Şimdi Ara

ÖTV zammından sonra telefon fiyatları nasıl olacak? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
11.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oh missss, verin kırbacı...

• o zaman iphone de amerikan malı değil arkasına bak made in china yazıyor..

• Söylenecek pek bir şey kalmadı, değiştirecegiz bu iktidarı...

• fbyram kullanıcısına yanıt
    Hırsızlık yapıyorsun demektir. Tüm dünyada yasalar ile suç olduğu sabittir. Ama fahiş vergiler artık vergi değildir. Bu bir haraçtır. Birileri saraylarda yesin diye para vermem, enayiler versin.

İmkan olsa, araba da kaçak alınabilse onu da alırım. Ama imkanı yok. Bu bir hırsızlık değildir. Malı üreten ve teminini sağlayan kişilerin istediği parayı veriyorum. Haraç kesmek isteyenler var onlara, onların fancıkları, koyunları versin. Bize de saldırmasınlar yeter.
  • Az bile.

640 TL altı için %100, 640-1500 TL aralığı için yüzde %150, 1500 TL üstü için yüzde %250 ÖTV zammı yapılmalıydı.

Ben az buluyorum.

Durum böyleyken, hala da ağzından salyalar akarak bu tarz alışveriş yapanlar da katıksız salaktır.
  • gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Vergi mükellefiyetin olunca o tarz vergileri gider gösterebiliyorsun. Kafani yorma yasalara senden daha cok hakimim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deli Dumrul gibi yapcaklar sonunda gidip telefon alıcan sana 3200 fiyat sundular. Neyse diyip vazgececen hayır diyecekler satıcı bize almadığımiz için 6400 lira borçlusun diyecekler. Ne güzel dimi gecenden 2 akçe gecmeyenden 4 akce. Devlet böyle yaparsa daha kazançlı çıkar😁

• hayret bu defa "almazsanız ucuzlar" diye saçmalayan çıkmamış :)
  • exclbr kullanıcısına yanıt
    Benim de dikkatimi çeken o oldu.

ana fiyata çaktığı bandrolün üstüne ötv sonra bu ikisine kdv! ne lan bu?

bu sistemi icad eden arkadaşın meslek hayatını kutlarım başarılarının devamını da ziyadesiyle syim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 3 Mayıs 2019; 2:48:24 >
  • Tek tek yapıp psikolojimizi de etkiliyorlar. Fakat işin aslı %78 vergi alıyorlar 1 adet telefondan. İnanilmaz bir değer. Şaka gibi diyecegimde ondan da ötesi %78 lik bir oran..

Ayrıca verginin vergisini aldıkları için bu oran %90 lari geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaatılRhymer -- 3 Mayıs 2019; 9:19:37 >
  • Valla iphone a 13 veren bu kadar düşünmüyordur 3 daha verir geçer orta sınıf tel alanı da çok etkilemez orta sınıf satan firmalar baz fiyatı biraz düşürür dengeyi bulur.

• Kaçak getirip imei caktiracam yinede almayacam kapak olsun, illegale vatandaşı yonlendirin...

• ayaginizdaki donu almadiklarina dua edin

• iphone 7'm var 128 gb 5400 olmuş zamanında amerikadan açtırma dahil 2000'e getirtmiştim
  • Kimse ülkemizin içinde bulunduğu zor durumu gözönüne almıyor abd de veya ab de yaşamadığımızın farkına varalım ithalatı yurtdışına döviz ödeyerek yapıyoruz ihracatımız ithalatı karşılama oranı düşük olduğundan döviz sıkıntısı çekiyoruz ve dövizde yukarı fiyatlanıyor bireysel düşünmeyelim içinde bulunduğumuz ekonomik krizi düşünelim cihazlarımızı ve ithal aldığımız tüm ürünleri 1-2 sene daha değiştirmeyelim düze çıkalım amaç tüketiciyi sömürmek değil itjalatı kısmak maksatlı.

• Önce de çok iç açıcı değildi zaten

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.