Şimdi Ara

Outdoor Markaları Hakkında Genel Bilgiler (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.942
Cevap
185
Favori
244.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bilgilendirme için tekrar teşekkür ederim.

Yarın amcamlar Almanya'ya gidecek 2 hafta sonra filan dönecekler. Sanırım bu zaman aralığında indirim olmaz, gittiklerinde aldırayım onlara. Ben Trekkin veya Columbia.de üzerinden fiyat bakıp uygun olan Delta Ridge yi alıyorum dediğiniz şekilde. Garanti konusunda da sıkıntı yaşamayız sanırım, yaşarsak bi gelip gittiklerinde gönderirim en kötü. İyi oldu bu güzel denk geldi Almanya yolcusu bulmak

Small beden olur inşallah yoksa baya sıkıntı olacak iadesi.

Tekrar teşekkür ettim. Başka tavsiye edeceğiniz mont yok sanırım şu an en mantıklı Delta Ridge

Şimdi baktım da hocam Trekkinn de fiyatlar baya uygun 300 küsüre montlar var. Ama tek beden oluyo beden bulamadım. Columbia de ye baktım orada da iki renk Delta Ridge var ama onlarda da beden yok. Sizce stok güncellenir mi yoksa belçika ispanya mağazasına filan mı baksam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkan Meral -- 17 Ocak 2020; 21:11:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Furkan Meral kullanıcısına yanıt
    Kardeşim, Columbia Avrupa seçili ürünlerde % 50 indirim var şuan...
    https://www.columbiasportswear.de/

Delta Ridge bu sezon çok hızlı satan bir model oldu...

Avrupa resmi sitesinde Siyah XL var gibi indirimsiz , Benim aldığım kırmızı da ise XL ve XXL görünüyor...

Stoklar indirim sonrası tekrar güncelleniyor ve sezon sonunda hepsi indirime giriyor genelde böyle...
    https://www.columbiasportswear.de/DE/p/delta-ridge-daunenjacke-mit-kapuze-fur-herren-1875892.html?dwvar_1875892_color=010

Canım ülkemde resmi satıcısında kalmadı ürün , alt bayilerinde beden bulunursa alınabilir...

Birde buna bakmanı öneririm... Babama ve kardeşime aldım , stok tüm bedenlerde mevcut...
    https://www.columbiasportswear.de/DE/p/mt.-defiance-daunenjacke-fur-herren-1864142.html?dwvar_1864142_color=613

Kolay gelsin +++

• Trekkin bedenler güncelleniyor aslında bazı ürünlerde, geçenlerde denk geldim hatta sürekli takip ettiğim bir ürün vardı bedenleri yenilediler iki gün demedi tekrar tükendi alıcısı baya çok heralde.

Delta Ridge hiç duymamıştım onuda değerlendirmeye alayım teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.

Birde bu konuyu tekrar canlandırmak hatta sürekli canlı kalması lazım sürekli yenilenen ürünler ve markalar var geri kalmamak lazım nerde üstatlar neden yazmıyorlar

• Furkan Meral kullanıcısına yanıt
    Hocam kasım indirimlerine denk gelmişti 850 liraya aldım ağırlık olayı da şöyle zaten çok soğuğa maruz kalıyorsanız yaşadığınız yer itibariyle (benim gibi) kaz tüyünün ağır olanı daha makbul konunun önceki sayfalarında da defalarca bahsedilmişti 800 fill dolum gücünde ama 300 gr bi monta göre 550 fill dolum 600 gr bi mont daha sıcak tutacaktır.Evet benim aldığım mont katlanıp cebe giren ince çok hafif kaz tüyü montlarından değil ama doğuda kullanım için almıştım pişman etmedi sabahları -17yle başlıyoruz güne:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dostum rab marka kaz tüyü montlar nasıldır önerir misin? Rab Microlight Summit diye bir mont gördüm önerir misin, north face supercinco bulamadım onun yerine bunu almayı düşünüyorum.
  • spidynelly S kullanıcısına yanıt
    Rab çok iyi marka ama mümkünse rab valince modeline yönelin derim şu son iki üç yıldaki en iyi fiyat performans oranı olan üç beş monttan biri bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: alyosha

