Şimdi Ara

oursurfing adında bir malware

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
2.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar çok zekası olmayan genelde herşeyi bozan bir yeğenim dün bilgisayarda birşeyler kurcalamış,gta 5 crack mi ne indirmiş biryerden oradanda bu oursurfing adında bi malware bulaşmış,ie de chrome da ve pc de birşeyler ters gidiyor bu malware i nasıl kaldırıp pc yi formatsız kurtarabilirim,combofix denedim işe yaramadı

• quote:

Orijinalden alıntı: bybursa

http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/dl/125/
    http://www.surfright.nl/en/hitmanpro/

teşekkürler deniyorum umarım işe yarar

• serseri006 kullanıcısına yanıt
    sonucu yazarmısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bybursa

sonucu yazarmısın

işe yaramadı
  • yüklü olan eklentilerin hepsini avast browser cleaner indirerek temizle. daha sonra güncel kaspersky ile tarat ve yeni bir user aç sorun düzelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

yüklü olan eklentilerin hepsini avast browser cleaner indirerek temizle. daha sonra güncel kaspersky ile tarat ve yeni bir user aç sorun düzelecektir.

yeni bi user admin yerine mi açıp admini siliyimmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: black_flood

yüklü olan eklentilerin hepsini avast browser cleaner indirerek temizle. daha sonra güncel kaspersky ile tarat ve yeni bir user aç sorun düzelecektir.

kardeş helal valla sadece avast işe yaradı sorunu çözdü
  • bendede vardı cok aşırı gıcık bışey google chorme dan nasıl kaldırırım ?
  • avast browser cleaner işe yaramadı anasını satayım formatladım hala google cormeda duruyo canımı aşırı sıktı acil yardım edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: bossver

avast browser cleaner işe yaramadı anasını satayım formatladım hala google cormeda duruyo canımı aşırı sıktı acil yardım edin

Avast kur idm yi falan kaldır diyecek o dediklerini yap sonra Avastta çıkan bütün eklentileri kaldır ben sorunu böyle çözdüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri006 -- 3 Mayıs 2015; 13:30:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bossver

avast browser cleaner işe yaramadı anasını satayım formatladım hala google cormeda duruyo canımı aşırı sıktı acil yardım edin

Formata rağmen silinmemesi imkansız kurduğun bir yazılım ile birlikte sisteminede reklam yazılımı ve buna bağlı eklenti yükleniyor eğer format onces chrome yedek aldıysan onu donunce beraberinde eski viruslu halini yuklemiştir başka bir şey olması imkansız

• Google chormeden giris yaptigimda yine our sufringe girdi farkli hesapdan girdim yine ayni sey oldu

• Ayıptır söylemesi çok "şerefsiz" bir yazılım zor kaldırdım bilgisayardan günlerce uğraştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kami Kaze -- 16 Mayıs 2015; 22:08:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kami Kaze

Ayıptır söylemesi çok "şerefsiz" bir yazılım zor kaldırdım bilgisayardan günlerce uğraştım

dostum nasıl kaldırdın
  • Uzun süre olmuş, hatırladığığm kadarı ile birkaç kez kaldırıp tekrar kurmuştum işe yaramayınca sanırım iobit gibi program ile kaldırmıştım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adwcleaner dene bi de

• quote:

Orijinalden alıntı: Kami Kaze

Uzun süre olmuş, hatırladığığm kadarı ile birkaç kez kaldırıp tekrar kurmuştum işe yaramayınca sanırım iobit gibi program ile kaldırmıştım.
    Su sekilde hallettim:

1- Adwcleaner ile denedim olmadı.

2- Malwarebytes ile de olmadı

3- Sonra youtube'da bir video gördüm çocuk google chrome ayarlarını sıfırlayın diyordu. Yaptım oldu ama yarım saat sonra yine başladı virüs.

4- Chrome ayarlarını tekrar sıfırladım, chrome'daki eklentilerin hepsini kaldırdım, ayarları bir daha sıfırladım, eklentileri yine kurdum sorun çözüldü.

Eğer başka tarayıcılarda da oluyorsa hepsinde ayarlarınızı sıfırlayın eklentileri kaldırdıktan sonra. Sonra tekrar kurun.

Chrome -> ayarlar -> gelişmiş -> ayarları sıfırla

Not: Nedense paragraf başı falan yapılamıyor forumda sıkıntı var heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legalize wwed -- 1 Temmuz 2017; 14:46:6 >

• Bas formati acima gec

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.