Şimdi Ara

Outlast 2 (2017) [ANA KONU] (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
357
Cevap
6
Favori
19.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: X-FI

ilki gibi olmuş yani? baya kötü. bir sürü "korku" oyunu çıkıyor ama çoğu fıs. benim sevdiğim tipleri yazıyorum.

1) PT (çıkmadı ama benzerleri mevcut RE7 gibi birde iptal edilen oyun vardı yine ayrıca Layers of Fear varmış)
    2) RE7
    3) Clive Barker's Jericho
    4) Criminal Origins
    5) F.E.A.R

Aklıma bunlar geldi, daha var mı hatırlamıyorum.

Birde eski silent hill oyunları PS2'de oynardım, heretic falan vardı eskiden. daha doğrusu oynamaya çalışırdım.

---

Yeni çıkmış şu oyun PT'ye benziyor diyorlar, Layers of Fear. Bana şöyle PT'ye benzeyen başka oyun varsa söyleyin lütfen.

valla malesef bende korku oyunu arıyorum ama piyasa da resident evil7,outlast tarzı başka bir seri veya oyun yok.

P.T keşke iptal edilmeseydi onun güzel potansiyeli vardı.

Resident evil 8 yapılmaya başlanmış onu bekleyeceğiz artık.

• izlediğim videolarca oyun kesinlikle 50 tl'nin hakkını veriyor bence.Adamlar 60 dolardan çıkarmadı piyasaya sonuçta bu oyunu.Yoksa gayette aaa güzel bir oyun herkes 60 dolardan fiyat biçerken bu adamların 30 dolardan fiyat koyması ve outlast 1'in hatrına gayette oynanabilir kılıyor oyunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Seni ciddiye alıp oyunu oynamamazlık yapan adamın akşından şüphe ederim git başka yerde kus oyuna olan nefretini bu türde yapılmış gelmiş geçmiş en ıyı oyunlardan biri NOKTA

Oyunu övmen için kaç para verdilerse söyle iki katını veriyimde sus

Oyun leş işte

Fiyatına göre gayet iyi bi' oyun benim görebildiğim kadarıyla.
    Meta'ya da minimum 7.5 ile girmiş.
    Ayrıca DRM-free.

Daha ne istiyorsunuz Allah'tan belanızı filan mı? Beğenmezsiniz tamam da leş filan demek gereksiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Primarch

quote:

Orijinalden alıntı: Zafer Korkmaz

quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Seni ciddiye alıp oyunu oynamamazlık yapan adamın akşından şüphe ederim git başka yerde kus oyuna olan nefretini bu türde yapılmış gelmiş geçmiş en ıyı oyunlardan biri NOKTA

Oyunu övmen için kaç para verdilerse söyle iki katını veriyimde sus

Oyun leş işte

Fiyatına göre gayet iyi bi' oyun benim görebildiğim kadarıyla.
    Meta'ya da minimum 7.5 ile girmiş.
    Ayrıca DRM-free.

Daha ne istiyorsunuz Allah'tan belanızı filan mı? Beğenmezsiniz tamam da leş filan demek gereksiz.

Aynı paraya çok daha iyi korku oyunları var. O yüzden leş diyorum. ?

• Pek korku oyunlarına bakmam konuyu bi okuyayım dedim zafer denen eleman beğenmedim diyor sabahtan akşama kadar yorum yapmış konuya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • koftehor1 K kullanıcısına yanıt
    Mekan level tasarımlarına laf edenler oyundaki çimenleri çalılıkları bile hareket ettirecek bilgi ve kabiliyete sahip değil insanların emeğini çalışmasını kötülüyorlar.

İstiyorlar ki 10 lira sigara parasına alalım. 49 tlden çıkarmakla hata yapmışlar bunlara basacaksın 200 tl kendine gelecekler. Ubisofta falan kızıyoruz ama iyi yapıyor bir yerde. Kimseye hak ettiğinden fazlasını vermeyeceksin hayatta böyle tepene sıçmaya kalkarlar işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Man in the Suit

Pek korku oyunlarına bakmam konuyu bi okuyayım dedim zafer denen eleman beğenmedim diyor sabahtan akşama kadar yorum yapmış konuya

Cevap verenlere cevap veriyorum doğal olarak

Her zaman son cevap bende olmalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Mekan level tasarımlarına laf edenler oyundaki çimenleri çalılıkları bile hareket ettirecek bilgi ve kabiliyete sahip değil insanların emeğini çalışmasını kötülüyorlar.

İstiyorlar ki 10 lira sigara parasına alalım. 49 tlden çıkarmakla hata yapmışlar bunlara basacaksın 200 tl kendine gelecekler. Ubisofta falan kızıyoruz ama iyi yapıyor bir yerde. Kimseye hak ettiğinden fazlasını vermeyeceksin hayatta böyle tepene sıçmaya kalkarlar işte.

