Şimdi Ara

Outdoor Giyim Fırsatları (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
43
Favori
27.102
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam 3in1'ların nesini beğenmiyorlar öğrenebilir miyim :D tam ben de alacaktım bu aralar:https://www.decathlon.com.tr/rainwarm-300-yamurluk-id_8343503.html
    eğer 3in1lar için iyi düşünülmüyorsa polar + yağmurluk kasmalı sanırım.
  • keen diye bi marka var. botunu alayım diyorum. bilen var mı bu markayı? iyi yorumları var.
  • Salomon bot için fırsat olursa şahane olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Face Of Melinda kullanıcısına yanıt
    Bugün Morhipo'dan mail geldi kampanya var diye. Ama uygun fiyatlı birşey bulamadım. İsterseniz Morhipo'yu kontrol edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedrim

Bugün Morhipo'dan mail geldi kampanya var diye. Ama uygun fiyatlı birşey bulamadım. İsterseniz Morhipo'yu kontrol edin.

Fiyatlar ateş ediyor.Kampanya olursa beklemek lazım.Bu arada ben de sorayım.Mammut veya keen bot hakkında bilgisi olan varsa memnun olurum.

Edit: Salomon conquest modeli iyi gibi.Önerilere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Face Of Melinda -- 28 Eylül 2016; 16:54:12 >
  • Ben mi yanlış yapıyorum yoksa doğru mu yapıyorum bilmem. "Morhipo, Trendyol, Markafoni, 1v1y ölücüsü" de demeyin ama ben bu sitelerin başında bekliyorum, bir şey lazım olunca %70-80-90-95 gırla gidiyor. Hayır ben gitmesem onlar zaten her sabah mail gönderiyor. Acaba fiyatı önden şişiriyorlarmıdır değilmidir bilmem, ben şöyle yakın geçmişe baktığımda galiba bu 3-4 siteden hiç şaşmıyorum.Şimdi bunlardan biri bugün kalkmış Zubizu kullanınca %10 daha indirimli diyor, BKM ile 30 TL daha veriyor. Üste Avantajix oluyor. Cepteteb 20TL daha veriyor. Kredi kartına üste bonuspuan yazıyor. Yani ben anlamıyorum ve gerçekten anlamıyorum bu işler neden bu kadar indirimli oluyor. Modiiyz puanımızı indirdi diye mi böyle? Ya da muhtemelen ben matematikten anlamadığım için böyledir.
  • kırmızımercimek kullanıcısına yanıt
    Erzurumda askerlik yaptım kış ayıydı -45 de termometrenın bozulduğun bilirim. Içini titretir adamın. ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmett_cann

hocam 3in1'ların nesini beğenmiyorlar öğrenebilir miyim :D tam ben de alacaktım bu aralar:https://www.decathlon.com.tr/rainwarm-300-yamurluk-id_8343503.html
    eğer 3in1lar için iyi düşünülmüyorsa polar + yağmurluk kasmalı sanırım.

Ben de bilmiyorum..Korumuyormuş
  • TNF Resolve yağmurluk almaya gittim ,Columbia Glennaker yağmurluk aldım..10 dk giydik terlemeye başladım.Omni Shield teknolojisi kullanıyormuş ve meğersem bu teknoloji de terletiyormuş.
    Pişman oldum değiştireceğim Resolve The North Face alacağım ..
  • elimde sıfır etiketi üzerinde aşağıdaki ürünler vardır. ikisinin de kalitesini bilen bilir. isteyenle görüşelim. iletişim PM.

The North Face Solaris 3in1 bordo renk M beden 450tl
    http://www.easyfreebie.co.uk/the-north-face-m-solaris-triclimate-outdoor-jackets-mens-red-th342f00qg11-global-sales-p-1816.html

Columbia Men's Crested Butte Omni-Heat Jacket hafif açık kırmızı renk L beden 180tl
    https://www.amazon.com/Columbia-Crested-Butte-Omni-Heat-Jacket/dp/B013H2VJWU?th=1

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    daha önce outdoor giyim ile ilgili bilgili kişiler defalarca yazdı columbia ve wolfskin outdoor markaları değildir , hiç bir teknoloji kullanmazlar saçma kendi uydurdukları abidik gubudik isimlerle adi çin işi mallarını kakalamaya çalışırlar diye. özellikle amerikada ev hanımı markası olan fiyat performans olarak outdoor un en dibinde yer alan columbia dan uzak durun . bachibouzouk isimlı kullanicinin yazılarını bulun okuyun . hatta bu konunun başina koyun bence. neden 3 in 1 alinmaması gerektiğini açıklamış .
    outdoorda giyimde en iyi firmalar : arc'teryx, mammut, millet vs . bunlardan arcteryx ülkemize gelmiyor , millet ve mammutt bulunabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hal-9000 -- 9 Ekim 2016; 15:47:40 >
  • Arkadaşa katılıyorum.Ama millet ile mammut'un ürünleri çok pahalı.Tavsiyem yurtdışından alın.Millet pobeda ya da expert down alacağım ama beden yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: hal-9000

daha önce outdoor giyim ile ilgili bilgili kişiler defalarca yazdı columbia ve wolfskin outdoor markaları değildir , hiç bir teknoloji kullanmazlar saçma kendi uydurdukları abidik gubudik isimlerle adi çin işi mallarını kakalamaya çalışırlar diye. özellikle amerikada ev hanımı markası olan fiyat performans olarak outdoor un en dibinde yer alan columbia dan uzak durun . bachibouzouk isimlı kullanicinin yazılarını bulun okuyun . hatta bu konunun başina koyun bence. neden 3 in 1 alinmaması gerektiğini açıklamış .
    outdoorda giyimde en iyi firmalar : arc'teryx, mammut, millet vs . bunlardan arcteryx ülkemize gelmiyor , millet ve mammutt bulunabilir.

north face salamon nasıldır
  • Millet Mammut oldukça pahalı..
    JW 3n1 mont alacağım bakalım.

