Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oxenfree Çeviri Aracı (Resimli Anlatım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
16
Cevap
2
Favori
2.071
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Türkçe Yamalar >> Oyun Çeviri Araçları >> Oxenfree Çeviri Aracı (Resimli Anlatım)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    470 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar. Oxenfree oyunu için nasıl Türkçe Yama yapabileceğinizi resimli olarak anlatmaya çalıştım. Benim zamanım olmadığından yamanın yapımına yardım edemiyorum. En azından yapmak isteyen arkadaşlar varsa buradan kolayca gerekli araçlara vs. ulaşabilirler. İsteyen arkadaşlara oyun konusunda da yardımcı olurum. (Ama zaten GOG bedava dağıtmıştı o zaman almayanların aklına tüküreyim. (şaka) :D)

Adım 1: Autoit programını şu linkten indirin:
    https://www.autoitscript.com/site/autoit/downloads/

Adım 2: Autoit klasörünün içine şu linkteki Includes klasörünü atın:
    https://drive.google.com/file/d/1NVck-cBr3jTMZ-1-9It-W3hv-qSh9z79/view?usp=drive_open

Adım 3: Şu linkteki Tool dosyasını herhangi bir klasöre çıkartın:
    https://drive.google.com/file/d/1BlwTpT85wCYbXkll2hOPWcXoMrHFQlZF/view?usp=drive_open

Adım 4: Tool klasörünün içine Oxenfree_Data klasöründeki resources.assets ve resources.assets.resS dosyalarını atın:

Adım 5: UnityEx programını çalıştırın ve resources.assets dosyasını seçin:

Adım 6: Type'a basın. -2 ve -9 dosyalarını seçin:

Adım 7: Sağ tıklayarak "Export selected files" tuşuna basın ve -2 ve -9 dosyalarını çıkartın.

Adım 8: Unity_Assets_Files klasörünün içinden -2 ve -9 dosyalarını ayrı ayrı klasörlere alın:

Adım 9: Autoit Scriptleri klasöründen şu iki scripti çalıştırın:

Adım 10: Oluşan dosyalardan sonunda _list olmayanları çevirin. (Diğer dosyaları da silmeyin onlar da gerekli.)

Adım 11: Paketleme işlemleri için şu iki scripti çalıştırın:

Adım 12: Oluşan yeni dosyaları Unity_Assets_Files/resources klasörüne geri kopyalayın ve adlarının başındaki NEW_ kısmını silin (Bu işlem için Advanced Renamer programını kullanabilirsiniz):

Adım 13: UnityEx programını tekrar açın ve resources.assets dosyasını seçin ve "Import All Files" butonuna basın. Geri paketlediğiniz dosyaları da Oxenfree_Data klasörüne atın:

Sonuç:

Fontla ilgili sıkıntı yaşarsanız bana yazın yardımcı olurum. Ayrıca Adım 10'a kadar olan kısmı tek sefer yapmanız yeterli. Bundan sonraki işlemlerde direk Adım 10'dan başlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf0808 -- 12 Ekim 2019; 20:45:5 >

|
    |

• Teğmen
    116 Mesaj
    Hocam ne kadar satır var ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: sinnerclown

Hocam ne kadar satır var ?
    12000 kadar olması lazım sanırım. Fazlası da olabilir ama emin değilim.

Orijinalden alıntı: yusuf0808

12000 kadar olması lazım sanırım. Fazlası da olabilir ama emin değilim.

Oyun pek tarzım değil denemelik bakicaktim ama satır çokmuş.Tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

Altyazıyı ben yapmayı planlıyorum fakat dediğiniz adımları yaparken bir yerde takıldım. -2 dosyalarını çıkartmıyor sadece -9 dosyalarını çıkartıyor. Nasıl çözeceğimi bilemedim sağ altta simgelerde autoit -2 text export simgesi çıkıyor fakat o kadar. -9 dosyalarını çevirmeye başladım bunu çözmem lazım sadece.
    |
    |
    Bahsedilenler: yusuf0808

Orijinalden alıntı: Sherpist

Altyazıyı ben yapmayı planlıyorum fakat dediğiniz adımları yaparken bir yerde takıldım. -2 dosyalarını çıkartmıyor sadece -9 dosyalarını çıkartıyor. Nasıl çözeceğimi bilemedim sağ altta simgelerde autoit -2 text export simgesi çıkıyor fakat o kadar. -9 dosyalarını çevirmeye başladım bunu çözmem lazım sadece.
    Burada gösterdiğim araç bozuldu yeni gelen güncellemelerle beraber. Şu aracı kullanabilirsiniz:
    https://drive.google.com/open?id=1gDl6q408bEJv_0UexrSDlEueBH7YQxj1

Bu aracı -2 dosyalarının olduğu klasöre atarak exportall.cmd komut dosyasını çalıştırıp çıktı alabilirsiniz. importall.cmd komut dosyasını çalıştırarak da geri paketlemeyi yapabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken tek şey: ÇIKTISINI ALDIĞINIZ DOSYALARIN İSİMLERİNİN DEĞİŞMEMESİ GEREKLİ! DİĞER TÜRLÜ importall.cmd DOSYASI DOĞRU ÇALIŞMAZ.

• Yarbay
    2463 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    RushComeBaby

Zamanında BSC'in bir yayınında veya videosunda görüp almıştım. O gün bugündür arşivimde duruyor. Hatta geçenlerde ücretsiz verilen Epic versiyonunu da eklemiştim, onu görünce oyunu hatırladım oyunu. Hikayesi, karakter ilerleyişi ilginç bir oyundu. Konuşmaları da fazlaydı diye hatırlıyorum. Doğaüstü olayları da vardı. Umarım çevrilir.
    |
    |

Sadece 9 tane dosyada error verdi. illa hepsini yapmama gerek yoktur sanırım.
    |
    |
    yusuf0808 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Sherpist

Sadece 9 tane dosyada error verdi. illa hepsini yapmama gerek yoktur sanırım.
    Şimdilik o dokuz dosya için aracın yapımcısına mesaj attım. Geri dönüşünü bekliyorum. Siz geri kalanı çevirin. Sonrasında eğer bir geri dönüş yapılırsa ben haber veririm.
    |
    |
    |
    |
    yapan kimse çıkmadı mı hala :/ çok öneriliyor bu oyun, çok merak ediyorum.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
1
Reklamlar
SEO
google reklamları
Masal
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,343
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.