Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (152. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.112
Cevap
358
Favori
898.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, benim birkaç sorum olacak. Bilenler kaynak göstererek de cevaplayabilirse çok sevinirim. Bu konuda hangi kanunu takip etmek lazım vs. pek bilgim yok.

1) Engelli raporuyla alınan aracı kimler kullanabilir? Bazı sitelerde herkes bazılarında üçüncü derece akraba diyor. Kanunda yazan nedir ?
    2) Engelli raporuyla araç alınmıştı daha önce ve o zaman hasta diyalize giriyordu. Geçtiğimiz yıllarda nakil oldu. Nakilden sonra sağlık kurulu raporu yenilenmedi, raporda sürekli ibaresi yazıyor ve oran %90. İlk araç alınanı 5 yılı geçti. Şimdi tekrar bir araç alınabilir mi? Yoksa nakil olunduğu için raporu yenilemek mi lazım? Yenilemek lazımsa neden raporda sürekli yazıyor?

Değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
  • ugarb kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ortopedik bir engel yoksa sadece %90 ve üzeri ötv indiriminden faydalanıyor.
  • 38niketyA 3 kullanıcısına yanıt
    Merhaba göz içi lense engellilik oranı veriyorlar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: young_rock

Merhaba, ortopedik bir engel yoksa sadece %90 ve üzeri ötv indiriminden faydalanıyor.

Raporun arka tarafında ortopedik ve vergi indirimi işaretli. Süreli rapor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nissan qashqai için fiyat alabilen oldu mu?
    midnight benzinli veya dizel

• you_call_on_me Y kullanıcısına yanıt
    14 aralıktan beri bekliyorum vergi dairesinden onay bekliyoruz hastaneye soruyorlar vs. Süreç uzun kasım ayından bekleyenler oldugunu biliyorum
  • celalcaner2 kullanıcısına yanıt

195 bin teklif alan varmıs 1.5 midnight dizel icin hangi bayi diye sordum cevap vermedi

• Tolgaa34 kullanıcısına yanıt

biraz belki sıkıştırabilirsiniz hangi kamu kurumunda bekliyorsa. işte memurdan memura degisiyor herhalde. isteseler bir günlük iş. kasım'dan beri beklemek pek normal gelmedi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi you_call_on_me -- 3 Ocak 2021; 18:14:21 >
    Sikayet var comda kasımdan bekleyenler, 1 aralıktan bekleyenler var. Vergi dairesini aradığımızda 44. Siradasiniz 55. Siradasiniz 60. Sıradasınız diyor robot.olay sadece n.v.v.d ile bitmiyor hastanede de ptt ile gönderdikleri yazıya, bu pandemide otururp cevap veriyor, ptt yi cagiriyor veriyor kuryelesin diye. Yani araç almakla bitmiyor arkadaşlar
  • dostum az sabırlı ol. daha 15 gün olmus senin. en fazla 1 aya biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: young_rock

Merhaba arkadaşlar, benim birkaç sorum olacak. Bilenler kaynak göstererek de cevaplayabilirse çok sevinirim. Bu konuda hangi kanunu takip etmek lazım vs. pek bilgim yok.

1) Engelli raporuyla alınan aracı kimler kullanabilir? Bazı sitelerde herkes bazılarında üçüncü derece akraba diyor. Kanunda yazan nedir ?
    2) Engelli raporuyla araç alınmıştı daha önce ve o zaman hasta diyalize giriyordu. Geçtiğimiz yıllarda nakil oldu. Nakilden sonra sağlık kurulu raporu yenilenmedi, raporda sürekli ibaresi yazıyor ve oran %90. İlk araç alınanı 5 yılı geçti. Şimdi tekrar bir araç alınabilir mi? Yoksa nakil olunduğu için raporu yenilemek mi lazım? Yenilemek lazımsa neden raporda sürekli yazıyor?

Değerli yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Nakilden sonra engel %60'a düşüyor. Tekrar araç alamazsınız.

Inşallah dostum ben bu ayı gözden çıkardım şubatta binsem yeter. Ama şubat ayında da gelmezse onay tekrar notere gidip vekalet vermek gerecek bayi için
  • Merhaba Arkadaşlar,

Ara ara yazmak durumundayım ortak ses çıkarmak adına oluşturulan ÖTV muafiyeti grubuna bekleriz şuan sayımız 500 kişi civarı ne kadar çok kişi o kadar iyi ocak-ŞUBAT başı toplu araç alımları için gruplarda oluşturuldu...kATILIM SAĞLAYIN ZARAR ETMEYİN...

RAPOR GRUPLARI

ARAÇ GRUPLARI

İNDİRİMLİ ARAÇ GRUPLARI

AŞAĞIDAKİ LİNKTE

https://t.me/otvmuafiyet

• cartagines kullanıcısına yanıt
    Hocam aracınızı kaç günde aldiniz
  • 55.günde ama eğer 15 gün olduysa evraklarınızın nakil vasıtalara gidişi mutlaka bizzat gidip durumunu sorun, hızlanabiliyor işler orada
    Uzak hocam ve çalışıyorum gitmeye fırsat bulamıyorum, 14 aralıktan beri bekliyoruz
  • Valla benim de çok uzaktı mecbur gittim sonunda, telefonla ulaşamazsın
    Telefon ile çok imkansız, dneeyecegiz gitmeyi mecbur, teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolgaa34

Uzak hocam ve çalışıyorum gitmeye fırsat bulamıyorum, 14 aralıktan beri bekliyoruz

Merhaba hocam, raporunuz barkodlu değil mi? Barkodlu raporlarda bekleme süresi 2-3 gün diye biliyorum. Hemen onaylıyorlar.

• 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.