Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.099
Cevap
356
Favori
897.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    böyle bir haber yok itibar etmeyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bu işlem nasıl gerçekleşiyor bilen var mı? Benim mesela annemin %90 raporu var. Zihinsel kısmı işaretli değil ama kendisini alıp bayiye götürmem mümkün değil. Vasiligi de yok. Süre nasıl işliyor yardım edebilecek bilgisi olan var mı? araba onun adına mi olmalı yoksa notere gidip bir belge mi alamamiz gerekiyor? Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel arkadaşlarım merhaba,

Eşimin kardeşi yüzde 65 duyma engelli. Eğer Onun üzerinden araç alma imkanımız var ise kendisi uygunluk verdi. Araç alınabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: stoploss30

Bana anlatılana göre bu şartlar VASİ lik olarak araç alımlarda geçerli.
    Engellinin bizzat alımında eski şartlar geçerli.

Alıntıları Göster
    aslında tam olarak öyle değil. vasi olarak araç alınacağı zaman hakimi ikna etmeniz gerekiyor. hakimin o kişinin araca ihtiyacı olmasına inanması gerekiyor. birde misal passat almaya kalktığınızda bu araba buna fazla, al bir egea diyebiliyorlar. hakimin iki dudağına kalmış herşey yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SıfırSıkıntı

Güzel arkadaşlarım merhaba,

Eşimin kardeşi yüzde 65 duyma engelli. Eğer Onun üzerinden araç alma imkanımız var ise kendisi uygunluk verdi. Araç alınabilir mi
    kendisine alır, siz kullanamazsınız.
  • Teşekkürler

• SıfırSıkıntı kullanıcısına yanıt
    Maalesef ortopedik engel hariç diğer raporların %90 ve üzeri olması lazım. Ortopedik engelde bile bazı sınırlar var.
    Mevcut durumun yanısıra engel oranına göre farklı ÖTV dilimleri getirseler en azından tüm engellilere imkan sunarlar. Ayrıca ÖTV gelirinin tamamından feragat etmemiş olurlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar raporumuz dün itibariyle elimize ulaştı araba almayı düşünüyorum ne önerirsiniz indiremle 130-140 civarı

• quote:

Orijinalden alıntı: gocabolulu

Arkadaşlar raporumuz dün itibariyle elimize ulaştı araba almayı düşünüyorum ne önerirsiniz indiremle 130-140 civarı
    passat alırsan 5 sene sonra satıp üzerine kuruş eklemeden tekrar passat alabilirsin.
  • Belimde 8 tane platin var. Yüzde 32.2 sürekli adli tıp raporum var. Ben sağlık ocağına gittim. Devlet hastanesine gönderdi. Beyin cerrahi doktoru ameliyatımı anlatan ifadeyi yazdı. Sürücü olur yazdı. Sağlık raporumla İl sağlık kuruluna gittim ordan dediler ki komisyona sevk kutucuğu işaretlenmelidir. Özel tertibatlı araç kullanabilir diye ifade etmelidir. Doktora anlattım yazamam dedi. Nasıl yol izlemeliyim?

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Ya hiç wosvogen sahibi olmadım pek bilginde yok. hangi bayiyi önerirsini

• quote:

Ya hiç wosvogen sahibi olmadım pek bilginde yok. hangi bayiyi önerirsini
    Ben doğuştan aldım. Bilecek çok bişey yok. Nerde ucuzsa oradan alıcan.

• beyinsis B kullanıcısına yanıt
    Kaça maloldu dizelmi ve full paketmi

• quote:

Kaça maloldu dizelmi ve full paketmi
    1 sene oldu aldığım malesef.
  • gocabolulu G kullanıcısına yanıt
    138 141 arasi (ek donanima gore degisiyor) tucson dizel style plus (aldim)
    141 kia sportage elegance
    138 karoq
    143500 qashqai skypack dizel 1.5 otomatik
    144500 3008 1.5 dizel prime edition
    140500 3008 1.5 skypack

• maddo M kullanıcısına yanıt
    Araç aldınızmı peki.

• quote:

Orijinalden alıntı: orss

Arkadaşlar bu işlem nasıl gerçekleşiyor bilen var mı? Benim mesela annemin %90 raporu var. Zihinsel kısmı işaretli değil ama kendisini alıp bayiye götürmem mümkün değil. Vasiligi de yok. Süre nasıl işliyor yardım edebilecek bilgisi olan var mı? araba onun adına mi olmalı yoksa notere gidip bir belge mi alamamiz gerekiyor? Teşekkürler
    gÜncel
  • orss kullanıcısına yanıt
    Anneniz 70 in üstünde ve okuma yazma kendini ifade etme sorunları varsa önce devlet hastanesinden aklı yerindedir raporu alacaksınız. Aynı gün ki rapor tek gün geçerli notere gidip 2 adet akraba olmayan şahitle birlikte hangi bayiden araç alacaksanız o bayinin işlem yapan elemanlarına vekalet çıkaracaksınız, ayrıca raporun 2 adet aslı gibidir yapacaksınız. Sonra aracı alınca araç hangi ilin vergi dairesine kayıtlı ise oraya annenizle gidip (nüfus cüzdanı fotokopisi, ruhsat aslı ve fotokopisi ve raporun fotokopisi olacak aslınıda yanınıza alın.) mtv muafiyeti için dilekçe vereceksiniz. Tüm işlemler bu kadar. Eğer anneniz daha genç ve diğer sıkıntıları yoksa hastane ve şahitle ihtiyacınız yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasai -- 1 Aralık 2019; 17:28:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • maddo M kullanıcısına yanıt
    Style plus için çok fazla fiyat. 137 civarına elite alınıyor. Bayi ÖTV muafiyetini duyunca direkt liste fiyatı vermiş.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.