseyeni işlemcileri anca 2018 'e yaklaşırken duyururlar ve ya Temmuz 2017 gibi olabilir. Ben bu yüzden 1080p 'de uzun süre götürecek bir ekran kartı alıp kullanın demiştim.

Bunun haricinde topladığınız sistemde ekran kartını Gtx 1080 yapıp alabilirsiniz beklemek istemiyorsanız. Çünkü Gtx 1070 ile Gtx 1080 arasında 150-200 TL. gibi fiyat farkları var. En fazla 250 TL. falan. Bu yüzden Gtx 1070 almak saçmalık olur. Ve ya birkaç hafta bekleyin yine belli bir yerde indirim, kampanya vs. olabilir. 1.900 TL. bandına Gtx 1080 denk getirebilirsiniz belki.

Evet katiliyorum size o yuzden 1080 i tercih ettim. 2 hafta felan beklemede kalicagim indirimleri takip edicegim sonra toparlicagim sistemi. Eger 1080ti lerde dusme olursa 1080 i verir 1080ti yi eklerim uzerine. Maksat temel bilesenleri almak. Sonrasi kolay.

• serhan83fb kullanıcısına yanıt
    Gtx 1080 'i aldıktan sonra satıp Gtx 1080 Ti almak abes ve zarar olur bence. Gtx 1080 Ti ise düşse düşse en fazla 3.250 TL. civarına düşer indirimler ile. Hedefi iyi belirlemek lâzım işlemci, ekran kartı ve monitör üçlemesinde.

• Ryzen topla İntele nal toplatır
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekici

Ryzen topla İntele nal toplatır

Okadar farki varmidir intelle ryzen arasinda?

• 3 d monitor almayin. Gerek yok. 1080p de hdmi ile 30 fps den yukari cikamiyorsun ki uzun zamanda bas agrisi yapiyor 3d. Oynayacagin oyun sayisi cok sınırlı ancak trine vs gibi oyunlar oynanir bence. Gidip batman filan da oynarsin da bas agrisi cekilir mi bilmiyorum.

Neyse, monitörü 2k alip gec bence, mevcut sisteme ekran karti degistirerek de kullanabilirsin o da ayri bir olay, ben senin yerinde olsam su yeni ryzen 5 6 lari beklerdim, ekran kartini almak istersen alabilirsin su an tabi ki de.. ha bir de monitor g sync mis, hocam tabi ki herkesin bütçesi kendine, lakin g sync un fiyatini hakettigini dusunmuyorum sahsen...

• quote:

Orijinalden alıntı: serhan83fb

quote:

Orijinalden alıntı: tekici

Ryzen topla İntele nal toplatır

Okadar farki varmidir intelle ryzen arasinda?

forumda bi çok inceleme mevcut hocam test sonuçlarına göre baya iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

3 d monitor almayin. Gerek yok. 1080p de hdmi ile 30 fps den yukari cikamiyorsun ki uzun zamanda bas agrisi yapiyor 3d. Oynayacagin oyun sayisi cok sınırlı ancak trine vs gibi oyunlar oynanir bence. Gidip batman filan da oynarsin da bas agrisi cekilir mi bilmiyorum.

Neyse, monitörü 2k alip gec bence, mevcut sisteme ekran karti degistirerek de kullanabilirsin o da ayri bir olay, ben senin yerinde olsam su yeni ryzen 5 6 lari beklerdim, ekran kartini almak istersen alabilirsin su an tabi ki de.. ha bir de monitor g sync mis, hocam tabi ki herkesin bütçesi kendine, lakin g sync un fiyatini hakettigini dusunmuyorum sahsen...

Monitor 2k zaten 3d destegi arti bir ozellik ekstradan tercih etmedim. Gsync olayi icin neden karamsarsiniz? Bildiginiz bir kotu tecrubeniz oldumu?

• quote:

quote:

3 d monitor almayin. Gerek yok. 1080p de hdmi ile 30 fps den yukari cikamiyorsun ki uzun zamanda bas agrisi yapiyor 3d. Oynayacagin oyun sayisi cok sınırlı ancak trine vs gibi oyunlar oynanir bence. Gidip batman filan da oynarsin da bas agrisi cekilir mi bilmiyorum.

Monitor 2k zaten 3d destegi arti bir ozellik ekstradan tercih etmedim. Gsync olayi icin neden karamsarsiniz? Bildiginiz bir kotu tecrubeniz oldumu?

Kotu tecrube degil, faydasi oluyordur elbet, lakin g sync olunca 2000 den fiyat aciyor malesef. Freesync tercih etseniz amd monitor ile anlarim(gtx 970 kullaniyorum) fiyat farki ayni monitor kategorisinde freesync da yuzde 15 20 g sync da cok katliyor. Fiyat performans olarak bakinca uzak durmam gerektigini dusunuyorum olay bundan ibaret. Sahsi dusuncem dedigim gibi..

• quote:

quote:

quote:

Kotu tecrube degil, faydasi oluyordur elbet, lakin g sync olunca 2000 den fiyat aciyor malesef. Freesync tercih etseniz amd monitor ile anlarim(gtx 970 kullaniyorum) fiyat farki ayni monitor kategorisinde freesync da yuzde 15 20 g sync da cok katliyor. Fiyat performans olarak bakinca uzak durmam gerektigini dusunuyorum olay bundan ibaret. Sahsi dusuncem dedigim gibi..

Anladim tabiki haklisiniz dediklerinizde lakin birturlu amd tabanli sisteme birturlu isinamadim ya gerci hic denemedim tabiki sadece cevremden edindigim tecrubeler pek iyi olmadi (sans tabiki) inceleme firsarim da pek olmadi fiziki anlamda. Tercihim hep intel uzerine oldu.

• Bence sisteminiz halen guncel ekran karti guncellemesiyle baya goturur gibi geliyor

• Hocam fazla masraf yapma z68 ankartın var git i7 3770k al bide güzel bi sogutıcu bide gtx 1080 bide rami 16 yap dahada yerinden kıpırdama

• quote:

Orijinalden alıntı: asko56

Hocam fazla masraf yapma z68 ankartın var git i7 3770k al bide güzel bi sogutıcu bide gtx 1080 bide rami 16 yap dahada yerinden kıpırdama

+1

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.