Şimdi Ara

ÖTV olmasa 58.000 TL ye bile Sıfır Araba alabiliriz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
2
Favori
11.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 85
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 33 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 4
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • wehrmacht (40 mesaj) Last Troll Bender (15 mesaj) Guaire (15 mesaj) baudelaire (12 mesaj) jem991 (7 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (99 mesaj) Mobil (48 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (35 mesaj)
  • @
170 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> ÖTV olmasa 58.000 TL ye bile Sıfır Araba alabiliriz.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    354 Mesaj

Hepsi diyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    wehrmacht kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3517 Mesaj

Çok kısa sürede yazabilirsin kardeş. Senin yerine yazacak birine göndereceğin EFT süresi kadar vakit harcayarak doktora tezi bile yazdırırsın. Hatta ekonomi bakanı bile olabilirsin. Anladın sen onu.

|
    |

Orijinalden alıntı: baudelaire

Daha önceki mesajda da yazdım ÖTV kalksa dolar 8.5 lira olur otomobilde 60bin yerine 63500 lira olur dedim

dolar 15-20 lira neden olsun . 3-5 yıl sonra olur dersen şimdi de olacak zaten... Doları vergilerle baskılayarak sonuç alınamayacağı herhalde görülmüştür son 3 yıldır.Dolar artmaya devam etti. Fakat doları baskılamak üretimi de baskılıyor .Üretim olmayınca cari açık artıyor fakirlik artıyor

Gerçi bu dediklerimi AKPLilerde biliyordur belki asıl amaç AKPli olmayanları soymak için işlerine geliyordur bu çünkü otomobili kamudan belediyeden alıyorlar akaryakatı yine kamudan belediyelerden kullanıyorlar içki -sigarayı pek tercih etmiyor olabiliyorlar oyun konsolu gevur işi diyebilirler

Alıntıları Göster

Hayır daha evvelde yazdınız ihmal etmedim fakat düzeltmeye değer bir tarafı yok ötv kadar para piyasada çevrimde bırakılırsa dolar dediğiniz tepkiyi vermez o araba fiyatları da o seviyede kalmaz.

Gene olacak çünkü geçmişte o şaşaalı propagandalara malzeme olan politik , rant, altyapı ve "itibar" yatırımları için harcanan uzun vadeli ucuz döviz kredileri vardıya hah onların ödeme vadesi geldi ve ne gariptir döviz rezervimiz yok piyasada yeterince döviz yok ödeme vadesi gelen piyasadan topluyor daha ucuza almak için erkenden topluyor.

Bu faaliyetin sonucunda döviz azalıyor piyasada stok kalan döviz fiyatı artıyor bollaşan TLnin değeri düşüyor. Doğal çevrim bu şekilde.

Son paragrafta itiraz edeceğim tek nokta oyun konsolunu bir şekilde kamu kaynaklarından elde ediyorlar

|
    |

• Yarbay
    4909 Mesaj

o ötvler olmasa ezanlar susar be siz kafir pkklı olmuşsunuz

|
    |

Orijinalden alıntı: jem991

Hepsi diyorum

Elbette dürüst biri diye şartlı konuşum baştan...

quote:

Orijinalden alıntı: Guaire

Gerçek:

Dünyada ÖTV gibi bir vergi uygulaması hiçbir ülkede yok.

Gerçek:

ÖTV sadece ithal ürünlere değil yerli ürünlere de uygulanmaktadır.

Gerçek:

Çin yuanı Amerikan doları karşısında değer kaybetmemektedir.

Gerçek:

Türkiye'de toplanan vergiler çarçur edilmektedir. Bu beceriksizlikten öte kasıtlı, düzenli ve planlı bir yolsuzluk ürünüdür.

Gerçek:

Dolaysız vergiler Türkiye'de tahsil edilememektedir. Bu yüzden dolaylı vergilere yüklenilmektedir.

Alıntıları Göster

Gerçek;

Dünyada adı ÖTV değil ama otomotiv veya bu denli cari kalemlerinden den negatif etkilenen ekonomilerde böyle vergiler alınıyor ismi ötv değil çünkü herkes Türkçe konuşmuyor  

Gerçek;

İhracata özendirmek veya tüketimi baskılamak için vergi yürütülebilir hükumetin egemenlik hakkıdır

Gerçek;

Çin yuanı sadece abd doları için değil dünyanın geri kalanı içinde yuanın değerini düşürmektedir.

