Şimdi Ara

Outdoor Markaları Hakkında Genel Bilgiler (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.943
Cevap
185
Favori
244.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim hocam, salomon ile merrel arasında kararsız kaldım. İzmirin yağışından beni koruyacak(su geçirmeyecek :) ) ve bileğimi geçmeyecek(araba kullanırken zorlamasın diye) hafif ayakkabı arıyorum. Aslında columbia alacaktım da epey okudum konuyu ve az da olsa bilinçlendim :) markaya para vermek istemiyorum. Eskiden nike ve adidas böyle aşırı lüks marka gibi gelirdi biz çocukken, o gibi aynen columbia da almış başını gitmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orenton kullanıcısına yanıt
    Merhaba Hocam, sizle aynı durumdayım açıkçası. İzmir içinde kullanılacak bot arıyorum. Black Friday zamanı gözüme kestirdiğim asolo tribe ı numara olmadığı için alamadım ve yılbaşı kampanyası bekliyorum.

Yani amacım için asolo üst seviye kalıyor ama almışken de paranın alacağı en iyisini en mantıklı olanı almak istiyorum.

TNF hedgehog hike ll, asolo tribe, Mammut Runbold high gtx genelde radarımda.

Bunlar arasında hangisi olmalı numara problemini çözdüğüm durumda, başka alternatif öneri varsa onları da takibe alayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mersahin

Merhaba Hocam, sizle aynı durumdayım açıkçası. İzmir içinde kullanılacak bot arıyorum. Black Friday zamanı gözüme kestirdiğim asolo tribe ı numara olmadığı için alamadım ve yılbaşı kampanyası bekliyorum.

Yani amacım için asolo üst seviye kalıyor ama almışken de paranın alacağı en iyisini en mantıklı olanı almak istiyorum.

TNF hedgehog hike ll, asolo tribe, Mammut Runbold high gtx genelde radarımda.

Bunlar arasında hangisi olmalı numara problemini çözdüğüm durumda, başka alternatif öneri varsa onları da takibe alayım.
    Aynen İzmir'in yağmurunda kullanışlı bir bot lazım. Bir de Merrell Chameleon 7 ' e bakın isterseniz, waterproof olarak alternatifte dursun. 400-500 aralığındaydı black friday de ben de alamadım. Youtube da inceleme yapan bir kaç elemanı izledim, göle giriyorlar falan fiyata göre güzel gibiydi, yanlarda kadife-nubuk gibi olan kısım çamur olur mu bilemedim. Tabii buradaki üstatlar gibi malzemesini yorumlayamayacağım ne yazık ki :) Ama aklımda olan bir model, yine n11 indirimi vs uyguna bulursam alacağım sanırım.

• Ohzman kullanıcısına yanıt
    https://www.sportive.com.tr/mammut-ayako-4-s-jacket-men-1010-14040-5868

Bu ürün için ne dersin 1.170tl geliyor deger mi?

• Gore-tex astar kullanan oldukça sağlam bir mammut mont. Çok uzun süre giyip memnun kalabilirsiniz. İçinde çıkarılabilir iç ceketi de var. 1170 liraya çok iyi bir ürün. Sezonda liste fiyatı 400 euro. Tabi indirimlerle yurtdışında 220 eurolara kadar geçen sezon ürünlerini bulmak mümkün ama buna rağmen daha ucuza geliyor.

Tipini ve kesimini ben çok beğenmiyorum. Benim favori markamdır aslında. Ama bu ikili ceketlerini hiç sevemedim, bence diğer markalara göre en garip kesime sahip olanlar bunlar. Ama kalitesi ve dayanıklılığı diğerlerinden çok daha üstündür emin olabilirsiniz.

Bu yüzden siz beğendiyseniz kaçırmayın, en fazla üstünüze olmazsa iade edersiniz.
  • Merhaba arkadaşlar. Gecen ay kaz tüyü mont arıyordum, Mountain hardware ghost whisperer ve Arcteryx Cerium SL arasında kalmıştım. Cerium Sl sipariş vermiştim ve bugün montumu teslim aldım.

İnceleme konularından anlamıyorum uzman bırı degılım ama montun görünümünü ve kalitesini çok beğendim.

