Şimdi Ara

Overwatch [ANA KONU] (388. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.259
Cevap
62
Favori
242.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nunbolg

dps düşük olunca aynısını ben yapıyorum soldier,pharah vs alıyorum 5 dakka sonra hooop gold dps. kaybediyoruz ama en azından dps oynamasını bilmeyen kekolara ders olsun diye yapıyorum

zaten fix 2 dpsin biri junkrat alıyo ve senin takımına gelen junkrat genelde iş yapamaz ama karşıdaki junkrat seni oyundan bezdirir xd

ayrıca bende 3-7 bitirdim 2200 başlattı önceki sezonda 2300 küsür başlatmıştı bu placement maçlarının bi önemi yok sanırım

Aynen karsiya gelen junkrat sanki seagull, jake falan kesiliyor basimiza. Bir de karsida pharah olsa bile adamlar junkrat seciyor. İkinci dps hitscan olsun diyoruz hoop o da gidip pharah falan aliyor. Sonra yine her zaman ki gibi dilsiz moduna geciyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne ağladınız ya.
    Zaten oyuncuların büyük çoğunluğu o aralıkta, yani orada tıkanmanız muhtemel bir şey. Diamond olamadım diye üzülmenize gerek yok, oyuncuların %10'u gibi bir şey oradakiler zaten.

(bronze 6%) (silver 22%) (gold 34%) (plat 23%) (diamond 10%) (masters 3%) (grandmasters, much less than 1%)

Bu sitelere de bakabilirsiniz, oyuncu dağılımına.https://overwatchtracker.com/insights/skillrating?platform=pc

Excell tablosu -https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=ABFC050E96B85E2D!17583&ithint=file%2cxlsx&app=Excel&authkey=!AM6M2KGGsR4mWfA
    https://us.battle.net/forums/en/overwatch/topic/20753625906#post-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaapS -- 11 Mart 2018; 18:34:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• WaapS kullanıcısına yanıt
    Sombra çıktığında bırakmıştım. Uzun zamandır oynamıyordum ondan sonra gelen yeni karakterleri bile bilmiyordum.
    Sıralama maçları yaptım Diamond başlattı 2 ay önceydi sanırım.
    Fatkat diamond dan yukarı gidebileceğimi sanmıyorum tüm karakterleri iyice oynayıp ezberlemem oyuna aşina falan olmak lazım.
  • Bu oyunun oynanacak bir yanı yok. Oyunda bildiğin bot var, oyun sizi kazanmanızı istediği zaman iyi bot atıyor istemediği zaman kötü bot atıyor. Karşı tarafta bildiğin botlarla savaşıyoruz ben buna emin oldum. Master seviyesinde bile bu kadar beyinsiz varsa bu oyunun oynanacak bir yanı yok demektir. İstediğiniz rankte oynayın, insanları trollemeyeni dövüyorlar bu oyunda.

Ben bundan sonra trolleyeceğim, rankim düşünce de tırmanıcam bilerek sonra yine trolleyeceğim. Hadi bakalım.
  • Oyun ilk çıktığında çok büyük heveslerle başladığım uzun süre oynadığım bir oyundu. Bayadır oynamıyorum. Bazen forumda konuyu takip ediyorum ve hiçbirşeyin değişmediğini görüyorum. Rank sistemi bozuk olan bir oyun. Ben iyi bir oyuncu olduğumu iddia etmiyorum. Yorumlar da ağlamayın falan da denmiş. Bu oyunda hakkıyla oynayıp hakkını alabileceğin bir rank sistemi gelmediği sürece geri başlanacak bir oyun da değil benim görüşüm böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |DL| -- 16 Mart 2018; 0:28:13 >
  • |DL| kullanıcısına yanıt
    Ben bu oyunda her rank aralığında oynadım. Hiçbirinin farkı yok, üst rankteki adamlar sadece önemseyerek oynuyor olay o. Ama şöyle bir şey var, adam oynamasını bilmediği halde dmg/tank/ haealer vs alıyor kimse de bir şey demiyor ben göz göre göre kaybedeceğim maçı niye oynayayım ki ? çok saçma. Ondan sonra thrower oluyor adın.
    Oyundaki rank sisteminin daha stabil ve eşit olması lazımdı. Ben sonuçta bir oyunu oynarken bir takım olacak şekilde arkadaş bulamayabilirim. Tek başıma oynarken o kadar uğraşıp belki biraz da güzel oynayıp saçma sapan adamlar yüzünden puanım düşecekse ne anladık. Olur bir olur iki olur. Her sezon aynı şeyi yaşadım.Ya bunun önüne geçeceksin ya da oyundaki bireysel rank sistemini düzenleyeceksin. Kaldı ki en başta daha kötüydü yapmaya düzeltmeye çalıştılar olmadı. Oyun oynarken zevk almıyorum ki sinir stres oluyordum. O yüzden de bıraktım. Böyle gidecekse de tekrar oynamanın bir anlamı yok.

• Oyuna yeni başladım quick match atıyorum. Roadhog dışında diğer heroları hiç oynayamıyorum neler tavsiye edersiniz.