Gerçek;

Dünyanın hiç bir ülkesinde vergiler yerel ekonomiler için gelir değildir üretim katma değer ve rezerv yaratacak faaliyetler gelir sayılır

Gerçek;

konuyla ne alakası var tribünlere oynama siyaset yapacaksan git bi tarikate falan gir

• Yüzbaşı
    354 Mesaj

Nasıl biri olduğunu bilmem gerekmiyor yazdıklarının yalan yanlış ve yanlı olduğunu anlamak için

|
    |
  • Yarbay
    5534 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: jem991

Nasıl biri olduğunu bilmem gerekmiyor yazdıklarının yalan yanlış ve yanlı olduğunu anlamak için

Gayet tabi o alıntıdaki özne sensin şaşkın ben değil..

Nasıl biri olduğunu bilmen gerekiyor yazdıklarımın yalan yanlış ve yanlı olup olmadığını anlamak için

Hayır gerekmiyor çünkü herkes yalan söyler

|
    |
  • Yarbay
    3517 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Gerçek;

Dünyada adı ÖTV değil ama otomotiv veya bu denli cari kalemlerinden den negatif etkilenen ekonomilerde böyle vergiler alınıyor ismi ötv değil çünkü herkes Türkçe konuşmuyor  

Gerçek;

İhracata özendirmek veya tüketimi baskılamak için vergi yürütülebilir hükumetin egemenlik hakkıdır

Gerçek;

Çin yuanı sadece abd doları için değil dünyanın geri kalanı içinde yuanın değerini düşürmektedir.

Gerçek;

Dünyanın hiç bir ülkesinde vergiler yerel ekonomiler için gelir değildir üretim katma değer ve rezerv yaratacak faaliyetler gelir sayılır

Gerçek;

konuyla ne alakası var tribünlere oynama siyaset yapacaksan git bi tarikate falan gir

Alıntıları Göster

Gerçek:

Türkçe özürlü, "ÖTV" değil ÖTV benzeri başka vergiler bu gibi yüksek oranlarda ve geniş kapsamlı olarak gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerde yok.

Gerçek:

Hükümetin bir şeyi yapabilecek yetkiye sahip olmasının konuyla bir alakası yok. Dolayısıyla "egemenlik hakkı" diye bir savunma olamaz. Dahası konu tüketimi baskılamaktan öte gelirleri arttırmaya yönelik. Sen de burada sayfalardır gelir penceresinden savunma yaptıktan sonra kıvrak hareketler yapmaya başlama. Birisi gelir sana etek giydirir sonra.

Gerçek:

Çinli bir vatandaş 2004 senesinde 8 yuanı ile 1 Amerikan doları alabiliyorken şu anda 6 yuanı ile 1 Amerikan doları alabilmektedir. 1.4 milyar Çinlinin her gün yaşadığı gerçeğin aksini iddia edebilmek için senin gibi bir ekonomist olmak gerekir demek ki.

Bunu yuan euro, yuan yen gibi farklı para birimleriyle de yapabiliriz.

Sürekli değer kaybeden para Türk lirasıdır. Örneğin 2004 senesinde 1.5 TL (o zamanın parasıyla 1.5 milyon TL) ile 1 Amerikan doları alınabiliyorken şu anda 8 TL'ye 1 dolar alınabilmektedir.

Gerçek:

Dünyanın her ülkesinde vergi devletler için gelirdir. Bütçe gelir ve giderler üzerinden hesaplanır. Gelirler az ise bütçe açığı var denir.

Ülkenin yarattığı üretim ve katma değer ise başka bir şeydir.

Gerçek:

Konu ÖTV olduğuna göre, ÖTV'yi belirlemenin "hükümetin" egemenlik hakkı olduğunu beyan ettiğine göre, "hükümet" siyasi partiler tarafından kurulduğuna göre, ÖTV siyaset ile alakalıdır. Dolayısıyla ÖTV tartışılan bir konunun ucunun siyasete dokunması doğaldır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guaire -- 25 Ekim 2020; 23:4:40 >

• Er
    0 Mesaj

ÖTV olmasa zaten zevkten 4 köşe oluruz. Eziyet çekmemiz isteniyor!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Guaire

Gerçek:

Türkçe özürlü, "ÖTV" değil ÖTV benzeri başka vergiler bu gibi yüksek oranlarda ve geniş kapsamlı olarak gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerde yok.

Gerçek:

Hükümetin bir şeyi yapabilecek yetkiye sahip olmasının konuyla bir alakası yok. Dolayısıyla "egemenlik hakkı" diye bir savunma olamaz. Dahası konu tüketimi baskılamaktan öte gelirleri arttırmaya yönelik. Sen de burada sayfalardır gelir penceresinden savunma yaptıktan sonra kıvrak hareketler yapmaya başlama. Birisi gelir sana etek giydirir sonra.

