Şimdi Ara

Outdoor Markaları Hakkında Genel Bilgiler (75. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.943
Cevap
185
Favori
244.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok teşekkür ederim hocam, sayenizde istediğim montu buldum. İki üç gün içinde sipariş verecem, tekrardan çok teşekkür ederim.
  • Uchihasasukee kullanıcısına yanıt
    Hangisini aldiniz hocam ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oksiladoo

Hangisini aldiniz hocam ?
    https://www.k2outdoor.com.tr/urun/tnf-evolve-ii-triclimate-3in1-ceket-yaz-2019-tnf-black-m?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber Şu ürünü satın alıcam, kart için ayın dönmesini bekliyorum

• Uchihasasukee kullanıcısına yanıt
    Yagmur ve ruzgar gecırmez olan bısey mı hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • oksiladoo O kullanıcısına yanıt
    Evet hocam, mesajınızı geç gördüm kusura bakmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Outdoor ürünler bilgilendirme ve uyarı mesajı
    Selamlar
    Malum pandemi dönemi Avrupa ve Asya'daki tüm fabrikaların üretimleri durdurması + döviz kurlarının %30 artması + getirilen ek vergiler neticesinde outdoor ürün almak giderek zorlaşmakta. Piyasada ithalat yapan firmaların çoğu artık kaliteli markaları getirememekte veya çok zorlanmaktalar.
    Bundan sonraki süreçte 750 fill kaz tüyü montları 2.000 TL altına bulmak imkansız hale geldi. Şu an piayasada bulabildiğiniz uygun fiyatlı ürünleri kaçırmayın. Aynı şekilde Gore-Tex membranlı yeni ithal ürünleri de 2500 TL altına bulmak imkansız hale gelecek. Mevcut uyguna bulduğunuz ürünlerin tamamı raf ömürlerini doldurmak üzere olanlardır (Gore-Texler, hyventler, dry ventler bunlar raf ömrü olan ürünlerdir) Onun haricinde kaz tüyü ürünlerde herhangi bir raf ömrü bulunmuyor. Aynı şekilde ayakkabıların da raf ömrü bulunmakta, piyasanın yarı fiyatına satılan ürünleri tekrar tekrar düşünerek alınız. Sonra ayakkabı tabanları bir anda asfaltta kalabilir
    Bir diğer dikkat etmeniz gereken şey ise Sentetik dolum ürünlerdir. Bunlar da belli bir süre sonra (5-7 sene içinde) ezilerek keçe halini almakta ve %40 a varan performans düşmesine neden olmaktadır.
    Ülkemizin gelmiş olduğu bu durumla beraber gerçekten ürüne 1 defa para verip çok uzun yıllar kullanmak istiyorsanız bütçenizi çok zorlamanız gerekmektedir, artık az para ile çok iş yapayım devri bitmiştir.
    Hepimize geçmiş olsun.

• Selamlar Herkese,

Mngb hocanın tavsiyesi ile Jack Wolfskin Trophospere modelini almaya karar vermemin akabinde yaklaşık 4 aydır small yada medium bedenini indirime denk getirecek şekilde bekliyorum ancak bir türlü stok ve doğru fiyat denk gelmedi. Bununla beraber bir önceki mesajda arkadaşın bahsettiği sebeplerden bende ürünlerde ciddi fiyat artışları beklediğim için artık farklıda olsa bir mont alsam mı diye düşünmeye başladım açıkçası. 1000-1300 tl' ye şuan alabileceğim fiyat-performans ürün hangisidir veya yakın zamanda bu ürünlerin indirim süreçleri başlar mı, genel olarak outdoor ürün alışverişi yapmadığım için soruyorum. Şuan ne yapmam gerektiği ile ilgili yorumunuzu rica ediyorum.
  • @ Orçun Bostancı ,

Hocam , ellerine gözlerine sağlık , samimi paylaşım için teşekkürler...
  • warhacker W kullanıcısına yanıt
    North Face Triclimate bulabiliyor olmanız gerek. Karspor'a bir bakın olmadı.
  • Merhaba arkadaşlar.Picture Organic markası hakkında bilgisi olan var mı ?

