Şimdi Ara

Oy verilecek tek parti var: İYİ PARTİ (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
0
Favori
9.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
203 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kemal Kılıçdaroğlu chp nin başından gitmediği sürece milletvekili seçimlerinde CHP ye oy vermeyi düşünmem. İyi parti bu şekilde düşünenlerin de bir nevi ortak adresi.

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Hani göçmendin la sahtekar  

• valla kusura bakmayın da Türkiye de oy verilecek parti yok.

• Dursun DERVİŞOĞLU, Yavuz Ağiralioglu ve Ümit Özdağ çok bilgili insanlar, herhangi bir partide karşılıkları yok.

• sosyal medyada "muhaliflerin dedesi" lakabıyla bilinen memduh bayraktaroğlu bugün çok önemli bir iddiayı ortaya attı.

iyi partinin mhp ile anlaştığını,seçimlerde cumhur ittifakına geçeceğini ve erdoğana destek olacağını söylüyor.Öte tarafdanda chp nin hdp ile birlikte deva-gelecek partilerini yanına alarak abdullah gül ismine destek verme ihtimalinin düşünüldüğünü anlatıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

sosyal medyada "muhaliflerin dedesi" lakabıyla bilinen memduh bayraktaroğlu bugün çok önemli bir iddiayı ortaya attı.

iyi partinin mhp ile anlaştığını,seçimlerde cumhur ittifakına geçeceğini ve erdoğana destek olacağını söylüyor.Öte tarafdanda chp nin hdp ile birlikte deva-gelecek partilerini yanına alarak abdullah gül ismine destek verme ihtimalinin düşünüldüğünü anlatıyor.

Memduh Bayraktaroğlu'na biz kafayı yemiş la bu diyoruz genelde. Kimse sallamaz onu muhalifler arasında. Eğlenceli bir tiptir sadece.

Bak dartchım biliyorum akp'nin kaybedeceğini bildiğin için böyle saçmalıklara sığınıacak kadar düştün.

Çok basit bir şey söylüyorum sana iyi parti'nin içini seçmenini bildiğim için.

İyi parti bugün cumhur ittifakına katılıyorum desin ittifaka katkısı yüzde 0,05 falan olur. İyi parti tabanını öldürsen Erdoğan ve cumhur ittifakına oy atmaz. Başka parti kurarlar.

O yüzden artık şu saçmalıkları kes.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 25 Eylül 2020; 14:22:30 >

• @ supentor

mansur muhacır zaten çok hiper kültürlü üye yine kızardın malesef..

https://www.sonhaberler.com/mansur-yavas-nerelidir-babasi-dedesi-nereden-goc-etmisti-haber-670911

hadi güle güle...

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Memduh Bayraktaroğlu'na biz kafayı yemiş la bu diyoruz genelde. Kimse sallamaz onu muhalifler arasında. Eğlenceli bir tiptir sadece.

Bak dartchım biliyorum akp'nin kaybedeceğini bildiğin için böyle saçmalıklara sığınıacak kadar düştün.

Çok basit bir şey söylüyorum sana iyi parti'nin içini seçmenini bildiğim için.

İyi parti bugün cumhur ittifakına katılıyorum desin ittifaka katkısı yüzde 0,05 falan olur. İyi parti tabanını öldürsen Erdoğan ve cumhur ittifakına oy atmaz. Başka parti kurarlar.

O yüzden artık şu saçmalıkları kes.

Alıntıları Göster

senide tanıyoruz sıkıntı yok, akp kazanır yada kaybeder o kısmı ayrı ama muhalefettede birlik olmadığı ortada,bununda üstünü örtmek adına saldırı modunda takılmanada gerek yok.

en azından renkli kişiliğiyle ve üslüplu diliyle memduh bey dinlenebilir bir gazeteci ve senden daha muhalif bir insan..

• DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt

Dartchım ben son derece açık bir insanım.

Bak söylüyorum ülkenin en önemli birinci sorunu akp ikinci sorunu Bahçeli'dir.