Bir de defense heroları ile offense heroları arasında ne fark var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KindredX -- 16 Mart 2018; 21:31:22 >
  • |DL| kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsun.
    Alın çayları, az bir şeyler anlatacağım. Öncelikle Takım girenler ayrı olmalı, solo girenler ayrı olmalı. Heroes of the storm da önce böyleydi, şimdi düzelttiler team league getirdiler.

Ayrıca şöyle bir algı oluşuyor, ben tırmandım 3.8k sr yaptım. E buradan aşağıya oyun beni düşürüyor, düşünce de ben kötü mü oynuyordum yoksa şans eseri mi tırmandık diye bir algı oluşuyor. Ben o seviyeye tırmanmışsam beni oyun aşağı çektiğinde karşıma gelen adamlarla ben oynamak zorunda değilim ki tekrardan ? Haksız mıyım. Ben zaten kanıtlamışım kendimi, tırmanmışım.

Yani birçok hatası var, adını rekabetçi koyduysa ona göre muamele göstersin. Sürekli ben tırmanıp aşağı düştükten sonra ne anladım o işten, bunun adı rekabetçi olmaz ki. Random gelen insanlarla takım olup tırmansan da tekrar düşebileceğin bir maçın adını rekabetçi koyamazsın abi. Rekabet demek aynı seviyedeki kişiyle edeceğin mücadeledir, ben kendimi yukarı seviyeye taşıyacak kudreti gösterdikten sonra aşağıdaki adamla tekrar rekabet olur mu ? Düştüğümüz maçların adını farklı isimle oynatması lazım, ona göre sr kaybettirmesi lazım.

Kurunun yanında yaş da yanar mantığıyla profesyonel adamı noobların içine atarsan o adamda kaybeder maçı. Hell mmr a düşen adamlar yukarıya nasıl tırmansın bu mantıkla. Saçma, çok daha evvel de söylediğim gibi eğlencesine oynanıp bırakılacak bir oyun.

Not olarak, geçen 10'dan fazla lose streak yedim, imkanı yok bu kadar çok lose yememin. Oyun bilerek çok oynuyor diye aşağıya çekti, ertesi gün de win streak vermeye başladı. Ama ertesi gün aldığım maçları görseniz, bildiğimiz beleş win diyeyim. Oyunun bunu bilerek yaptığı o kadar belli ki. Karşıya koyduğu adamlar bot, botlarla kapışıyoruz size bunu söyleyeyim ben. O kadar eşit seviyede insanı kapıştıramaz zaten, takım olarak adam akıllı oynadığın zaman tırmanır gidersin. Bunu engellemek için lose-streak veriyor bilerek. Hemen tırmanmasın oynasın biraz kanser olsun diye, yoksa herkes master olur bırakırdı oyunu. Benim gözlemlediklerim böyle şahsen, adamların söyledikleri kelimeler bile aynı robot gibi. Ettikleri küfürler bile aynı. Çok fazla level alırsanız, 300 level hala plat, hala gold gibi laflar duymaya başlarsınız. Takımı ezercesine solo oynadığınız maçlarda da sizden birisi çıkıverir afk olur, ya da ertesi maçı %100 lose verir. 1300+ level oldum tecrübelerim bunlardır, paranoya falan değil

• Brigitte competitive de yeni sezonda oynanabilir hale gelecekmiş yani mayıs gibi. İnanılmaz uzun bir süre
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaapS

Doğru söylüyorsun.
    Alın çayları, az bir şeyler anlatacağım. Öncelikle Takım girenler ayrı olmalı, solo girenler ayrı olmalı. Heroes of the storm da önce böyleydi, şimdi düzelttiler team league getirdiler.

Ayrıca şöyle bir algı oluşuyor, ben tırmandım 3.8k sr yaptım. E buradan aşağıya oyun beni düşürüyor, düşünce de ben kötü mü oynuyordum yoksa şans eseri mi tırmandık diye bir algı oluşuyor. Ben o seviyeye tırmanmışsam beni oyun aşağı çektiğinde karşıma gelen adamlarla ben oynamak zorunda değilim ki tekrardan ? Haksız mıyım. Ben zaten kanıtlamışım kendimi, tırmanmışım.

Yani birçok hatası var, adını rekabetçi koyduysa ona göre muamele göstersin. Sürekli ben tırmanıp aşağı düştükten sonra ne anladım o işten, bunun adı rekabetçi olmaz ki. Random gelen insanlarla takım olup tırmansan da tekrar düşebileceğin bir maçın adını rekabetçi koyamazsın abi. Rekabet demek aynı seviyedeki kişiyle edeceğin mücadeledir, ben kendimi yukarı seviyeye taşıyacak kudreti gösterdikten sonra aşağıdaki adamla tekrar rekabet olur mu ? Düştüğümüz maçların adını farklı isimle oynatması lazım, ona göre sr kaybettirmesi lazım.

Kurunun yanında yaş da yanar mantığıyla profesyonel adamı noobların içine atarsan o adamda kaybeder maçı. Hell mmr a düşen adamlar yukarıya nasıl tırmansın bu mantıkla. Saçma, çok daha evvel de söylediğim gibi eğlencesine oynanıp bırakılacak bir oyun.

