Şimdi Ara

Outlast 2 (2017) [ANA KONU] (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
6
Favori
19.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • QNQ oyun süper ya bi oynadım resmen korkudan öld

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu yaklaşık 3-4 saattir oynuyorum.(Bitmesine fazla bir şey kalmadı diye düşünüyorum.)

Maalesef söylenenler doğru.İlk oyun nere bu nere..sanki farklı yapımcılar yaptı oyunu.Outlast- Outlast Whistleblower 3-4 kez bitiren biri olarak bu oyuna pek ısınamadım.Oyun korku dan daha çok gerilim ve kan üzerine kurulu.İlk oyuna göre kötü olmuş.(Kendi düşüncem.)
  • Oyunun bu kadar çok eleştirilmesinin en büyük sebeplerinden birisi oyunun açık ve refah bir alanda geçmesidir.Sürekli binalarda ve basık alanlarda geçse daha fazla insanı korkutup gerer diye tahmin ediyorum.
  • oyun bu kadar kötüyse satın almıyorum küreği çıktı zaten indirir geçerim.
  • Oyun iyidir kötüdür ilki kadar başarılı değildir onu henüz bilemem oynamadığım için ama oynamayıp sadece izleyenlerin bu kadar eleştirmesi garip geldi bana (sadece bu forum için değil genel olarak konuşuyorum).Sonuçta bu bir korku/gerilim oyunu ve en büyük olayı atmosfer,o atmosfere girmek için de en iyi yol karanlık bir ortamda ve yüksek sesle oynamaktır.Ha oynayıp beğenmeyenlere bir şey diyemem,lafım sadece izleyip yerden yere vuranlara.Bir de çok değişiklik yok diye eleştirilmiş de yani 5 saatlik kaçıp saklandığın,zaten 2-3 tane dinamiği olan oyun ne kadar değişebilir ki ? Üstelik öyle çok büyük,bilindik,güçlü bir firma falan da yapmıyor öyle RE7'de olduğu gibi
  • Bu sabah hediye olarak geldi. Arkadaşıma rica ettim beni kırmadı ve hediye etti. Muhtemelen yarın akşam oynarım. Bir şişe şarap ve biraz fıstık ile sabahlarım. deme keyfime.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoaPsy

Bu sabah hediye olarak geldi. Arkadaşıma rica ettim beni kırmadı ve hediye etti. Muhtemelen yarın akşam oynarım. Bir şişe şarap ve biraz fıstık ile sabahlarım. deme keyfime.

ulan bir şöyle arkadaşlarımız olmadı be
  • Bu hayatta keyifle oynadığım tek korku oyunu the suffering'dir.

onun harici resident evil nemesis, the evil within, blood, dead space çok başarılı korku oyunlarıdır bana göre.

Outlast oyunu düşük bütçeli bir oyundur, başarılı mıdır değil midir bana göre oldukça ses getiren başarılı bir oyundur

fakat ne mocap animasyonları, ne oyun içi mekanikleri felan hiçbir şeyi kaliteli değildir.

koyun gibi oradan oraya elimizde bir fotoğraf makinesiyle ilerlemeye çalışıyoruz, ben böyle oyunu oynamayı reddediyorum.
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    Suffering ilk bölümde çığlık atmıştım ama sonra alışmıştım. Onun dışında hiçbir korku oyunu oynayamadım daha. Ama o oyunun türü de pek korku değildi biraz daha gerilim sadece.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Suffering, yanlızlık hissini çok yansıtan psikolojik korku gerilim türünde çok iyi bir oyundu. Basit gibi görünen, fakat oynayan kişiyi gerek bir yapısı vardı. Keşke Steam'e veya GOG'a getirselermiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Orijinalden alıntı: Primarch

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Seni ciddiye alıp oyunu oynamamazlık yapan adamın akşından şüphe ederim git başka yerde kus oyuna olan nefretini bu türde yapılmış gelmiş geçmiş en ıyı oyunlardan biri NOKTA

Oyunu övmen için kaç para verdilerse söyle iki katını veriyimde sus

Oyun leş işte

Fiyatına göre gayet iyi bi' oyun benim görebildiğim kadarıyla.
    Meta'ya da minimum 7.5 ile girmiş.
    Ayrıca DRM-free.

