Şimdi Ara

ÖTV olmasa 58.000 TL ye bile Sıfır Araba alabiliriz. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
2
Favori
11.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
170 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allahçı Komünist Parti destekçileri doluşmuş yine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Sen ne analtıyorsun ya 1 sayfadır ?? Birde bir şey bilip izah ettiğinizi zannetmeniz yokmu.Tam tımarhenelik vaka sınız.

ÖTV iptal edilsin.Piyasayası serbest bıraksınlar,siz bakın o zaman Türkiye piyasasına.

Türkiye size anlatılan gibi bir ülke değil,tüketim de çok değil.

Aksine Türkiye özel sektörü çok güçlü ve ciddi ihracat yapıyor.Piyasaları serbest bıraksınlar,baskıyı çeksinler Türkiye de refah dikey şekilde uçuşa geçer asgari ücret bile 500-600 doları geçer.Türkiyede mevcut halkın tüketimini ihracat ve özel sektör fazlasıyla karşılar hatta cari fazla veririz.Şuan Türkiyede 10 yıldır çok aşırı uçuk bir kamu gideri ve vergiler var.Türkiye özel sektörü ve emekçiler inatla ayakta tutuyor ülkeyi.Başka ülke olsa çoktan bu kadar vergi ve baskıya dayanamaz dı.

Siz size anlatılan masalları gerçek sanıyorsunuz.

Alıntıları Göster

Sen bu başlığı neden açtın?? Bizi doğru veya yanlış fikirlerine ikna etmek için mi? Propaganda yapmak için mi?

Bilmediğimiz her ne ise öğretmek için fırsatın var. Ha yoksa bu forumda idda ediyorum en trol sever kullanıcı benim.

ÖTV iptal edilir yerine başka bir isim koyup o paranın piyasadan çekilmesi şart. yoksa piyasa diye birşey kalmaz.

Bizde aynı şeyi söylüyoruz. Piyasadaki gelir yatırıma dönüşmeli tüketime değil üretim ihracat artmadığı sürece vergilerin düşmesi mümkün değil.

Türkiye özel sektörü güçlüler ama ana kaynakları iç piyasada rekabet edemiyorlar bu sebepten sürekli bir devletin ithal ikame politikaları şemsiyesi altında yürüyorlar. Dünya sıralamasına giriyor en çok kamu ihalesi alan 5 mütahitimiz ama bakıyoruz sadece Türkiyeden alıyorlar bukadar başarılı adamlar neden yurt dışından almıyor hiç madem güçlüler?? Yada neden bir rakip oluşmuyor?

Dikey yatay uçuş... senin hayal dünyada her şey mümkün tabi. Türkiye deki tüketmi ithalat ile ancak karşılayabiliyoruz vergiler ile sınırlıyoruz o yüzden enflasyon var o yüzden cari açık var. cari fazla verdiğimiz birkaç sektör var anca sayarsan. kamu gideri diye bir kalem yok.

Bize anlatılan her ne ise bu masalları ciddiye alan ülkeler sizin hayallerinizdeki gibi bir refah ortamı oluşturuyor onlar üretiyor sen burda 300.000 birim paran ile dacia ya binerken onlar bundan daha az birim para ile rols royce sahibi oluyor buna tek çözüm üretim ve ihracatı arttıracak tedbirler iken siz veygileeyyyy diye gürültü yapmaya devam ediyorsunuz

• Millet arabayla kafayı bozmuş arkadaş

• Netice....

ÖTV arabayamı özel.sanıyorsun az yada çok her şeyde var.. aldığın telefonda var, konsolda var , her şeyde var...

Bunları biliyoruz.zaten netice nedir onu söyle ÖTV kalkmıycağına göre .

Kalksa bile misal komple ondan bile mağdur milyonlarca insan olur.. adam bütün emeğini birikimini biriktirip 10 yaşında araba alıcak 150 bin TL ye misal ÖTV kalkıcak adamın parada arabada çöp olucak ...

Kim bunu ister Türkiye de böyle on milyonlarca insan var... Doğan şahin olmuş ikinci elde 50-60 bin ötv kalksa o fiyata sıfır Niva alabiliyor elindeki arabayı 2-3 bin TL ye satamaz öyle bir piyasada..