Bunlara sonuna kadar karşıyım, muhalefetteki her partiye karşı atılan iftiralara karşı çıkacağım. Kendi tercihlerim elbette var, ama açıkçası akp'den daha kötüsü imkansız o yüzden kim kazanacaksa oy veririm.

Sen ise güya uzun uzuuun analiz kasıp sürekli kendini gizleme derdindesin. Beni rahatsız eden bu. Birde gerçekten analizlerin inanılmaz hatalı ve boş. En son Libya'daki analizinin çökmesi yarım saat sürdü yav.

Muhalefet birlik olur dert etme sen. Başka şansları yok.

Memduh renkli biridirde kimse analizlerini falan ciddiye almaz.

• quote:

Dartchım ben son derece açık bir insanım.

Bak söylüyorum ülkenin en önemli birinci sorunu akp ikinci sorunu Bahçeli'dir.

Bunlara sonuna kadar karşıyım, muhalefetteki her partiye karşı atılan iftiralara karşı çıkacağım. Kendi tercihlerim elbette var, ama açıkçası akp'den daha kötüsü imkansız o yüzden kim kazanacaksa oy veririm.

Sen ise güya uzun uzuuun analiz kasıp sürekli kendini gizleme derdindesin. Beni rahatsız eden bu. Birde gerçekten analizlerin inanılmaz hatalı ve boş. En son Libya'daki analizinin çökmesi yarım saat sürdü yav.

Muhalefet birlik olur dert etme sen. Başka şansları yok.

Memduh renkli biridirde kimse analizlerini falan ciddiye almaz.

hiçkimsenin öngörüsü tutacak veya olacak diye bir kaide yok.Fİkirler söylenir ama bunlar kahin gibi oalcakda değildir.Bazı konularda güçlü doneler vardır az çok kestirebilirsin sonuçları.Libya konusunda benim fikirlerim her zaman doğru çıkacak diye bir iddiam olmadığı gibi senin söylemiş olduğun fikrin çöktü durumunda zaman içinde haklılığım ortaya çıktı zaten.Tutki seninde öngörülerinin hepsi %100 doğru çıktı veya haklı çıktın diyemiyoruz.salt muhalefet ediyorsun çünkü.Bİr kez olsun mavi vatan doktirinine sahip çıktığını görmedim şahsen? dolayısıyla o konuda seninle tartışmayada girmem.

sonuçta hiç kimse bu ülkenin başında kalıcı olmadığı gibi isimler,partilerde geçicidir.Türkiye'de ortalama 20 yılda bir partisel değişimler oluyor ve liderler değişiyor.Türkiyenin genelinde baktığımız zamanda muhafazakar sağ dediğimiz kesimin oy potansiyeli %50-60 arasında.Bunu ben söylemiyorum,seçim sonuçları söylüyor son 30-40 yıllık periyodda dolayısıyla bunu kıracak bir sol kesim bütünlüğüde sağlanmış değil,şu ana kadarda ortak bir muhalefet adayı söylenemiyor,bu benimde suçum değil ancak muhalefetin durumunu,geleceğini en parlak görende sensin ve bu fikrine karşıt olan herkesede saldırıyorsun,konuları kişiselleştirme gayretinde çok afaki kalıyor.

şahsen senin fikirlerine bu zamana kadar katılmasam dahi saygı göstren birsi oldum,hiç bir konuda şahsileştirme yapıp cıvıtma içine girmedim,girmeyide düşünmüyorum zira hiçkimsenin fikrine o şekilde yaklaşmadım bu forumda.benim garipsediğim tek şey her konuda tartışmasız haklı olduğunu sana karşıt karşıt görüşlü arkadaşlara empoze etmeye çalışman.Doğru olduğun konular var ama bu fikirlerinin hepsinin doğru olduğunu göstermez ve bireyler için direkt kişiselleştirme yapma hakkını vermez.

• Boşuna oy moy atmaya gerek yok .

