Şimdi Ara

ÖTV yi %20 ye çekecek PARTi İKtiDar olsun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
126
Cevap
0
Favori
5.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 98
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 13
  • Ortalama Mesaj Aralığı 23 saat 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ghostiki (13 mesaj) MiLLETiNVEKiLi (4 mesaj) aLLyC (3 mesaj) redferrari (3 mesaj) One Shot One Kill (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (59 mesaj) Mobil (50 mesaj) Mini (6 mesaj) Uygulama (11 mesaj)
  • @
131 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> ÖTV yi %20 ye çekecek PARTi İKtiDar olsun
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1443 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Artık seçim vaatlerinde ÖTV DÜŞECEK diye oy isteyen partiye OYUMU vereceğim;kesin kararlıyım...Bölücü-terörist parti olmadığı sürece sağ-saol muhafazakar hiç farketmez; bundan sonra önceliği vatandaşının REFAHI - CEBİ olan parti-partiler desteklenmeli..

• Nihayet mantıklı düşünce seçmene hakim olmaya başladı.

Futbol takımı tutar gibi parti tutulmaz. Hangisi hayat standartlarınızı yükseltiyorsa ona oy verilir.
    Sadece ÖTV değil tüm vergileri insani seviyelere çekmeleri gerekli. Bunu yapan kim olursa olsun seçimlerde öne çıkar bence.Ayrıca gizli vergilerinde tamamen kaldırılması gerekli. Alınan tüm vergiler şeffaf olmalı. İnsanlar ne kadar vergi ödediğini bilmeli.
    Başkan Mansur Yavaş, İmamoğlu'da chp'nin başına geçip tek iktidar olsa güzel şeyler olabilir.

Başka herhangi bir parti geçse yine iyi olur. Çünkü şu an israf diz boyu. Deva + gelecek mesela. O bile fark eder. Her seçimde yönetim değişsin, böyle kadrolaşmasın. Pisledikleri koltuktan kalkamıyorlar sonra. Bknz 3 dönem muhabbeti :)
    mantık yanlış...

bi yerden kısar, başka bi yerden yükler ne olacak? kaldı ki ötv nin düşürülmesini değil, tamamen kaldırılması beklentinizi görmek isterdim...

farklı şeyler istemeli, beklemeli...
    Yapmayın Allah aşkına yüzde 220 vergi + yüzde 18 verginin vergisi KDV yi nasıl normalleştirebilirsiniZ... yapmayın....bu haraç tır hırsızlıktır, vatandaşın cebine arsızca göz dikmek tır, 1 araba kendine neredeyse 3 araba da devlete zihniyetine her kesimden herkesin yüzde 100 karşı çıkması gerekir... hepimizin çoluğu çocuğu var yada birgün olacak, çocuklar bu düzende düzülen olarak mi büyüsun????normallestirmeyin...

Arabayı yatırım aracı olarak görenler de ticaret te kar- zarar kardeş bıraz da zarar etsinler....
    İşte bu Kafayla daha çoooook binerler tepemize, beyler kendileri de S 500 class altı ile gezmezler...
    Kardeşim şimdi bu ülkede 1 milyon araç satılsa, bunun yüzde 30-40 i zaten yerli üretim olacaktır, Toyota Fiat Renault Hyundai vs... Geriye kalan yüzde 60-70 için senede 15 milyar dolar bulunamıyorsa kapatalım dükkanı...komple tahliye...
    Kıçı kırik eski komünist ülkeler Bulgaristan- Gürcistan ne üretiyor sanki??? Araba fiyatlar Türkiye nin 3 te 1 i....
    Bu üretim hikayesi de abartılıyor... Allah aşkına ne üretiyorlar????
    Bu çok saçma. Ben 80 bine 2009 model araba aldım. 2020 0km aracı ise 200 K civarında. Yarın ÖTV düşse benim aracım varsın 30k olsun 0 km araç 100 K olacak ödeyeceğim fark azalacak ne de olsa. Razı olmayanın da ne bilim.
    Ronald Reagan resesyona girmekte olan Amerikan ekonomisini vergileri düşürerek kurtarmıştı. Yüksek vergi asit gibidir, her kaynağı kurutur. Verginin yüksek olduğu yerde kimse yatırım yapmaz, yatırım olmayınca istihdam olmaz, istihdam olmayınca üretim olmaz, üretim olmayınca para kazanamazsınız, yoksulluk kaçınılmaz olur.