Yani dediğin bilimsel ilimsek ticari anlamda zor... Ötv nin kalkmasıda ayrı bir dert sıkıntı oluşturur... millet onada isyan eder.. çünkü Türkiye de milletin elindeki %80 araçlar çoğu çöp olur değersiz olur insanlar çok büyük zarar eder..

• quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Siz alışıksınızdır zorlanmazsın diye hıyar dedim. Yok zorlanırım diyorsan 1 kornişona 1 götv ver köylülere

• ÖTV'yi direk kaldırmak bunu fikir olarak sunmak beyan etmek çok sıkıntılı.

Yani şuanki hükümet gitse yerine başka biri gelse bile bu ana gelir kaleminin %33'ünü oluşturan ÖTV'de kaldırma durumu ve olası aşırı bütçe açığıda önlem alınması gereken durumlardan olacak.

Ayrıca ithale aşırı abanma olması nedeni ile yine kurlar aşırı artacak bütçe dengeleme imkansız hale gelecek.

Yerli ve milli araç denilen olguda bile bu özellikle araçlardan elde edilen ötvde ne derece bir düzenleme olacağıda meçhul oda var.Ciddi kayıp olacak ama bunuda aracın yapılıp ciddi bir iç pazarda satışa imkan tanıyacağını varsayararak söylüyorum.

Asıl önemli olan ÖTV'nin kalkması değil verginin adaletli olması.Kişilerin birşeyi temin edebilmesi ama çoğunlukta birşeyi ihtiyaçtan fazla(bireysel kullanımdan fazla) elde etmesine ise engel olunması gerekliliği

Yani bir araç aldın bu ihtiyaç olur.Ama ikinci araç ihtiyaç olmaz buna ciddi vergi getirebilirsin.

Bir telefon ihtiyaçtır ama ikincisi ihtiyaç değildir mesela buna ciddi vergi getirirsin kayıt altına aldırır takip edersin denetlersin zor değil.

Asıl olması gereken adaletli denetlenebilir vergilendirmedir.Yoksa bu yarım akıllı halk işin gene b*kunu çıkarır.Hükümette suç varsa halktada bir o kadar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 24 Ekim 2020; 13:15:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

ÖTV'yi direk kaldırmak bunu fikir olarak sunmak beyan etmek çok sıkıntılı.

Yani şuanki hükümet gitse yerine başka biri gelse bile bu ana gelir kaleminin %33'ünü oluşturan ÖTV'de kaldırma durumu ve olası aşırı bütçe açığıda önlem alınması gereken durumlardan olacak.

Ayrıca ithale aşırı abanma olması nedeni ile yine kurlar aşırı artacak bütçe dengeleme imkansız hale gelecek.

Yerli ve milli araç denilen olguda bile bu özellikle araçlardan elde edilen ötvde ne derece bir düzenleme olacağıda meçhul oda var.Ciddi kayıp olacak ama bunuda aracın yapılıp ciddi bir iç pazarda satışa imkan tanıyacağını varsayararak söylüyorum.

Asıl önemli olan ÖTV'nin kalkması değil verginin adaletli olması.Kişilerin birşeyi temin edebilmesi ama çoğunlukta birşeyi ihtiyaçtan fazla(bireysel kullanımdan fazla) elde etmesine ise engel olunması gerekliliği

Yani bir araç aldın bu ihtiyaç olur.Ama ikinci araç ihtiyaç olmaz buna ciddi vergi getirebilirsin.

Bir telefon ihtiyaçtır ama ikincisi ihtiyaç değildir mesela buna ciddi vergi getirirsin kayıt altına aldırır takip edersin denetlersin zor değil.

Asıl olması gereken adaletli denetlenebilir vergilendirmedir.Yoksa bu yarım akıllı halk işin gene b*kunu çıkarır.Hükümette suç varsa halktada bir o kadar var.

Güzel yorum teşekkürler. Aynen benim düşündüklerimi yazmışsınız

• Ötv konusu çok karışık.

Bizim gibi ÜRETMEYEN bir toplum için ötv nin düşürülmesi iç pazarı BATIRIR! Aynısı osmanlının başına geldi. geçmişe bakıp ders almak lazım.