Şehir içinde giyilecekhttps://www.karspor.com.tr/urun/picture-organic-katniss-kadin-snowboard-montu veyahttps://www.karspor.com.tr/urun/2as-falez-bayan-mont-lacivert rüzgar ve yağmura karşı dış katmanın iyi olması lazım.

TNF 3n1 bakacağım ama 2 yıldır kullandığım ve dış katmanından çok memnun olduğum Solaris modeli kadınlar için yok.Diğerlerini ise hiç bilmiyorum.

Ek olarak İstanbul-Ankara-Antalya gibi yerler için havaların çok soğuduğu zamanlarda kullanmak üzere parka alacağım artık.Eski kış şartları yok ,ama alayım dursun diyorum.

3 seçenek var.
    https://www.campandtravel.com/helly-hansen-coastal-2-parka-navy-laciverthttps://www.karspor.com.tr/urun/the-north-face-zaneck-erkek-mont-gri-1https://www.karspor.com.tr/urun/the-north-face-mc-murdo-parka-erkek-mont-siyah

En şık duran murdo.Helly Hansen markasının modellerini denediğim zaman bel gövde olsa kol uzunluğu olmuyordu o olsa diğer kısımlar olmuyordu.Bir uyumsuzluk oluyordu.Parkada kullanılan Primaloft teknolojisi sanırım rahatlıkla güvenilir ?

Fiyatları değişiyor.Bazı yerlerde burada 2.900 olan 1.900 lira aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 9 Eylül 2020; 10:32:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: warhacker

Selamlar Herkese,

Mngb hocanın tavsiyesi ile Jack Wolfskin Trophospere modelini almaya karar vermemin akabinde yaklaşık 4 aydır small yada medium bedenini indirime denk getirecek şekilde bekliyorum ancak bir türlü stok ve doğru fiyat denk gelmedi. Bununla beraber bir önceki mesajda arkadaşın bahsettiği sebeplerden bende ürünlerde ciddi fiyat artışları beklediğim için artık farklıda olsa bir mont alsam mı diye düşünmeye başladım açıkçası. 1000-1300 tl' ye şuan alabileceğim fiyat-performans ürün hangisidir veya yakın zamanda bu ürünlerin indirim süreçleri başlar mı, genel olarak outdoor ürün alışverişi yapmadığım için soruyorum. Şuan ne yapmam gerektiği ile ilgili yorumunuzu rica ediyorum.
    Tüm dünyada yaşanan virüs salgını ekonomik sıkıntıları da beraberinde getirdi...
    Kendi adıma gidişatın daha kötüye doğru dörtnala gittiğinin farkındaydım...
    Ben dükkanı en az beş yıl kapattım, en son JW Troposphere Kırmızı mont (675) ve
    TNF Thermoball Kamuflaj (520) aldım... Mevcutlarım fazlasıyla yeterli...

Outdoor mağazalarının önünden bile geçmek cesaret ister....
    Sezon yenilendi kıyıda köşede bulabildiğin ihtiyacın olan ürünün
    beden ölçüsü ve rengini beğendiğini al geç...
    Kolay gelsin...
    Sağlıcakla kal +++

• quote:

Orijinalden alıntı: Ohzman

North Face Triclimate bulabiliyor olmanız gerek. Karspor'a bir bakın olmadı.
    Hocam teşekkür ederim, değerlendirmediğim bir modeldi ama 1035 liraya düşmüşken daha fazla beklemek istemedim. Umuyorum medium beden olur yoksa bidaha bu fiyatları göremeyebilirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mngb

Tüm dünyada yaşanan virüs salgını ekonomik sıkıntıları da beraberinde getirdi...
    Kendi adıma gidişatın daha kötüye doğru dörtnala gittiğinin farkındaydım...
    Ben dükkanı en az beş yıl kapattım, en son JW Troposphere Kırmızı mont (675) ve
    TNF Thermoball Kamuflaj (520) aldım... Mevcutlarım fazlasıyla yeterli...