Vergiler adil, düşük ve makul olursa yatırım, üretim artar, talep canlanır, çarklar döner devlet daha çok vergi gelirine kavuşur... %220 vergi ne demektir bilemiyorum herhalde haccac-ı zalimin zulmüdür...
  • Binbaşı
    1535 Mesaj
    mantık yanlış...

bi yerden kısar, başka bi yerden yükler ne olacak? kaldı ki ötv nin düşürülmesini değil, tamamen kaldırılması beklentinizi görmek isterdim...

farklı şeyler istemeli, beklemeli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi websosyal -- 16 Eylül 2020; 11:5:25 >
  • Yarbay
    2345 Mesaj
    Sadece ÖTV değil tüm vergileri insani seviyelere çekmeleri gerekli. Bunu yapan kim olursa olsun seçimlerde öne çıkar bence.Ayrıca gizli vergilerinde tamamen kaldırılması gerekli. Alınan tüm vergiler şeffaf olmalı. İnsanlar ne kadar vergi ödediğini bilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JAX -- 16 Eylül 2020; 11:5:47 >
  • Yarbay
    10449 Mesaj
    Başkan Mansur Yavaş, İmamoğlu'da chp'nin başına geçip tek iktidar olsa güzel şeyler olabilir.

Başka herhangi bir parti geçse yine iyi olur. Çünkü şu an israf diz boyu. Deva + gelecek mesela. O bile fark eder. Her seçimde yönetim değişsin, böyle kadrolaşmasın. Pisledikleri koltuktan kalkamıyorlar sonra. Bknz 3 dönem muhabbeti :)
  • Yarbay
    3156 Mesaj
    Nihayet mantıklı düşünce seçmene hakim olmaya başladı.

Futbol takımı tutar gibi parti tutulmaz. Hangisi hayat standartlarınızı yükseltiyorsa ona oy verilir.
  • Yarbay
    8672 Mesaj
    gelir vergisini %80'e çekerek bütün ötvler kaldırılabilir.
  • Yüzbaşı
    370 Mesaj
    oylar akpartiye
    |
    |
  • Yüzbaşı
    418 Mesaj
    bir tek araba üzerinden düşünürseniz seçimlerde zerre etkisi olmaz. herkes sıfır araba almıyor. ikinci eldeki etkisi de dolaylı olduğu için piyasa böyle olarak geçiyor.
  • Yarbay
    2620 Mesaj
    arabayı satın aldığın almanya'ya japonya'ya ne vermeyi düşünüyorsun?

kendi paran değil bu basıp veresin?
    ülkede 1 000 000 araç ihtiyacı var diyelim.
    tanesi ortalama 20.000 euro/dolar olsa

20 000 000 000 amerikan dolarını yada euroyu getir.

döviz bitti
    borç denizi bitti.
    bugun hangi parti gelirse gelsin 5 yıldan önce bu düzeni değiştiremez.
  • Binbaşı
    1522 Mesaj
    Vergilerin düşürülmesinin şöyle bir dezavantajı var. Mesela adam 100 liralık arabayı yüzde 80 vergi vererek 180 liraya almış olsun. Ertesi gün vergi düştüğü zaman 180 lira verdiği aracın değeri 100 lira olur. Ben olmam ama bu duruma isyan eden de çok olur.

Tüm 1. ve 2. el fiyatları düşer. 2. El fiyatları daha da düşer. Arabayı bir tüketim malzemesi değil de yatırım malzemesi gören kesim huzursuz olur.

Burada çözüm yolu şeffaf bir yönetim, adaletin üstünlüğü ve üretimin artması gibi şeylerden geçer. Ayrıca yönetim kademesinin kaldırım gibi görünen şeylere değilde eğitim gibi görünmeyen ama ileride önemli faydaları olan konulara yatırım yapmasıyla olur.

Kanun koymak da yetmez bu kanunları uygulamak da gerekir. Hijyen, mesafe ve maske salgınla mücadele için olmazsa olmazdır. Ama
    HİJYEN:Bir gazetecinin yaptığı dezenfektan araştırmasında 10 dezenfektandan 5 tanesi testi geçemedi.
    MESAFE:Mesafe artsın diye toplu taşımaya kişi sınırlaması geliyor fakat 35 kişinin bindiği minibüs var.
    MASKE: Sokağa çıkıp kullanım oranına bakın.

