Şimdi Ara

outlook ta gelen mailleri nasıl gruplayabiliriz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
14
Cevap
0
Favori
12.196
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> outlook ta gelen mailleri nasıl gruplayabiliriz?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    5288 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba outlook kullanıyorum ve şirketin ayrı mailleri var.Gelen kutusu çok karışık oluyor.
    A mailinden b mailinden ve c mailinden gelenleri ayrı ayrı gruplayabilme imkanımız varmı?

Karışmasın a mailden gelenler gelen kutusunda a klasördün b den gelenler b klasöründe gibi.

Birde bu klasörler içine Örneğin şirkette mehmet,ahmet bey gibi şahıslarla çok görüşüyorum.Bunlardan gelenleri ayrı bir klasöre ayırabilir miyim?

Bu şekilde derli toplu aradığım herşey karışmadan yapabilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 78erhan78 -- 25 Kasım 2011; 15:08:29 >

|
    |
    mozilla thunderbird kullanın..orada hesaplar ayrı ayrı tutuluyor..outlook u o yüzden kullanmıyorum.
    ama belki onda da böyle bir özellik vardır.kullanan arkadaşlar yorum yaparlar.
    |
    |

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

mozilla thunderbird kullanın..orada hesaplar ayrı ayrı tutuluyor..outlook u o yüzden kullanmıyorum.
    ama belki onda da böyle bir özellik vardır.kullanan arkadaşlar yorum yaparlar.

bu mozilla nasıl outlook gibi mi?ama outlokda bötle bir ayar olması lazım.pop3 maiileri vs.
    |
    |
    evet outlook gibi..benim pcde 3 adet outlook hesabı var hepsi aynı programda kurulu.hepsini de ayrı klasörler halinde gösteriyor.
    |
    |

evet outlook gibi..benim pcde 3 adet outlook hesabı var hepsi aynı programda kurulu.hepsini de ayrı klasörler halinde gösteriyor.

peki hocam şöyle birşey sorayım örneğin thunderbord moziilladan maili aldım sonra o maili outlooktanda alabilir miyim?

eğer bunu kullanıcaksam sunuda sorayım

kişileri ve mailleri yedekleyip format attıktan sonra tekrar aynı haline getirebilir miyim*
    quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

quote:

peki hocam şöyle birşey sorayım örneğin thunderbord moziilladan maili aldım sonra o maili outlooktanda alabilir miyim?

kişileri ve mailleri yedekleyip format attıktan sonra tekrar aynı haline getirebilir miyim*

Mesela benim kullandığım mozilla da ayar şöyle.
    mailler bilgisayara geldikten 14 gün sonra serverdan silinsin!
    Böyle olduğu için hem outloookdan hem de mozilladan mailleri alabilirsin ama bunun ayarını outlook dan da yapmalısın.
    eğer orada ayar "bilgisayara alındığı gibi serverdan sil" ise ve maili ilk o alırsa thunderbird e gelmeyebilir bu seferde.

Mesela biz aynı mailleri 3 kişi kullanıyoruz..Hatta 4 diyelim
    Bu bilgisayarda thunderbird var, benim nokia telefonum var, diğer 2 arkadaşın blackberry leri var.Herkese mailler geliyor.

evet kesinlikle ve outlookdan daha kolayca.

Ama tüm bunları bir kenara bırak, outlook da kurulu bir düzenin varsa önce onu iyileştirmeye bak..Eğer istediğin şeyleri yapamayacaksan o zaman thunderbird için yardımcı olurum.
    |
    |

• Yarbay
    5288 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 78erhan78

quote:

Mesela benim kullandığım mozilla da ayar şöyle.
    mailler bilgisayara geldikten 14 gün sonra serverdan silinsin!
    Böyle olduğu için hem outloookdan hem de mozilladan mailleri alabilirsin ama bunun ayarını outlook dan da yapmalısın.
    eğer orada ayar "bilgisayara alındığı gibi serverdan sil" ise ve maili ilk o alırsa thunderbird e gelmeyebilir bu seferde.

Mesela biz aynı mailleri 3 kişi kullanıyoruz..Hatta 4 diyelim
    Bu bilgisayarda thunderbird var, benim nokia telefonum var, diğer 2 arkadaşın blackberry leri var.Herkese mailler geliyor.

evet kesinlikle ve outlookdan daha kolayca.

Ama tüm bunları bir kenara bırak, outlook da kurulu bir düzenin varsa önce onu iyileştirmeye bak..Eğer istediğin şeyleri yapamayacaksan o zaman thunderbird için yardımcı olurum.

Çok sağolasın hocam eğer outlookta aradığımı bulamazsam rahatsız ederim.
    |
    |

• Yarbay
    5288 Mesaj
    Şöyle birşey buldum ne kadar doğru olur bilmiyorum.