şu olmalı, tr de üretilen/montajlanan araçlarda, ÖTV, USTURUPLU bir orana çekilir, dışardan gelene yine koy ötv yi, hem iç pazar canlanır hem dış pazar. Bunu kalıcı olarak uygulamak lazım. bir örneğini geçen yıl yaptılar ve ciddi talep oldu.

biz üretirmiyiz? ASLA! olay ne ekonomik nede ticari. Olay tamamen mental. Biz komisyoncu adamız. Hepimiz kolay para derdindeyiz. Al sat bizim herşeyimiz. Sanayide ki üretim yapan dükkanlar bile , montajcıdan hallice. Arge yok, bilim yok. Görmüş biryerde, onu üretip satıyor. Buda komisyonculuk. Çünkü yarını yok.

özetle, düzelmez, düzelmeyecekte.

• Last Troll Bender kullanıcısına yanıt

Adam sana harika aciklamis her seyi, ona bile çat diye yapistirmissin akpli damgasini. Bu kadar cok fanatiklesmeyin. İlla bir partici ya da suncu buncu olmak zorunda degil kimse.

Akplilere comar falan diyosun da senin dediklerinden pek farkin yok onlar ayni sen gibi karsi bulduklari fikre keMAL yaziyorlar.

Uzuluyorum ulkenin bu durumuna

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Cari açığın artmaması için sadece yerli araçlara özel olsa diyeceğim o da olmaz sadece yerli araçlara özel vergi indirimi yapamazlar hukuken öyle bir dayanakları yok. Ötv kaldırılıp Yurtdışından araba ithal ettiğimiz belli başlı ülkelere özel vergi çıkartılabilir ancak bu durumda da o ülkelerde bizim ülkemizden aldığı ürünlere misliyle karşılık verir.
    Yani dediğinizin olması Türkiyenin şuanki ekonomik durumunda imkansız.

Alıntıları Göster

Fabrikası olana sigorta, gelirler vergisi gibi vergilerde kolaylık saglarsin. Mesela 100 lira vergi verecekse 90 lira vergiyi 4 taksitte değilde 5 taksitte alırsın. Daha bir çok kalemde ufak avantaj sağlarsın. Böylece hem yatırım alma imkanın olur hemde çok daha ucuza araç alırsın. Bu kolaylıklar sana yatırım ve ihracat olarak geri döner.

• Ben 69.000TL'ye Fiesta almıştım.

Keşke ÖTV - KDV ne varsa sıfırlansa...

Ben zarar etmeye razıyım, insanımız Toros'a, Şahin'e 30bin tl vermesinler.. Yeter artık!

• Geçiçi bir ötv indiriminde anlık bindirmeler olur. Ama ötv tamamen kaldırılırsa, piyasa nasıl yükseltmeye çalışışırsa çalışsın rekabet var ve zamanla fiyatlar olması gereken oranlara düşer. Çünkü tutulan x markası şişirilmiş fiyattan satsa millet daha uygun fiyat veren y markasına gidecek, bunu gören z markası elindeki stoğu bitirmek için y ninde altında fiyat verecek böyle böyle piyasa maliyet fiyatlarına oturacak.

• psycho1905 kullanıcısına yanıt
    Forumun akp teşkilat başkanına akpli damgası vurduğum için özür dilerim. Kendisi zaten vesikalı bir akpli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • wehrmacht kullanıcısına yanıt
    Yiğit Bulut bu akp güzelleyen teorilerini görse kıskançlıktan çatlardı. Bence buralarda harcanma keşfedilirsen her gün a haber senin, cnn Türk benim ekonominin ne kadar muhteşem olduğunu, harika yönetildiğini anlatırsın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alparslan46

Siz alışıksınızdır zorlanmazsın diye hıyar dedim. Yok zorlanırım diyorsan 1 kornişona 1 götv ver köylülere

Alıntıları Göster

İthalat diye birşey var. İlanı verdin mi gemiler, tırlar dolusu mal geliveriyor. Köylüde bu durumda kendi ürettiğini ne yapacağını düşünsün.

• Hep diyorum ÖTV kalksın yerine SSV (seve seve vergisi) gelsin diye en azından öderken mutlu olursunuz  

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.