Şimdi Ara

Oyun Açarken Bilgisayarım Kendi Kendine Kapanıyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
22.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar en uygun yerin burası olduğunu düşündüğüm için buraya açtım uygun değilse taşıyınız. :)

Öncelikle sistemimin özellikleri bunlar ;

İşletim Sistemi : Windows 7 Home Premium 64 bit
    İşlemci : Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8400 @ 2.66 GHz (4CPUs), ~ 2.7 GHz
    Bellek : 4096MB RAM
    DirectX Sürümü : DirectX 11

Ekran;
    Ad : ATI Radeon HD 4650
    Yaklaşık Toplam Bellek : 2809MB
    Geçerli Görüntü Modu : 1400 x 900 (32 bit) (60Hz)

Sistemimin genel özellikleri bunlar. Gerekli olacaklarını düşündüklerimi yazdım başka birşey lazımsa dxdiag resmini koyabilirim direk.
    Sorunum şu;
    Henüz 3 gün önceye kadar Pro Evolution Soccer 2013 oyununu sorunsuz oynuyordum. Fakat 2-3 gündür oyunu açtığımda bilgisayarım otomatik olarak kendini kapatıyor. İlk açtığımda değil, Şampiyonlar Ligi açıyorum, takım kadrosunu vs. ayarlıyorum ve Maça Başla butonuna bastığım an bilgisayar kapanıyor. Bazen santrayı kullanırken kapanıyor. İşin ilginci daha 3 gün öncesine kadar sorunsuz olarak açıp oynuyordum. Sistem mi yetersiz diye düşündüm fakat değilmiş, ekran kartı driver'ım da güncel. Bir de bilgisayar kapandıktan sonra hemen açamıyorum. İlk siyah ekranda Casper yazısı geliyor, ondan sonra mavi bir ekran geliyor 2-3 saniye içinde bilgisayar kendini resetliyor ve bu durmadan tekrarlanıyor. Ekranda tam olarak ne yazdığını okuyamıyorum ama "(...) please reboot into Safe Mode(...) " gibi birşeyler yazıyor. Lütfen bu soruna çözüm bulun bilgisayarı kırıp atasım geliyor! Başka işlemlerde hiç böyle yapmıyor internette vs. dolaşırken!

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim! :)

• Bir fikrim yok ama umarım birdahakine alacağınız bilgisayar toplama olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: SafakGTR

Bir fikrim yok ama umarım birdahakine alacağınız bilgisayar toplama olur
    sistem genel olarak ısınınca kapanır ya da uyumsuz donanım olduğu kapanabilir.Driverlarınızı güncelleyip deneyin birde isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: shaqzilla

sistem genel olarak ısınınca kapanır ya da uyumsuz donanım olduğu kapanabilir.Driverlarınızı güncelleyip deneyin birde isterseniz

Sadece oyun açarken yapıyor bunu ama mesela 2 saattir bilgisayar açık ama oyunu açmadım ve kapanmadı. Ama oyunu açınca pat diye kapandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwartevis

quote:

Orijinalden alıntı: shaqzilla

Sadece oyun açarken yapıyor bunu ama mesela 2 saattir bilgisayar açık ama oyunu açmadım ve kapanmadı. Ama oyunu açınca pat diye kapandı.

Alıntıları Göster
    muthemelen pc ısnıyor oyunu açınca

• quote:

Orijinalden alıntı: ebihan

Yorum için teşekkürler ama 2-3 gün öncesine kadar 2 saat rahat oynuyordum hiç bir sıkıntı çıkarmıyordu bir anda böyle olmaya başladı. :S
  • quote:

quote:

Yorum için teşekkürler ama 2-3 gün öncesine kadar 2 saat rahat oynuyordum hiç bir sıkıntı çıkarmıyordu bir anda böyle olmaya başladı. :S

Alıntıları Göster
    Oyunu bilg. kaldır tekrar kur hocam.Bir de soğutucu ile birlikte çalıştır oyunu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onuroner1

Oyunu bilg. kaldır tekrar kur hocam.Bir de soğutucu ile birlikte çalıştır oyunu...