Daha ne istiyorsunuz Allah'tan belanızı filan mı? Beğenmezsiniz tamam da leş filan demek gereksiz.

Aynı paraya çok daha iyi korku oyunları var. O yüzden leş diyorum. ?

O senin problemin.

Lamborghini daha iyi diye Ferrari le$ olmuyor.

Bunu anlayacak kapasitede olman lazimdi ama saglik olsun.

Sanki adamlar zorla satiyor oyunu. Kafaya bak.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Seni ciddiye alıp oyunu oynamamazlık yapan adamın akşından şüphe ederim git başka yerde kus oyuna olan nefretini bu türde yapılmış gelmiş geçmiş en ıyı oyunlardan biri NOKTA

Oyun leş işte

Ayrıca DRM-free.

Daha ne istiyorsunuz Allah'tan belanızı filan mı? Beğenmezsiniz tamam da leş filan demek gereksiz.

O senin problemin.

Anlamıyorsun galiba oyun ortalama bile değil.

Hikayeyi ergen birine yazdırmışlar sürekli tecavüz tecavüz yeter.

• Troll müsün kardeş la?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Oyun leş işte

Ayrıca DRM-free.

O senin problemin.

Anlamıyorsun galiba oyun ortalama bile değil.

Hikayeyi ergen birine yazdırmışlar sürekli tecavüz tecavüz yeter.

Oyunun hikayesi basit değil,derin bir hikayeye sahip oyun fakat sunum konusunda sınıfta kalmış,merak ediyorsunuz attığım bağlantıyı inceleyin anlarsınız.

http://www.powerpyx.com/outlast-2-story-ending-explained/

• Oyun hakkında izlenimimi paylaşacak olursam, şuana kadar gördüğüm kadarıyla korku öğelerini azaltıp, rahatsız edici bir oyun yapmayı tercih etmişler. ya da ilk oyunda yeteri kadar korkuttukları için doymuş olabiliriz bilemiyorum. ama çocuk kurban etmeleri, antichrist muhabbetleri, sembolleri falan dibine kadar kullanmışlar. oyuncuları psikolojik olarak etkileyecek oldukça fazla öğe var. ama aynı zamanda yapımcıların gözüyle bakarsak sanatsal olarak efsane bir iş başarmışlar. mesela resident evil 7'de bu sanatsallık yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lonkia -- 26 Nisan 2017; 3:0:49 >
  • 2 saat falan oynadım. İzlenimlerimi aktarmadan önce şöyle bir analiz yapmak istedim.

-Oyun kanallarında sağda solda oyun baya eleştirilmiş. Bunun sebebini anlayabiliyorum. Özellikle korkudan çok gerilim ön planda olmasının sebebi bence oyundaki fazla kalabalık. İki tarafın savaşında korkudan çok gerilim yaşıyorsunuz. Yanınızdan geçenler, sağda solda saldırmadan sadece konuşanlar, sürekli her sahnede neredeyse birilerinin olması vs. Demek istediğim oyunda sürekli bir şeyler var. O yüzden korkmuyorsunuz sadece geriliyorsunuz. O hani ilk oyundaki ani korkmaları bu yüzden yaşamıyorsunuz. Daha çok geriliyorsunuz. Bence ilk nedeni bu.

-Kendi açımdan bence güzel bir oyun olmuş. Baktığımız zaman gerçeklik açısından RE7 bir böyleydi ki. RE7 ye göre bir farkıda daha çok korkutucu ögeye sahip olması. Din,semboller vs. Oynarken kesinlikle pişman olmayacaksınız. Verilen paraya değer. Sadece ilk oyundan sonra beklentiler çok yüksekti. Beklentileri korku anlamında çok karşılayamadığı aşikar. Bende oynarken ilk oyun kadar korkmadım.

-Devam edeceğim geri kalan değerlendirmemi oyun bitince yazarım.

• Şöyle buyrun efenim;

• quote:

Orijinalden alıntı: |DL|

2 saat falan oynadım. İzlenimlerimi aktarmadan önce şöyle bir analiz yapmak istedim.