Not olarak, geçen 10'dan fazla lose streak yedim, imkanı yok bu kadar çok lose yememin. Oyun bilerek çok oynuyor diye aşağıya çekti, ertesi gün de win streak vermeye başladı. Ama ertesi gün aldığım maçları görseniz, bildiğimiz beleş win diyeyim. Oyunun bunu bilerek yaptığı o kadar belli ki. Karşıya koyduğu adamlar bot, botlarla kapışıyoruz size bunu söyleyeyim ben. O kadar eşit seviyede insanı kapıştıramaz zaten, takım olarak adam akıllı oynadığın zaman tırmanır gidersin. Bunu engellemek için lose-streak veriyor bilerek. Hemen tırmanmasın oynasın biraz kanser olsun diye, yoksa herkes master olur bırakırdı oyunu. Benim gözlemlediklerim böyle şahsen, adamların söyledikleri kelimeler bile aynı robot gibi. Ettikleri küfürler bile aynı. Çok fazla level alırsanız, 300 level hala plat, hala gold gibi laflar duymaya başlarsınız. Takımı ezercesine solo oynadığınız maçlarda da sizden birisi çıkıverir afk olur, ya da ertesi maçı %100 lose verir. 1300+ level oldum tecrübelerim bunlardır, paranoya falan değil

Bu bot muhabbetini başkasından duysam asla inanmazdım da, sen bu kadar eminsen vardır bişeyler
    Blizzardın o kadar ileri gidebileceğine inanmak zor geliyo ama dediğin gibi oyuncu kitlesinin sadece %3ü master ve %1den daha azı grandmastersa o seviyedelerde oyuncu azlığından dolayı bot atıyo olabilirler ama diamond ve altındaki seviyelerde bot olacağına pek inanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doomfist95 -- 17 Mart 2018; 0:17:45 >

• Hepsi değil ama aralarında 1-2 tane bot var, kendi takımımıza da geliyor. Oyun bizim kaybetmemizi istediğinde o bot kötü oynuyor, kazanmamızı istediğinde karşı takımdaki bot kötü oynuyor. Ben şahsen böyle düşünüyorum
  • Main Mercy olarak duzenli olarak oynayabilecegim takim ariyorum...
  • Briggite gelmiş, hoş gelmiş. Var mı böyle bir yeteneğiniz ?

yapmışlığım var ama ben dashleyip bıçağı çekene kadar tüm takım ulti açıp potgmi çalmışlardı

Avoid as Teammate özelliği gelmiş, sınırlı sayıda ve bir hafta listede tutabilcekmişiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • reaper 2 kere shifte basınca direk full reload yapıyor saçma olmuş. yarım sn felan sürüyor.
  • Oyuna güzel bir özellik geliyor.

https://www.technopat.net/2018/03/26/overwatch-oyuncu-eslestirmeye-ilginc-bir-ozellik-ekliyor/amp/

• Yav geçin bu oyunun Competitive çöpün de çöpü. Geçenlerde girdim 4 maç üstüste aynı troll torbu takımıma attı 4 maçı da kaybettik. Sonra da 23 gün Hesap Susturma verdi.

Alt account aldım zevk için Level 25 olsun oradan bir süre daha oynayıp komple sileceğim.
  • Erwin kullanıcısına yanıt
    Bu oyunu zevk almak için oyniyacaksın ben bunu öğrendim widow alıp kitliyorum artık kötü oynasam bile öğrenmeye çalışıyorum

• Bir süredir arcade mode da mystery heroes da oynuyorum. Normalde bu oyun moduna girerken takımdakilerin hiç denemediği herolarla sürpriz ve dengeli takımlarla oynamayı bekliyordum. Fakat hem oyun modu açısından hemde gelen trol oyuncular yüzünden 3 gündür 3 galibiyet alamadım. İnatla da devam ediyorum.

En son dün gece oynarken karşı takım 4 tank (2 rein, 1 d.va, 1 orisa), torb ve moira ile payload taşırken biz 2 dps 4 healer ile savunma yapmak zorunda kaldık. Ayrıca roadhog ile ölünce tekrar roadhog ile spawn oluyorum. Ya da zen ile ölüp ana ile spawn oluyorum. takımda zaten yeterince healer varken +1 healer vermesinin, ya da bir hero ile ölünce aynı hero yu vermesinin mantığını göremiyorum. Açıkçası 1-2 kere olsa derim denk geldi. Fakat bu her oyun 4-5 defa denk geliyorsa mantığını sorgularım.

Oyunun eşleştirme, puanlama ve takım oluşturma mantıklarında ciddi sıkıntılar var.

Şu anda yiğenimin kullanmadığı hesap üzerinden devam ediyorum. 70-80 lvl civarına gelince ilk puanlama oyunumu arkadaşlarımla oluşturduğum takımla oynayacağım. Bakalım hangi puanda başlatacak ve bir sonraki sezon hangi puanı verecek.

• 
Sayfa: önceki 386387388389390
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.