Şimdi Ara

Ötvsiz araç alımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar babamın yaşı şu anda 73 ve yakın zamanda kalp kapakçığı değişti ayrıca sol gözü hiç görmüyor ve sağ gözü % 65 görmekte tabi yaşından ötürü tansiyon şeker ve kemik erimeside mevcut ötvsiz araç alımı mümkün mü bilgilendirirseniz sevinirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Heyete girmeniz lazım herhangi bir hastaneye gidip durumu anlatırsanız yardımcı olurlar. Raporu almak için %90 oran vermeliler küçük şehirlerde daha kolay veriyorlar.

Benim de bir sorum olacak alzaymır teşhisi konulan bir hasta, raporu %90, bu hasta için araba alımı nasıl olur mahkemeye veriliyormus galiba mahkeme tekrardan rapor alınmasını ister mi?

• Biz gerekli ameliyatı özel hastanede olduk ve özel hastahaneler engelli raporu vermiyormuş devlet hastanesine gidip sorduk görmemiz gerekli ve diğer hastanede raporlarları istediler emin olmadığım için babamı götüremiyorum. En azından benzeri bir durumla karşılaşan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Ayrıca sorunuzun cevabına gelicek olursak alzaymır hastalığının bir kaç türü mevcut bu sebepten kesin bişi diyemem ancak bildiğim kadarıyla ötvsiz araç için hastahane raporu alınırken bu kişinin araca olan muhtaçlık ve bakımının zorluk durumunu değerlendiriyorlar. Sonrasında gerekli evraklar teslim alınıyor

• Arkadaşlar kolay bir iş değil ;

ve üzerine alacağınız kişinin ciddi yararına bir kullanımınız olmayacaksa bence insani olarak bu işe girmeyin.

Engelli kişinin tam teşekküllü bir devlet hastanesinden , heyet raporu alması gereklidir, rapor %90 ve üzeri olmalı ve raporda araç alımı için uygunluk özellikle belirtilmelidir.

Kabaca bu ama alt üst bir çok detayı olan bir konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesutoprak1

Biz gerekli ameliyatı özel hastanede olduk ve özel hastahaneler engelli raporu vermiyormuş devlet hastanesine gidip sorduk görmemiz gerekli ve diğer hastanede raporlarları istediler emin olmadığım için babamı götüremiyorum. En azından benzeri bir durumla karşılaşan varsa bilgilendirirse sevinirim.

Ayrıca sorunuzun cevabına gelicek olursak alzaymır hastalığının bir kaç türü mevcut bu sebepten kesin bişi diyemem ancak bildiğim kadarıyla ötvsiz araç için hastahane raporu alınırken bu kişinin araca olan muhtaçlık ve bakımının zorluk durumunu değerlendiriyorlar. Sonrasında gerekli evraklar teslim alınıyor

Zihinsel engelli vatandaşlar için otvsiz araç almak istenirse

Öncelikle mahkemeden vasi ataması olacak

Sonra ara karar icin Biz kendi paramizla ÖTV siz araç alacağız diye başvurup araç alabilir diye yazı alınacak

Daha sonra aracı alıp ruhsat fotokopisi ve dilekçeyi aynı mahkemeye gotureceksiniz

Bu kadar

Yanlız zihinsel engelli vatandaşlar için araba alırsın satamazsin :)

Bu işlemleri küçük şehirlerde daha hızlı halledersin iz

• quote:

Orijinalden alıntı: Cavalier79

Arkadaşlar kolay bir iş değil ;

ve üzerine alacağınız kişinin ciddi yararına bir kullanımınız olmayacaksa bence insani olarak bu işe girmeyin.

Engelli kişinin tam teşekküllü bir devlet hastanesinden , heyet raporu alması gereklidir, rapor %90 ve üzeri olmalı ve raporda araç alımı için uygunluk özellikle belirtilmelidir.

Kabaca bu ama alt üst bir çok detayı olan bir konu

İnsanı olarak derken

Biz aldık Babam 6 ay sonra vefat etti

Arabanın km sini mezar ziyaretleri için yaptık ve daha çok annemi gezdirmek için kullandık

Defalarca memlekete defalarca ablama götürdüm annemi

• zgbayraktar kullanıcısına yanıt
    Söylediğim gayet açık neden bu tepkiniz anlam veremedim.

Bu hak özürlü kişinin sosyal hayatta kalabilmesi için devlet tarafından verilen özel bir haktır.

Bir çok insan bunu suistimal ediyor ,

İnsani kısmı bu özürlü kişi için kullanılmıyor ise haramdır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cavalier79

Söylediğim gayet açık neden bu tepkiniz anlam veremedim.

Bu hak özürlü kişinin sosyal hayatta kalabilmesi için devlet tarafından verilen özel bir haktır.

Bir çok insan bunu suistimal ediyor ,

İnsani kısmı bu özürlü kişi için kullanılmıyor ise haramdır .

Sana tepkim sert olması için yazmadım yanlış anladın beni

Yinede kusura bakmayın

Bak kardeşim (yaşını bilmiyorum abide olabilir)

Gel matematik hesabı yapalım

Bir engelliye verilen haklar

Ailesine bakım ücreti

İhtiyaç maddeleri (bez sonda vs )

ÖTV siz araba

Biz hepsinden faydalandik

Ödenmeyen ÖTV 30 bin

Ödenmeyen bez vs parası 60 bin

Bakım parası 50 bin fazla fazla yazdım

Toplam 140 bin TL

30 tane engelli aynı masraf 4 2 milyon TL 10 sene için

Devlet bu 30 engelli için

30 yataklı bakımevi yapacak

En az 7 hemşire 3 hizmetli 1 müdür çalıştıracak

Yaz kış doğalgaz elektrik su vs parası ödeyecek

Anlayacağın devlet ticari düşünüp anasına babasına vs bakın diye teşvik veriyor

Ha böylelikle devlet eskiden yapılmayan ile yaptı ÖTV siz araç hep vardı ama alan yoktu ne zaman vergiler yükseldi alımlar çoğaldı

Mesela ben 3 defa sıfır araç aldım babam 15 sene yatalakti ama bir defa ÖTV siz aldım oda son sene

Babam yatalak olsa o yatakta olmasi için çok şey verirdim hak tecelli etti elden bir şey gelmiyor

• VW ARAC SAHİPLERİ

VW ACARLAR OTO da servis müdürü ile konuştum

Bayramdan sonra müşteri araçlarını alacaklarmis

Yeterli kaskonuz sorun cikarmasin fiyat konusunda hakkınızı biliyorsanız o sorun olmaz

Allianz ve Euroke sigorta ile vw anlaşmış

Servisler ile iletişime geçin arkadaşlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.