Gerçek:

Çinli bir vatandaş 2004 senesinde 8 yuanı ile 1 Amerikan doları alabiliyorken şu anda 6 yuanı ile 1 Amerikan doları alabilmektedir. 1.4 milyar Çinlinin her gün yaşadığı gerçeğin aksini iddia edebilmek için senin gibi bir ekonomist olmak gerekir demek ki.

Bunu yuan euro, yuan yen gibi farklı para birimleriyle de yapabiliriz.

Sürekli değer kaybeden para Türk lirasıdır. Örneğin 2004 senesinde 1.5 TL (o zamanın parasıyla 1.5 milyon TL) ile 1 Amerikan doları alınabiliyorken şu anda 8 TL'ye 1 dolar alınabilmektedir.

Gerçek:

Dünyanın her ülkesinde vergi devletler için gelirdir. Bütçe gelir ve giderler üzerinden hesaplanır. Gelirler az ise bütçe açığı var denir.

Ülkenin yarattığı üretim ve katma değer ise başka bir şeydir.

Gerçek:

Konu ÖTV olduğuna göre, ÖTV'yi belirlemenin "hükümetin" egemenlik hakkı olduğunu beyan ettiğine göre, "hükümet" siyasi partiler tarafından kurulduğuna göre, ÖTV siyaset ile alakalıdır. Dolayısıyla ÖTV tartışılan bir konunun ucunun siyasete dokunması doğaldır.

Alıntıları Göster

Seninki külliyen yalan boş propaganda.

Var olmak zorunda

Kıvrak hareketler sana yakışır ben vergi nin gelir olmadığını baştan beri savunuyorum

Çin her yıl ekonomisi büyüuür cari fazla veriyor olduğu halde parası neden aynı kalıyor sence??

Bunu çinden ihracat yapan her ekonominin yerel parası için yaparsın.

Dünyanın her ülkesinde ekonomisini büyütmek isteyen hükümetler bütçe açığı verir kasten verir. bütçe gelir gider arasındaki fark değildir bütçe açığı gelir gider arasındaki farka denir

Ülkenin yarattığı üretim ve katma değer gelir kalemidir ihracata konu olursa rezerv sayılır.

Konu ÖTV ama mesele senin egoistliğin aslında anlamamak için sabahtan beri bana tekrar ettiriryorsun.

Siyasi bir tercihte olsa bilimsel bir faaliyettir 2000lerden evvel otv yok iken siyaset piyasadan nasıl para çekiyor ise aynı şekilde para çekebilir Devletler için bunun bir sınırı yok olamaz.

|
    |

• Çavuş
    74 Mesaj

avrupanın bizi neden kıskandığını şimdi anladım. onlar ürettiği halde bizim ülkemiz onlardan daha fazla para kazanıyor.. kıskanır tabii ki

|
    |

Daha dün gibi hatırlıyorum. Yıl 1999 ÖTV olayı 99 depreminin yaralarını sarmak için geçici olarak gelmişti. 1-2 yıl içerisinde sözde kalkacaktı.

|
    |

O bile çok...

|
    |

Steam: igneli7
    Psn: igneli
  • Yarbay
    12745 Mesaj

ÖTV yüzünden sıfır alınmaz düşüncesini gerçekliğini yitirdi. Döviz çok yüksek beyler, 2007-2008 yıllarında millet 45,000 TL'ye sıfır Passat alırken Euro daha 3 TL bile değildi. Merak eden açsın baksın, Ağustos 2007'de dolar 1 TL seviyesine kadar gerilemişti. Bugün ÖTV kalksa bile otomobil pahalı çünkü döviz kurları çok yüksek. Kaldı ki her şeyin vergiden karşılandığı ülkede ÖTV'nin kalkması da hayal.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Onlarda:

Bizde:

Araclarin satis sekli bile yetiyor zaten

Yazik gariban alman polo satiyorum abs si var yazmis

Bizim keko da daha dolusu yokk!!!!! Yaziyor. Ulan o araba dolu olsa nolur bos olsa nolur. Dolu dedigi de on camlar elektronik acilip kapaniyor ha 😄

|
    |

• Yarbay
    3249 Mesaj

ötv li bile 58 bine hala sıfır km araba alabilirsiniz. bajaj qute

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 26 Ekim 2020; 10:43:41 >
    |
    |

Ssangyong XLV 1.6 AT Diesel LACİ
  • Binbaşı
    1095 Mesaj
    |
    |

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Bebek Oyunları
kripto para haberleri
Sohbet
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,725
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.