Şimdi Ara

Öykü Serter’den çok sert deprem eleştirisi: Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
154
Cevap
2
Favori
13.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
386 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerimcem

sanki o çürük binalar akp döneminde inşa edildi akp dikti ,gidin japonyada bile özel mülktür bu olay devlet fazla bile destek verdi hangi devlet vatandaşına beleşten depreme dayanıklı ev veriyor acaba petrol zengini ülkelerde filandır anca..

devlet bana bakicak mecbur kafasından çıkın artık siz kendiniz yapıcaksınız onu siz kendinize bakıcaksınız.

o olay akp gider xkp gelir değişmez.

bedavadan depreme dayanıklı ev beklemek ütopik, babanızın partisi gelse yapmaz hatta Atatürkü diriltin git çalış yap der devletin işimi o der alırken aklın nerdeydi der..

umarım enkaz altında kalınca bu yazdıklarınızı hatırlar hayata tutunabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

umarım enkaz altında kalınca bu yazdıklarınızı hatırlar hayata tutunabilirsiniz

Alıntıları Göster

kim veriyor bedava ev abdmi,japonyamı,almanyamı,belçikamı,fransamı ha? benim evimde depreme dayanıklı değil ama yaparken deprem blokları koydurulmuş zemine şans artık, ama bana devlet beleş ev vericek yapıcak gibi kafam yok ölüm gerçek herkes bir gün ölücek kapitalist dünya boyle, güçlü ve iyi kazananlar iyi şartlarda yaşar hayat boyle ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Kasım 2020; 2:8:31 >

• İçimizden geçenleri dışa vurmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadının ...larındaki beton, ülkedeki çoğu binadan daha sağlam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Muhalefet 101 dersi vermiş. Gerçekler en güçlü muhalefet aracıdır.

• İzmirde oyunu arttırmak için zemini son derec elverissiz olan bayrakliya sürekli yeni bina diktirip dışardan insanları İzmir'e doldurmaya çalışan AKP Yine suçsuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

Bukalemun gene koşa koşa gelip damlamışsın. Öykü Serter’den çok sert deprem eleştirisi: Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar. 

Bir bakıyorsun akp'li değilim ertesi gün hemen savunmaya.. Bir bakıyorsun ecevit kötü ertesi gün savunmaya...

Raporun varsa söylede bilelim. Öykü Serter’den çok sert deprem eleştirisi: Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar. 

Öykü Serter’den çok sert deprem eleştirisi: Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar.

Öykü Serter’den çok sert deprem eleştirisi: Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 5 Kasım 2020; 11:13:54 >

• 👏👏👏👏👏👏👏👏

• İstanbul'da deprem: Nerde bu BELEDİYE? Neden müteahhitlere böyle inşaat izni veriyor, denetlemiyor?

İzmir'de deprem: Nerde HÖKÜMET? Neden imar affı, denetim...................................................?

Az değilsiniz haaa:)

• turrkka T kullanıcısına yanıt
    Kentsel dönüşümü belediyeler yapmıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @ surpcum

senin özel paranla kendi üstüne aldığın evin devletin işi ne devletle berabermi kalıyon ortakmı aynı evde?, ben orda siyaset yapmadım bu bir,o binalarda şimdiki hükümetin suçu değil oncekilerde arayın onu niye kim izin vermiş diye ay ucuzu olsun diye herkes ev sahibi olmaya baktı o dönemler kendi mezarını kendi kazdı bu halkÖykü Serter’den çok sert deprem eleştirisi: Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar. ,8 milyarlık dünyadada kimse kimseye bedava ev vermiyor canım çok küçük istisnalar hariç gezegen değiştir memnun değilsenÖykü Serter’den çok sert deprem eleştirisi: Şuursuz bakanlarını da al git ey iktidar.  iyi kazan, çalış devlet destekli yıktır yenisini yaptır bitti okadar basit..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Kasım 2020; 12:41:55 >
  • Ölen her zaman suçludur
    Öykünün de şu kelimesi yalan yanlış diyebilecek biri var mı acaba hayat yerine yaşam kelimesini kullanmış o yanlış olmuş maksatlı olabilir bu kullanım

Deprem vergileri noldu
    Şehitlere toplanan paralar nerde
    Ulan Kızılay kurban paralarını almış koyunlar kesilmemiş
    Kime güveneceğiz
    Saray ve devasa örtülü ödenekler
    Neyse ki ilahi adalet var devletin malından israf eden üstüne haksız yere geçiren öte taraftaki makamına hazırlansın
    Hz Ömerin adaletini unutanlara hatırlatmak lazım

• o deprem vergileri sana bedava ev vermek için alınmıyor depreme dayanıklı kamu binları yapmak için alınıyor kentsel dönüşüme destek amaçlı aaa detayını sunamıyorsa tabiki hükümet suçlu bu konuda açıklamalrını bende beğenmedim kahvehane ağzıyla açıkladılar yine..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Kasım 2020; 14:9:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

o deprem vergileri sana bedava ev vermek için alınmıyor depreme dayanıklı kamu binları yapmak için alınıyor kentsel dönüşüme destek amaçlı aaa detayını sunamıyorsa tabiki hükümet suçlu bu konuda açıklamalrını bende beğenmedim kahvehane ağzıyla açıkladılar yine..

