Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (163. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: mak74
1 Kayıtlı Üye ve 4 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
8.094
Cevap
356
Favori
896.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yanlış bilgi olmasın ama mart ya da nisan ayına kadar her süreli rapor geçerlidir..sizin durum iki arada boklu değnek gibi bence geçmesi lazım ama size işgüzarlık yaplıyor pek şaşırmadım kabul etmiyorlarsa bekleyip yenileme yapmaktan başka çareniz yok..Bu üğlkede adalet yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Davidoffmath

Problemim burada zaten rapor süreli ve süresi bitti . Yenilemek istiyorum pandemiden dolayı yenileme yapmıyoruz eski rapor geçerli diyip önüme aşağıdaki belgeyi sürüyor hastane .

Fakat taşıtlar vergide rapor bitmiş git yenile diyor .

Siz bu kağıdı vergi dairesine verdiniz mi?

Memur ile sözlü olarak işlem yapmayın. Dilekçenizi verin ekine bu belgeyi koyun. Yazılı olarak cevap isteyin. Çalışan iş bilmiyorsa veya zahmetli bir işse sizi başından savmak için sözlü olarak olmaz diyebilir. Siz ısrarla dilekçenizi işleme almalarını, olmuyorsa da yazılı dönüş yapmalarını isteyin. 30 gün civarında bir süre var sanırım cevap vermeleri için. En erken tarihte dilekçenizi verin, o arada lehinize başka bir mevzuat açıklanırsa zararınıza olmaz. Öteki türlü boşa bekleyeceksiniz.

Cevapta sizin bilmediğiniz bir mevzuat varsa orada şuna istinaden reddettik diye yazarlar. Ona göre ya ilgili mevzuata göre işlem başlatırsınız ya da idare mahkemesine dava açacaksınız.

• Engelli raporu demiyor zaten yazıda da. Memurlar işgüzarlık yapıp başından atmış resmen. Engelli raporlarında da evde bakım maaşı alan kişiler için süre uzatıldı. bunun dışında engelli kimlik kartı için olan raporlar da yenilemek zorunda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Raporun açıklama bölümünde, tüm sosyal haklar ve ötv yazılı. Bu ötv muhafiyeti için oluyormu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugarb -- 31 Ocak 2021; 23:54:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son günlerde Kia sportage elegance plus icin fiyat alan oldu mu? Genelde 200 diyorlar.

• RHS R kullanıcısına yanıt

Biz geçen hafta satın aldık 194 e.

• RHS R kullanıcısına yanıt

Balıkesir de bir araç var 195 bin isteniyor.

• Vw passat imp ve tiguan life stoklara girmiş. İkisi de185 bin.
  • tiguan life lar standart beyaz manuel life mı ?

Yoksa dsg sini veriyorlar mı beyaz harici ?

• YENİ MICRA IG-T 100 TEKNA X-TRONIC - 195.000tl. / ötv muaf 130.000tl.

FMC JUKE 1.0 DIG-T 115 PLATINUM DCT - 305.000tl. / ötv muaf 170.000tl.

FMC JUKE 1.0 DIG-T 115 PLATINUM PERSO DCT S - 320.000TL. / ötv muaf180.000TL.

FMC JUKE 1.0 DIG-T 115 PLATINUM PREMIUM DCT S - 335.000tl. / 185.00tl.

MC QASHQAI 1.3 DIG-T 160 DCT VISIA - 265.000tl. / -

MC QASHQAI 1.3 DIG-T 160 DCT TEKNA - 285.000tl. / ötv muaf 150.000tl.

MC QASHQAI 1.3 DIG-T 160 DCT SKY PACK - 312.000tl. / ötv muaf 175.000tl.

MC QASHQAI 1.3 DIG-T 160 DCT MIDNIGHT EDITION - 319.000tl / ötv muaf180.000tl.

MC QASHQAI 1.5 dCi 115 DCT SKY PACK - 330.000tl. / ötv muaf190.000tl.

MC QASHQAI 1.5 dCi 115 DCT MIDNIGHT EDITION - ötv muaf 200.000tl.

• qoqsalus kullanıcısına yanıt

Micra ve QQ DCT Tekna haricindekilerde neden engelli fiyatı, olması gerekenden daha yukarıda? Misal benim aldığım Granland X 1.2 Enjoy Skyline, 306.000 TL satış değerinde idi ve ÖTV indirimi sonrası bana tam 170.000 TL'ye geldi (hesaplarsanız da rakam bu çıkıyor). Juke en düşük pakette misal 170.000 TL fiyat var, demek ki normal fiyatı 306.000 TL olacak ama normal daha düşük.

Aklıma gelen ya fiyatlar düzgünce hesaplanmadı ya da engelli indirimi görünce araya aksesuar itelediler... Eğer ikincisi ise insanlara istemedikleri şeyleri satmaya çalışmak hoş değil. Para üstü vermek yerine sakız veren bakkal hesabı oluyor biraz :)

• qoqsalus kullanıcısına yanıt
    Dizel Qashqai cam tavan mı
  • Arkadaşlar mrhaba raporumuz yeni çıktı 100 puan arac almak ıstıyoruz ama işlemler nedir vasi almak gerekırmı ? yoksa dırek raporla alınabılırmı babama aıt rapor

• crowman kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Babanızın engel durumu önemli. Zihinsel ise vasilik şart. Diğerlerinde gerekmiyor.
    KDV + ÖTV dahil fiyat 330.800 TL geçmeyen bir araç alabilirsiniz. Markaların liste fiyatları, gerçektekinden yüksek. Biz burada, hangi markayı, hangi bayiler, kaçtan engellilere bırakıyor, kimler bu işi suistimal ediyor şeklinde bilgiler paylaşıyoruz.
    Eski mesajları kontrol edin derim. Aklınızda bir araç varsa sorabilirsiniz de elbette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumpiter

Merhabalar. Babanızın engel durumu önemli. Zihinsel ise vasilik şart. Diğerlerinde gerekmiyor.
    KDV + ÖTV dahil fiyat 330.800 TL geçmeyen bir araç alabilirsiniz. Markaların liste fiyatları, gerçektekinden yüksek. Biz burada, hangi markayı, hangi bayiler, kaçtan engellilere bırakıyor, kimler bu işi suistimal ediyor şeklinde bilgiler paylaşıyoruz.
    Eski mesajları kontrol edin derim. Aklınızda bir araç varsa sorabilirsiniz de elbette.

Teşekkürler C5 live modeli bakıyorum şu an

• Instagramda subaru xv xtreme icin otv muafiyetli reklam vermişler
  • ShadowOfSpirit kullanıcısına yanıt

Çok zayıf araç....

Piyasası neredeyse yok...aldığınızda elinizde kalır

• marto1 kullanıcısına yanıt
    Evet arastirdim benim atecadan sonra bagaj olarak da performans olarak da az kalir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Davidoffmath

tiguan life lar standart beyaz manuel life mı ?

Yoksa dsg sini veriyorlar mı beyaz harici ?

Tiguanın manueli yok zaten, hepsi dsg . Ben siyah rengini aldım ötv muafiyeti ile. Beyaz rengi de aynı fiyattan veriyorlardı.

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.