Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.113
Cevap
358
Favori
898.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fabrizo

bana çok samimi gelmiyor hastaneye götürüp getirmek için bmw almaya ne gerek var
    Bosver hocam kaliteli arac girsin ulkeye en azindan ikinci elde bize de duser
  • debonair6666 D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam bilgilendirme için, muhtemelen mevzuattan aldınız bu attığınız bilgiyi. dDediğiniz gibi 1 yılın dolmasına 3 ay kaldığı için aynı kapıya çıkıyor. Birden fazla rapordan kastım hani sonuçta 1 yıllık süre içerisindeyiz acaba rapor tarihini bugün tarihi olarak atıp 3 aylık bir engel süresi verse de biz de yolumuza baksak olur mu acaba dedim de uğraşmaya değmez, 3 ay kadar bekleyeceğim raporun yenilenmesini umarım engel oranı %90'ın altına inmez de boşu boşuna beklemeyiz. Çünkü vasi için dava falanla uğraştığımda aynı süreye denk gelecek üstelik bide hakimin keyfiyetine kalmış durumda olacağız üstüne masraf da cabası.
  • isobay İ kullanıcısına yanıt
    Tüm vergi daireleri ilgileniyor ama ben istanbul vergi idaresi başkanlığı ile görüştüm, ilaveten ümraniye nakil vasıtaları vergi dairesi ile görüştüm onlar da epey bilgi verdi.
  • Arkadaşlar 3008 güncel fiyat listesi var mı ötv muafiyetli
  • Merhaba arkadaşlar,

Arkadaşımın babasına %96 rapor verildi .

Fakat BAĞIMLILIK DEĞERLENDİRMESİ : BAĞIMSIZ kısmı işaretlenmiş .

Hasta yürüyemiyor. Ve de aklına mukayet değil. Raporda belirtilmiş. Ama saçma sapan BAĞIMSIZ raporu çıkmış.

Bu raporla araç alınabilir mi ? ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA...
  • bugün honda crv için ödeme yaptım 4 gün içinde teslim edecekler.
  • hasanerenn kullanıcısına yanıt
    Raporun arka kısmı yok mu? Okunaklı bir şekilde atarsanız değerlendirebiliriz.
  • RitueL R kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Hâlâ o fiyatlara CRV alınabiliyorsa çok iyi.
  • ExeCuTioN66 kullanıcısına yanıt
    Fiyat listesiyle bayiden verilen fiyat çok farklı oluyor. Bir bayiye gidip fiyat alın. 247 binden azsa ÖTV muafiyetli alabilirsiniz. Aldığınız fiyata göre muafiyetli fiyatını hesaplarız.
    Satış temsilcisiyle görüşürken ÖTV muafiyetli alacağınızı söylemeyin.
  • Arkadaşım telefonu ile çekip yolladı . Maalesef güzel çekememiş.

Yenisini yollayınca paylaşırım.

Sadece %96 rapor alınmış olması , yeterli olur mu ÖTV indirimi için ?
  • calibrane kullanıcısına yanıt
    Vasi üstüne vasi olmaz. Önce vasi olmak için dava açacaksınız. Şuanki vasi vasiliği bırakmayı kabul edecek.
    Sadece araç için vasi olmak gibi bir durum yok. Vasi olursanız bütün resmi işlemlerle siz ilgileneceksiniz. Yani kısıtlının bütün mal varlığının sorumlusu olacaksınız. Her işlemi yaparken mahkemeden izin alacaksınız ve her sene hesap çıkaracaksınız.
    Vasi olduktan sonra da araç almak için ayrı dava açmanız gerekiyor. Hakim isterse bilirkişi görevlendirecek, kısıtlının araca ihtiyacı olup olmadığı tespit edilecek. Hakim isterse size izin verecek. Satarken de tekrar izin almanız lazım. İzin vermezse o aracı kullanmaya devam edeceksiniz.
    Yetmez. "ÖTV muafiyetinden yararlanabilir" ibaresi olması gerekli.
    Ayrıca hastalıkların türü de önemli. Psikolojik bir rahatsızlık varsa raporla direkt gidip alamazsınız. Mahkeme süreci gerekir.
    Oran 90 ve üstü ise herhangi başka bir extra ibareye gerek yoktur.
    hayırlı olsun 😊 hangi modelini aldınız? elegance, executive? bayi ve fiyat bilgisi de paylaşırsanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrari_ocb

