Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Over lock nası yapacam

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
7
Cevap
0
Favori
161
Tıklama
Giriş
    44889 Mesaj
    merhaba arkadaşlar benim 233 MMX işlemcili i480 çipsetli bi bilgisayarım var buna nası overlock yapabilirim

|
    |
  • Mareşal
    3812 Mesaj
    öncelikle anakartının kitapçığına ihtiyacın var.eğer bil konusunda biraz bilgin var ise anakartın üsatünde jumper tablosu bulunur burdan istediğin değerei ayarlayabilirsin.
    senin işlemcin 66*3,5 tur bunu 66*4 yapabilirsin yada66*4,5 ama daha fazla zorlama derim.ama anakartın kitapçığını mutlaka bulmaya çalış derim

Northerner
    |
    |
  • Yarbay
    44889 Mesaj
    jumper tablosunu biliyorum da onları nası ayarlayabilirim yani tonavida falan mı kullanacam.bide şey var numaralar yanında yazıyomu fazla bakmam biliyonmu
    |
    |
  • Mareşal
    3812 Mesaj
    yo tornavida ile değil elinle ayarlıcan.evet numaraları yanında yazar.birde zannetmiyorum ama bios a bir bak chipset features setup bölümüne belki biostan ayarlama vardır işin dah akolay olur

Northerner
    |
    |
  • Binbaşı
    1222 Mesaj
    Bende de 233mmx war we ben denedim onu ama kendi değeri üzeri bir şeyde bilg. hiç açılmadı.Ama benimki Cyrix idi.Üzerinde çarpan kilidi falan da yoktu.O yüzden overclock olmaz die biliyorum ben 6x86 serisini.Zaten 3v civarı birşeyde çalışıyor.Yanlışım warsa düzeltin.

Ne bilg. ne hesap m. ne de parmak hesabı hiç farketmez kafkafım için
    [url][/url]www.kafsinkaf.org
    |
    |
  • Mareşal
    3812 Mesaj
    cyrix lar overclock u hiç kaldıramıyorlar.doğrudur

Northerner
    www.northerner.sayfasi.com
    |
    |
  • Yarbay
    44889 Mesaj
    abi ben j16 ve j1 diye iki tablo gördüm j16 da volt yazıyodu onu 2.8 den 2.9 a arttırdım fazla etkilemedi daha fazla zorlasammı acaba diyorum
    |
    |
  • Mareşal
    3812 Mesaj
    o voltaj değeri sakun daha fazla artırma sonra işlemcinin üstündeki kahverengi lekeri görünce oturup ağlama :)

Northerner
    www.northerner.sayfasi.com
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
google reklamları
SEO
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.