Large bedeni sadece 210 gram ağırlıgında yani çok hafif, gyince tişört giymiş gibi hissediyorsun.

Sıcaklık konusu göreceli bir şey, o yüzden bir şey diyemem ama benim için gayet yeterli bir sıcaklığa sahip. Alırken SL ile LT arasında gidip geldim ama iyi ki SL olanı almışım. LT benim için sıcak olurdu ama normal bireyler için LT tavsiye ederim daha çok yönlu.

Ben kışın istanbul da her zaman montun altından kısa kollu tişörtle giyorum. Vucut ısım yuksek, hareketlı oldugum ıcın ve hızlı yurudugum ıcın üşümüyorum. Bir de her gün spora gittiğim için vucudum ısınıyor ve gun ıcınde üşümüyorum tam tersi terlıyorum. Spor metebolizmayı hızlandırıyor malum.

Outdoor Markaları Hakkında Genel Bilgiler

Bunu öylesine çektim, belki yarın giyinik halde daha ışıklı bir ortamda resim çekerim. Resimde biraz koyu çıkmış, normalde daha açık bir renge sahip.

Not: renk lacivert Beden Large

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 19 Aralık 2018; 0:36:20 >

• https://www.hepsiburada.com/patagonia-kaz-tuyu-down-parka-p-HBV00000DJWSI?magaza=sportline

Bu ürün hakkında yeterli bilgiye ulaşamadım. Yorumlarınızı alabilir miyim acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Merhaba arkadaşlar. Gecen ay kaz tüyü mont arıyordum, Mountain hardware ghost whisperer ve Arcteryx Cerium SL arasında kalmıştım. Cerium Sl sipariş vermiştim ve bugün montumu teslim aldım.

İnceleme konularından anlamıyorum uzman bırı degılım ama montun görünümünü ve kalitesini çok beğendim.

Large bedeni sadece 210 gram ağırlıgında yani çok hafif, gyince tişört giymiş gibi hissediyorsun.

Sıcaklık konusu göreceli bir şey, o yüzden bir şey diyemem ama benim için gayet yeterli bir sıcaklığa sahip. Alırken SL ile LT arasında gidip geldim ama iyi ki SL olanı almışım. LT benim için sıcak olurdu ama normal bireyler için LT tavsiye ederim daha çok yönlu.

Ben kışın istanbul da her zaman montun altından kısa kollu tişörtle giyorum. Vucut ısım yuksek, hareketlı oldugum ıcın ve hızlı yurudugum ıcın üşümüyorum. Bir de her gün spora gittiğim için vucudum ısınıyor ve gun ıcınde üşümüyorum tam tersi terlıyorum. Spor metebolizmayı hızlandırıyor malum.

Bunu öylesine çektim, belki yarın giyinik halde daha ışıklı bir ortamda resim çekerim. Resimde biraz koyu çıkmış, normalde daha açık bir renge sahip.

Not: renk lacivert Beden Large
    Acaba Sl Fl ve Sv arasında ne gibi bir fark var ağırlık dışında. Sv de dış katman cidden dayanıklı mı yoksa yırtılma açısından çok farkları yok mu ürünlerin? Misal senin elindeki ürünün dış tabakası sence nasıl?

• alyosha A kullanıcısına yanıt
    Malzeme aynı sadece sıcaklık ve ağırlık farkı var. Malzemesi ince hocam yani hassas bir şeye takılırsa yırtılabılır. Ceriumların hepsinin dışı aynı malzemesi incedir. Daha dayanıklı dış şartlar için başka modellere bakabılırsınız hocam. Örneğin thorium ar’ın dışı daha ser daha dayanıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 19 Aralık 2018; 9:59:1 >
  • alyosha A kullanıcısına yanıt
    2007 senesinin kaz tüyü ceketi uzak durun :D
  • Bu fiyatlarla bu sezonu da boş geçiricem sanırım. Su geçirmez kaz tüyü mont almak istiyorum. uygun fiyatlı bir şeyler bulurum umarım. Fikirleriniz için teşekkürler. Sizleri bir de Orçun hocamı takipteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: alyosha

Bu fiyatlarla bu sezonu da boş geçiricem sanırım. Su geçirmez kaz tüyü mont almak istiyorum. uygun fiyatlı bir şeyler bulurum umarım. Fikirleriniz için teşekkürler. Sizleri bir de Orçun hocamı takipteyim.
    Bu sezon öncesi Almanya dan Columbia Titanium Titan Ridge aldım...