-Oyun kanallarında sağda solda oyun baya eleştirilmiş. Bunun sebebini anlayabiliyorum. Özellikle korkudan çok gerilim ön planda olmasının sebebi bence oyundaki fazla kalabalık. İki tarafın savaşında korkudan çok gerilim yaşıyorsunuz. Yanınızdan geçenler, sağda solda saldırmadan sadece konuşanlar, sürekli her sahnede neredeyse birilerinin olması vs. Demek istediğim oyunda sürekli bir şeyler var. O yüzden korkmuyorsunuz sadece geriliyorsunuz. O hani ilk oyundaki ani korkmaları bu yüzden yaşamıyorsunuz. Daha çok geriliyorsunuz. Bence ilk nedeni bu.

-Kendi açımdan bence güzel bir oyun olmuş. Baktığımız zaman gerçeklik açısından RE7 bir böyleydi ki. RE7 ye göre bir farkıda daha çok korkutucu ögeye sahip olması. Din,semboller vs. Oynarken kesinlikle pişman olmayacaksınız. Verilen paraya değer. Sadece ilk oyundan sonra beklentiler çok yüksekti. Beklentileri korku anlamında çok karşılayamadığı aşikar. Bende oynarken ilk oyun kadar korkmadım.

Aslında oyun piyasadaki birçok korku oyunundan daha iyi hatta oynadıklarım içinde en keyif verenlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Oyun yeterince korkutuyor ama dediğiniz gibi ilk oyunda yalnızlık hissi vardı o dar koridorlar vs.bu oyunda ise dediğiniz gibi hep birşeyler var yalnızlık hissi yok Fakat ben ikinci oyunu daha beğendim oynarken daha çok gerildim ve daha zevk aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: koftehor1

quote:

2 saat falan oynadım. İzlenimlerimi aktarmadan önce şöyle bir analiz yapmak istedim.

Aslında oyun piyasadaki birçok korku oyunundan daha iyi hatta oynadıklarım içinde en keyif verenlerden biri olduğunu söyleyebilirim. Oyun yeterince korkutuyor ama dediğiniz gibi ilk oyunda yalnızlık hissi vardı o dar koridorlar vs.bu oyunda ise dediğiniz gibi hep birşeyler var yalnızlık hissi yok Fakat ben ikinci oyunu daha beğendim oynarken daha çok gerildim ve daha zevk aldım.

Aynen öyle gerçeklik anlamında, hikaye ve kalite anlamında en iyi iki oyundan biri. Diğeri de RE7 bence. Tabi bunlar bizim fikirlerimiz. Baktığımız zaman şahsen çok fazla korku oyunu oynamış biri olarak bu düşüncelere sahibim.

-Birşey eklemeyi unutmuşum. Birde oyundaki bir sorunda demiştim ya iki tarafın savaşı diye. Adamların birbirlerini öldürmesini izliyoruz. Sanki aksiyon oyunundayız. Bir sahnede adam kaçıyordu diğer hereticlerden bende arkasından gittim kapıyı kapattı yüzüme. Yani söylemek istediğim psikolojik olarak bir korku yok. Panayır alanı gibi.Ani saldırılar, kaçışlar falan korkutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |DL| -- 26 Nisan 2017; 18:46:3 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: koftehor1

quote:

Aynen öyle gerçeklik anlamında, hikaye ve kalite anlamında en iyi iki oyundan biri. Diğeri de RE7 bence. Tabi bunlar bizim fikirlerimiz. Baktığımız zaman şahsen çok fazla korku oyunu oynamış biri olarak bu düşüncelere sahibim.

-Birşey eklemeyi unutmuşum. Birde oyundaki bir sorunda demiştim ya iki tarafın savaşı diye. Adamların birbirlerini öldürmesini izliyoruz. Sanki aksiyon oyunundayız. Bir sahnede adam kaçıyordu diğer hereticlerden bende arkasından gittim kapıyı kapattı yüzüme. Yani söylemek istediğim psikolojik olarak bir korku yok. Panayır alanı gibi.Ani saldırılar, kaçışlar falan korkutuyor.

Oyunu bitirdikten sonra attığım bağlantıyı inceleyin,olayları daha iyi anlarsınız,oyunun hikayesi ilginç fakat sunum konusunda 1.oyun kadar iyi bir iş ortaya koyamamış yapımcı ekip.

http://www.powerpyx.com/outlast-2-story-ending-explained

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.