Şimdi Ara

[OVERCLOCK] Core 2 Duo E8400

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba diyerek direk konuya geçiyorum.
    3GHZ E8400'e 3.6 GHZ overclock yapmayı düşünüyorum.

Çarpanlarını ne kadar yükseltmem ve ne kadar voltaj vermem gerekiyor, ramlerimi de o.c. yapmam gerekiyor mu?

ANAKART : ASUS P5KPL-AM SE / DDR2 / FSB 1600(O.C.)-1333-1066-800 MHz / Dual channel DDR2 1066(O.C.)/800/667 RAM SLOT

RAM : 2 X 2 GB 800MHz KINGSTON KVR800D2N6 - 6400 CL6

PSU : Everest EPS 1660A

Anakartım FSB 1600MHZ'yi O.c ile destekliyor. Aynı şekilde ram slotlarımı o.c. ile 1066 MHZ'de çalıştırmamı da.

Sağdan soldan okuduğum kadarıyla biraz bilgi edindim ama siz " Forum Donanım" ailesinden yapmam gerekenleri duymadan içim rahat olmayacak galiba. :) Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kubycane -- 27 Kasım 2014; 4:21:38 >

• Merhaba,
    Işlemcin E0 mı C0 mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurkarci

Merhaba,
    Işlemcin E0 mı C0 mı?

İşlemcim C0.
  • Her iki çipli işlemciyi de kullandım ancak C0 olanının voltaj değerlerini tam hatırlamıyorum. Tahmini olaraktan, 1.325V işlemciye vermeniz, 400 fsb ve 9X çarpanda ayarlamanızın yeterli olacağını düşünüyorum. Şayet ramleri de manuel olaraktan CL değerlerini ve ramin gereksinim duyduğu voltajı ayarlamanız da, gereksiz gecikmeleri engelleyecektir. Iyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: onurkarci

Her iki çipli işlemciyi de kullandım ancak C0 olanının voltaj değerlerini tam hatırlamıyorum. Tahmini olaraktan, 1.325V işlemciye vermeniz, 400 fsb ve 9X çarpanda ayarlamanızın yeterli olacağını düşünüyorum. Şayet ramleri de manuel olaraktan CL değerlerini ve ramin gereksinim duyduğu voltajı ayarlamanız da, gereksiz gecikmeleri engelleyecektir. Iyi forumlar.

Cevabiniz icin tesekkurler peki ramlerimi 1066 mhzye mi cekmem gerekiyor timing degerlerini nasil yapmam gerekiyor( 5-5-5-15) gibisinden bu degerlere yabanciyim ve voltaji hakkinda da yaklasik bir deger onerebilir misiniz?

• Kubycane kullanıcısına yanıt
    Ramlerinizin ihtiyaç duyduğu standart Voltaj 1.8V. CL değerlerini ise 6-6-6-18 ' sabitleyiniz. RAMleriniz Overclocka pek elverişli değiller. Bu yüzden sadece işlemciye overclock yapmış oluyorsunuz, ancak RAM'lerinizin de değerlerini ayarlayarak (autoda bırakmayarak) CL değerlerinin gereksiz yükselmesini sağlamış olursunuz. Sonuç olarak, RAMleri 800 MHZ olarak kullanmanız gerekiyor. Yani anakartın FSB'sinin (400) iki katı değerinde tutuyorsunuz ve bu rakamlar eşleşmiş oluyor. Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.