Şimdi Ara

Outdoor Markaları Hakkında Genel Bilgiler (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.941
Cevap
185
Favori
243.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğer doğayı seviyorsanız benim için en iyi youtuber bu adam tavsiye edilir.
    https://www.youtube.com/watch?v=U_1fuJuLVgQ
  • arkadaşlar selam. 1111 tl'lik n11 kuponu bütçem var outdoor mont arıyorum herkes gibi. bu fiyata kaliteli bir dış katman mı alsam yoksa 3 in 1 modellere mi yönelsem? millet pomeda 3 in 1 900tl'ye bulunabiliyor şu anda. kalitesini bilemem. amacım hem kamplarda hem de kışın şehirde kullanabilmek. kaz tüylerine karşıyım.

en son şu üründe karar kıldım.https://urun.n11.com/mont-yelek-ceket/vaude-kintail-iii-3in1-erkek-mont-40724-P290757950?recId=jobo3bco-605tdz4mfso-S.W_DET_OTHER_STORE.C.c285_a287-1yucf56

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taffijun -- 10 Kasım 2018; 19:43:55 >
  • merhabalar

helly hansen crew midlayer alıcam da;

80cm boy kg 100

beden olarak xl mi xxl mi karar veremedim. kalıpları büyük diyorlar HH için..
  • Merhaba bütün yazılarınızı okudum ve şimdi ben de kişisel yardım istiyorum. Bushcraft ile uğraşıyorum yeni başladım ara sıra kamp yapmaya gidiyoruz 2-3-4 günlük. İzmit'te yaşıyorum ama ilk senem olduğu için şehrin havasına dair fazla bir bilgim yok. Ben şu anda içime YDS'den aldığım merinos içliği kullanıyorum ve TNF'den Gordon Lyons Hoodie var mont amaçlı almıştım bunu ama sanırım kışın karlı bir hava da bu ikisinin tutmayacağına kanaat getirdim orta katman içinhttps://www.kutupayisi.com/urun/patagonia-bay-cap-3-mw-zip-neck-termal-iclikhttps://www.hepsiburada.com/helly-hansen-mount-polar-fleece-p-HBV00000DX1TL?magaza=Sportworks&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=CjwKCAiAz7TfBRAKEiwAz8fKOER61rmw88JLa3sBLNri1e0FDd9MTaQd90MfzDvpRus4WkPZwbd2ohoCMG0QAvD_BwE bu tarz şeyler bakıyorum öncelikle bunun için bir kaç tavsiyeye ihtiyacım var. Ekim sonu- Nisan sonu arasında kullanmak için bot bakıyorum hem outdoor için hem de şehir için bakıyorum ama outdoor botu alırsan şehir de kullanamaz ve kayarsınız gibi şeyler de gördüm şu anda elimde şehir de kullanmak için Lumberjack bir botum var şehir de onu kullanmaya devam et outdoor botun ayrı olsun diyen de gördüm. sizin yazdığınızhttps://www.kutupayisi.com/Asolo-Tribe-Gore-Tex-Trekking-Erkek-Botu,PR-333935.html buna baktım https://urun.n11.com/trekking-ve-hiking/lowa-renegade-gtx-mid-kahve-bot-P255697553?beden=46%2C5&gclid=CjwKCAiAz7TfBRAKEiwAz8fKOE8ycWGbrpis-BWperrtlksTPNTU_hBO_QmXvtdVOPsYFYeW275tpxoCjDkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds https://www.ydsshop.com/yds-extreme-gtx-kahverengi-47?c=107 aklımda bu üçü var limitim istisnai şekilde 750tl ama 750tl nin aşağısında olursa çok daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dysill -- 15 Kasım 2018; 20:22:48 >
  • Orçun bey ve Ohzman daha uzmanlar ama elimden geldiğince yardım edeyim.Kamp sırasında seni rüzgardan ve yağmurdan koruyacak bir hardshell mont lazım açıkcası.Elindekileri kullanıp bir dış katman mont al. Kamp sırasında otururkende üşümemek için merinos içliği giy,üzerine bir decatlondan ucuz yollu polar al üzerinede Tnf gordonu giy. Bunların üzerinede dış katman alarak en ucuz yollu çok soğuklarda sıcak kalırsın.Yürüyüş sırasında zaten poları çıkartırsın.
    2. sine gelirsek bencede botunu ayır.Gösterdiğin botlar çok kaliteli botlar.İkiside 0 derecede kalın çorapla yeterli sıcaktutar. Hareket halinde zaten sıkıntı olmaz.
    İllaki Goretex olsun yoksa ayağında terleme yapar ve ıslaklık sıkıntı yaratır. En az 1 numara büyük al.
  • Dysill D kullanıcısına yanıt
    Orçun bey ve Ohzman daha uzmanlar ama elimden geldiğince yardım edeyim.Kamp sırasında seni rüzgardan ve yağmurdan koruyacak bir hardshell mont lazım açıkcası.Elindekileri kullanıp bir dış katman mont al. Kamp sırasında otururkende üşümemek için merinos içliği giy,üzerine bir decatlondan ucuz yollu polar al üzerinede Tnf gordonu giy. Bunların üzerinede dış katman alarak en ucuz yollu çok soğuklarda sıcak kalırsın.Yürüyüş sırasında zaten poları çıkartırsın.
    2. sine gelirsek bencede botunu ayır.Gösterdiğin botlar çok kaliteli botlar.İkiside 0 derecede kalın çorapla yeterli sıcaktutar. Hareket halinde zaten sıkıntı olmaz.
    İllaki Goretex olsun yoksa ayağında terleme yapar ve ıslaklık sıkıntı yaratır. En az 1 numara büyük al.
  • Marksman84 M kullanıcısına yanıt
    içlik + polar + gordon + dış katman biraz daraltabilir onun yerine içlik + gordon +https://www.ydsshop.com/yds-softshell-mont-gore-tex-siyah-3xl?c=140 buna ne dersiniz ? Bir de 3 tane bot attım siz hangi ikisinden bahsediyorsunuz hocam ?
  • 1500 tl bütçeye Ankara'da şehiriçi kullanımına uygun yağmur ve kar yağışlı soğuk ortamlarda rahat edebileceğim kaz tüyü mont önerebilir misiniz?Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safff -- 16 Kasım 2018; 2:53:12 >
  • Merhaba hocam. Ben yurt dışından mont alacağım, sizce bu montlardan hangisi istanbul'un iklimi için daha uygun olur ?
    Vücut ısım yüksek, genelde kışın bile montun altından tişört giyerim.

