Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (146. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (3 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
8.111
Cevap
357
Favori
898.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba, babam yüzde 97 engelli, alacağımız araç için babama bayiden taşıt kredisi alacağız, kefil olacağım, eve giren tek maaş babamın emekli aylığı, bunun yanında annemin aldığı evde bakım aylığı var. 2 kişiler farklı bir gelir yok. Aylık ödeyeceği kredi emekli maaşından fazla olmaması mi gerekiyor ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • marto1 kullanıcısına yanıt

sanırım bende çok aktif olmadığım için başıma geldi.bir sağlık çalısanı olduğum için cok vakit ayıramıyorum

• unamik61 U kullanıcısına yanıt
    Bana nick name yazin hemen alayim kusura bakmayin bu durum benimle alakali bir durum degil saygilar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolgaa34

Merhaba, babam yüzde 97 engelli, alacağımız araç için babama bayiden taşıt kredisi alacağız, kefil olacağım, eve giren tek maaş babamın emekli aylığı, bunun yanında annemin aldığı evde bakım aylığı var. 2 kişiler farklı bir gelir yok. Aylık ödeyeceği kredi emekli maaşından fazla olmaması mi gerekiyor ?

Evet yüksek olursa maaş kesilir.

Ayrıca babanız üzerinden kredi çekmek mahkemede işinizi epey zorlaştırır, sonuçta borçlandırma diye geçiyor. Genelde mahkemeler borçlandırmadan alınacak araçlarda vasi olacak kişiye kolaylık sağlıyorlar.

Son yazdığım paragraf eğer babanızda alzheimer vb bilinç sorunu varsa geçerlidir. Tekrar söylüyorum ödediğiniz aylık kredi miktarı aldığınız maaşın üstünde olmamalı.

• Teşekkür ederim. Evde bakim ayligi gelir olarak sayılmıyor bu durumda. Birde şunu buldum

Doğruluk payı nedir

Aracın ötvsiz fiyatını 120ye bölün. Ailedeki diğer tüm aylık gelirlere ekleyip hanedeki kişi sayısına bölün. Eğer kişi başı çıkan gelir, asgari net ücretin 1/3 ünü aşıyorsa 2022 maaşı, 2/3ünü aşarsa evde bakım aylığı kesilir.

• %96 engelli yeğene en son 6 sene önce araba aldık yeniden almak istedigimizde vesayet kararının yeterli olmadığını 18 yaşını doldurduğu için annesinin ayrıca velayet alması gerektiği mahkeme personelince söylendi ama aile mahkemesi biz bele karar vermeyik dedi

• Babam ötv indirimli araç alırsa ben kullanabilir miyim? Kendisinin ehliyeti yok, ben şoförlüğünü yapıyorum.Bunun şartları nedir?
  • fiat egea için 3 ay önce telefon bıraktım bıde arada gıdıp yıne telefonu guncellettım ama 3 ay oldu hala 2 bayıde aramadı...eger galerıler kar amaclı alıp satıyorsakı bunu yapıyorlar ama cok sayıda galerı ıhtıyacı olmadıgı halde kar amaclı alıp satıyorken,ıhtıyacı olanların madur olması dogru bır sey degıl

fılolarda bunu yapıyor ama onlar ıhtıyactan yapıyor ama gelerıler keyfı yapıyor

bu normalmi

• bace3434 kullanıcısına yanıt

Bende 2 tane bayi gezdim bu icerideki kimdir diye merak edip kafasini kaldiran olmadi. Malesef suan %45-%50 otv li araclara talep cok fazla o yuzden belli bir sure daha bu markalar burunlarindan kıl aldirmayacaklar.

Bu arada telegram gurubumuzda sayı artıyor sizide bekleriz.

https://t.me/joinchat/TiUB4xq827aVgHNMtqIjVg

• War Rock W kullanıcısına yanıt

Ortopedik engelli degilse siz kullanabilirsiniz.

• Corolla 1.6 flame x pack için fiyat alan oldu mu arkadaşlar ötv muaf honda civic 165 bin TL verdi bilginiz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Berko0606

Corolla 1.6 flame x pack için fiyat alan oldu mu arkadaşlar ötv muaf honda civic 165 bin TL verdi bilginiz olsun

Hangi bayi 165 teklif verdi?

• mehmetemin54 M kullanıcısına yanıt
    Eskişehir ufuklar
  • Kasım ayinda bana aksesuarli 195 demisti eskisehirdeki bayi. Aksesuarsiz arac sordugumda yok demislerdi.

• mehmetemin54 M kullanıcısına yanıt
    Arac var hocam gidip sorabilirsiniz yarın
  • Berko0606 kullanıcısına yanıt

Bana da aynı bayi son fiyat. 165 dedi. 282,5 %80 ÖTV siz 157 yapmıyor mu

• makgun64 M kullanıcısına yanıt
    Hocam o kadar detaylı ben hesaplayamam lakin 165 bence makul şuan için zaten fazlada alternatif yok
  • Merhaba Arkadaşlar,

Ara ara yazmak durumundayım ortak ses çıkarmak adına oluşturulan ÖTV muafiyeti grubuna bekleriz şuan sayımız 310 kişi civarı ne kadar çok kişi o kadar iyi aralık ve ocak başı toplu araç alımları için gruplarda oluşturuldu gruba gelmenizi bekliyoruz...

https://t.me/otvmuafiyet

Önemli rica CİMERE dilekçe yazalım konu muhattabı Hazine ve Maliye bakanlığı 

• Namütenehi kullanıcısına yanıt

evet var stoklarımızda yakut kırmızı,beyaz, ve aytaşı gri olarak

• 
Sayfa: önceki 144145146147148
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.