Çünkü mavi vatan dediğin şey için Akp'nin Yunanistan, İsrail, Mısır ve Suriye ile anlaşması gerek.

MEB ilanı tüm kıyı ülkelerin onayını gerektirir.

Dolayısıyla bomboş bir muhabbet akp gitmediği sürece.

Bu yüzden milliyetçilik pompalamaya çalışarak yaptıkları pislikleri örtme çabasından ibaret şu anda.

Seninkiler öngörü değil sıkıntı orada. Wishfull thinking.

Ben görüşümü empoze etmem. Yazarım. Beni sinir eden sürekli muhalefet ile ilgili söyledikleri yalanlar. Onuda son derece sert cevaplıyorum bıktırdılar artık.

Neyse en azından düzgünce konuşuyoruz artık o bile imkansız bir akp'li ile. Belki o yüzden sana bu kadar takılıyorum.Mesut Yılmaz analizin çok doğruydu örneğin.

• quote:

Çünkü mavi vatan dediğin şey için Akp'nin Yunanistan, İsrail, Mısır ve Suriye ile anlaşması gerek.

MEB ilanı tüm kıyı ülkelerin onayını gerektirir.

Dolayısıyla bomboş bir muhabbet akp gitmediği sürece.

Bu yüzden milliyetçilik pompalamaya çalışarak yaptıkları pislikleri örtme çabasından ibaret şu anda.

Seninkiler öngörü değil sıkıntı orada. Wishfull thinking.

Ben görüşümü empoze etmem. Yazarım. Beni sinir eden sürekli muhalefet ile ilgili söyledikleri yalanlar. Onuda son derece sert cevaplıyorum bıktırdılar artık.

Neyse en azından düzgünce konuşuyoruz artık o bile imkansız bir akp'li ile. Belki o yüzden sana bu kadar takılıyorum.Mesut Yılmaz analizin çok doğruydu örneğin.

işte seninle ayrıştığımız en temel konu yazdığın karşıt fikirlilere "akplisin" yaftası ile yaklaşman.Ben sana şu yada bu partilisin demedim bu zaman kadar.Muhalif görüşlü diyip bırakıyorum sadece,belli bir kalıba sokmaya çalışmıyorum.Her mavi vatan doktirinini savunanda akp li değil ayrıca,sol kesimdende ciddi destek verende var.Uygulamalarda konjüktürel değişimlerden kaynaklı eksiklikler zaten yaşanıyor,buda ekonomi ile doğrudan bağlantılı dolayısıyla bende bu noktada daha çok yabancı kaynaklara bakarak ilerlemeye çalışıyorum ve o görüş veya bu görüşe olanlarla ilgilenmeden takip etmeye çalışıyorum.Bu tür araştırmalardada hemen hemen her konuda ortak bir payda çıkıyor ortaya zaten.Geçmiş istatistiklerde önemli bir kriter,bunlarıda göz ardı etmemek lazım dolayısıyla yapı olarakda 2 cümle içinde olayları özetleme imkanım olmuyor ne yazıkki.

Hocam yazdığınız her şeyde bir gölge olarak görülüyor akp.

Gerçekten mavi vatanı istiyorsanız tavsiyem muhalif olun. Tek yol o.

Zira o kadar yazının sonu MEB için tüm kıyıdaş ülkeler imzalamak zorunda. Örneğin Libya konusu. Bizim imzaladığımız MEB hem diğer ülkeler için geçersiz hem Libya'daki parlemento onaylamadığı için orada bile geçersiz.

Bunlar tamamen iç politika ve halen inatla Müslüman kardeşlere destek için yapılan şeyler. Ülkeye şu hali ile faydasız.

• Kaybetme kralı kenal Kılışdaroğlu varken başkasına veriyonuz oyları, kenal amca yine kaybediyor. Ayıp.

• quote:

Hocam yazdığınız her şeyde bir gölge olarak görülüyor akp.

Gerçekten mavi vatanı istiyorsanız tavsiyem muhalif olun. Tek yol o.