Arcteryx Cerium SL
    Arcteryx Cerium LT
    Mountain Hardwear Ghost Whisperer
    Patagonia micro puff
    Patagonia Nano puff

Esasen Cerium SL, MH Ghost Whisperer ve Nano puff arasında kaldım.

@Ohzman
    @Orçun Bostancı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 18 Kasım 2018; 2:35:16 >
  • Açıkcası bırbırınden baya farklı montlar, ikisi hibrit, 1 i sentetik, 1 i kaz tüyü.

Patagonia micro puff cok cok hafif üstünde yok gibi bir his veriyor sahip olduğum 750 dolumluk 125gr kaz tüyü monttan daha az sıcak tuttu diyebilirim. Ama ağırlığına ve kapladığı yere göre müthiş başarılı. Yalnız o kadar inceki hızlıca zarar görecek kanısı oluştu. Şehir kullanımında sorun olmaz diye düşünüyorum.

Arcteryx sl mağaza da denedim ancak cok kısa sürede bunalttı belki nefes almasından belki yapısından bilemiyorum rahat edemedim. Imalat kalitesi detayları filan cok cok iyi.

Açıkcası onerı olarak what whisperer veya patagonia down sweeterdan biri olabilir derdim.

Ben de düzgün bir markanın yazdığım gibi 750 dolum 143 gr ilk bir ceketi var rüzgarsız zamanlarda ıcıme bır Merino tshirt ile 0 derecede sehirde kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdundar -- 22 Kasım 2018; 11:45:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salomon Xa Pro 3D GTX Modeli ayakkabının fiyatları bazı yerlerde cok oynuyor arkadaşlar ? 700-900 civarı ama bazı yerlerde 500-699 görünüyor ,bunun nedenı bu kadar farkın nedenı nedır ? Sadece renk değildir herhalde ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kdundar kullanıcısına yanıt
    Merhaba, tesekkur ederım. Sanırım bu mesajı bana yazdınız hocam.