Outdoor mağazalarının önünden bile geçmek cesaret ister....
    Sezon yenilendi kıyıda köşede bulabildiğin ihtiyacın olan ürünün
    beden ölçüsü ve rengini beğendiğini al geç...
    Kolay gelsin...
    Sağlıcakla kal +++

Alıntıları Göster
    %100 haklısınız, hatta sizle ilk konuştuğumuzda benzer sebeplerle beklemenin doğru olduğunu aktarmıştınız. Şuanda da benzer sebepler ile beklememek uygun gibi görünüyor. Aşağıdaki ürünü aldım biraz önce ve son medium bedenini almışım şuan m beden stock out olmuş.
    https://www.k2outdoor.com.tr/urun/tnf-evolve-ii-triclimate-3in1-ceket-yaz-2019-tnf-black-m

• Zamanında dağcılık botu almadım şimdi fiyatlar uçtu gitti. Bildiğin ülkede devalosyon olmuş. Haberimiz yok. Millet tuttuğunu kapsın yoksa seneye dersen iki katını alırsın.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Picture Organic 2008 kuruluş tarihli, hafif marjinal bir outdoor markası. Sürdürülebilirlik ve doğadaki karbon izini azaltma üzerinde orta-üst kalite ürünleri var. Biyolojik bazlı ham maddeler tercih ettikleri için ömürleri uzun vadede daha kısa olacaktır.

Özetle; bizim gibi adama gelmez/uymaz :). Maceraya gerek yok. SAS karspor'un kendi markası, fiyatı daha uygun olması lazım bence. O fiyata alınmaz pek.

Solaris, evolve, evolution aynı montun çok küçük farklı çeşitleri, solaris aralarında en atletik kesim olanı. Üstünüze beğenirseniz diğer tüm north face triclimate ceketler performans olarak üzmeyecektir.

Helly Hansen parka çok denizci parkası, pek şehirlik değil. sprtwrks sitesinde daha birçok ürün var ve asıl distribütörleri onlar. Parka bakacaksanız o siteden bakın. Şehir modelleri var.

Murdo zaten en uygun seçimlerden biri, kullanan arkadaşlarım var ve pek memnunlar. Primaloft dolgu teknolojisinde aynı polartec ve gore-tex gibi ütopik markalardan biri, işin piri yani.

Ben olsam macera aramaz, Murdo bulurdum. Onda da stok yoksa soracağınız yer karspor öncelikle. Onlar getiriyor TNF'leri.

• Ohzman kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler.Solaris özellikle dış katmanından 2 yıldır çok memnunum zaten.

Murdo deneyelim bakalım.Normalde zaten gerek kalmıyor ,mont var ama yukarıda sayın Orçun Bostancı'nın belirttiği durumda olduğumuz için almak istiyorum.Lazım olur ,faydasını görürüz elbet.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ares100@hotmail.com -- 15 Eylül 2020; 22:30:12 >
  • https://www.koctas.com.tr/bestway-pavillo-hiberhide-5-3-8-c-uyku-tulumu/p/2000033179?OM.zpc=2000033179&OM.exVisitorID=alpsanalan@yahoo.com&utm_source=visilabs&utm_medium=email&utm_campaign=pricedrop_ecid8F85221012F4499C9D8E81ACF26BCEA9&OM.zn=pricedrop

Bestway kabaca decathlon kalitesindedir.-17 derece tulumu 180 liraya başka yerde bulmanız çok ama çok zor.

-11 lik olanı da 130 tl. İhtiyacı olan sakın kaçırmasın

• Ohzman kullanıcısına yanıt
    Hocam bu uyku tulumlarının yeterli testleri yapılmıyor alacak kişiler güvenmemeli üzerinde yazan değerlere aman dikkat.

• Arkadaşlar LOWA Tibet GTX botun inceleme videosunu yayınladım, ilgilenenler izleyebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=CsXMQ1hFExg&feature=youtu.be

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.