Şimdi Ara

ÖTV saçmalığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    az önce ODD verilerine baktım.

2017 ilk üç ay için satılan araçların % 96,24 ü 1600 CC ve altında toplam satış 111.601 adet

1600-2000 cc araçların payı sadece % 2,82

2000 cc ve üzerinin payı sadece % 0,45

Böyle bir saçmalık olabilirmi

1600-2000 arası ÖTV oranı %110

oysa bu oranı daha makul yapsalar mesela % 60 olsa
    c premium alacak bir çok kişi normal ama 2000 motor d segment araç alabilir ve daha fazla vegi geliri elde edilebilir.
    ayrıca rekabet artar.

bu devleti anlamak mümkün değil

• Ne kadar uyuşturulduysak artık, makul seviye olarak %60'lar kabul ediliyor.
    abi ötv nedir Allasen ya. bildiğin hırsızlık, devlet hiç bir katkı sağlamadan cebindeki paranın ırzına geçiyor.
    HARAM ZIKKIM OLSUN, BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GELSİN ALINAN PARALAR

edit: yanlış bilgi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senkei -- 5 Nisan 2017; 11:19:28 >
  • Avrupayı örnek alsalar ya, her boku ordan araklamaya çalışıyorlar. Bir de avrupa modelini deneyelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senkei

Ne kadar uyuşturulduysak artık, makul seviye olarak %60'lar kabul ediliyor.
    abi ötv nedir Allasen ya. bildiğin hırsızlık, devlet hiç bir katkı sağlamadan cebindeki paranın ırzına geçiyor.
    vergilerle yol körpü yaparlar, sonra o köprülerden geçerken gene para ödersin, bu ne abi. Tez zamanda def ola şu kapitalist düzen.

Vergilerle yapılsa gene iyi. Yap işlet devret modeliyle yapılıyor yatırımların alayı. Yani yatırım finansmanı işi yüklenen firmanın 20-30 yıl işletme hakkını geçici süre ile kiralaması yoluyla yapılıyor. Vergi gelirleri nereye gidiyor Allah bilir. Saray harcamaları ve polis maaşlarına muhtemelen ağırlıklı olarak.

• quote:

vergilerle yol körpü yaparlar, sonra o köprülerden geçerken gene para ödersin, bu ne abi. Tez zamanda def ola şu kapitalist düzen.

o kısmı aşalı çok oldu
    artık zevk alma kısmına geçtik.
    ama ona da müsade etmiyorlar.
  • quote:

YANLIŞ !!!

Vergilerinle yapmıyorlar yolu köprüyü. Ihaleye veriyorlar. Firma yapıyor, geçiş taahhüdü alıyor. Aradaki fark ise ödediğinde vergilerden karşılanıyor. Bu şekilde geçsen de geçmesen de ödüyorsun üstelik köprü maliyetinin 5 katını filan..

Senin verdiğin vergi ile yapsa sana onu ücretsiz sunmak zorunda.. Hoş, boğaz köprülerinde yıllarca bunun polemiği sürüyor..

• Fevri bir örnek vermiştim neyse uyarıyı dikkate alarak düzelttim yazımı

benim orda kastım aslında başka.
  • Asgari ucretin 1,8 kati kazandigim ve tek oldugum halde acikcasi 1.3 - 1.6 araliginda arac almaya cesaretim yok.

Su anki aracim 1.3 yakit konusunda tatminkar, mtvde taban, otvde zaten alt diliminde.

Aldigimiz araclarin bir kismini borcla aliyoruz diger yandan bu kadar da vergi yuku binince uzak duruyorum daha fazla vergi vermekten.

Ihracat ve turizm gibi onemli gelir kalemleri dustukce vergiye biniyor devlet.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Fevri bir örnek vermiştim neyse uyarıyı dikkate alarak düzelttim yazımı

benim orda kastım aslında başka.

Aslında konuya olan kızgınlıkla destekleyici yazı yazmak niyetindeydim. Yani gördüm arttırıyorum tarzında :) Hani o kadar basit olsa neyse şeklindeydi..
  • Benim araç 2000 motor 2100 tl vergi ödüyorum. Allahtan araba hakediyor da gözüme batmıyor fazla. Yokuş çıkarken frene basmanın zevkini tadıyorum. Zevk söz konusu olunca 3 ü 5i aramamak lazım amma elimiz mahkum ödeyecez

• ÖTV soygunu bitmedikçe bu ülke hala 3. Dünya ülkesi olarak kalacak

• Turkiyede uretilen araclarin hepsi 1600 cc alti. Eger satislar 1600cc ustune kayarsa bu demektir yerli satisinin bir kismi ithal araca kayacaktir.
    O yuzden o kadar ucurum var.

AMa sacma tabiiki.
  • ÖTV resmen kanuni soygundur
  • quote:

edit: yanlış bilgi.
    Yüzde 60 mı oraya bir KDV birde ÖTV'nin KDV'sini ekleyelim hocam.

• Çok haklısınız o kadar saçma bir düzenki bu sistem telefonlara bile yüzde 25 ötv varken nasıl bir yaşam yaşamamızı bekliyorlar acaba
  • yerli üretime destek ve teşvik yapılmalı ancak, bir fiat'la bir vw'nin vergisi aynı.
  • ÖTV şu an kalksa , halk isyan eder sarı site çöker , millet bmw'nin mercedesin kapısında yatar (bende dahil)
    Onun için hiçbir şey düşmez artık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Turkiyede uretilen araclarin hepsi 1600 cc alti. Eger satislar 1600cc ustune kayarsa bu demektir yerli satisinin bir kismi ithal araca kayacaktir.
    O yuzden o kadar ucurum var.

AMa sacma tabiiki.
    Eğer sırf bu yüzdense 1600 cc üzeri de üretiversinler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ticari araca bile %15 ÖTV veriyoruz. Ticari lan? Özel değil ki? At arabasıylan mı ticaret yapsın millet?
  • Hey gidi günler hey

ÖTV 1999 depreminde yaraların sarılması için 1 yıllığına çıkmıştı.
    Çıkış o çıkış, bir girdi 19 sene oldu çıkmıyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.