Siyah ve Mavi XL beden 130 EURO....

Acayip sıcak tutuyor, Ankara nın sabah ve akşam olan kuru ayazında mükemmel sıcaklık ve hafiflik var...

Kaz tüyü olan bölgelerinde dikiş yok ve dış katman suya dayanıklı...

Yağmurun çok yağdığı zamanlarda giymedim denemedim, Montun kalıp birleştirme yerleri dikişli oralardan kesin su girer mühürleme yok çünkü...

Canım ülkemde maalesef çok yüksek rakamlara etiketleniyor...

Üretmeyen devamlı tüketen ekonomilerde maalesef böyle... Tüketimden alınan vergilerle takla atılıyor...

TR deki...

https://www.columbia.com.tr/urun/titan-ridge-down-erkek-mont-30532/siyah

Almanya daki...

https://www.columbiasportswear.de/DE/titan-ridge-tm-daunenjacke-mit-kapuze-fur-herren-WO0915.html?cgid=titanium&dwvar_WO0915_variationColor=010#prefn1=genderGroup&prefv1=Herren&start=0

[simage]

[/simage]

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullan iyi seçim.
  • Marksman84 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam/

• Yardımınız için teşekkürler en son link verdiğim ürünü sipariş ettim. İşin güzel tarafı daha da ucuza aldım. Ancak senden gömlek tavsiyesi isteyeceğim kusuruma bakmazsan 100tl aşmayacak şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fütüristik -- 21 Aralık 2018; 11:41:10 >
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Ancak gömlek konusunda hiçbir bilgim yok ne yazık ki. Özel outdoor gömlekler var UV filtreli ve hatta içleri polarlı ama TR'de ne kadar varlar bilmiyorum. Kullanmadığım için ilgilenmemişim. Marmot'un güzel oduncu gömleği tarzında ürünleri olduğunu biliyorum.

Ayrıca outdoor gömlekler yurtdışında bile 100 dolar seviyesinde dolaşıyor. 100 liraya ne cins bir gömlek aradığınız merak ettim aslında ama eğer normal günlük gömlekse dediğiniz bilgim yok, klasik giyim ilgi ve bilgi alanım dışında kalıyor.
  • Ohzman kullanıcısına yanıt
    Dostum nasıl anlatayım hani kazak giysen terlersin klasik gömlek giysen üşürsün kombinasyon olarak termal içlik üzerine outdoor gömlek giyerek büro ortamında rahatlığı sağlamak.

• Anladım ihtiyacınız ama dediğim gibi ne yazık ki hakim değilim.

Decathlon'da bile fiyatlar 100 lira civarında olduğu için diğer markalara bakmaya bile korkuyorum :)

https://www.decathlon.com.tr/100-gomlek--id_8366194.html

Siz gene de bu modellere bakın bence, ben polarlı avcı pantolonlarından çok memnunum gerçekten.

baksanıza şunlara :D

https://www.kutupayisi.com/Vaude-Neshan-II-LS-Erkek-Gomlek-05332,PR-32274719.html

• https://www.sportive.com.tr/mammut-miva-in-hooded-jacket-women-1010-18500-3418

Eşime outdoor ürünlerin ne kadar kalite farkı yarattığını deneyimlemesi ve benim de ileride alacağım outdoor ürünlere gereksiz sadece pahalılık olarak bakmaması için bu montu aldım sizce beni mahçup eder mi özellikleri de fena sayılmaz. MehmetNurD arkadaşın cidden ucuza aldığını farkedince(güle güle eskit bu arada hocam). ben de bi iki girip bakayım dedim . istediğim gibi ürün bulayınca eşime bakayım derken bu denk geldi aldım sizce nasıl bir seçim çok da mantıklı değil derseniz geri yollarım. Hanımın beklentisi sıcak tutsun bi on beş dakka hafif yağmurda ve karda kalınca ıslanmasın yeterli. Karşılar mı beklentileri.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.