Bu nedenle denetim ve yaptırım düzgün yapılmalıdır.

Çarklar düzgün dönse yüzde 220 vergi insanları zorlamaz. Dönmediği için gelir adaletsizliği artıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1443 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

İşte bu Kafayla daha çoooook binerler tepemize, beyler kendileri de S 500 class altı ile gezmezler...
    Kardeşim şimdi bu ülkede 1 milyon araç satılsa, bunun yüzde 30-40 i zaten yerli üretim olacaktır, Toyota Fiat Renault Hyundai vs... Geriye kalan yüzde 60-70 için senede 15 milyar dolar bulunamıyorsa kapatalım dükkanı...komple tahliye...
    Kıçı kırik eski komünist ülkeler Bulgaristan- Gürcistan ne üretiyor sanki??? Araba fiyatlar Türkiye nin 3 te 1 i....
    Bu üretim hikayesi de abartılıyor... Allah aşkına ne üretiyorlar????

atrix1212 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1443 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yapmayın Allah aşkına yüzde 220 vergi + yüzde 18 verginin vergisi KDV yi nasıl normalleştirebilirsiniZ... yapmayın....bu haraç tır hırsızlıktır, vatandaşın cebine arsızca göz dikmek tır, 1 araba kendine neredeyse 3 araba da devlete zihniyetine her kesimden herkesin yüzde 100 karşı çıkması gerekir... hepimizin çoluğu çocuğu var yada birgün olacak, çocuklar bu düzende düzülen olarak mi büyüsun????normallestirmeyin...

Arabayı yatırım aracı olarak görenler de ticaret te kar- zarar kardeş bıraz da zarar etsinler....

ozgutozkan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1443 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Tabi ki sıfırlanmasi olması gereken sadec KDV alinsin alan olamayacak kadar fantastik geliyor bari yüzde 20 lere falan çekilsin..

|
    |
    websosyal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    302 Mesaj

Katılıyorum. ÖTV hırsızlıktır, haraç kesmektir, hak yemektir. Bu ÖTV’yi başımıza hangi hükümet bela ettiyse onların çoluğundan çocuğundan çıksın.

|
    |
    ghostiki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1522 Mesaj

Anlatmak istediğimi tam ifade edememişim. Ötv vergisi bence de kalkmalı hatta vergi para harcayandan değil de para kazanandan alınmalı.
    Ben orada eğer herkesin düzgün bir geliri olsaydı araçlarda olan bir vergi insanları zorlamazdı demek istedim. Fakat gelir dağılımı düzgün değil.

Ben ayda 10.000 kazansam vereceğim vergi 100.000 liralık araç için yaklaşık yüzde 80 desem 8 aylık kazancıma denk olur. Günlük 1 milyon lira kazanan zengin 5 milyonluk araç alsa vereceği vergi yaklaşık 11 milyon olur ve bu parayı 11 günde çıkarır. Tabiki adaletsizlik var.

|
    |
    ghostiki kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    114 Mesaj
    zaten KDV veriliyor otv nin sıfırlanması lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1366 Mesaj
    Emin olun ötv kaldırılacak dense isyan çıkar dün 100bine aldığın araba 50bine düşse galericiler savaş çıkarır sadece galericiler değilde en büyük gürültü onlardan çıkar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1443 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

100 bin Galerici mi yoksa geri Kalan vatandaş mi önemli??? kimin oyu fazla çeker????

belki elindeki 5-6 arabadan 3-5 ay zarar eder sonra yeni oluşacak fiyatlandırmalarla tekrar kâra geçer.

|
    |
    kendindenvazgeçenadam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1169 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kendindenvazgeçenadam

Emin olun ötv kaldırılacak dense isyan çıkar dün 100bine aldığın araba 50bine düşse galericiler savaş çıkarır sadece galericiler değilde en büyük gürültü onlardan çıkar
    Bu çok saçma. Ben 80 bine 2009 model araba aldım. 2020 0km aracı ise 200 K civarında. Yarın ÖTV düşse benim aracım varsın 30k olsun 0 km araç 100 K olacak ödeyeceğim fark azalacak ne de olsa. Razı olmayanın da ne bilim.

|
    |
  • Yarbay
    3605 Mesaj
    memleketi öyle bir hale getirdiler ki kim gelirse gelsin ha deyince ötv düşüremeyecek. zaten devlet vergilerle dönüyor.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Sohbet
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,062
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.