Hocam arcteryx sl'i yurt dışında denedınız degıl mı ? Turkıye de yok dıye bılıyorum.

Boyutları nasıl ? Ben Gamma mx ve Atom Lt sahıbıyım ve Large beden gıyorum. Cerıum SL de Large beden bana uyar mı ? Aynı soruyu dıger montlar ıcınde soruyorum.

Göruntu olarak en çok cerium sl ve ghost whisper hosuma gıdıyor. Patagonıa eh işte kararsızım. Arcteryx markasına karşı sempatim var.

Cerium LT sanırım istanbul ıcın fazla olacak degıl mı ? SL bile sızı bunaltmışsa LT fazla olur herhalde.

İstanbul için bu montlar yeterlı degıl mı hocam ? Sonuçta 0-10 derece arası oluyor sıcaklık.

Bende merino tişört giyorum.

Edit: Listeye Nano puff'u da ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 12 Angry Men -- 18 Kasım 2018; 2:33:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Merhaba, tesekkur ederım. Sanırım bu mesajı bana yazdınız hocam.

Hocam arcteryx sl'i yurt dışında denedınız degıl mı ? Turkıye de yok dıye bılıyorum.

Boyutları nasıl ? Ben Gamma mx ve Atom Lt sahıbıyım ve Large beden gıyorum. Cerıum SL de Large beden bana uyar mı ? Aynı soruyu dıger montlar ıcınde soruyorum.

Göruntu olarak en çok cerium sl ve ghost whisper hosuma gıdıyor. Patagonıa eh işte kararsızım. Arcteryx markasına karşı sempatim var.

Cerium LT sanırım istanbul ıcın fazla olacak degıl mı ? SL bile sızı bunaltmışsa LT fazla olur herhalde.

İstanbul için bu montlar yeterlı degıl mı hocam ? Sonuçta 0-10 derece arası oluyor sıcaklık.

Bende merino tişört giyorum.

Edit: Listeye Nano puff'u da ekledim.
    Size yazdım evet alıntı yapamamışim.

En son Almanya Köln de globetrotter da denemistim, keşke burada olsa ama iyi markaların neredeyse tamamı yok.

Gamma yıl bilmiyorum kesimi nasıl ama atom ve cerium kesim olarak yakın birbirine. Ama bazı arcteryx modelleri biraz daha bol kesim olabiliyor.

Ghost whisperer kesim olarak arcteryx ve Patagonia down sweater arası, ne fit ne boxy.

Ama imalat kalitesi kesinlikle bu ikisinden de geride. Bir de bilekleri açık diye hatırlıyorum yeterince sıkı değil bu sebeple içeri soğuk alıyor bir miktar.

Açıkçası ben geçen kışı havaların da biraz iyi gitmesi sebebiyle çok yoğun rüzgar/yağış olan günler hariç Patagonia nano-air ve tnf ventrix ile geçirdim. Bu yeni nesil sentetikler çok çok iyi nefes alıyor, benim gibi kilolu ve hızlı terleyen insanlar için birebir. Down o derece iyi nefes alamıyor maalesef.

Izolasyon için primaloft Gold (Nano puff) yerine polartec Alpha içeren model bulabilirseniz aerobik aktiviteler için daha uygun olur.

Bu arada eger kaz tüyü tercih edeceksiniz hydrophobic down almakta fayda var beklenmedik yağmur vs islaninca da en azından işinize yarar.

Merinos t-shirt ne kullanıyorsunuz? Trew filan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdundar -- 18 Kasım 2018; 12:37:55 >
  • Fikirlerini paylaşan herkese teşekkürler.

İstanbul için şu montu alsam, gereksiz bir ürün mü olur.

https://www.spx.com.tr/urun/s-lab-x-alp-down-hoodie-m.html

Dışarıda çalışmıyorum. Soğuğa yarımsaat bilemediniz 40 dk maruz kalıyorum. Benim korkum metroda metrobüste terlermiyim. Kaz tüyü mont gereksiz derseniz bugünden marta kadar giyilebilecek yağmur geçirmeyen ne tavsiye edersiniz.

Spx ten işimi görecek bir çekim var buyüzden spx te bulabilir olmam lazım.