Büyük oyun olduğu için kesin bir çözüm yazılmazsa tekrar indireceğim artık.. :) Soğutucuyla birlikte çalıştırmak nasıl oluyor hocam? Pek anlamam ben :)
  • Birden'mi kapanıyor yoksa mavi ekran'mı veriyor ?

Oyun ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.
    Bilgisayarım Sağ Tık > Yönet > Olay Günlüğü > Sistem

Orada aldığın hatanın resimini çekebilirmisin ?

Tahminime göre işlemci fanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3xpired

quote:

işlemci filan tozlanmış olabilir ondan dolayı ısınma yapabilir
  • @The MasteR @ebihan yorumlar için teşekkürler. :) Eve gidince koyarım resmi suan mobildeyim
  • Kardeş büyuk ihtimal ekran kartının termal macunu kurumuştur oyun açınca ekran kartının gpu su aşırı ısındığından bilgisayar reset atıyor ok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

Kardeş büyuk ihtimal ekran kartının termal macunu kurumuştur oyun açınca ekran kartının gpu su aşırı ısındığından bilgisayar reset atıyor ok.
    sorun yüksek ihtimalle PSU da bi baktırsan iyi olur
  • Bilgisayarının ekran kartı fanı çalışmıyor olabilir fakat büyük ve kesinlikle işlemci fanın yeterli hıza ulaşmadığı için bilgisayar kapanıyor toz bakımı yap bios ayarlarını sıfırla ondan sonra düzelecektir. Eğer gene olmazsa kapandığındı bekleme power kablosunu çek 2 saniye tak açılıyorsa power supply gücü yetmeyip koruma moduna geçiyordur power supply değiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fahriumul -- 19 Aralık 2012; 12:10:57 >
  • Cevaplar icin tesekkurler ama dedigim gibi 4-5 gun onceye kadar sorunsuz girip oynuyordum.. bu nasıl olabilir bir anda ? fm12 oynarken hicbir sıkıntı olmuyor oyunu silip yeniden yuklemeyi deneyecegim.
  • quote:

Cevaplar icin tesekkurler ama dedigim gibi 4-5 gun onceye kadar sorunsuz girip oynuyordum.. bu nasıl olabilir bir anda ? fm12 oynarken hicbir sıkıntı olmuyor oyunu silip yeniden yuklemeyi deneyecegim.
    Bilgisayarım sizlere ömür! :D Artık hiç açılmıyor yarın bir bilgisayarcıya göstereceğim! :D Helalleşemedim emektarla, çok emeği var o kadar kahrımızı çekti! :D
  • quote:

Bilgisayarım sizlere ömür! :D Artık hiç açılmıyor yarın bir bilgisayarcıya göstereceğim! :D Helalleşemedim emektarla, çok emeği var o kadar kahrımızı çekti! :D

büyük ihtimalle fanlar filan çalışmıyodu. e tabi oyunda yüksek performans harcadı ve ısınıp cortladı geçmiş olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: netstat

quote:

büyük ihtimalle fanlar filan çalışmıyodu. e tabi oyunda yüksek performans harcadı ve ısınıp cortladı geçmiş olsun

Alıntıları Göster
    Anakartta sorun varmış arkadaşlar, 1 hafta içinde tamir etmeyi deneyecekler olmazsa değişecek. Teşekkürler herkese! :)

• Bendede aynı sorun var kısa zaman once anakart ve islemci degistirdim degistirdikten sonra format filan atıldı driverler yüklü islemci ısısı ve ekran kartı ısıları normal ama oyun acınca hic oynamadan direk bilgisayar kapanıyor

sistem özellikleri
    İslemci: i7 4770 3.40 Ghz
    Ekran kartı: Asus gtx 960 2GB 128 bit
    Ram: 12GB 8GB ayrı 4GB ayrı
    500GB Hard disk
    Anakart: asus cvs olması lazım
    Power ise 500W luk
  •  Oyun Açarken Bilgisayarım Kendi Kendine Kapanıyor!

bu hatayı alıyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.