TNF Resolve aldım çok rahat..İyi ki almışım diyorum.Tabi inşallah sağanak yağış sonrası da aynı şeyi düşünürüm.Serin havada sınıfı geçti.
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Hocam resolve yağmurluk tarzı mı içi ince gibi geldi bana. Birde ne kadar aldınız?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şunu bir ayırmak lazım. Gerçek outdoor markaları ve sözde outdoor markaları diye 2 gerçek var. Ancak siz dağa çıkmayacak, kışın dağda kamp yapmayacak, tırmanış yapmayacak, sığ derelerden karşıya geçmeyecek, dondurucu soğuklarda aktivite yapmacak, zorlu hava koşullarında hayatta kalma mücadelesi vermeyecekseniz, bu ürünleri spor yapmak için kullanmayacaksanız vs. gerçek outdoor markaları sizin için pek bir anlam ifade etmez. Günlük kullanıma ve şehir içi kullanıma fazla olacak bu markalar ancak dayanıklı olacaklarını unutmamak lazım. Bu markalar yerine orta seviye ürünler alınabilir. North face, salomon, merell, helly hansen ideal markalar ancak indirimsiz sezon fiyatından almak mantıklı değil, almayın.

Bu markaları indirimli olarak bulup almak şehir kullanımı için daha mantıklı. Tekrar söylemek istiyorum Günlük ve şehir içi kullanımı için. Yani su geçirmez bot için 250 lira altı ideal. Sezon fiyatlarından kesinlikle almayın. Giyim için de durumu bu. Sezon fiyatlarından alacaklar bu işi yapan markalara yönelsinler. Ben şayet çok hoşuma gider, iyi bir indirimde yakalamışsam ve şehir içinde kullanacaksam alırım onun dışında bulaşmam. İndirimliyken de 500 lira üstüne bu işi yapan markaların botlarını almak daha mantıklı. Keza giyimde öyle. Sözde markaların sezon fiyatlarına bu işi yapanlardan ürün alabilirsiniz. Ancak bu markaların ürünleri birbirinden farklı amaca hizmet etmesi için tasarlanmıştır. Mesela soğuk havada kısa sürede terletecek aktivite ile gene soğuk havada uzun sürede az terletecek aktivite için farklı ürünler kullanılır. Zaten bu işi ciddi derecede yapanlar çorabına kadar özenle seçer.

Mesela giyim konusunda gore-tex şart değil. Yapacağınız aktivite, kullanım tarzı ürün seçiminde markadan daha önemlidir.

Patagonia, Mammut, Haglöfs, Norrona, Arcteryx, Lowa, Rab, Lömer, Hanwag, Garmont, La Sportiva, Trezeta, Zamberlan, Meindl, Asolo, Bestard, Boreal, Millet vs. gibi markalara bakın. Bu markalar içinde pahalı olanda var, normal olanda. Dediğim gibi önemli olan uygun ürünü bulmak. Bu da araştırma ile oluyor. Yani okuyun, araştırın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhun -- 13 Ekim 2016; 15:13:25 >

• Orhun kullanıcısına yanıt
    Faydalı bir bilgilendirme. Katkınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmett_cann

https://www.decathlon.com.tr/avclk-polar-taiga-100-yeil-id_8281243.html
    bu ürüne gözüm takıldı.
    bir de şu var:
    https://www.decathlon.com.tr/forclaz-50-erkek-polar-id_8225506.html
    ayrıca trekkinn.com'u buldum. yurt dışından uygun fiyata kargolayan yer. ürünler de fena değil. amazon dışında aklımızda bulunsun, işe yarayabilir.

Site gerçekten güzelmiş. Gümrük vergisini bile koyduktan sonra Türkiye'den çok uyguna geliyor baktığım botlar en azından. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: _OkNisT_

Arkadaşlar daha önce Salomon speedcross 3 kullandım çok memnundum en ufak bir koku veya ter yapmıyordu rahatlık bakımındanda çok iyi taş gibi ayakkabı üstünde hiç bir sıkıntı yok fakat tabanı eridi artık kayıyor, skechers dan bir ayakkabı aldım rahatlık iyi fakat koku yaptı memnun kalmadım.

Salomon X Ultra 2 veya Xa Pro 3D düşünüyorum bu ürünler hakkında tecrübesi olan paylaşabilir mi ?
    Kendimce Xa Pro 3D daha ağır basıyor, ve nereden daha uyguna alabilirim
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Salomon XA Pro 3D kullanıyorum ben. Şehir içi asfalt, parke (işyeri) toz toprak vs. heryerde kullandım ve memnun kaldım. Şehir içi daha rahat ayakkabılar elbette var tabanı gogomat ya da memory foamlu olanlar (skechers). Aşırı taraklı ayak yapım yok ama normalden biraz daha taraklıdır ayaklarım, üzerindeki ip şu ana kadar kesmedi (daha önce arkadaşların mesajlarda bahsettiği olay). Belki de ben fazla sıkmadım bilemiyorum. Amazondan geçen sene almıştım. Zaman zaman indirime giriyor takip etmek gerek, numara olayı zaten basit biliyorsunuzdur.

• hboz90 H kullanıcısına yanıt
    Resolve iyidir. Yağmurlu havalarda pişman etmez. Ancak yıkarken talimatlara uymanızı öneririm. Ayrıca kışın içine polar giymeni öneririm. Bir de Resolve İnsulated var. İçi daha kalın.

Bu arada su geçirirse çekinmeden garantiye gönder.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.