Zira o kadar yazının sonu MEB için tüm kıyıdaş ülkeler imzalamak zorunda. Örneğin Libya konusu. Bizim imzaladığımız MEB hem diğer ülkeler için geçersiz hem Libya'daki parlemento onaylamadığı için orada bile geçersiz.

Bunlar tamamen iç politika ve halen inatla Müslüman kardeşlere destek için yapılan şeyler. Ülkeye şu hali ile faydasız.

zaten şuan mısırla aynı libya kıtasahanlığı gibi bir anlaşma yapma altyapısı kurulmaya çalışılıyor ancak ne tesadüftürki sisi rejimi şuan iç karışıklıklarla mücadele vermeye başladı,mısır sokakları sisi aleyhtarı gösterilerle kaynayan kazan.Muhtemelende mısırla bir anlaşma yapılacak,mısırla anlaşılır isede israille anlaşmak daha kolay olur,zaten mavi vatan doktirinini yazan ve uygulamaya koyan paşaların hepside bu düşüncede.Olay bu doktirini uygulamaya sokarker komşu devletlerin her dediğine eyvallah edilerek imzalanmaması,ozaman bu projenin bir anlamı kalmaz.askeri gücünüzde önemli,sahada askeri bir gücünüz olmadığı zamanda ekonominiz istediğiniz kadar güçlü olsun yine bir şey kazanamassınız ancak sırf hard power ile sonuçda alınamaz bu konjüktür yapısında,soft power ilede ilerlemek şart.sonuçta ülkeler çıkarları için hareket eder,israil içinde mısır içinde akdenizde en kazançlı anlaşma mavi vatan projesi ancak bu projenin hayata geçmeside bölgede olmayan birçok ülkenin karşı durduğu bir konu.

İşte sıkıntı burada. Sen cidden Akp'nin mısır Suriye ve İsrail ile anlaşabileceğini mi düşünüyorsun?

Anlaşamaz. Türkiye ile anlaşırlar ise daha fazla MEB alabilirler doğru. Lakin anlaşmazlar.

• quote:

İşte sıkıntı burada. Sen cidden Akp'nin mısır Suriye ve İsrail ile anlaşabileceğini mi düşünüyorsun?

Anlaşamaz. Türkiye ile anlaşırlar ise daha fazla MEB alabilirler doğru. Lakin anlaşmazlar.

bu noktada peşin hükümlü olmaması taraftarıyım ben.dünya siyasetinden hangi olmazlar oldu veya tam tersi sonuçlar görüldü.Tutunki bu durum orta-uzun vadede velevki mavi vatan doktirini olmadan bizim kaybedeceğimiz bir yapıda bu ülkeler anlaşmış olsun,ben iddia ediyorumki 10 yıl sürmez ordaki anlaşmalar.

Mısırın yunanlılarla yaptığı anlaşmaya görede mısır Türkiyenin meb olarak kabul ettiği sınırlara dokunmamış,yani kabul ediyorumda dememiş ama kabul etmiyorumda dememişler dolayısyıla orada bir açık kapı bıraktılar zira yunanlılarla yaptıkları anlaşmanın uzun vadede tutmayacağının farkındalar.kıyısı en uzun komşusu bizim o yüzden kendi ülke çıkarları içinde yunanlıların kendilerine verdiği alanlardan daha çok alanı (3 kıbrıs adası büyüklüünde bir alandır) kazanacak anlaşma önlerine geldiği zaman işlerin rengi değişir.tayyipmiş müslüman kardeşlermis hepsi unutulur.Burada tek sıkıntı sisi rejiminin tek başına bu kararı verip vermeyeceği konusudur,o noktad şüphelerim var ancak mısır için en kazançlı anlaşmada bu.Bu ülkelerinde vizyonlarındaı genişletmeleri lazım,soft power mevzusuda burada devreye girmek zorunda,yani %100 olmaz bu anlaşma demek bana göre afaki.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.