Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.113
Cevap
358
Favori
898.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3008 araç kaç bayiyi arasam yok dedi bildiğiniz bayi var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3008 ve tuscon tükenme aşamasında araçlar şuan raporu iptal olan fırsat araçları çıkabilir takip edin

• 1.0 turbo 110bg 200 tork araba önerir misiniz skoda octavia premium

• Arkadaşlar bir yakınımız araç alacak engelli indirimi ile. Ancak hakim yerli otomobil diye israr ediyor. Başka araç aldırmıyor ne yapabilir. Itiraz vs bir durum var mıdır?

• Mehmet sabır M kullanıcısına yanıt

Pardon, hakim dediğiniz bildiğimiz mahkemedeki hakim mi yoksa araç bayisi müdürü mü? Yerli araç satan bir bayi müdürü olsa ısrarını anlarım da mahkemedeki hakim ise olaya nasıl müdahil oluyor?

Aile mahkemesi hakimi ise engellinin vesayet altına alınması zorunlu ise onun görevi, bir kişiyi vasi olarak atamak. Ondan sonra vasinin aldığı kararlara karışma yetkisi yok. Yok hakimin kendisi vasi ise o zaman başka elbette :)

• Kumpiter K kullanıcısına yanıt
    Herkes bilmeden yaziyor..vasinin vesayet altindaki kişinin sadece ayakcisi oldugunu oraya gidip kalemlerle konusunca farkediyor...35 yillik avukat bile atip tutuyor bilmiyor işte...Hakim isterse aldirtmaz.yerli diye tutturma hakki var mi bilmiyorum ancak..Ama adama ters giderseniz her türlü geliri vs varda engellinin defterler vs isteyerek öyle zorlar ki sizleri..
  • Vallaha öyle bir yetkisi olduğunu ben de bilmiyordum. En son geçen sene bu aralar, elinde vasilik belgesi olan iki öğrenci velisi ile (birisi sosyal hizmet uzmanı) öğrencilere gri pasaport çıkartmada bu işlerle alakam oldu. Sosyal hizmet uzmanının, öğrencinin ölen ailesinden kalan kira gelirini, bankada onun adına idare ettiğini biliyorum ama detaylarından haberim yok.

Bu kadar yetkisi varsa yerli araç diye tutturabilir. Haa biraz keyfiyet var olayın içinde ama ülkenin menfaati, engellinin menfaati diyebilir. Reddi hakim, bu tür olaylarda oluyor mu, orasını da araştırmak lazım.

• Aslında peugeot neden 508 modelinde de ötv kampanyası yapmıyor anlamıyorum. Hemen hemen aynı fiyatlarda 3008 ile 508. 508 şu an piyasada daha az tutulan bir araç, bu yüzden hem aracın kendini göstermesi hem de elde kalan stokları eritmeleri için güzel bir fırsat olurdu. Hem de buradaki bir çok arkadaş faydalanırdı.

• AlmostFly kullanıcısına yanıt
    508 arkası çok basık ve dar değil mi tam bilmiyorum ama dışarıdan öyle gözüküyor
  • Merhabalar, geçenlerde Leon araştırdım ama malumunuz manuelini bile bulamadık. Peugeot 2008’ler de durum nedir? Fiyat listesinde GT-Line 400k’yı bulmuş. Bu fiyatlara zaten rapor da işlemiyor ama 370 liste fiyatından alanlar duymuştum?

• merhaba

508 de alabiliyorsunuz, bayilere sorun

hayırlı günler

• Arkadaşlar Boş donanımsız araçlara para vermeyin 5 yıl sonra elinizde kalır farkındamısınız teknoloji ilerledi elektrikli hybrit sistemler 5 yıl sonra Tr piyasaında daha aktif olacak aldığınız boş araçlar çok daha düşük değerde satabilir ya da elinizde kalabilir

• yasyol Y kullanıcısına yanıt

508 var ama dizel boş modeli hocam.

• Herkese Merhaba ,

Dayımın %92 oranlı 1 yıl süreli engelli raporu vardı , ötv indirimli araç alabilmek için kullanacaktık .

Fakat pandemi girince araya Vasilik davamız gecikti .

Vasiliği Annem daha 1 ay önce alabildi .

Fakat bu sürede raporun süresi doldu .

Yeniletmek için hastaneye gittiğimzde Cumhurbaşkanlığı kararı ile 2020 de süresi dolan raporların geçerli olduğunu ve yenileme kaydının alınmadığını söylediler . Taşıtlar verdi dairesi ise süresi dolmuş rapor ile araç alamazsınız diyor .

Nasıl bir yol izlemeliyiz ?

Yardımlarınız için

Şimdiden teşekkürler .

• Davidoffmath D kullanıcısına yanıt
    Sürekli rapor olsa yenileme gerekmiyor. Bugün bizzat birinci elden Ankara Şehir Hastanesinden öğrendik.
    Süreli raporda süre dolduysa tekrar kurula girmeniz gerecek. O geçerli dedikleri şöyle: 20.02.2019 tarihinde çıkan yönetmelik ve 11.04.2019 tarihli Sağlık Bakanlığı yazısında, raporlar yeni yönetmeliğe göre düzenlecek diyor ama süreli olup da süresi devam eden raporlar geçerli diyor. Yani diyelim rapor 2018'de alındı ve 5 yıllık. Bunlar geçerli ama süresi dolduysa e-rapor şeklinde tekrar çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kumpiter -- 28 Ocak 2021; 22:30:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumpiter

Pardon, hakim dediğiniz bildiğimiz mahkemedeki hakim mi yoksa araç bayisi müdürü mü? Yerli araç satan bir bayi müdürü olsa ısrarını anlarım da mahkemedeki hakim ise olaya nasıl müdahil oluyor?

Aile mahkemesi hakimi ise engellinin vesayet altına alınması zorunlu ise onun görevi, bir kişiyi vasi olarak atamak. Ondan sonra vasinin aldığı kararlara karışma yetkisi yok. Yok hakimin kendisi vasi ise o zaman başka elbette :)

Bu bilgiye nerden aldın bilmem ama doğru değil. Engellinin menfaatine hakim karar verir. Genellikle vw falan almaya kalkan vasiye "gerek yok, yerli bişey alın" diyor ve buna yetkisi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 28 Ocak 2021; 22:59:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet sabır

Arkadaşlar bir yakınımız araç alacak engelli indirimi ile. Ancak hakim yerli otomobil diye israr ediyor. Başka araç aldırmıyor ne yapabilir. Itiraz vs bir durum var mıdır?

Kabul edin. Hakimlerin geneli bu şekilde karar veriyor.

• Kumpiter K kullanıcısına yanıt

Problemim burada zaten rapor süreli ve süresi bitti . Yenilemek istiyorum pandemiden dolayı yenileme yapmıyoruz eski rapor geçerli diyip önüme aşağıdaki belgeyi sürüyor hastane .

Fakat taşıtlar vergide rapor bitmiş git yenile diyor .

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA...
  • Davidoffmath D kullanıcısına yanıt
    Hocam farklı hastaneden deneyin. Sağlık kurullarının tutarlılığı yok eğer sorun olmayacaksa farklı hastane başvurunuzu alacaktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ÖTV muafiyeti ile aldığım aracı dün teslim aldım. Tiguan 1.5 life, siyah renk. 183.775 tl + 850 tl tescil vs masraflar.
    13 ünde fatura kesildi 28 inde teslim oldu.

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.