Örnek: [email protected] adresinden gelen kutuma mail geldi.Bunun üzerine sağ tıklayıp.Kural oluştur dedim ve açılan penceresinde kimden kutucuğuna tıkladım.Pencerede aşağıda e postayı bu klasöre taşı tikini işaretledim ve gelen kutusunun için ahmet isimli klasör oluşturup burayı seçtim.Artık ahmetten gelenler buraya gelecekmiş okuduğum diğer sitelerde bu yöntem var.Buraya kadar çok güzel.

şirket hesabı olduğu için [email protected] [email protected] gibi bir dünya kişi bunları tektek klasörleem çok uzun sürer.Benim istedim outlookta örneğin a hesabını açtım bu hesaptakiler bir klasörde.B hesabı açtım bu hesaptan gelenler bir klasörde toplansın.
    |
    |
    siz gelen mail adresine göre kural oluşturmuşsunuz.
    hesaplara göre kural oluşturmalısınız..şöyle yapabilirsiniz.
    önce kaç tane hesap varsa o kadar klasör açın..
    kullanıcı1 inbox
    kullanıcı2 inbox
    gibi..her kullanıcı için birer tane klasör açalım.
    kurallar kısmına giriyorsunuz.yeni kural diyorsunuz.
    BOŞ kural(blank rule) seçiyorsunuz.
    Mesajlar geldiğinde kontrol et (check messages when they arrive) üstüne tıklıyoruz ve alttan NEXT / İLERİ ye tıklıyoruz.
    ileriki pencerede seçenekler çıkacak.orada through spesific account (spesifik hesapa göre) seçeneğinin başına tik koyuyoruz.
    Sonra SPESİFİK yazısının üstüne tıkladığımızda hesaplar çıkacak..Oradan hesap1 i seçicez sonra alttan next / ileri ye tıklıcaz.
    şimdi de 1 nolu hesap için oluşturduğumuz klasörü seçicez..alttan yine next ileriye tıklayıo bitiriez
    bunu tüm hesaplar için yapıcaz ama klasör seçiminde her hesaba ilişkin klasörü seçicez

bir deneyin bakalım.

• Yarbay
    5288 Mesaj
    quote:

siz gelen mail adresine göre kural oluşturmuşsunuz.
    hesaplara göre kural oluşturmalısınız..şöyle yapabilirsiniz.
    önce kaç tane hesap varsa o kadar klasör açın..
    kullanıcı1 inbox
    kullanıcı2 inbox
    gibi..her kullanıcı için birer tane klasör açalım.
    kurallar kısmına giriyorsunuz.yeni kural diyorsunuz.
    BOŞ kural(blank rule) seçiyorsunuz.
    Mesajlar geldiğinde kontrol et (check messages when they arrive) üstüne tıklıyoruz ve alttan NEXT / İLERİ ye tıklıyoruz.
    ileriki pencerede seçenekler çıkacak.orada through spesific account (spesifik hesapa göre) seçeneğinin başına tik koyuyoruz.
    Sonra SPESİFİK yazısının üstüne tıkladığımızda hesaplar çıkacak..Oradan hesap1 i seçicez sonra alttan next / ileri ye tıklıcaz.
    şimdi de 1 nolu hesap için oluşturduğumuz klasörü seçicez..alttan yine next ileriye tıklayıo bitiriez
    bunu tüm hesaplar için yapıcaz ama klasör seçiminde her hesaba ilişkin klasörü seçicez

bir deneyin bakalım.

hocam kafam karıştı iyice.

3 tane klasör açtım gelen kutusuna.Kurallar kısmına nerden giriyoruz.
    |
    |

• Yarbay
    13169 Mesaj
    araçlar - mesaj kuralları - mail
    buralara tıklayına açılması lazım
    |
    |

http://forum.donanimhaber.com/m_36917215/tm.htm
  • Yarbay
    13169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: the66

Arkadaşlar çok uğraşmışsınız ama bir de buraya göz atın.Outlook için hesap ayırma kuralları var.

http://forum.donanimhaber.com/m_36917215/tm.htm

Sağol ilgin için ama o konudaki en son mesajın aynısını ben yazdım zaten yukarıda..Yani çok uğraşmış olabiliriz ama o konudaki arkadaş da çok uğraşmış oluyor bu durumda :))

Farklı birşey yok yani orada..
    |
    |

Bir sorum olacak. Outlook 2013 kullanıyorum. Gelen maillere kural oluşturuyorum fakat bazı firmalardan birden çok mail adresinden mail geliyor. Sadece @....com uzantısına göre tek bir kural oluşturup o firmadan gelen tüm mailleri bir klasöre yönlendirebilir miyim?@

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aok1975 -- 19 Ekim 2016; 10:52:28 >
    |
    |
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
haberler
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.