Şimdi Ara

ÖTV MUAFİYETLİ (Engelli İndirimli) ARAÇLAR İÇİN BURAYA... (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.099
Cevap
356
Favori
897.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar, %90 engelli babamın üzerine bir araç alacağım, ama işlemleri bir türlü anlayamadım, yeterli açık ve seçik bilgi de bulamadım.

e-devlet üzerinden vergi indirimi dilekçesi mi dolduracağım? e-devlet başvurusunu babamın hesabı üzerinden mi yoksa kendi hesabım (bakmakla yükümlü kişi) üzerinden mi yapacağım? yoksa doğrudan vergi dairesine mi gidip raporu ve dilekçeyi mi vermem lazım?

Not: araç ötv oranının yüksekliği ve ötv muafiyeti suiistimalleri halk arasında o kadar kötü bir intiba yaratmış ki insan kendisini buna başvuracağım diye suçlu hissediyor, birilerine bu konuyu anlatırken ya da bir şey sorarken "aracım yok, engelli yakınımı taşımak için en ucuzundan bir araç alacağım vb" gibisinden bir açıklama yapma ihtiyacı hissediyorum. halbuki bu yasal bir hak ve faydalanıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boardmarker -- 20 Eylül 2020; 14:21:59 >
  • boardmarker kullanıcısına yanıt
    Raporumuz %90 üzeri olduğu için bayiye gidip alabiliyorsunuz raporun bitimine 6 aydan az kalmaması lazım
    Diğer konuda da arabanız yok ve babanız için alıyorsunuz bence rahatsız olmanıza gerek bir durum yok bence (kişisel görüşüm)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar. Sağlık kurulu raporunu her yıl yenilemek zorunlu mu? Aile hekimine, oradan hastaneye gidip bu belgeyi nüfus müdürlüğüne vermek zorunlu mu her yıl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • chrizs07 C kullanıcısına yanıt
    Yeniden değerleme oranına göre atacak. Kasımda belli olur tahminen 360k civarı olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 360k lik bir arac icin ne kadar odeme odeme cikacaktir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefa_46

Raporumuz %90 üzeri olduğu için bayiye gidip alabiliyorsunuz raporun bitimine 6 aydan az kalmaması lazım
    Diğer konuda da arabanız yok ve babanız için alıyorsunuz bence rahatsız olmanıza gerek bir durum yok bence (kişisel görüşüm)
    Teşekkürler, ben de ne yapacağımdan emin olamamıştım
  • Sirrüs kullanıcısına yanıt
    istanbul ALJ st bize bu şekilde iletmişti. her bayinin çalışması farklı başka bayiler alabiliyor dedi, bunlar planlama yapmıyormuş.
    3 yetmez 6 tane alsınlar!!! işin çılkı çıktı artık nedir bu açgözlülük..

sadece 1 araç alabilirler tabi ki.. !!
  • husamsdu kullanıcısına yanıt
    sağlık raporunuzda rapor süreniz yazar, süresiz ise yenilemenize gerek yoktur, 2 yıl 3yıl 5 yıl gibi yazıyor süre sonunda gitmeniz hastaneye gidip yenilemeniz yeterli olacaktır.
    ötv muaf(%80) kdv dahil/%18) 200.000 TL denk geliyor
  • Arkadaşlar Telegram grubumuzda bir değişiklik oldu

buyrun gelin aklınıza takılan herşey araç, fiyat, rapor bilgi paylaşımı yapıyoruz
    https://t.me/joinchat/ST8-u0c9EDDvwLc851giBQ
  • es_mycar E kullanıcısına yanıt
    ben de hocam rapor süresiz ama 5 yıl yazıyor geçen perşembe aldım raporu soramadım o kısmı heyecandan...peki 5 yılın sonunda tekrar heyetle falan uğraşırmıyız
  • es_mycar E kullanıcısına yanıt
    Hocam soru açgözlülük mü cefakarlık mı sorusu değildi :)

Neden 1 araba alabiliyorlar mantığı nedir ? ikizi veya üçüzü olan insanların tüm çocuklarında bu raporu alabilcekleri özel durumlar olabiliyor. Her rapor başka isime ait olduğu için alınamamasının sebebi nedir ?
  • marto1 kullanıcısına yanıt
    hocam grup çok pratik değil soru cevaba müsait değil soru cevap ve sohbet sayfası yapabilirseniz daha işlevsel olacaktır.
  • marto1 kullanıcısına yanıt
    ne grubu hocam bu bizde katılalım?
  • bende %80 rapor var ama araç alamıyorum
  • ARTHUR. kullanıcısına yanıt
    ÖTV muafiyeti,raporlar araç model fiyat bilgileri vsvs konusunda bilgi paylaşım grubu ilerisi içinse bir takım faaliyetlerde olacak ÖTV sınırın daha makul ve adil bir şekilde artması hedefliyoruz hereksi bekelriz.
    https://t.me/joinchat/ST8-u0c9EDDvwLc851giBQ
  • quote:

Orijinalden alıntı: chrizs07

Bu mesaj silindi.
    Sorduğun soruda zerre mantık yok... neden mi azcık düşünseydin 3 rapor 3 farklı kişi tek kullanıcı "baba"ne güzel kazanç nis tabi devlet yemez bunu maliye ve vergi daireleri aptal mı sanıyorsun D: bunun neresi mantıklı ??? suistimal olmaz mı

Bu düşünceler yüzünüzden sağlam kişiler tarafından şikayet ediliyoruz bilmem farkındamısınız olayın !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marto1 -- 22 Eylül 2020; 14:6:27 >
  • 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.