Bende oyun yapımcısıyım yani ne bu atar ?

Level Design dediğin şey sadece çimler mi sanıyorsun. Oyunun tüm işleyişi level designdir. Karakterin nereye gidiceği hangi bölümde geçiceği ne etkileşimlere giriceği.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

ilki gibi olmuş yani? baya kötü. bir sürü "korku" oyunu çıkıyor ama çoğu fıs. benim sevdiğim tipleri yazıyorum.

1) PT (çıkmadı ama benzerleri mevcut RE7 gibi birde iptal edilen oyun vardı yine ayrıca Layers of Fear varmış)
    2) RE7
    3) Clive Barker's Jericho
    4) Criminal Origins
    5) F.E.A.R

Aklıma bunlar geldi, daha var mı hatırlamıyorum.

Birde eski silent hill oyunları PS2'de oynardım, heretic falan vardı eskiden. daha doğrusu oynamaya çalışırdım.

---

Yeni çıkmış şu oyun PT'ye benziyor diyorlar, Layers of Fear. Bana şöyle PT'ye benzeyen başka oyun varsa söyleyin lütfen.

bu arada bu sene çıkması beklenen visage diye bir kickstar projesi olan korku oyunu var onu takip et derim,sağlam bir şeye benziyorç

adamlar bağışa göre oyunu daha da geliştiriyorlar bir de

https://www.kickstarter.com/projects/1058493022/visage-horror-game

• Sevmediysen yorumunu bırakır çıkar gidersin. Çünkü sevmemişsindir daha onunla işin olmaz. Ona ayırdığın süre zaman kaybıdır.

Başka türlüsü insanda o kişinin zihinsel sağlığıyla alakalı şüphe oluşturuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Oyunu henüz bitirmedim kısa olduğu söyleniyor ama onun dışında benin gözümde on numara beş yıldız oyun. Senaryosunu beğenmeyenlere lafım yok ama notları okumadan speedrun yapar gibi oynayanlar senaryo hiç yok falan diye şikayet etmiş ancak öyle bir durum yok

• Dün oyunu bitirdim bugün daha net bir not verirsem 10 üzerinden ancak 6 alır benden. Demo çok farklı bir havada bize sunuldu misal ben ana karakterin gözlüklü biri olması ve demo içinde gözlüksüz halinde ki o neredeyse hiç göremediği sorunsalını çok güzel işleyeceklerini sanıyordum ama oyun içinde bir kere bile bunu kullanmadılar. Konu olarak din üstünden gidilmiş ve yine sübyancı vari bir olayın anlatıldığını sanmamızı sanarak sonunda ne oldu, bu ne, ne yapıyoruz biz ? dememize neden oluyorlar.

Mekan tasarımları ve ortam hoşuma gitse bile oyun içi seslerde çok sorun ile karşılaştım bazı noktalarda aşırı iyi iken bazen çok sırıtıyordu. Oyun süresi 3-4 saat bunun yarısı kapalı alan olan ışınlandığımız okulda geçiyor buda fiyatının ucuz olmasını çok rahat açıklıyor ama tr bazlı fiyatı steam kuru üstünden belirlendiği çok açık, aral şayet firmanın tr bazlı anlaştığı firmalardan biri ise akşam saatlerinde zam yer. Onun haricinde konu bakımından çok ama çok eksikleri olan, sonu ile yine lan ne oldu şimdi dedirten bir ikilem de bırakıyor ben kendi adıma daha açık ve anlaşılır bir son beklerdim. Benim kendi fikrim oynanacak değil ama twitch ve youtube üstünden izlenecek keyifli bir yapım olmuş.

• Oynamaktan daha çok Fedumsamina'dan izlemeyi istiyorum.

• FiFAMaster10 kullanıcısına yanıt
    Pintipanda'yı severim delikanlı bir kardeşim ama oyun oynama yeteneği yok abi kabul edelim onu zaten izleyen sohbeti için izliyor.

Dün yayın tekrarına az baktım ve oynama kabiliyeti sıfır olduğu için bırakmış belli baydı diyordu zaten. Panda zaten bir şeyi başaramadığı için hemen baydım diyor keşke az daha sabırlı bir oyuncu olsa. Neyse oyuna gelirsen küçük satan samanın ve babası mı ne olduğu belli olmayan ve ölmeyen bir adamın hüzünlü ve boktan hikayesini oynadım dün ve bitirdim. Kötü değildi kurgu vs. baya üstüne düşünmüşler ama sonunda lan sübyancı peder din vs. yaparsak bu oyunu siktin sene satamayız deyip olayı geçiştirmişler. Oynayan ne demek istediğimi anlar sonu ile mal gibi biten ama eğlenceli bir oyun zaten tr bazlı baya ucuz alın oynayın.
  • Outlast 2 Minimum Sistem Gereksinimleri - 720p'de 30 FPS İçin

