Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (233. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.111
Cevap
357
Favori
898.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • öyle zaten. bir tane de polo buldum 300 bin dedi.

dedim liste fiyatı üzerinden 250 olması gerekmiyor mu?

seramik kaplama ve cam filmi varmış.

normal alırsan 475 muafiyetli 300 dedi.

yani seramik kaplama normal alıcıya 25 bin muafiyetliye 50 bin tl.

kendinizi istismar ettirmeyin.

tek tek cimere detaylarıyla bildiriyorum bu bayileri siz de aynını yapın.

• frzstate kullanıcısına yanıt
    50 bin tl borsada kaybetsem üzülmem, ama hırsızlara kendi elimle verirsem üzülürüm,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akhunturk kullanıcısına yanıt

Siyaset ayrı mesele siyasete girersek konu bütünlüğü dağılır. Yoksa mevcut durumdan troller dışında herkes farkında.

Ben araba ureticilerinden bahsediyorum şuanda. Zama gelince hemen, indirime gelince nazlanıyorlar. Aylık liste fiyatlarını kurda hızlı yükseliş olunca ay içinde zam yaparken, kurda sert düşüş olduğunda aynı hızda indirim yapmıyorlar. Bahane bol nasılsa.

Yerli üreticisi de yabancısı da aynı üstüne birde bazıları limitten pahalı satıyor bazıları satmıyor. Verilmiş ceza göremedim. Yani limiti arttırıp sorun çözmek varken böyle yaparak gelir kaybına sebep oluyor maliye.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2018de anneanneme rapor aldık. Araç için doğuş otoyu aradığımda karekodlu rapor olması gerektiği söyleniyor? Böyle bir şey yaşayan var mı daha önce?

• içinizden biri İ kullanıcısına yanıt
    Yeni raporlar kardekodlu oluyor diye biliyorum yeniletebilirsiniz ama karekodsuz olsada işlem yapılıyor diye hatırlıyorum. Karekod sadece bayinin işinii kolaylaştırıyordur

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Scuderia. kullanıcısına yanıt

Hastanın tekrar gitmesi gerekiyor mu bu geçişi yaparken? Kendisi yatalak ve kalçasında kapanmayan bir yara mevcut.

Bayilerin dediği şey istanbulda karekod olmayan raporlarda maliye 3-4 ayda bitiriyormuş işlemleri

• içinizden biri İ kullanıcısına yanıt

Babamın karekodsuz raporu vardı 2016da alınmış. Sorun olmadı 5 günde halloldu işlemler.

• cream cheese kullanıcısına yanıt

Ya bayi uğraşmıyor ya da başka bir şey var anlamadım valla. Ama sorun şu, rapor e nabızda da gözükmüyor.

• arkadaşlar merhaba anneanneme annem bakıyor bizde bakım parası için rapor çıkarttık tabi %90 altında kaldığı için herhangi bakım ücreti bağlanmadı %82 olarak engelli yazıyor raporda bu rapor ile ötv muafiyetli araç alabilir miyiz peki ? bilgilendirirseniz sevinirim.

• %90 altında rapor ile ÖTV istisnasından faydalanmak için, engellinin ortopedik engelli olması, aracın hareket ettirici aksamında tertibat yaptırılacak bir engele sahip olması, bu engeliyle uyumlu kodları içeren ehliyeti olması ve esas olarak aracı sürebilecek durumda olması gerekmektedir.

• Doların artışıyla paralel sıfır araçlara yüzde 8-10 civarında zam gelecek. Bu da 500 binlik otomobilde 40-50 bin tl yukarı demek. Engelli ötv limitini arttırsalar bile artık ipin ucu kaçtı.

• ata1606 kullanıcısına yanıt

C segmentten B segmentlere inmişti limit, seneye A segmentler alınır ancak, bir sonraki sene de pat pat alırız artık.

37-38 Yaşında emekli edilenler yüzünden bizler EYT li olduk, 10 bin gün primle çalışmaya devam ediyoruz, burdada zamanında Mercedes, BMW lüks araçları alanların yoluna bizi kurban ettiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 16 Mayıs 2022; 16:52:16 >

zam zaten yapıldı kardeşim. Mayıs listeleri 15 lira kur üzerinden yapıldı. %3 daha artar.

• gorecez kardesim yuzde 3 mu yoksa yuzde 8-10 mu, mayis basini alsan bile 14.85 den 15.60 a yuzde 5.5 yapiyor. renault mayis basi zam yapmadi nisan ortasinda yapmisti zam yaptiginda dolar kuru 14.50 civarindaydi. dolardaki artisin ustune hammadde fiyatlari da dolar bazinda artti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata1606 -- 16 Mayıs 2022; 22:38:17 >
  • Peki hiç mi engelli milletvekili yok bu konuya el attirmiyor 450 bin tl nedir yahu...boşlayn focus 700 bin olmuş

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Limitleri kaldırsınlar daha iyi, üst segment Mercedes bmw de iş yapar

• redferrari R kullanıcısına yanıt

Limitler kaldırılmalı ama şu şartla, sadece Türkiye'de üretilmiş araçlar alınabilmeli. Hyundai, Toyota, Renault, Fiat. Bu grupların ülkemizde ürettikleri herhangi bir araç, limit şartı olmaksızın alınabilmeli. Hem yerli üretime destek, hem cari açığa destek hem engelliye destek.

Bakan dolar 14 ken daha gidecek bir yeri yok rahat olun türk lirası daha fazla değer kaybedemez dememiş miydi birkaç gün önce.

Dolar 15.70 i geçti her gün yuzde 0.5 ile 1 arası artıyor. Ses seda yok.

Tarihi rekoru yeniden kirmasina 2 3 lira kaldi

Edit 15.85i geçmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frzstate -- 17 Mayıs 2022; 10:36:26 >
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt

Mayıs başı dolar kuru 14.85, şimdi 15.88, artış yüzde 7. Üstüne girdi maliyetleri dolar bazında arttı. Ama yüzde 3 zam gelcekmiş. 🤦🏻

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata1606 -- 17 Mayıs 2022; 12:3:33 >
  • araba ısteyene hemen verıyorlar

buradakılerın araba almaya nıyetı yok

• 
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.