• Dysill D kullanıcısına yanıt
    Asolo ve Lowa pişman etmez. Yds yerli oda kötü değil kesinlikle. Gösterdiğin mont dış katman olmaz. Yağmurda su alır. Sen daha çok hardshell bir mont almalısın. Elindekilerle rahatça kullanırsın.

• jamesdaugles J kullanıcısına yanıt
    Kaz tüyü mont içine tshirt giyerek 5 derece civarında üşütmez. Ama sağanakta içeri su alır bide suyu alınca üşütür. Daha çok kuru soğuk yerlerde kullanılır. Yada bunun üzerine ince bir yağmurluk al çantan varsa at içine oyle kullan.
    Not.Tabii bazı kaz tüyleri eksi derecelerdede sıcak tutar tek başına ama o kadarda ağırlaşır. Kabarık olur zirvelerde kullanılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marksman84 -- 18 Kasım 2018; 13:35:35 >
  • safff S kullanıcısına yanıt
    Marmot shadow olabilir ama biraz kesimi kabarıktır.

Ohzman kullanıyordu oyle hatırlıyorum ondan bilgi alabilirsin.

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Arcteryx e devam et. Sl al bence. Eldekiler Arcteryx zaten ama sağanakta unutma çok suyun altında kalmasın. Kısa süreli yağmurda sıkıntı çıkarmaz waxlı olduğu için su akar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kdundar

Size yazdım evet alıntı yapamamışim.

En son Almanya Köln de globetrotter da denemistim, keşke burada olsa ama iyi markaların neredeyse tamamı yok.

Gamma yıl bilmiyorum kesimi nasıl ama atom ve cerium kesim olarak yakın birbirine. Ama bazı arcteryx modelleri biraz daha bol kesim olabiliyor.

Ghost whisperer kesim olarak arcteryx ve Patagonia down sweater arası, ne fit ne boxy.

Ama imalat kalitesi kesinlikle bu ikisinden de geride. Bir de bilekleri açık diye hatırlıyorum yeterince sıkı değil bu sebeple içeri soğuk alıyor bir miktar.

Açıkçası ben geçen kışı havaların da biraz iyi gitmesi sebebiyle çok yoğun rüzgar/yağış olan günler hariç Patagonia nano-air ve tnf ventrix ile geçirdim. Bu yeni nesil sentetikler çok çok iyi nefes alıyor, benim gibi kilolu ve hızlı terleyen insanlar için birebir. Down o derece iyi nefes alamıyor maalesef.

Izolasyon için primaloft Gold (Nano puff) yerine polartec Alpha içeren model bulabilirseniz aerobik aktiviteler için daha uygun olur.

Bu arada eger kaz tüyü tercih edeceksiniz hydrophobic down almakta fayda var beklenmedik yağmur vs islaninca da en azından işinize yarar.

Merinos t-shirt ne kullanıyorsunuz? Trew filan mı?

Alıntıları Göster
    Teşekkur ederım hocam. Sanırım Arcterux Cerium SL alacağım, cunku hal hazırda Atom LT var daha sıcak havalarda onu giyerım, Atom LT'nin yanları polar oldugu ıcın hava alıyor ve daha az terletıyor.

Ilerıde Bir tane de Nano puff veya Nano puff air alırım. Ghost whisperer'i de eliyorum o zaman.

Merino tişort olarak, outlier.nyc 'nin tişörtünü giyorum. Deneme amaçlı 1 tane aldım, bedenımı ogrenmek ıcın. Bu ay 3 tane renk daha alacagım. Bu renkler bana tum yıl yeter.

Linki bu:https://shop.outlier.nyc/shop/retail/ultrafine-merino-tee.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marksman84

Arcteryx e devam et. Sl al bence. Eldekiler Arcteryx zaten ama sağanakta unutma çok suyun altında kalmasın. Kısa süreli yağmurda sıkıntı çıkarmaz waxlı olduğu için su akar.
    Teşekkur ederım hocam. %99 Cerium SL alacağım. Başta Cerium LT alacaktık ama istanbul da benı terletır dıye vazgeçtim.

Nano puff ve Micro puff da fena gozukmuyor ama Arcteryx marka 2 montum oldugu ıcın daha yakın gelıyor bana.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.