Vasi üstüne vasi olmaz. Önce vasi olmak için dava açacaksınız. Şuanki vasi vasiliği bırakmayı kabul edecek.
    Sadece araç için vasi olmak gibi bir durum yok. Vasi olursanız bütün resmi işlemlerle siz ilgileneceksiniz. Yani kısıtlının bütün mal varlığının sorumlusu olacaksınız. Her işlemi yaparken mahkemeden izin alacaksınız ve her sene hesap çıkaracaksınız.
    Vasi olduktan sonra da araç almak için ayrı dava açmanız gerekiyor. Hakim isterse bilirkişi görevlendirecek, kısıtlının araca ihtiyacı olup olmadığı tespit edilecek. Hakim isterse size izin verecek. Satarken de tekrar izin almanız lazım. İzin vermezse o aracı kullanmaya devam edeceksiniz.
    Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Vasilikten vazgeçtim zaten.Sancılı ve hakimin inisiyatifine kalmış bir süreç. diğer ninemin raporu zaten %91di ve sadece bedensel engelleri vardı. bildiğim kadarıyla bedensel engellerden dolayı %90 ve üzeriyse mahkeme kararına gerek olmaksızın bayiye vekalet çıkartarak halledebiliyorduk o işleri. ancak o raporun da süresinden dolayı bir sorun yaşadım. o yüzden raporun yenilenmesini bekleyeceğim 3 ay kadar. daha sonra harekete geçmeyi düşünüyorum, yanlışım varsa düzeltin.

yukarıdaki yorumunuzda da dediğiniz gibi normal alıcı gibi gitmek lazım bayilere en son ötv muafiyetinden bahsetmek gerekir. satın alma aşamasında tavsiyeniz var mı acaba bayilerde.

Hangi paket aldınız?
  • Bugün Honda Çiftkurtlara uğradım.

Otomatik Civic Elegance Eco 100bin lira.
  • Cam tavansız elegance alabildik füme renk, Maltepe mutluhandan diğer bayilere göre en uygun fiyatı o verdi. Tescil masrafı dahil 157 bin.

Daha iyisi hepinize nasip olsun arkadaşlar. Şu zamanda 247 bin limite bu ikisinden daha iyi bi secenek göremedim. 2020 yi bekleyim dedim o da satılığa koyduğum arabam 2 günde satılınca yalan oldu. 6 sene garanti ve sorunsuz şanzıman tercih sebebi Honda için. Boş tiguan almaya elim gitmedi.

Ötv indirimli alım yapıcağınızı pazarlık bitmeden söylemeyin.

Yan basamak, bagaj havuzu ıvır zıvır şeyleri hediye ettiler. 3000 lira seramik kaplama ve cam filmi için istediler pahalı geldi yaptırmadım. 620 sigorta ve 3000 bin kasko fiyatı çıktı onun araştırmasını yapıyorum.
  • calibrane kullanıcısına yanıt
    Sadece ortopedik engel içeren %90 ve üzeri raporla alabilirsiniz.
    Hangi marka düşünüyorsunuz bilmiyorum; ama ben araç alacağım zaman istediğim araç için her bayiden fiyat alıyorum. Bazı markalarda fiyat çok değişiyor.
    Ve mümkün mertebe kendinizi zorlayıp alabileceğiniz en yüksek fiyatlı aracı alın.
  • ortopedik olmayan engelli raporlarında süreç nasıl işliyor.Babam MS hastası %52 raporu var.ÖTV siz araç alabilir miyiz?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.