- Windows Vista işletim sistemi

- Intel Core i3 530 işlemci

- 4 GB RAM

- 1 GB video belleğe sahip Nvidia GeForce 260 veya ATI Radeon HD 4870 ekran kartı

- DirectX 10

- 30 GB boş depolama alanı

- DirectX uyumlu ses kartı

Outlast 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri - 1080p'de 60 FPS İçin

- Windows Vista işletim sistemi

- Intel Core i5 işlemci

- 8 GB RAM

- 1.5 GB video belleğe sahip Nbidia GeForce GTX 660 veya ATI Radeon HD 7850 ekran kartı

- DirectX 11

- 30 GB boş depolama alanı

- DirectX uyumlu ses kartı

• Yorumlarda gereksiz bir tartışma dönüyor bence,oyuna "leş" diyenler de var,oyunu yılın oyunu ilan edenler var,bu bence çıkış gününde yapılacak bir tartışma değil.Oyun ilk önce oynanır,hikayesi hakkında her şey öğrenilir sonra oturulur detaylıca oyun hakkında düşünülür ondan sonra yorum yapılır,yayıncıdan izleyerek,IGN incelemesi okuyarak bir korku oyununa doğru yorum yapmak mümkün değil bence.Ben de oyunu oynamadım bunun yerine izlemeyi tercih ettim çünkü ilk oyun güzel bulsam da pek ilgimi çekmemişti ve bu oyunun çok iyi olacağı konuşuluyordu bu yüzden almadan önce izleyip ön bir izlenime sahip olmak istedim,şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki oyun bence tek oturuşta bitirilecek bir oyun değil bunu içerdiği korku ögelerinden dolayı söylemiyorum yoğun hikayesinden dolayı söylüyorum,oyunda bir çok not mevcut buna ek olarak oyuna kayıt alma özelliği gelmiş ki bu kayıtları,kayıt aldıktan sonra izleyip olaylar üzerine yorumlar yapıyoruz ve bu notlar ve kayıtlar oyunu bitiren bir çok yayıncı tarafından görmezlikten gelindi yani şuanda hikayesine kötü veya mükemmel demek için çok erken.Bölüm tasarımları ise birinci oyuna kıyasla farklı çünkü oyun kapalı bir alanda değil,açık bir alanda geçiyor ve bu da doğal olarak ilk oyunu oynayanlara farklı geliyor bu kimine göre kötüdür kimine göre de daha iyidir bu göreceli bir şeydir,şunu diyebilirsiniz ki katılırım,Outlast'e açık alan oynanışı gitmemiş bence de gitmemiş çünkü 1.oyundaki tempo çok daha yüksekti ve bunun sebebi kapalı alanlarda geçmesiydi,2.oyunda ise alan genişleyince tempo düşmüş bu da oyunun heyecan dozunu azaltmış bana göre.Oynanış ise ilk oyuna kıyasla zorlaştırılmış,yaralanma ve yorulma eklenmiş oyuna ve bu iki yeni mekaniğe açık alanda geçen bölümlerde eklenince zorluk bir hayli artmış,artan zorlukla doğru orantılı olarak artan ölüm sayısı da oyunu can sıkan bir hale getirmiş yani zor da oynuyorsan en az 3-4 defa ölmen gerekiyor ki yolu bulabilesin.Oyunun atmosferini ben beğendim,manyak bir halkın oluşturduğu pis bir kasabayı güzel oluşturmuşlar,sesleri herkes beğenmiş zaten.Uzun lafın kısası oyunu yerin dibine gömmek için de göğe çıkartmak içinde çok erken bence,birkaç gün geçsin oynayanlar yorumlarını yapsın ondan sonra belli olur iyi mi kötü mü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CheKD -- 25 Nisan 2017; 20:7:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kıymetli_vatandaş

Arkadaşlar Outlastı hiç oynamadım outlast trinity kutulu sürümü almak istesem ne kadara mal olur?

Kutulu sürüm türkiyeye gelicek mi bilinmiyor yalnız. Gelirse spotçulardan temin edilebilir. 40 dolar fiyatı vardı amazonda.

• İlk oyun nerede bu oyun nerede insanı bayan bir havası var pandaya hak veriyorum jumpscare yok denecek kadar az. Arkamızdan çıplak bir delinin koşmansının verdiği zevk eşsiz sayılacak konsepti ile efsane olan outlastı batırmışlar gibi. Outlast adına yakışmayan bir oyun. Oyun farklı isimle çıksaydı keşke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 26 Nisan 2017; 0:20:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • koftehor1 K kullanıcısına yanıt
    Spota geldi 219₺ den satan var allahsızlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.