Rab çok iyi marka ama mümkünse rab valince modeline yönelin derim şu son iki üç yıldaki en iyi fiyat performans oranı olan üç beş monttan biri bence.
    O modeline de baktım fakat arada 600 tl kadar fark oluyor. Fiyat farkına değer mi bilemedim.
    Malesef ki ediyor. Microlight suya dayanıklı valiance su geçirmez. 750 fill diğeri 800 fill. 450 gr 750 gr bi mana da 800 fill olmasına rağmen dolumu daha fazla. Ama 1800 etmez 1000-1200 civarına bulunabilir

Rab Valiance bende sahibim. Marmot kaz tüyü montumda var. Ama Valiance bence mükemmel bir mont. Sadece su geçirmez olduğu için değil. İnanılmaz iyi vücudu sarıyor ve çok sıcak tutuyor. Microlight sadece kısa süreli yağmurda işe yarar. 10dk sağanak altında kaz tüyü zedelenir zaten. Eğer metro kullanıyorsan , araba kullanıyorsan microlight İstanbul gibi yerler için hafif olması ve hava çok soğuk olmadığından bence daha iyi tercih olur. ama Erzurumda yaşasam Valiance alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marksman84

Rab Valiance bende sahibim. Marmot kaz tüyü montumda var. Ama Valiance bence mükemmel bir mont. Sadece su geçirmez olduğu için değil. İnanılmaz iyi vücudu sarıyor ve çok sıcak tutuyor. Microlight sadece kısa süreli yağmurda işe yarar. 10dk sağanak altında kaz tüyü zedelenir zaten. Eğer metro kullanıyorsan , araba kullanıyorsan microlight İstanbul gibi yerler için hafif olması ve hava çok soğuk olmadığından bence daha iyi tercih olur. ama Erzurumda yaşasam Valiance alırdım.
    Antalyada yaşıyorum ve genelde araç kullanıyorum microlight benim için yeterli olacak o zaman. Geri dönüşler için teşekkürler.

• Herkese selamlar.
    Maksimum 1600 TL bütçe var.
    Kaz tüyü su geçirmez (sağnak yağmur) mont tavsiyesi olanlar bilgi verirse sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: rousteern

Herkese selamlar.
    Maksimum 1600 TL bütçe var.
    Kaz tüyü su geçirmez (sağnak yağmur) mont tavsiyesi olanlar bilgi verirse sevinirim
    Kaz tüyü + Shell bakardım ben olsam. Hem kullanımı cesitlendirmis olurdum.

Rab microlight ve marmot minimalist mesela

• Millet kaz tüyü mont aradım bulamadım Karaköyde. Bi tane mağazada 2 adet kaz tüyü montu vardı ama bedenleri bana göre değildi. Mağazadaki eleman "Türkiye ye bu sene yeni model gelmedi" dedi. Zaten bi tek o (atlasoutdoor) mağazada Millet ürünleri varmış.
    The North Face Stretch Kaz tüyü mont aldım. Sıcak, terletmiyor. The North Face Apex Flex 2 nin altına iyi uydu. The North Face in bu güne kadar kullandığım ürünlerinden memnunum.

• Merhaba. Decathlonun kaz/ördek tüyü montları ile ilgili sorum var ? En ucuz olan mont modeli kendisinden daha pahalı olan bir çok modelden daha yüksek inch/fill performansına sahip olarak görünüyor. Yurtdışı sitesine de baktım orda da öyle yazılmış.

Bu orta pahalılıkta olan modellerinden biri ve 660 inch şişme yazılmış(400₺)
    https://www.decathlon.com.tr/trek-500-mont-id_8492913.html

Bu ortalama üstü bir pahalılığa sahip ve yine 660 inch şişen tüy dolgusuna sahip
    https://www.decathlon.com.tr/trek900-warm-sisme-mont--id_8373600.html

Bu en ucuz model ve 800 inch şişebilme yazılmış özelliklerine . İşte bu çok saçma geliyor. Üstelik sıcak tutmada problemlerden şikayet edilmiş. Bu işte bir iş var.
    https://www.decathlon.com.tr/trek-100-mont-id_8397297.html