Hocam evim var benim ev istemedim

İzmirin yaralarını sarsınlar

Depremde zarar görenlere versinler hisseleri oranında

Sana ev yok sana ev yok

Kime ev var

Kamu binaları bizim cebimizden çıkmıyor mu zaten

Önceden amerika mı yaptırıyordu binaları

Farkı ne o zaman

Yav zaten nerde bir para toplama işi varsa o işten tiksindim artık

İsteyen olursa vermiyorum erkekseniz gelin alın diyorum alamıyorlar :)

• Sıkıldık 20 yıldır aynı kişileri görmekten

euro 10 olmuş

• 2004 yılının 2 Subatında Kurban bayramı günü Konya da deprem olmadan yıkılan Zümrüt apartmanını hatırlatan bir kimse niye yok ???? 92 kişi ölmüş.
    Bu ülkede para para para, insanın değerini gördük.

• "Ayda'nın bir şeyi yok, köfte ekmek istiyor."

Cümlenin arka anlamı:

"İzmir'in yardıma ihtiyacı yok."

(Halbuki deprem şiddeti ise 6.6 değil, 7.0 ve binaların %80 inin yenilenmesi gerekiyor. İzmir halkı perişan şekilde kışa girecek.)

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Why Shy -- 19 Aralık 2020; 11:53:54 >
  • turrkka T kullanıcısına yanıt

::Özet::

Şehirlerdeki imar planı, belediye meclisleri tarafından belirlenir. Karara bağlandıktan sonra bu planlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderilir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayı olmadan hiç bir şekilde imar planlaması hayata geçirilemez!!!

Bazı durumlarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bir ilin ya da ilçenin uygun gördüğü belirli yerlerini "belediye meclisi kararı beklemeksizin" imara açabilir. Bu gibi durumlarda imar plan onayı ve ihalesi, Valilik ve TOKİ yönetiminde / denetimindedir.

Yani, imar planları her ne kadar belediyeler tarafından hazırlansa da son karar ve ilgili izinler "3194 SAYILI İMAR KANUNU KAPSAMINDA" her zaman ve kesinlikle "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı" tarafından verilmektedir!!!

Şehir planlamaları, imar yetkisi vb. kararlar, "CAHİL" insanların sandığı gibi sadece belediyelerin elinde olsaydı bu aşağıda listelediğim devlet kurumlarının hiç birine, ilgili konuda ihtiyaç olmazdı.

Bu kurumlar;

• Valilik
    • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
    • TOKİ
    • İl Özel İdaresi
    • Altyapı ve Ulaştırma Bakanlığı
    • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü
    • Yapı İşleri Genel Müdürlüğü

::Not::

Şimdi bu bilgileri neden derledim derseniz? Bazı cahil vatandaşların bilgilenmesi için. Çünkü cahil vatandaşlar olayı hiç bilmiyor. Devletin hangi organlarının, hangi işi yaptığını resmen bilmiyor. Daha fazla cahil kalınmaması için çeşitli kaynaklardan derlediğim bu bilgileri paylaşmak istedim. Umarım sorunuza karşılık bulmuşsunuzdur.

::Kaynakça::

http://www.yds.gov.tr/dosyalar/1326977938-3194.pdf

https://www.zingat.com/blog/imar-kanununda-degisiklik//

https://www.emlaksayfasi.com.tr/imar/uygulama-imar-planini-kim-yapar-h52458.html

https://dergipark.org.tr/tr/download/article-file/727983

Edit: Noktalama düzeltmesi ve eklemeler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bigbadfox -- 5 Kasım 2020; 21:12:59 >

• Aslında tüm meclisin defolup gitmesi lazım hepsine siyaseti bıraktıracaksın çünkü ülkenin politikacıları çöplük gibi..

Yasak gelecek bunların hiçbiri seçilmeyecek. Keşke hepsi küt diye düşüp ölse de ortalık temizlense.

Gelen herkes rant, yolsuzluk, komisyon, rüşvet, ihale için geliyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.