• torquehp kullanıcısına yanıt
    Fill gücü şu demek 1 ons ağırlığındaki kaz tüyünün hacim olarak hangi seviyeye çıkabildiğini ölçmek amaçlı kullanılıyor. Yani 1 onsluk kaz tüyü ne kadar çok hacimliyse o kadar çok arasına hava saklar ve daha sıcak tutar demek. Ama konunun diğer sayfalarından çokça geçtiği üzere bir de dolum ağırlığı var yani; montun içine kaç gram kaz tüyü katılmış. Üçüncü linkteki 800 fill gücünde ama gram olarak çok az doldurulmuş. İkinci linkteki 600 fill olmasına karşın gram olarak fazla dolgu kullanarak daha sıcak tutan bir mont olması amaçlanmış. Gönül isterki hem dolgun olsun hem de fill gücü yüksek olsun. Ama o zaman da fiyatlar 2000 lere çıkıyor. İkinci mont omuz bölgesine suya dirençli yapılmış ve 190-210 gram tüy kullanılmış. Beklentinize göre değişir ama bu fiyatlardan biraz yukarısına daha iyi montlar bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alyosha -- 31 Ocak 2020; 17:52:26 >

• alyosha A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam güzel yazınız için. Fill kavramını biliyordum ancak doldürma miktarı meselesi hiçbir yerde dikkat edilecek bir husus olarak yazıldığını görmemiştim.Şuan columbia nın softshell ceketi ile decathlonun 60 liralık kompakt yağmurluğunu kullanıyorum. Yağmurluk normal bir giyim ürünü gibi olmadığı için sadece yağmura yakalanınca çıkarıyorum. Sizce bu kombini değiştirmeli miyim ? Ben epey kilo aldım 90 kg cıvarıyım. Softshell ise small beden. Önü kapanmıyor malesef. Önü açık giyebiliyorum. 2.el satabilir miyim acaba ? Ürün: Cascade ridge 2

• Arkadaslar snowboard yaparken kullanabilecegim uygun fiyatli bir mont oneriniz var midir? Hareket halinde isindigim icin cok guclu birsey olmasindan ziyade nefes alabilir olmasi daha iyi olur benim icin diye dusunuyorum. Normalde %100merinos yunu alt-ust iclik uzerine kar montu giyip rahat ediyorum usumeden fakat terimin cabuk ucmasini tenimde kalmamasi icin nefes alabilir ozelligi olsun istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mezzanie

Arkadaslar snowboard yaparken kullanabilecegim uygun fiyatli bir mont oneriniz var midir? Hareket halinde isindigim icin cok guclu birsey olmasindan ziyade nefes alabilir olmasi daha iyi olur benim icin diye dusunuyorum. Normalde %100merinos yunu alt-ust iclik uzerine kar montu giyip rahat ediyorum usumeden fakat terimin cabuk ucmasini tenimde kalmamasi icin nefes alabilir ozelligi olsun istiyorum.
    Eforlu kayiyorsaniz ne giyerseniz giyin yetmiyor. Goretex pro, goretex active, event, neoshell, pertex quantum, ecoshell denedim/kullandim. Piyasadaki en nefes alabilir ve hava geçirgenliği olan ürünleri de deneseniz durum aynı.

• kdundar kullanıcısına yanıt
    Himm. O halde bosuna gore tex urunlere cok para vermemek mi gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: mezzanie

Himm. O halde bosuna gore tex urunlere cok para vermemek mi gerekiyor?
    Yok onu tam demiyorum, daha yüksek nefes alan membranlar ile iç kısımda daha az ıslaklık yaşıyorsunuz ama yine de terinizi tümüyle dışarı transfer edecek bir kumaşa ben denk gelmedim.
    Ek olarak goretex sağlamlık ve rüzgar/su geçirmezlik için çok iyi olabilir ancak nefes alma konusunda hava geçirgenliği olmadığı için aslında o kadar da iyi değil.
    Hava geçirgenliği olanlar (Air permeable) biraz rüzgarı içeri almasına rağmen teri dışarı da daha iyi transfer ediyor.

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.